• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

20. marca 2017 
@spisiacka je tam kolonka DPO, lebo sa prihlasujes na dobrovolne nemocenske nie? 10 neporadim, no 11 davas datum, odkedy sa prihlasujes (a musi byt najskor v den, ked sa prihlasujes, neda sa spatne). sadzbu ti neporadim
26. jan 2012 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa prosim ta poradis mi? lebo stale som nedostala priamu odpoved na moj problem.
vcera som sa odhlasila z dnp, ktore mi trvalo od 1.8.2011.prihlasila som s nanovo od 30.1.2012.u nas na socialnej mi este nevie nic povedat.podmienka 270 dni bude v tomto pripade splnena cca 25.10.2012.ak pocas tejto doby otehotniem, a isla by som na pn hned po splneni podmienky, a potom hned z pn na matersku.budem mat narok na pn aj matersku z tohto dnp? dakujem velmi pekne za odpoved
26. jan 2012 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 dakujem snad mi tam poradia. Kedze som uz v minulosti poistenie mala... tak neviem ci sa to niekde vpisuje ci co
26. jan 2012 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
26. jan 2012 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gapa takze ked som zamestana tak je problem v tom ze by som musela nastupit na matersku este v tej dobe 270dni? inak mi to zanikne, alebo si platit po novom az kym nepojdem na matersku?
teoreticky: 30.1 sa nahlasim na dnp, a aby som mala narok na matersku z dnp musim nastupit na matersku (6Tyz.) pred ukoncenim 270d? alebo si platit dalej novy balik?
26. jan 2012 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzik1983 tak presne toto zaujima aj mna! :wink:
26. jan 2012 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzik1983
ak budeš tehotná v čase ukončenia dnp a od ukončenia dnp ti nevznikne nové nem.poistenie a budeš platiť v splatnosti , tak áno.
26. jan 2012 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@spisiacka mesačne sa platí 4,4 % z VZ - t. j. vypočítaj si mesačnú platbu deleno počet dní v mesiaci a vyjde ti platba na 1 deň
26. jan 2012 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oskvarka dakujem
26. jan 2012 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa, ahoj... aj ja sa chcem s tebou poradiť. Materskú už neriešim. Mám 10 mesačné bábo, ktoré je dosť často choré a tak som to riešila OČRkou (čo mi popri RD aj celkom prilepšilo fin.situáciu) DNP som nepretržite a zvažujem či sa mi ešte oplatí "kupovať" si nový balík. Chcem sa opýtať, či tomu dobre rozumiem, že ak sa do 30.1 odhlásim a 31. následne prihlásim z min.VZ aj pre mna bude mes. platba 119,45? vdaka za odpoved
26. jan 2012 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@papuka áno, aj ja som júlovka :slight_smile:
26. jan 2012 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@deninka14
ak sa nanovo prihlásiš 31.1. na dnp, tak platíš 4,4% z vym.základu a nie 35,15%. To ak by si sa prihlásila od 1.2.už platíš 35,15%
26. jan 2012 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby viem, že odpočujem od témy ale čo poviete nato, že nemáte byť na PC keď ste tehotné ??? odporúčajú nosiť antiradiačné veci??, viete o tom niektorá niečo???? :confused: :confused: :confused:
26. jan 2012 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@merry_v nepovedali v tv ze nemame byt na pc ale to novinka potrebuju to spropagovat podla mna somarina :grinning:
26. jan 2012 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tannia87
aj ja si to myslím, že ide iba o cash :grinning:
26. jan 2012 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evina0 ahoj, dakujem za odpoved. ano,klasika. zevraj to este nemali sparovane, takze nemam nic platit, chyba je u nich v systeme... pekny vecer
26. jan 2012 o 19:09  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa ahoj Gapa. mas pravdu, chybu mali oni v systeme, dnes som tam volala, takze nemam nic platit. dakujem, maj sa
26. jan 2012 o 19:10  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! Dnes som bola zistiť si na soc. poisť, či nemám nejaký nedoplatok v DNP(v marci mám nastúpiť na materskú dovolenku). Pani bola veľmi ochotná všetko mi pozrela a sama od seba mi poradila, že z DNP je dôležité nastúpiť na materskú dovolenku najskôr 6 týždňov pred pôrodom a treba si dať pozor na vypísané tlačivo od lekára, aby zobral do úvahy, že február má tento rok 29 dní. Dobrá rada pre tie, ktorých sa to týka, lebo o ten jeden deň by som o tú materskú z DNP prišla. A to už som si myslela, že viem všetko :slight_smile:
26. jan 2012 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, prosim vas, ake doklady potrebujem mat so sebou ked sa chcem prihlasit na DNP? aby som tam nesla zbytocne dvakrat.... dakujem :wink:
26. jan 2012 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa Ďakujem za odpoveď, myslím, že už tomu celkom rozumiem. Ešte by som potrebovala odpoveď na 3 otázky, kde si nie som celkom istá, tak ak máš čas, veľmi pekne ťa prosím o odpoveď:

1) To, že som počas Pn oslobodená platiť DNP viem - ale zaujíma ma, či si ho môžem platiť sama z vlastnej vôle?Aj napriek tomu, že nemusím? Alebo ako to je, ak sa odhlásim a nanovo prihlásim počas PN? POvinnosť platiť DNP nemám - ak by som neplatila, otehotnela počas PN (za predpokladu, že PN bude trvať tak dlho, kým nenastúpim na materskú) - nedostanem ale nič - síce spĺňam podmienku byť poistená 270 dní - ale počas týchto dní som DNP neplatila. (preto sa pýtam na to, či si to môžem platiť aj napriek tomu, že nemusím)

2) Ak sa rozhodnem DNP nezadať nanovo a samé mi zo zákona zanikne k 1.2.2012 - a počas nasledujúcich 8 mesiacoch otehotniem , za predpokladu, že živnosť ostane stále nepretržite prerušená od r. 2011 - spadám pod ochrannú lehotu a max materskú dostanem , keďže som si DNP nepretržite platila od apríla 2009 do septembra 2010 a ešte od novembra 2011 do januára 2012 (medzitým PN a materská, DNP neprerušené)???Je pre mňa v takom prípade výhodné si DNP odhlásiť a opäť prihlásiť?

Ešte raz vďaka za odpoveď.
26. jan 2012 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, aky papier si to mam vypytat k danovemu? pani na socialke nechapala,co ja od nej vlastne chcem :sweat_smile: :grinning: :wink:
26. jan 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielita13 do ukoncenia platenia DNP musis byt tehul, potom ti plynie ochranna doba 8mes, dokedy musis porodit :wink:
26. jan 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kinka555 ziadne :slight_smile: ja som tam len vypisala ziadost,podpisala a bolo.ani obciansky si nepytala,nic :slight_smile:
26. jan 2012 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@datanka dakujem, lebo chcem sa tam zajtra zastavit a aby som sa zbytocne neprehnala keby mi nieco chybalo. ahhh som sa skoro spamätala ku koncu mesiaca :sweat_smile:
26. jan 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som bola 12teho januara.nevadi,ved do utorka mas casu dost :wink:
26. jan 2012 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minewka
1. platiť síce dobrovolne môžeš, ale bude ti vznikať v soc.poistovni preplatok, nebude sa ti to brať ako vym.základ. tj. nič tým nevyriešiš
2. ty musíš v nasledujúcich 8mesiacoch nastúpiť na md, aby sa ti rátalo materské z toho vz, čo si platila. Ak otehotnieš neskôr, tj. do 6mes. nenastúpiš na md, tak už nesplníš jednu z podmienok na vznik nároku na nem.dávku a to, tebudeš mať trvajúce nem.poistenie a ani nebudeš v ochrannej lehote zo zaniknutého nem.poistenia. Preto na uplatnenie nároku na materské z dnp budeš potrebovať nové nem.poistenie, z ktorého nanovo bude plynúť 26týž.. Samozrejme ak sa nezmení zákon a výklad k nemu, tak dni ukončeného nem.poistenia sa ti prirátajú k tomu novému, ale už sa nebude brať z neho vym.základ.
26. jan 2012 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa ahoj, prosim ta, poradis mi? Mam DNP uz dlhsiu dobu, cerpala som z nej PN a po tom som presla na MD. Teraz mi zacala RD. DNP som si platila a zaroven som bola zamestnana. Vlastne som si vtedy platila do toho max. zakladu, aby som mala maximalnu matersku a pn. No a teraz neviem, kolko mam platit, ked som na rodicovskej dovolenke, ked chcem mat maximalnu dalsiu matersku, prip. pn. Ak mozes, prosim , porad mi, ja som v tychto veciach uplne mimo...Dik.
26. jan 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erika12345
zamestnanci na rd sú komplikovaný, je to tu viackrát rozoberané a neviem dať 100% radu.
26. jan 2012 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa , ahoj, pls mozem poprosit o radu? som na RD, pred tym som ukoncila pracovny pomer dohodou... od septembra 2010 som si platila dobrovolne nem. poistenie... teraz som v 18 tyzdni a rodit by som mala v juni... tento tyzden som bola hospitalizovana a dala som si normalne vypisat PN, ... chcem sa spytat ci mi vies poradit ako to funguje, ci sa budem musiet nejako znova nahlasovat koli zmene legislativy a ci mam narok na vyplatenie nemocenskej ked som na RD... myslim ze matersku by som mala dostavat normalne vypocitanu na zaklade toho aku smumu som si platila ako dobrovolny platca... v nemocnici mi nevedeli ani normalne vyplnit papier na PN kedze nemam zamestnavatela ale som dobrovolny platca na RD :frowning2: ... dakujem krasne za info :slight_smile:
26. jan 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa aha, tak aj tak dakujem. Tak , ak by nahodou ste niekto riesili to, co ja, dajte prosim vediet. :slight_smile:
26. jan 2012 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok