• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

24. mája 2017 
@elise najdi si :Vyhlásenie dobrovoľne poistenej osoby-toto som este vyplnala
10. jan 2012 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviabn a k čomu vyhlásenie stačilo predsa vypýsať registračný list fyzickej osoby a na danove priznanie si klasickou žiadosťou vypýtať sumár na DNP za rok 2011
10. jan 2012 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviabn Dakujem.
10. jan 2012 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
KTO MI ODPOVIE NA TUTO OTAZKU: tak po lopate
Ak :confused: niekto počíta s tým, že bude mať nárok na dávku v ochrannej lehote, je treba počítať s tým, že ochranná lehota zaniká vznikom nového poistenia.
10. jan 2012 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dalej tomu nerozumiem:

Obdobne ako pre materské tieto dva postupy platia aj pre tých, ktorí si platia DNP kôli iným nemocenským dávkam ako je materské, ale treba počítať s tým, že ochranná lehota po zániku poistenia je iba 7 dní.
10. jan 2012 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to zn. ze 7 dni mam nato aby som otehotnela???
10. jan 2012 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviabn ty si nezamestnaná?
10. jan 2012 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise
žiadosťou vypýtať sumár na DNP za rok 2011
to si mozem vyrobit aj sama? vies nam poradit ako si to vyziadala?
10. jan 2012 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@euforia01 vybavíš to v jeden deň, vypíšeš odhlášku a od nasledujúceho dňa prihlášku. Len pozor najneskôr tam choď 30.12, lebo prihlášku ti urobia až od nasledujúceho dňa čiže 31.1., aby si to stihla.
10. jan 2012 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinkaaa
rozumies tam tomu vsetkemu v tom linku co si uviedla? :slight_smile:
10. jan 2012 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinara23
30.12? nie 30.01 :slight_smile:
10. jan 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 tu druhu vetu viem, ze PNku ti zo stareho DNP vyplatia, iba ak ochories do 7 dni od zaniku stareho DNP....
10. jan 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 jasne preklep :wink:
10. jan 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 môžeš si napísať sama a odniesť na sociálnu poisťovnu alebo doporučene poslať. hore dáš svoje meno prezvisko adresu
adresát sociálna poisťovna

dátum

vec: žiadosť o zaslanie potvrdenia

dovoľujem si vás požiadať o zaslanie potvrdenia ohľadom platenia DNP v roku 2011 v celkovom sumáre na hlavičkovom papiery. potvrdenie vás prosim zaslať v čo najkratšej dobe, potrebujem to ako doklad k ročnému zúčtovaniu dani pre zamestnávateľa . moje rodne číslo je:

dakujem
xy
10. jan 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@euforia01 30.01. som myslela nie 30.12 :wink:
10. jan 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise neviem,mne to dala vypisat ked som sa bola po prvy krat zahlasit na DNP ,aj ked som potom davala odhlasku a prihlasku .
10. jan 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise ,zamestnana
10. jan 2012 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviabn lebo to sa dáva nezamestnaným podpísať:slight_smile:
10. jan 2012 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 k tvojim otázkom, ochranná doba ti zaniká vznikom nového nemocenského poistenia, tzn. že napr. si nezamestnaná a platíš si DNP, DNP si ukončila napr. 31.12., máš nárok na ochrannú lehotu pre materskú ak si tehotná 8 mesiacov a pre PN 7 dní, ak však si v tejto ochrannej dobre nájdeš prácu, tzn. máš nové nemocenské poistenie ochranná doba ti zaniká.
10. jan 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinara23
nie, som praveze zamestnana, teraz som momentalne na PN u obvodneho, ked sa mi skonci 270 dni z dnp tak v ten den si zrusim pn a dam sa u gyne vypisat na novu nech ma drzi na gyne diagnoze a potom sa uvidi ci neotehotniem ..ale medzi tym si aj napriek tomu ze som na PN pojdem stare dnp ZRUSIT a nasledne si ho aj obnovim
10. jan 2012 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tinara23
konkretne teraz mi ide PN iba zo zamestnania, potom az mi pojde PN z dnp.
10. jan 2012 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinara23
MYSLIM ze je to tak vsak? :slight_smile:
10. jan 2012 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 inak pozor ak zrušíš pn a z DNP sa poistiš z noveho DNP tak budeš mať vyplatene z minima. pn nechaj bežať a z DNP sa dá 3 tždne dozadu spätne vypísať
10. jan 2012 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise pytala sa ma ci som zamestnana a povedala som je ze ano a tu istu otazku sa ma opyala aj pri dalsej odhlaske a prihlaske ,takze nechapem.
10. jan 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise skúsim to
10. jan 2012 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise
V Y H L Á S E N I E
dobrovoľne nemocensky poistenej osoby a dobrovoľne
poistenej osoby v nezamestnanosti

Dobrovoľne nemocensky poistená osoba*)
Dobrovoľne poistená osoba v nezamestnanosti*)

Priezvisko: Meno: Titul:

Rodné číslo:

Adresa trvalého pobytu:

Vyhlasujem, že v súvislosti s podaním prihlášky na dobrovoľné nemocenské poistenie*), dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti*) s dátumom vzniku tohto(týchto) poistenia(poistení) dňa ........................................., nie som k uvedenému dátumu povinne poistený(á) v inom členskom štáte Európskej únie (EÚ).

Súčasne vyhlasujem, že ak mi v období trvania dobrovoľného nemocenského poistenia*), dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti*) v Slovenskej republike vznikne povinné poistenie v inom členskom štáte EÚ, podám odhlášku z dobrovoľného nemocenského poistenia*), dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti v Slovenskej republike.

Vyhlásenie podávam ako súčasť tlačiva Registračný list FO, ktorým sa prihlasujem na nemocenské poistenie ako dobrovoľne nemocensky poistená osoba*), na poistenie v nezamestnanosti ako dobrovoľne poistená osoba v nezamestnanosti*).

Dňa: .............................

.................................................
vlastnoručný podpis

presne toto som vypisovala,to co sa tykalo poistenej osoby v nezamestnanosti som preskrkovala
10. jan 2012 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviabn to je pre mna novinka v prípade zamestnania a ked nechcem platiť balíček ale uvidim vo štvrtok ja:slight_smile:
10. jan 2012 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,som trošku zmätená, ak by ste mi vedeli poradiť. Do 27.2.2012 som na MD, v marci mám naplánovanú operaciu a chcela som ísť na PN- DNP si platím od 12.2010- ak si v januári odhlásim a prihlásim,budem mať nárok na PN ? či bude nutné si najprv platiť 270 dní?
10. jan 2012 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikita1269 budeš si musieť platiť ale možno by nebolo zle si február zaplatiť ten balíček a ísť na pn na druhý den ako ti skončí matersklá
10. jan 2012 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikita1269 ano budes ale z minim. VZ
10. jan 2012 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok