• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

24. mája 2017 
@lucianna1312 @ejkapod neter sa mohla dnes odhlasit a hned prihlasit,ALE uz so zajtrajsim datumom...tak neviem,ci sa to bude dat zajtra-posledny den aj odhlasit aj prihlasit.....ale daj prosim vediet,zaujima ma to :slight_smile: Kočky,preco ste si to nechali na poslednu chvilu? :slight_smile:
30. jan 2012 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som szco vrrr teraz som uplne hotova :(...predosle roky som platila z minimalnej mzdy a minuly rok zo mzdy 412eur odvody
30. jan 2012 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduska_ba tak si uz platila DNP?Keby si sa prihlasila zajtra na DNP,tusim by ti vyslo 270-ty den niekedy na cca 25.10.2012.Treba to presne vyratat.kedy ti vychadza termin porodu?
30. jan 2012 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulap termin porodu mam 5.10 ach jaj nemyslela som na to :(
30. jan 2012 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduska_ba 2 roky dozadu si nebola DNP?
30. jan 2012 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulap nie nebola som platila som si odvody minimalnej mzdy
30. jan 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduska_ba ja ospravedlnujem napisala som to komplikovanie z tych nervov :wink:
30. jan 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janulap @lucianna1312 lebo sesternica my povedala že to stači posledný den , tak kôli tomu no snad to zajtra spravim lebo ma porazí ak som to premeškala a zbytočne ...snad sa to bude dať spraviť, aj ked už vidím tie mile tety na socke ...
30. jan 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reiva
ty nečerpáš RD, ked ti trvá prac.pomer ale len poberáš rodič.príspevok, to je rozdiel.

Kamarátka ak sa prihlásila z minima, tak už bude z dnp nárok len z minima, dnes sa už nestihne odhlásiť aby sa nanovo zajtra prjihlásila.
30. jan 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@datanka
ak firma zanikne,tak by ti zaniklo nem.poistenie zamestnnaca a nie vzniklo.
30. jan 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cristi
270 dni musís splnit do porodu, nie nastupu na md, teda porodiť najskôr na 271vý den. Inak nárok na materské z dnp nebude žiadny (ak nemáš nejaké ukončené np,ktoréhodni by sa k dnp prirátaliň
30. jan 2012 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hedka17
ak skončíš s RD PRED!!! ukončením dnp, t.j. nem.poistenie zamestnanca ti vznikne pred zánikom dnp, tak ti 8mesačná lehota plynie, ak do nsátupu na md už nedôjde k prerušeniu nem.poistenia zamestnanca.
Och. lehota by prestala plynúť v prípade, že by RD sknčila po zániku dnp, lebo by tým vzniklo nem.poistenie.
vid Zákon o soc.poistení § 32 ods. tuším 4 (možno 3?) písm. a)
30. jan 2012 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa ale myslim ak ukoncim PP mam aj z prace 8 mesacnu lehotu ako tehu ci ako to je?
30. jan 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hedka17
ano, ale musí zanikknúť prac.pomer počas trvania nem.poistenia zamestnanca a nie počas jeho prerušenia (teda nie počas rodič.dovolenky, vtedy neplynie och. lehota)
30. jan 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa dakujem :slight_smile:
30. jan 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby chcem sa ešte uistiť - prosim Vas:
ak som si teraz v januári začala platiť DNP po starom :slight_smile: a otehotnela by som začne mi plynúť tá 8 mes. ochranná lehota...ale teraz som na RD ktorá mi končí začiatkom novembra 2012- je to v pohode? V podstate ak DNP chcem využiť musím otehotnieť do septembra?
Som aj normálne zamestnaná
30. jan 2012 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulap ano a materska je cca mesiac pred porodom takze ak nastupis do augusta tohto roku a nemas vyplatenych celych 270 dni tak ti to plati
30. jan 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa dakujem Ti za informacie :slight_smile:
30. jan 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa no ved hej,ale potom by som sa nemohla az do materskej zamestnat,ale zostat nezamestnana,aby mi vlastne nove nevzniklo,co? :slight_smile:
30. jan 2012 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa prosim ťa je to tak? ked som normalny zamestnanec a začala som si teraz v januari platiť dnp z minima na navyšenie môžem otehu do septembra? tzn. že medzi RD a novou MD by som šla ešte aj do prace?
30. jan 2012 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa a este jednu otazocku dnes som sa bola prihlasit a vravela mi ze tym,ze teraz za mna zamestnavatel neplati tak mi radila najvyssi VZ tak keby som nahodou dala vypoved pocas platenia DNP tak mi budu ratat najvyssiu materskuz DNP ci ako to je?
30. jan 2012 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@datanka
ak vznikne nov pp PO ukončení dnp, tak prestane plynúť ochr. lehota z dnp. Ak ale prac.pome vznikne pred ukončením dnp, tak OL plynie.
30. jan 2012 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa prepac,ze ta stale otravujem :slight_smile: ano,toto viem,ale je aj vznik noveho poistenia,kedy nebudem mat narok na max.napr.to,ze firma zanikne napr.v decembri(ja uz budem tehotna)a prihlasim sa na urad prace?alebo co by som mala v tom pripade robit?lebo vyzera to,ze firma bude fungovat max.do konca roka :frowning2:
31. jan 2012 o 06:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejkapod ano staci posledny den,ale sa prihlasit....neviem,ci aj odhlasit a v ten den aj prihlasit...ved daj prosim vediet,mozno ti to urobia...drzim palce :wink:
31. jan 2012 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lonelyfrog ano,ale ku porodu musis mat 270dni.
31. jan 2012 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babeny, poradte, prihlaska na DNP sa nahlasuje zamestnavatelovi, ci nie?
31. jan 2012 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@datanka ked budes tehotna na urade prace ta nezaeviduju.
31. jan 2012 o 09:29  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby je to v keli, takže dnes sa da len odhlasiť a prihlasiť už nie akože som z toho na nervi ale čo už, ja som zvyknuta že sa my nedarí :slight_smile:...ale ostatný čo to vyšlo sa teším spolu s vami a poriadne vyžmykajte tu socku a využite aj pn pred materskou...:slight_smile:)
31. jan 2012 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzula77 nenahlasuje, ohľadne DNP si všetko riešiš sama, ak pôjdeš napr. na PN sama si odnášaš PN na sociálku.....
31. jan 2012 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinara23 tak to je super, nerada by som, aby ma okolie v praci sledovalo, ci som, alebo nie som v tom :fearful:
31. jan 2012 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok