• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

22. júla 2017 
@oskvarka ahoj pozeram ze sa vyznas teraz v ytchto zmenach my sme tu kedysi uz komunikovali ohladm dnp ael nebola som tehotna nemohla by si mi rposm poradit ja som etraz v 10tyzdni dnp platim od jula ale nie z maxima platim 30e lehota 270 dni mi uplinie v aprili niekde v polke mam sa odhlasit a prhlasit na maximum :slight_smile: alebo je to zbytocne uz terasz dakujem
20. jan 2012 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tannia87 uz teraz nerob nic.. lebo by ti dali len minimum.. uz to musis nechat tak..
20. jan 2012 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubkasungirl ano, aj mne to takto bolo vysvetlene. pise to aj p.navratilova na hnonline. len nikde som sa nedocitala, ci je potom potrebne platit z rovnakeho vz (doplacam si do max), len nie 4,4%, ale 35,15% alebo ako, ked chcem poberat max.davky. a max. bude aj pri baliku na cely r.2012 tych 1153,50 eur? dobre to chapem?
20. jan 2012 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Možno si tiež kladiete otázku, aké zmeny prinesie február 2012 do systému dobrovoľného nemocenského poistenia.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodica/dobrovolne-nemocenske-poistenie/dobrovolne-poistenie-od-1februara-2012/

Možno Vás zaujíma, či ste svoje peniaze za dobrovolné nemocenské poistenie nevyhodili zbytočne.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodica/dobrovolne-nemocenske-poistenie/dobrovolne-nemocenske-poistenie-vyhodene-peniaze/

Možno máte chuť si prečítať pár príkladov, ako by to mohlo prebiehať, keby ste ešte stihla otehotnieť v ochrannej lehote.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodica/dobrovolne-nemocenske-poistenie/zmeny-v-dnp-2012-odpoveda-socialna-poistovna/

Na tieto, ale aj ďalšie otázky Vám môže dať odpoveď sekcia o Dobrovoľnom nemocenskom poistení v našej Príručke pre rodiča.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodica/dobrovolne-nemocenske-poistenie/

20. jan 2012 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. chcem sa spytat, ked mam podmienku splnenu, tak os prveho februara by mi malo DNP zaniknut. ak sa teraz odhlasim a znova prihlasim tak mozem byt DNP kym mi uplynie podmienka?dakujem
20. jan 2012 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
Chcem sa opytat,ci mam narok na vratenie preplatku,ked som si platila DNP z maxima a bola som na UP a dostavala som podporu?
20. jan 2012 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky blíži sa podávanie daňových priznaní, chcem sa spýtať, či neviete, či sa dá DNP za minulý rok aj zdaniť ? a ak hej, ako postupovať. Ja som si ho platila v plnej výške celý minulý rok, aj keď som bola od 1.8. nezamestnaná.
ďakuejm
20. jan 2012 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankastela od kedy do kedy si si platila ? a od kedy do kedy si bola na úrade ?
20. jan 2012 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vani do konca augusta 2011 som bola zamestnana a od septembra 2011 som bola na UP doteraz.
20. jan 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vani jaj, som zabudla,platim si to od jula 2010.
20. jan 2012 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankastela a prečo si si nepožiadala o preplatok ešte na konci roka ? bežne sa to robí tak... :slight_smile: . ja som na tom podobne ako ty a už ho mám od novembra vyplatený. treba ísť na pobočku a povedať pani pri okienku, že chceš požiadať o vyplatenie preplatku z DNP, vypíšeš papier a necháš jej to tam.
20. jan 2012 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubkasungirl
potom ma napadá, že ak sa odhlásim 30.1. a prihlásim 29.1. a len z dnp, tak to tiež bude nepretržité.
No to píšem len preto, že takýmto riešením som osobne sklamaná (aj ked samozrejme kvôli mamičkám je to dobre). Ak by to bolo upravené inak v zákone, nebol by to taký guláš a ukazujú, aké sú zákony deravé a § klukaté. Ale asi ked to už nedomysleli v zákone, tak to museli, resp. veeelmi chceli nejako vyriešiť. Idú volby a ozaj to bolo robené a prijaté narýchlo.
20. jan 2012 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vani nejak ma to nenapadlo :sweat_smile: takze by mi dali preplatok aj ked som na tom UP?to je super.dakujem,zbehnem tam.
20. jan 2012 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k môjmu predchádz. príspevku.
Aj ked to by bolo potom otázne, kedy dnp zanikne, či 31.1. alebo po 270dnoch od posledného prihlásenia, ked by sa to bralo pre § 57 ako nepretržité.
20. jan 2012 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankastela preplatok budeš mať za to obdobie, čo si si to platila v plnej výške a zároveň za teba aj platil zamestnávateľ....
20. jan 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankastela
počas evidovaniana up si nemala si žiadny vym.základ okrem dnp, tj. nevznikal ti v tomto období žiadny preplatok. Ale počas trvania pp=mala si vym.základ zo zamestnania a platila si si maximum z dnp (ak teda dobre rozumiem), tak v tomto období ti preplatok vznikal. Treba písomne požiadať, ako ti tu radia.
20. jan 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vani
@gapa dakujem pekne za odpoved :slight_smile:
20. jan 2012 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankastela keď vieme, poradíme .)
20. jan 2012 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gapa v tom pripade ze lepsie pre mamicky tak platila som si od jula 2009 do 30.11.2012 som sa odhlasila a teraz by som sa k akym vyhodam mala prihlasit opat ?
20. jan 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
novembra 2011
20. jan 2012 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata, ked mam hrubu mzdu 680, nemusim si platit z maxima, aby som potom dostavala plnu maximalnu matersku, vsak? staci len dake doplacanie do dakej ciastky? ci? viete mi poradit?
20. jan 2012 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam otazocku.cely minuly rok som bola prihlasena z maxima.ked sa teraz odhlasim a prihlasim z minima,tak z coho by mi ratali pripadnu PNku?z minulorocneho maxima alebo tohto minima?Dakujem :slight_smile:
20. jan 2012 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika84 Ďakujeme. Ja si "účtovníctvo" riešim sama. A čo sa týka sociálky tá sa ako povinnému platcovi SZČO tiež zmenila od 1.1.2012. No pre nás budúce mamičky, sú podstatné zmeny v dobrovoľnom nemocenskom poistení. Neviem či si ho platíš.
20. jan 2012 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anika11 bohužiaľ z minima. tým, že si to staré odhlásiš, tak ti automaticky zanikne a ty máš nárok iba na to, z čoho si platíš po novom. Ak by si sa aj prihlásila z maxima, tak nárok na max. PNku budeš mať až po 26.týždňoch nepretržitého platenia
20. jan 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa podla toho co si pisala a podla toho co som vycitala v tomto linku o nepretrzitom poisteni v starom rezime, mi vychadza , ze ak sa prihlasim aj odhlasim v jeden a ten isty den, tak by sa to malo ratat za nepretrzite ?? napr. odhlaska 31.1 a tak isto prihlasa 31.1 z maxima - podmienka platenia 270dni splnena uz davno,platba maximum, tak tym padom aj najblizsia pn,ocr by mala byt tiez vyplatena z maxima nie?tu by nebolo tym padom potrebne dodrzat dalsich 26t nie? uz som z toho uplne na hlavu , tak sorry ak som sem slahla nezmysel :grinning:
20. jan 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@betyna8 ahoj, ja som tam dnes tak isto pisala mail.a uz mi aj odpisali. skus este raz teda :wink:
20. jan 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky blíži sa podávanie daňových priznaní, chcem sa spýtať, či neviete, či sa dá DNP za minulý rok aj zdaniť ? a ak hej, ako postupovať. Ja som si ho platila v plnej výške celý minulý rok, aj keď som bola od 1.8. nezamestnaná.
ďakujem
20. jan 2012 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, prosim vas - este raz... podavam PRIHLASKU A ODHLASKU? alebo zmenu alebo zrusenie alebo prerusenie?
dakujem :sweat_smile:
20. jan 2012 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vani aha,dakujem :slight_smile:
20. jan 2012 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka_tomi platim uz mam aj 270 dni splnených...teraz som ale niekde zachytila zevraj sa nebude dat cerpat materska z DNP ked pracujes alebo si szčo...neviem, si po musim poriadne pozriet
20. jan 2012 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok