Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

merry_v
7. jan 2012

@kikusik88
to ano ze oplati ako ten drahy balik, ale zas to clovek preplati no co uz ..

merry_v
7. jan 2012

@janulap
no dúfam ze dobre dopadnes- potom sa popytaj aj moj pripad 😀

janulap
7. jan 2012

ano,vobec sa neoplati...preto to urobili.
este nieco skopirujem,ale to je skor pre @kikusik88:
tu máš citáciu zo socky...- poistenkyni, ktorej nemocenské poistenie zaniklo v období tehotenstva, vznikne nárok na materské len v prípade, ak jej ku dňu začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom alebo skutočným dňom pôrodu trvala ochranná lehota (od 1.1.2011 je ochranná lehota osemmesačná).

merry_v
7. jan 2012

@elise

26 tyzdnov to je kolko povedzme?? uz mi to nepali ... 🤐 🙄

elise
7. jan 2012

@merry_v cca pol roka

kikula13
7. jan 2012

@elise ahoj,vidím,že sa do toho rozumieš,tak mi skus poradiť,som momentálne na PN,ked sa ešte v januári odhlásim a na druhý deň prihlásim,tak kolko budem dostavať PN v prípade,že ba som marodovala 7 mesiacov,momentalne som si platila z max.vymeriavacieho zakladu.

merry_v
7. jan 2012

@elise
aj zajtra môžeš isť na pn buduci ztýžden sa odhlás a prhlása na nove DNP . pn sa ti vyráta z tohto stareho základu dáš si 2pn jednu zamestnávateľovi a druhu sociálnej poisťovni a nebudeš ju rušiť tak ti budu dalej vyplácať z toho napr maximálneho základu. nove poistenie získavaš 270 dni čo je do oktobra otehotnieť

reakcia:

a co ak budem tehotna povedzme v aprili?? - doplatim to do oktobra a 8-mes. doba mi plati az od oktobra?

elise
7. jan 2012

@kikula13 tak budeš mať 55% z maximálneho vymeriavacieho základu tak ako ja🙂 čiže maximálnu PN-ku aby ťa to nemýlilo 65% je iba suma na matersku to sa inak vypláca ako PN alebo očr.

elise
7. jan 2012

@merry_v ano🙂

merry_v
7. jan 2012

@tinara23
ale to nevies na 100% ci toho 6.2 v den zaniku 270 dni mozem urobit aj nove? alebo az na dalsi den?

merry_v
7. jan 2012

@elise
konecne som to pochopila, vdaka ti, 🙂 🙂 🙂
ale to nevies na 100% ci toho 6.2 v den zaniku 270 dni mozem urobit aj nove? alebo az na dalsi den?

elise
7. jan 2012

@merry_v ak ti 6.2 končí 270 dni a ty máš nárok sa do 29.2 prihlásiť s platnosťou 07.02.2012 na nove DNP ale už balika čo je minimum 110 euro🙂

tinara23
7. jan 2012

@merry_v nove poistenie musis urobit do 31.1.abz si platila este po starom.

merry_v
7. jan 2012

@elise
takze to musim stihnut v januari jasnee 🙂

merry_v
7. jan 2012

@tinara23
presne tak chapem uz, diky.

elise
7. jan 2012

babulky idem off ak chcete napíšte do pošty zajtra odpoviem🙂 papa

kikula13
7. jan 2012

@elise tak ti pekne dakujem,lebo som z toho bola zmätená a chcela som PN ukončiť a potom sa odhlásiť a na novo prihlásiť,to by som asi urobila zle,to by som asi dostavala minimalnu PN a môžeš mi napísať ako mám postupovať s tim odhlasením a prihlasením, chcela by som ísť v pondelok na socialku.

elise
7. jan 2012

@merry_v ano

merry_v
7. jan 2012

@elise
povedzme budem na PN, cez PN neplatim DNP???

elise
7. jan 2012

@kikula13 ja som tiež na pn pn neruším a idem sa vo štvrtok odhlásiť a prihlásiť pn mi plynie dalej🙂

merry_v
7. jan 2012

@kikula13

cez pN si nepaltila DNP?

merry_v
7. jan 2012

@elise
ked sa prihlasis nanovo a budem PN ako budes platit????? az ked skoncis PN???

kikula13
7. jan 2012

a to sa dá urobiť odhláška a prihláška v jeden deň?

kikula13
7. jan 2012

@merry_v a to som mala?

elise
7. jan 2012

@kikula13 ano 🙂 všetko ja vybavim vo štvrtok🙂11.1 dávam na tlačivo odhlášku a 12.01 dávam prihlášku a vymeriavaci základ a samozrejme pýtam listom aj sumár kolko som zaplatila v roku 2011 za dNP🙂

merry_v
7. jan 2012

@tinara23

ked sa prihlasis nanovo a budem PN ako budes platit????? az ked skoncis PN???

kikusik88
7. jan 2012

@janulap dakujeeeem 😉

merry_v
7. jan 2012

@elise
a 12.1 tam zas prides??? alebo to vybavis v jeden den vsetko??? 🙂

merry_v
7. jan 2012

@elise
ten sumar kolko si zaplatila v roku 2011 je dobry k com u????

elise
7. jan 2012

@merry_v všetko vybavim v jeden den iba toho 12.01 tam idem🙂 vtedy vybavim aj odhlášku🙂