Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

kikula13
7. jan 2012

@elise a kôli čomu potrebuješ ten sumár

elise
7. jan 2012

@merry_v k ročnemu zučtovaniu dani my každý rok vracaju 150 euro🙂 to je odvod na nemocenske poistenie a to čo DNP-platim sa priráta k tomu žo odvádzam zo zamestnania🙂

tinara23
7. jan 2012

@merry_v pocas pn, ak cerpas z dnp neplatis poistne, si chranena

merry_v
7. jan 2012

@kikula13
to aj mna zaujima naco ten sumar...tych mas spl. 270 dni, ides si to dat z maxima? kedy planujes byt tehu?

akova
7. jan 2012

ahojte potrebujem surne poradiť 😒 dnes som zistila, že som zabudla zaplatiť DNP za 12/2011. Ale v decembri som bola na PN a dna 23.12.2011 som nastupila na MD, takže vlastne ten december platiť vobec nemusim?
Ja som bola DNP poistená od 1.7.2010-30.11.2010, zamestnala som sa od 1.12.2010-30.11.2011 a znova som sa DNP poistila 28.10.2011 /ešte ako zamestnaná) poistenie trvá doteraz. PN som bola od 11.11.2011 do 22.12.2011 a zo socialky mi pani volala, že mi vyplatia PN aj z DNP, že som splnila podmienky aj do započitania vyšky materskej sa mi bude DNP zaratavať spolu s povinným poistením. Len teraz neviem, kedže som december zabudla zaplatiť, či to bude stále platiť. Ešte dodam, že 30.11.2011 som ukončila PP na dobu určitú a som v ochranej lehote a DNP stale trvá. Marí sa mi, že ked nesplnam podmienku počtu dní poistenia a som na PN musim si aj tak DNP platiť.. ???

merry_v
7. jan 2012

@tinara23
aha som chranena, super ...kedy by si mi odporucila ist na PN a kedy uzatvorit nove DPN ked sa mi konci v 5/2/2012 a chcem to stihnut este po starom ...dik 🙂

kikula13
7. jan 2012

@merry_v ja podmienku 270 dní už mam asi 3.rok a momentálne mô zdrav.stav mi nedovoluje byt tehu,chcem to využiť pri PN

luciferova
7. jan 2012

@akova za dni, ked si na PN alebo na MD tak poistenie neplatis. ak si bola PN od 1.12 a potom si plynulo presla na MD, tak by si platit nemala.

merry_v
7. jan 2012

@tinara23
270 dni spl. mam

anittka
7. jan 2012

@gapa - potrebujem sa poradiť, cca v marci 2010 som ukončila predošlé platenie nemocenského. Teraz sa chystáme na druhé dieťa a chcela by som získať max materskú, ak to dobre chápem tak do 31.1 sa mi znova treba prihlásiť na nemocenské aby som platila po starom a do 9 mesiacov otehotnieť či ako to je? A správne to chápem že treba si to naplánovať tak aby som porodila až v roku 2013 aby moje rozhodovacie obdobie bol rok 2012 v ktorom si budem platiť to nemocenské? A potom ked už otehotniem a uplynie tá doba 270 dní tak už netreba nič platiť? Nemám čas a ani šancu prečítať si všetko čo sem už o tom bolo napísané tak poprosím o radu, Ďakujem. 🙂

merry_v
7. jan 2012

@kikula13
na PN ved to, aspon nieco vsak 😉

emogeon
7. jan 2012

@luciferova prosim ta ak je Ocr vtedy sa platia dni ked sa cerpa? dakujem

kikula13
7. jan 2012

no,len neviem či sa mi to podarí tu PN potiahnuť aspon na 7 mesiacou

akova
7. jan 2012

@luciferova Dakujem 🙂

merry_v
7. jan 2012

@kikula13
ved to je to ...kratkodobo na pN sa neoplati byt ...ides to zalozit este v starom z maxima?

kikula13
7. jan 2012

@elise a ešte niečo sa chcem spytať,aký mam da ť ten vymeriavaci zaklad ,je to cez 1000 eur neviem presne a pytat sa na socialke tak to mi oni neporadia .

elise
7. jan 2012

@anittka presne ako si písala🙂

elise
7. jan 2012

@kikula13 ja si dávam 1150 eur a z toho je to 4,4% čo je cca 50 euro

kikula13
7. jan 2012

@merry_v no tak by som chcela ,lebo po novom by sa mi to neoplatilo

anittka
7. jan 2012

@elise - a tá ochranná lehota osemmesačná je načo?

kikula13
7. jan 2012

@elise a na odhláške sa tiež zadava ten vymer.zaklad ,lebo odhlašku som ešte nerobila tak neviem

anittka
7. jan 2012

Ešte by ma zaujímalo, máte to baby overené že to bude takto fungovať? Že máme ešte šancu takto získať materskú?

elise
7. jan 2012

@kikula13 k odhláške dáš iba meno priezvisko rodne číslo a adresu a dátum odhlásenia iba na prihláške dávaš vymeriavaci základ obe tlačivá podpíšeš vypln dvojmo a jednu si daj potvrdiť ako kopiu

elise
7. jan 2012

@anittka 8 mesačná je na to že ked baba zisti v prvom mesiaci že je tehotná aby jej platilo DNP alebo ked skončí pracovný pomer v skušobnej dobe a je tehwotná plynie 8 mesačná doba a počíta sa jej materská z práce

kikula13
7. jan 2012

@elise ok teraz si mi to vysvetlila "po lopate"za čo ti dakujem

anittka
7. jan 2012

@elise - Počkaj teraz celkom nerozumiem, dajme tomu že by som začala platiť 31.1 a platenie mi končí 31.10 tak stačí otehotnieť do toho 31.10 alebo v skutočnosti mám na to len tých 8 mesiacov, či to už nejako pletiem. 😕

luciferova
7. jan 2012

@emogeon podla mna nie, ale s nemam s tym skusenost, na ocr som nikdy nebola, hoci na pn a md ano 😉

elise
7. jan 2012

@anittka do konca oktobra musiš otehotnieť ak budeš tehotná v oktobri nájdeš si // pd 01.11 ti plynie 8 mesačná ochranná lehota kde musiš nastupiť na matersku🙂

anittka
7. jan 2012

@elise - a dokedy mi treba platiť si nemocenské, stačí tých 270 dní?

elise
7. jan 2012

@anittka 270 dni potom ti poistenie zanikne ak si nebudeš chceť platiť z balika alebo nová vláda to nezmeni