• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

7. augusta 2017 
@petraslov a este som zabudla, ze ak sa odhlasis a nanovo prihlasis, 26. tyzdnov by si dostavala PN a OCR len z minima a az po 26. tyzdnoch z toho, co si platis
27. jan 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa

mám jednu otázočku, do splnenia 270 dni, mi ostáva ešte presne 10 dní, zisitla som, že som tehotná, začne mi plynúť 8-mesačná ochranná lehota tomu rozumiem. Moje DNP automaticky zanikne. Kedže chcem dostávať max materskú malo byť DNP trvať. Čo urobiť v mojom prípade?založiť ešte v pondelok /30.1/ po starom? alebo zaplatiť jeden mesiac v tom novom baličku?ďakujem
27. jan 2012 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oskvarka
mirkave,
@spisiacka baby poradite mi?
27. jan 2012 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka9900
poradíš aj mne? :slight_smile:
27. jan 2012 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vaneska83 ak sa odhlásiš k 30.1. a prihlásiš najneskôr k 31.1., tak si môžeš platiť DNP samostatne po starom, t.j. tak, ako doteraz, nie ako súčasť balíka poistení (to bude až od 1.2.) 270 dní. Po tých 270 dňoch Ti DNP zanikne. Prvých 26 týždňov od prihlásenia bude PN vypočítavaná z minima (t. j. nejako do konca júla 2012), potom zo sumy=vym. základu, ktorý uvedieš v prihláške. Po zániku DNP (t. j. ku koncu októbra, tuším pri prihlásení k 31.1.2012 to vychádza na 27.10.2012) je ešte 7 dňová ochranná lehota, v ktorej je možné uplatniť si PN i OČR a 8 mesačná ochranná lehota pre tie, ktoré k dátumu zániku budú tehotné. Pre tehuľky platí aj PN a OČR z DNP v prípade potreby počas tehotenstva.
27. jan 2012 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli
poradíš aj mne???????? :slight_smile: :slight_smile:
27. jan 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli
mám jednu otázočku, do splnenia 270 dni, mi ostáva ešte presne 10 dní, zisitla som, že som tehotná, začne mi plynúť 8-mesačná ochranná lehota tomu rozumiem. Moje DNP automaticky zanikne. Kedže chcem dostávať max materskú malo byť DNP trvať. Čo urobiť v mojom prípade?založiť ešte v pondelok /30.1/ po starom? alebo zaplatiť jeden mesiac v tom novom baličku?ďakujem
27. jan 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli takže či som dobré pochopila.Platím si DNPO Už 3 roky,otehotnieť už neplanujen.Chcela by som ešte DNPO využiť na PN OCR.Teda ked sa odhlasim a nasledne prihlasim do 1.2 tak mi počas 270 a nasledne aj po zaniku ked budem v ochrannej dobe 8 nesiacov vznikne :slight_smile: nárok na PN A OCR?
27. jan 2012 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karinkaeich
áno, ak sa nezmení § 57 ods. 2Zákon o soc.poistení, tam sa píše, že sa bude rátať zo zamestnania z pravdp.vymzákladu, z ktorého by sa platilo nem.poistenei zamestnanca v mesiaci nástupu na md.
27. jan 2012 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 pokial si uz tehotna,tak ti moze zaniknut poistenie a budes v ochrannej dobe v ktorej musis nastupit na matersku.a to splnis,takze pohoda :grinning: nemusis zakladat ziadne nove poistenie a matersku dostanes.
27. jan 2012 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@janulienka1 ochranna doba pre netehotne je po zaniknuti poistenia len 7 dni.na to pozor
27. jan 2012 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janulienka1 pri odhlásení 30.1. a prihlásení k 31.1. sa DNP platí "po starom", teda samostatne vo výške 4,4% z VZ nasledujúcich 270 dní. Na 271. deň zanikne. Ochranná doba je ale iba 7 dní pre PN a OČR. 8 mesačná je ochranná lehota iba pre nárok na materské z DNP pre tehotné a iba oni môžu počas tej 8-mesačnej ochrannej lehoty, dokiaľ nenastúpia na MD čerpať aj PN, ak bude potrebné. Pre všetky ostatné maminy, ktoré nebudú tehotné, je ochranná lehota po zániku DNP iba 7 dní.
27. jan 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 suhlasim s mirkave :slight_smile:
27. jan 2012 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@angelika_2 odpovedala som Ti v IP. Poteším Ťa - zhodujem sa s babami, čo Ti odpovedali :slight_smile:
27. jan 2012 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gapa no super. dakujem ti krasne za vycerpavajuce odpovede. a vela zdravia tvojej rodinke :slight_smile:
27. jan 2012 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirkave
ďakujem pekne, ale čo v takom prípade , ak potom budem chcieť využiť to pri bábatku, alebo sama nebudem ok, tak by som bola na PN, to keď mi zanikne DNP, to už nijak potom neuplatním.
27. jan 2012 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babuľky tá 8-mesačná ochranná lehota do tej sa musím zmestiť??? ako si ju presnejšie vyrátam?
27. jan 2012 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre to chápem, že je najlepšie otehotnieť mesiac pred ukončením DNP????
27. jan 2012 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa
A od ukončenia DNP sa na mňa vzťahuje tá 8 mesačná lehota, dokedy je potrebné nastúpiť na MD .....keď žene chýba pár dní ako to SP rieši????
27. jan 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 no ked si uz teraz tehu a si este po starom DNP zahlasena, tak ak vsetko bude oukej, mas to v pohode :wink:
27. jan 2012 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli dakujem ti velmi pekne za rady,moc si mi pomohla,od pr acovniciek na sp.by som taketo inf.urcite nedostala.mohla by si mi prosim ta este poradit ak budes vediet....moja mamina je na ciastocnom inv.doch.od 1.3.2011 si plati dnpo a od 16.9.2011 je pn.ako ma ona dalej postupovat.ma sa aj ona odhlasit a znovu prihlasit alebo pokracovat v pn a neprerusit pn az do konca podpornej doby co je v septembri a ta jej bude nadalej vyplacana ...nevie ci doba 270 dni sa zacina pocitat od kedy si zacala platit dnpo alebo od kedy je pn.budem vdacna a kazdu radu...
27. jan 2012 o 18:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 ak by si dnp chcela vyuzit aj hned po materskej-pn alebo ocr-tak sa mozes prihlasit na balik poistenia.ale to je dost vysoka suma,tak neviem........jedine,ze by si hned po materskej nastupila na dlhodobejsiu pn-vtedy by sa ti to oplatilo......
27. jan 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte baby......môžete prosím poradiť aj mne? Viem, že sa tu veľa o tom píše ale nechce sa mi listovať toľko strán späť, lebo mám z toho ešte väčší zmätok.
Od 6/2011 si platím DNP. Do 270 dní mi chýba cca 40 dní +/-. Mám dilemu. Zatiaľ som neotehotnela. T.z., 31.1.2012 ak by som sa odhlásila a vzápätí opäť podala prihlášku samozrejme po starom, môžem si ďalej platiť tých ďalších 270 dní a ak otehotniem počas toho obdobia, posudzujú ma podľa starého zákona?
27. jan 2012 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! Chcela by som vas poprosit o radu. Chcem ist na PN a platim si aj DNP. Pocula som ze si mam od doktora pytat dve PN tlaciva (jedno do roboty a druhe na socialku) a ze mam doktora upozornit ze si platim DNP. Co je na tom pravdy a ako mam teda postupovat? DAKUJEM! :slight_smile:
27. jan 2012 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaxx musíš sa odhlásiť k 30.1. najneskôr, aby si sa stihla prihlásiť k 31.1.. Predlžíš si tak DNP o ďalších 270 dní po starom. Kukni si toto: http://www.porada.sk/t183141-ukoncit-a-zalozit-nove-dnp-v-januari-2012-alebo-ponechat-si-sucasne-dnp.html
27. jan 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zizu38 musíš si dať vypísať dve PN-ky, jednu pre zamestnávateľa a jednu pre sociálku ako DNP.
27. jan 2012 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte maminy a nemaminy :slight_smile: Skuste mi poradit,asi ste tu mudrejsie z doho dobrovolneho poistenia ako ja ,mam z toho trochu chaos :unamused: ....Tak- doplacam si uz asi 3r. dobrovolne poistenie a som na PN a od 21.3 idem na matersku.Mam to dalej platit alebo nie,ked to zanika??? a Bude mi vyplatena materska ako ked si doplacam,alebo z minima co mama od zamestnavatela ???
DAKUJEEM
27. jan 2012 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lilinka81 ahoj kedže si teraz na pn dostavaš aj penku zo socky a ty vlastne budeš pokračovaťv pn, alebo už si v takom štadiu tehotenstva že ideš na matersku??? ty kedže sisi to platila viac ako 270 dní budeš dostavať aj matersku taku ako si priplacaš..zhruba je to tých 600 eur.len ak si pn pokračuj v nej a neprerušuj ju a hned po tej pn chod na tu matersku nič neporušíš a budeš dostavať 8 mes. matersku...
27. jan 2012 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. chcem sa opytat ci niekto zistoval uz na socialke ci ked sa vo februari prihlasim na ten balik a zaroven ale budem od 1.2. na PN ci sa ten balik bude platit alebo to ostane ako doteraz ze v case cerpania PN sa to neplatilo. dakujem
27. jan 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinara23 ďakujem moc krát :slight_smile:
27. jan 2012 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok