• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

24. júla 2017 
kocky uz ste zistili ci sa da opat platit z minima a potom do 8tt to zmenit na maximum? Ci po novom to neplati? DIK MOCCCCCC ZA ODPOVED :wink:
17. jan 2012 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chlpacik - ale ved na DNp podla terajsich pravidiel...t.j. plati sa 4,4% sa da prihlasit iba do 31.1....ak budes v 8tt do tohto terminu, tak ano,a le inak už sa po ermine 1.2. budes musiet prihlasit na balik
17. jan 2012 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monyccka ano mas narok doplatit si 270 dni,potom to zanikne a ak budes dovtedy tehu tak plati na teba 8 mesacna ochranna lehota.
@blue_eyes - zrusit poistenie e aznova sa prihlasit možes aj pocas PN, resp. OCR
@bobocka,kludne si doplatis tych 270 dni,ak si tehu,tak plati na teba po tych 270 dnoch 8 mesacna ochranna lehota.
17. jan 2012 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivka1983 - to musis uviest voac datumov, tak sa ti poradit neda... len samotnych ukoncenych 26 tyzdnov ti nestaci na davku z DNP...mas ukonceny iny PP??? alebo ako dlho si platis DNP..
inak PN staci ukoncit a dalsi den možes zacat..ale tam asi musi byt ina diagnoza...si myslim....
17. jan 2012 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ja som sa rozhodla nepokracovat, lebo sme s manzelo kecali, a o rok koncim vysku, a chcem zmenit pracu, takze tehotenstvo mi teraz nepripada v uvahu a dcera ide do prvej triedy, takze casovo nam nic nevyhovuje xi, kedze my sme taki ze vsetko planujeme.....a surodenca k malej - no neviem, asi az ked bude tretiacka....nechcem byt tehu za kazdu cenu koli peniazom aj ked co sa tyka pniek a ocr tak mi to pomohlo. Ale dakujem za rady, ste zlate.....a ked ste tehu tak si to urcite platte aj dalej :slight_smile:))
17. jan 2012 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima595 čo je PP? Ja si platím DNP od 13.7.2012 / pred tým som pracovala/ a na PN som od septembra a mám to z minima. Vraj keď mi teraz skončilo 26týždňov,tak mi to môžu vyplácať z maxima,ale musím tamtú PN ukončiť.
17. jan 2012 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, je mozne po uplynuti tych 270 dni platenia este po starom, prihlasit sa na balik (aby sa to ratalo ako nepretrzite poistenie, co pisal mihal vo svojom blogu), a za nejakych par dni sa dat na pn az do nastupu na md? vtedy nebudem musiet platit (teda zaplatim iba alikvotnu cast mesiaca a zanesiem na soc.poist. moju pn). dobre uvazujem? na mna by sa nevztahovala ta ochranna lehota 8 mesacov pre tehotne, kedze mi trva rd, bol by vznik noveho nem.poistenia. najde sa nejaka dobra dusa, co mi to potvrdi alebo ma opravi? bola ste niektora na pn pocas dnp a nemuseli ste platit? je to tak? dakujem
17. jan 2012 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivka1983 pp- prac. pomer...ak ti už platia PN z DNP, tak ano, musis prerusit a vystavia ti novu, aby sa ti nanovo prerataval VZ....a mala to z maxima
17. jan 2012 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
volala som svojej uctovnicke ako si to dnp mozme uplatnit pri danovom, ked zavola spat hned dam vediet....ak by ste o tom nieco vedeli tak sem s tym :slight_smile:)))
17. jan 2012 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima595 Dakujem pekne. :slight_smile: teda ja sa spýtam lekárky,to je to horšie :frowning2:
17. jan 2012 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa
písala som ti ešte otázku či nejako neovplyvní neskoršiu materskú ( z DNP) ak teraz po materskej budem čerpať 27 dní dovolenky a potom pôjdem na rodičovský. pani na porade mi napísala toto:
To je trochu problém - ak pôjdeš na materskú po 26.10., treba si dať vypísať dve materské s rôznymi dátumami - pre DNP jeden deň a zo zamestnania až nasledujúci - to má za následok, že materská zo zamestnania bude vyplácaná len do 28. týždňa po pôrode (t.j. kratšie, ak by pôrod nastal skôr).
ale ja tomu akosi nerozumiem. čo by bolo teda najlepšie urobiť?
17. jan 2012 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka777
prerušiť RD pred ukončením dnp alebo začať platiť balík pred ukončením dnp.
Na toto ti teraz nikto s istotou neodpovie. A možno ani ideálne riešenie neexistuje, každé má svoje výhody a nevýhody (fin.nárokčnosť, závislosť od dátumu skutočného pôrodu, príp. iné ...) § sú klukaté a uvidí sa, aký bude skutočný výklad a postup soc.poisťovne. A vždy závisí aj na konkrétnych dátumoch, pravdep. termínu pôrodu ... či nástup je už v oktobri

POZOR!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(som tu niekomu už radila, čo jej vychádzal nástup na md 29.10.2012, po ukončení dnp požiadať o ukončenie RD skôr, myslím som radila 26.10. alebo 21.10. a neskôr mi napadla jedna vec, na čo si treba dať pozor ak ukončenie RD je v oktobri a nástup na md je tiež v oktobri, (no neviem, komu som to radila), pozor!!!!!!! aby mzdárka uviedla do potvrdenia pre soc.poistovnu ako pravdepodobný vym.základ, z ktorého by sa platilo nem.poisteie v mesiaci nástupu na md CELOMESAčNú!!!!! mzdu a nie len mzdu za obdobie od ukončenia rd do konca mesiaca, Lebo materské na 1kalend. den sa ráta tak, že suma ktorú uvedie sa delí číslom 30, za každých okolností číslom 30!!!! aj keby uviedla len mzdu za časť mesiaca. To je tiež jedna z klučiek týchto §

Ale je "predpokladám" aj dalšia možnosť sa prihlásiť na balík dobr.poistenia pred ukončením dnp, tj. od 27.10. najneskôr a nastúpiť na md 29.10.. Ale túto možnost si treba ešte pred nástupom overiť, či ozaj je prax taká, že ak sa prihlási na balík ešte pred ukonením starého dnp (teda nie odo dna po zániku dnp, ale aby obe trvali aspon 1den súbežne), že sa dnp bude považovať za nepretržité.
17. jan 2012 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@datanka je to naozaj možné ešte? ..aj keď nemá splnenú podmienku do konca januára splniť potrebných 270 dní? potrebovala by som to vedieť na betón.. ona ide na IVF teraz vo februári a má veľký predpoklad otehotnieť, keďže prvé dieťa týmto spôsobom už má.. inak bolo by to super, ak by to šlo.. ďakujem za tvoju ochotu odpovedať mi a poradiť..ostatné kočky, Gapa, nezareagujete aj vy, pls?
17. jan 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no super takže teraz mi tá dovolenka len všetko pokazí asi ma z nich porazí. každopádne gapa ďakujem za vyčerpávajúce odpovede.
17. jan 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa Ahoj Gapa chcela by som sa opýtat.DNP si platím od 6.oktorbra 2011 z maxima.Budem mi končit niekedy v júni...ak budem dovtedy tehotná,tak budem dostávat max materskú?Som nezamestnaná. Ak by som napr. ostala tehotná v máji môžem íst po uplynutý 270 dní na PN(v júli 2012) a byt PN po nástup na materskú a budem potom dostávat materská z max???DAKUJEM za ochotu a čas odpovedat
17. jan 2012 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ešte ma zaujíma jedna otázka, ak sa prihlásim na DNP pred 1.2.2012, platí mi ešte terajší zákon, a akonáhle dovŕšim tých 270 dní mi to zanikne. Čo potom? Do kedy musím otehotnieť, aby som mala nárok na materskú? Príklad, prihlásim sa zajtra, tj 18.1.2011, 270 dní bude niekedy v októbri. Tehotná nie som. Momentálne poberám RP na 13 mesačného syna a ak by sme mali dieťa. tak až po dovršení jeho 3 rokov, tie má v r 2013. Zaujíma ma, či mi vznikne nárok na materskú z DNP, ak by som porodila v roku 2014.
17. jan 2012 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
2012 som chcela napísať...
17. jan 2012 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karinkaeich
je to tak, že ak poberáš nemocneské z dnp, tak platiť dobrov.poistenie nemusíš.
17. jan 2012 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No neviem, či to je pravda, prosím kto sa rozumie potvrďte mi to, alebo vyvráťte, ak by som teda začala platiť DNP pred 1.2.2012 a aby som mala nárok na materskú musím otehotnieť najneskôr 270 deň tej lehoty? Ja viem, že sa dookola pýtam, priznám sa som blbá v tomto, nechápem to. A potrebujem to ako pre blbca po lopate vysvetliť. Ďakujem za pochopenie.
17. jan 2012 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pudlik ano.. ak ti potom vznikne narok na nemocenske alebo na MD budes musiet doniest na SP doklad o tom (od doktora) ze si otehotnela este v casa poistenia..
17. jan 2012 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@oskvarka srdečná vďaka, to mi vravela aj kamoška, ale radšej som sa chcela uistiť. Takže ak neplánujem byť tehotná tento rok, tak sa mi to neoplatí platiť však? Radšej počkať a uvidí sa čo bude, aké zákony platiť v danom roku kedy by som plánovala byť tehotná. Dobre to chápem?
17. jan 2012 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oskvarka ešte ohľadom kamošky, jej skončilo 270 dní minulý rok, teraz bude rok februári čo si to platí, neplánuje tiež byť tehotná tento rok? Čo to pre ňu znamená? Že tiež sa musí potom držať zákonov, ktoré budú platiť v roku, kedy bude tehotná?
17. jan 2012 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pudlik ak si zamestnana a planujes ist na matersku do cca jari 2014 tak sa ti to oplati platit ... z minima... (tych 15 eur) - sa ti to totiz potom bude dat pekne zaratat do 270 dni za posledne dva roky a mozes si to zacat platit hned v januari 2014 pred materskov len na par mesiacou mali balicek za 119 a mozno budes v tedy aj PN tak ani nebudes musiet platit ale na tu minimalnu PNku (cca 180 eur) a minimalnu matersku (cca 220 eur) budes mat narok este ako + k tomu co dostanes zo zamestnania
17. jan 2012 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pudlik tak tak.. plati pre nu to iste co som ti tu hore popisala... jednoznacne sa to poistenie oplatilo (t.j bolo to nevyhodne poistenie pre stat...) takze podla mna sa to oplati platit co najdlhsie tak malo kym sa len da.... s tym ze ked tam mas rerusenia vzdy mas narok len na minimum preto sa ti uz s pohladom na neskorsie datumi oplati platit len minimum.. ale oplati sa nikdy nevies co sa stane mozno ochories alebo co... no ved je to na kazdom ako sa mu to zda... ale po oktor´bri 2012 uz si nik nebude moc platit tu malu sumu takze sa to podla mna jednoznacne oplati
17. jan 2012 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gapa a aj tak by som mala narok na max.matersku? 270 dni platenia budem mat splnenych aj 26 tyzdnov. tak by to malo byt ok, nie? dufam, ze to zas nejakou novelou alebo cim nezmenia
17. jan 2012 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@enike je urcite.ja to tak robim teraz a uz u milion ludi som sa na to informovala,aj v soc.p.aj tu.zalozis si dnp,normalne nove,ale musis to stihnut do 31.1.2012,lebo od februara to konci,to vies.ale tie,ktore su poist.pred februarom,si budu moct stale platit po starom(ak si da max.okolo tych 50)az kym si nezaplatia 270dni.ak otehotnie do oktobra-do 8mes.od zalozenia dnp,po zapl.270dni,bude dostavat materske z DNP.
17. jan 2012 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mozem vas poprosit vysvetli mi niekto ako funguje dobrovolne nemocenske po novom? som szco a o rok by som chcela znova otehotniet a samozrejme cerpat vyhody nemocenskeho poistenia :slight_smile: takze do konca januar si dam odhlasku, na druhy den prihlasku na kombinovane poistenie na min vymeriavaci zaklad a ked otehotniem, tak si to navysim? budem mat naroko na matersku aj z dobrovolneho poistenie takymto sposobom?

dakujem
17. jan 2012 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@datanka a ak neotehotniem do oktobra? ak chcem otehotniet az v lete 2013? nemam sancu aby som si zlepsila matersku?
17. jan 2012 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok