Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

pralinkaaa
31. jan 2012

@hedka17 ved hej ale realne z čoho? ja to chápem tak že ak nastupim tento rok - z predpokladaného VZ, čiže asi to čo mam na zmluve nie?
ale čo ak nastupim na MD až buduci rok? a budem vlastne späť v praci /lebo ukončim RD skôr, aby mi plynula ochranna lehota/ lenže budem na dovolenke, PNke...

pralinkaaa
31. jan 2012

@nika12 no to maš dobre že ti RD skonči skôr ako DNP...a ten rozdiel - ak si zamestnana vratiš sa normalne do prace nie? ak nie si, tak neviem.. 😅

hedka17
31. jan 2012

@nika12 pokial budes na rodicaku ked ti uplynie do tych 270 dni DNP tak narok na 8 mesacnu lehotu nemas, Ako je to s tym balikom ja netusim ci je taka moznost, ja bud pojdem (este pred uplynutim tych 270dni) na cca 2 dni do prace alebo si vybavim dovolenku a na napr. 271 pojdem na PN to je moj plan.Musim si ukoncit RD este pred uplynutim tych 270 dni abyplynula 8 mesacna lehota

pralinkaaa
31. jan 2012

@karinka2105 musiš nastupiť na MD skôr ako ti skonči RD - aby si nemala žiadne zmeny v nemocenskom poisteni lebo to sa chape ako prerušenie čim by prestala plynuť ochranna lehota...

hedka17
31. jan 2012

@pralinkaaa z predpokladanej mzdy,co ti urcia v praci

karinka2105
31. jan 2012

@pralinkaaa si zlata dakujemm.cize rodicak konci maji 2013 a dovtedy musim nastupit na md a vsetko je oki a budem mat narok z maxima ako si to platim,konecne to chapem 😀 😀

pralinkaaa
31. jan 2012

@hedka17 díky!!! a keby som normálne pracovala tak z dosiahnutých reálnych príjmov? Predpokladaný príjem bude zas to čo mam v zmluve že?

hedka17
31. jan 2012

@pralinkaaa a ak buduci rok a vratis sa do prace ci uz pojdes na dovolenku a potom na PN bude sa ti ratat z tvojho platu, to uctovnicka bude vediet aky mzdu tam ma uviest

hedka17
31. jan 2012

@pralinkaaa tak ze niektori sa na mzde vedia aj dohodnut pokial su na RD a nastupuju z nej hned na MD (nakolko sa pocas RD socialke nic za teba neplati) ale vacsinou je to bud plat ako mas na zmluve a ak ho zvysili tak tu sumu uvedu

lucka_o
31. jan 2012

ahojte ak sa mozem spytat, ked teraz poberam rodicak a maly ma 3 roky az v roku 2013 , 270 dni mi uplynie 17 oktobra 2012 a ak dovtedy otehotniem spadam do ochrannej lehoty?????????

lucka_o
31. jan 2012

ako Vas tu citam som furt viac a viac domotana....dakujem 🙂

anella07
31. jan 2012

@pralinkaaa
Takže AK mi 31.1. zanikne a 20.4. konci RD, tak nie som už v ochrannej lehote??? No a som tehu a nástup na MD mam 16.5.
1. Prihlásiť sa vo feb od 1.2. Na nový s max.vz a dnom nástupu do zamestnania odlpasit Dnp a nastúpiť na pn alebo
2. Nekomplikovat to a teraz so 7.2.(vrátane) nastúpiť na rizikove tehu a čerpať Dnp pn a potom MD?
Prosím poradte mi, lebo som nevedela o neplynuti ochrannej lehoty :(

zitaje
31. jan 2012

baby, viete mi povedat, ci do 26 tyzdnov, ktore musim mat nepretrzite poistenych, aby som dostala matersku, zapada aj obdobie, ked som na ocr?
Vdaka

hedka17
31. jan 2012

@nika12 ved nech sa da na PN ak nie je zamestnana

hedka17
31. jan 2012

@pralinkaaa ak nie je nech sa da na PN 😀

pralinkaaa
31. jan 2012

@hedka17 ano dohodnúť je tiež možnosť. na zmluve mam uvedenu tu istu mzdu ktoru by mi aj dali len som nevedela že keby buduci rok, že som myslela to už podla realu - a keby som realne nezarobila nič...tak asi zas iba tu mzdu, tak to by malo byť v poho. som sa bala či ta PNka to nejak nezniži

hedka17
31. jan 2012

@lucka_o ak len poberas rodicak tak je to ok ale ak si na rodicovskej dovolenke tak treba nieco pospekulovat

bobocka
31. jan 2012

baby a ak mne konci rodicak mesiac pred doplatenim 270dni a som nezamestnana,tak sa na mna 8 mesacna ochranna vztahuje,ci nie?dakujem

hedka17
31. jan 2012

@pralinkaaa PN s tym nic nema spolocne ja som tiez pocas tehu bola PN a mala som najvyssiu matersku 😉 a tiez som si len doplacala zvysok

hedka17
31. jan 2012

@bobocka vztahuje 😉

lucka_o
31. jan 2012

@hedka17 poberam len rodicovsky prispevok je to potom ok?

hedka17
31. jan 2012

@zitaje aj ocr, aj PN

karinka2105
31. jan 2012

@lucka_o musiš nastupiť na MD skôr ako ti skonči RD - aby si nemala žiadne zmeny v nemocenskom poisteni lebo to sa chape ako prerušenie čim by prestala plynuť ochranna lehota...

nika12
31. jan 2012

@pralinkaaa zatial sa nemam kde vratit 😀 pred materskou som pracovala v zahranici ...
@hedka17 ano ked mi uplynie 270 dni od noveho prihlasenia DNP budem este na rodicaku, ale ked nastupim na matersku do ukoncenia rodicaku, tak by to malo byt v pohode nie? podla toho, co pise @pralinkaaa a ak by tam aj bol rozdiel, podla mna sa to musi dat nejak poriesiet s novym balikom ...
tiez mam pocit, ze cim viac to tu citam, tym menej toho viem a mam z toho vacsi gulas 😀

zitaje
31. jan 2012

@hedka17 vdaka, odlahlo mi 🙂

lucka_o
31. jan 2012

@karinka2105 konci v juli , kolko tyzdnov pred porodom sa ide na matersku?8? to sme na tom skoro rovnako🙂 my to chceme tiez vyuzit. Pri malom nam nevyslo 270 dni tak sme prisli o matersku....☹

pralinkaaa
31. jan 2012

@hedka17 a čo tak možnosť otehu, a pred skončenim DNP isť na PNku až do novej MD? Tak by sa nedalo predisť tomu s RD ukončenou až po DNP? či PN na to nema vplyv? už som magor aj ja....

hedka17
31. jan 2012

@anella07 nakolko pred tym nez nastupis do prace ti skonci RD tak ti OL plynie. a uz si nedavaj nove poistenie je to uplne zbytocne a ak sa ti da kludne aj ta PN bodne 😉

bobocka
31. jan 2012

@hedka17 teda ja ked sa pojdem na urad hlasit hned po synovom dovrseni 3 rokov a mesiac na to budem mat zaplatenych 270dni,tak je to ok? som v ochrannej? mam narok na pn z rizikoveho ak by nahodou bola?predpokladam ,ze v case synovych 3 rokov uz budem nejak cerstvo tehu 😉
a este jedna vec:
mam kamaratku ,ktora pobera rodicak na dceru a je tehotna.270dni ma zaplatenych nejak v marci a v aprili nastupuje na matersku.vyjde jej materska z dnp,ci nie? v case nastupu na matersku bude doma na rodicaku so starsou dcerou.ta bude mat v case nastupu na matersku 2roky cerstve.dakujem

karinka2105
31. jan 2012

@lucka_o ja som otom anni nevedela pri 1,mi mame 3 v maji
a hej 6-8tt sa ide na materskuu,takze cca do augusta musim byt tehu aby to vysloo