Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

emogeon
10. jan 2012

alebo tak ako pise @elise 🙂

zuzulik25
10. jan 2012

aha super, dakujem, este by som sa chcela spytat, ci to mam platit tych 26 t, alebo staci mi doplatit do tych 270 dni, aby som to dostavala z maxima.

angelika_2
10. jan 2012

@elise
ano spatne vypisat???? elise porad mi lebo dnes som sa dala na PN iba zo zamestnania, pretoze DNP mi konci 3/2/2012 tak som zamysla sa na PN z DNP hodit az 3/2/2012 a isla by mi aj zo zamestn. aj z DNP ...podla teba mam narok uz byt PN aj z DNP ked nemam spln. podmienku 270dni?

lindusik
10. jan 2012

@mirkave naozaj? no tak to je super. dakujem ti za odpoved 😀

henky
10. jan 2012

@oskvarka ...A nemaju s tym na socialke ziaden problem?-ak im poviem ze dnes sa odhlasujem a k zajtrajsiemu dnu sa prihlasujem nanovo?....je asi najlepsie prihlasit a odhlasit sa az ku koncu mesiaca-nech mam dlhsi cas na otehu..nie?..A chcem sa este spytat-ak si svagrina platila doteraz DNP z minima-a teraz by to zrusila a prihlasila sa nanovo z maxima-a ak by otehotnela...vysla by jej materska maximalna?-alebo aka?ake rozhodovacie obdobie by pre nu platilo..

lesik
10. jan 2012

@elise Prosim ta na co sa vztahuje potvrdenie platenia o DNP za rok 2011 ako doklad pre zamestnavatela k rocnemu zuctovaniu?
A este jedna otazka.

jajuuus
10. jan 2012

@mima595 ešte ťa poprosím... chcem si vyrátať, z akej sumy chcem platiť DNP... počíta sa to z hrubej mzdy, alebo z čistej mzdy za r. 2011???

angelika_2
10. jan 2012

@lesik
presne tak ako doklad 🙂

mima595
10. jan 2012

@jajuuus - z hrubej

angelika_2
10. jan 2012

@elise
ano spatne vypisat???? elise porad mi lebo dnes som sa dala na PN iba zo zamestnania, pretoze DNP mi konci 3/2/2012 tak som zamysla sa na PN z DNP hodit az 3/2/2012 a isla by mi aj zo zamestn. aj z DNP ...podla teba mam narok uz byt PN aj z DNP ked nemam spln. podmienku 270dni?

katavinka
10. jan 2012

@angelika_2 tomu ani ja nerozumiem 😒 normálne neverím, čo toto vymysleli, nemám slov.

katavinka
10. jan 2012

@jovanka81 konečne som z Tvojho príspevku pochopila ako to je ☹ Čo sme my za štát, tí čo nemajú splnenú podmienku, môžu v DNP pokračovať a my, čo platíme roky, nemáme z toho nič. Nemôžem tomu uveriť, 🙄

lesik
10. jan 2012

Baby to mi nik naozaj neodpovie?
DNP si platim 1 rok, takze podmienku 270 dni mam splnenych. Momentalne som nezamestnana a taktiez som na PN od decembra 2011. Ku 31.1. 2012 si chcem zrusit a zalozit nove DNP. Z coho mi bude vlastne vypocitana PN, ked zrusim terajsie DNP a zalozim si nove DNP?
Mam si platit nove DNP aj ked budem vlastne na PN?
Pani v soc.poistovni BA mi povedala,ze ziadny narok na PN nebudem mat zo stareho DNP,kedze ho zrusim a zalozim si nove.
Je to tak?

angelika_2
10. jan 2012

@mima595

môžem ťa aj ja požiadať o odpoveď na moju otázku: po rozhovore s elisou- jej reakciia: inak pozor ak zrušíš pn a z DNP sa poistiš z noveho DNP tak budeš mať vyplatene z minima. pn nechaj bežať a z DNP sa dá 3 tždne dozadu spätne vypísať ...moja odozva:
ano spatne vypisat???? elise porad mi lebo dnes som sa dala na PN iba zo zamestnania, pretoze DNP mi konci 3/2/2012 tak som zamysla sa na PN z DNP hodit az 3/2/2012 a isla by mi aj zo zamestn. aj z DNP ...podla teba mam narok uz byt PN aj z DNP ked nemam spln. podmienku 270dni? potrebujem to mat CIeRNE NA biELOM 😉

lesik
10. jan 2012

@angelika_2 jasne, rozumiem, ze je to doklad.Ale doteraz ked som bola zamestnana tento doklad odo mna nikto neziadal. S tymto dokladom sa da co dosiahnut? Vratenie preplatku alebo co vlastne?

angelika_2
10. jan 2012

@lesik
ked si na PN si od platenia oslobodená.

elise
10. jan 2012

@angelika_2 kludne ti to dokotra vypíše aj spetne od 03.02. stačí ked dokyna zavola do sociálnej poisťovne a oni jej potvrdia že môže PN vystaviť a aj spetne, mne prišlo rozhodnutie o pn a tam mišu že nárok minimálneho platenia 26 týždnov je splnený (ja mám viac už 5 rokov)

angelika_2
10. jan 2012

@lesik
Vrátia ti peniazky 🙂 do 15.2 si musis svojho zamestnávateľa požiadať sama aby ti to urobil, ináč si to musis do 31.3 urobiť sama. 😒

lesik
10. jan 2012

@angelika_2 od platenia coho? myslis DNP? je to reakcia na prispevok vyssie? co som pisala ze momentalne som PN..

elise
10. jan 2012

@lesik pred zrušenim a založenim nového DNP si daj vystaviť PN tá sa ti bude rátať zo starého🙂 ak PN nezrušíš môžeš byť na nej aj rok

angelika_2
10. jan 2012

@elise
ja mam PN od dnes 10/01, len zo zamestnania, myslis spatne to, ze mi z dnp DOKTORKA vybavi, aby bola od 10/01?

elise
10. jan 2012

@lesik myslíš sumár koko si platila DNP? ak ano tak ti to mzdárka v práci priráta k odvodom čo si platila zo mzdy a štát ti vráti peniaze ja som si to uplatnovala 5 rokov a každý rok mi vrátili 150 euro🙂

lesik
10. jan 2012

@angelika_2 to vazne 🙂 🙂 🙂 ?
a kolko? ako sa to pocita?
ci je to zavisle od sumy kolko som zaplatila na DNP ZA ROK 2011?
JEDNODUCHO TO DAM UCTOVNICKE Z BYVALEHO ZAMESTNANIA A VIAC TO NERIESIM, CI OSOBNE TREBA IST TO ZANIEST NA DANOVY URAD?

elise
10. jan 2012

@angelika_2 jasne🙂 aj mne vystavovala spetne k 28.11 v decembri

elise
10. jan 2012

@lesik dáš to učtovničke a neriešiš🙂

mima595
10. jan 2012

@angelika_2 - musis mi to cele popisat, z toho prispevku nie som vobec mudra, o co ti ide.....

lindusik
10. jan 2012

@mima595 ahoj, potrebovala by som poradit ohladom PN... na PN som od 5.12.2011 a stale trva... pises ze na PN mozem zostat aj po odhlaseni a prihlaseni... a vyplacana mi bude po starom?

angelika_2
10. jan 2012

@lesik
ano tak ako ti pise elise - das to uctovnicke a hotovo 😉

elise
10. jan 2012

@lindusik ano aj ja to tak mám

angelika_2
10. jan 2012

@elise
juuj, eliss akosi ta nerozumiem ☹ ☹ ☹