Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

poleva
21. feb 2012

došli vam peniaze za marodku,hm :??: 😖

ivetka1981
21. feb 2012

@janulap od 16.8. do konca marca mi to vychádza 197dní...pripočítava sa k tou aj niečo iné??napr.predchádzajúce pripoistenie,príp. prac.pomer????

janadl
21. feb 2012

@poleva dnes som bola v soc. pisť. a vraj dnes posielaju druhu várku ... že to maju rozdelene na 2X... aspon v PO..

janulap
21. feb 2012

@ivetka1981 ale ty rataj aj tie dni,ktore by bola positena predtym ,ked si platila z toho min.VZ 🙂 ...pockaj,idem to este raz pozriet....mne to vychadza od 1.7.2011 do napr.31.3.2012 275 dni.....dufam,ze sa nemylim....ty mas porod ,ako citam niekedy v aprili,tak to ti vyjde.

rivatha
21. feb 2012

Ahojte, zienky 🙂
Poradili by ste mi, prosim, niektora ako je to s PN a DNP? Nemam splnenych este 26 tyzdnov, dostanem PN aj tak, ked ma vypise lekarka? Ak ano, ako dlho ju mozem cerpat? A kolko dostanem pri platbe z max. VZ.?
Ozaj, a aky papier pytat od lekarky? Poberam momentalne rodicovsky prispevok. Treba povedat, ze je to pre ucely DNP do SP?
Dakujem 🙂

poleva
21. feb 2012

@janadl hm,meškajú,nie?? 😠

janadl
21. feb 2012

asi maju toho veľa , myslím že teraz je na pnke každý, kto može, ....ved každy chce, aby sa mu aspon niečo vrátilo, ked to dnp tak dodrbali.... 😉

tweetinka.co
21. feb 2012

Baby.. ja som si dala DNP ale vôbec sa do toho nevyznám 😀 😀 😀 ale snáď na niečo bude 😎 Teda chcela by som, aby som mala vyššiu materskú.. snáď sa podarí mimčo (konečne..).. dokedy to vlastne treba stihnúť? DPN som si dala 30.01.2012 😉
Pekný deň želám.

kubikulka
21. feb 2012

...tak som si nieco nastudovala, mam v tom jasnejsie, ale stale nerozumiem, preco mi vravela otehotniet najneskor do augusta. Co som citala, tak som to pochopila tak, ze ak otehotniem do dna zaniku DNP (cca20.oktober 2012), tak budem v 8 mesacnej ochrannej lehote a budem mat narok na materske. Tak nerozumiem, preco otehotniet do konca augusta... pomozete mi?

janulap
21. feb 2012

@tweetinka.co pozname sa z MMB 🙂 no otehotniet musíš pocas tychto 270dni,pokial ti trva DNP 🙂

janulap
21. feb 2012

@kubikulka,ano stači ti otehotniet do 20.10.2012

mimajesa
21. feb 2012

@katka9900 takze ked mi skonci md tak nemusim ist odhlasovat?...ja som to planovala uz ukoncit pretoze si myslim ze to uz nevyuzijem kedze uz neplanujeme dalsie dietatko...takze ked mi teraz skonci md tak mozem ist este na 7 dni pn (alebo aj na viac?) ci len vtedy ked sa prihlasim nanovo neviem ci som ta dobre pochopila... dik 🙂

kubikulka
21. feb 2012

tweetinka, riesim nieco podobne ako ty, tak snad cosi z toho bude...

leontinka27
21. feb 2012

baby prosim Vas o vysvetlenie a pomoc.Na pn-ke som od 11.1.2012 stale pn-kujem.som zamestnana.DNP som si platila od septembra 2010.platim si rozdiel do maxima.do socialky mi prislo rozhodnutie.teda 2 rozhodnutia. v jednom mi pisu ze za prve tri dni dostanem 3,51 eur na den a za dalsie dni 7,72 eur na den. v druhom rozhodnuti mi pisu ze mam narok od 21.1.2012 na 19,76 eur na den. kedze som platca dnp nemala by som mat platene dnp od prveho dna? nie až od 11 dna!dakujem za pomoc a vysvetlenie.

tweetinka.co
21. feb 2012

@janulap Jani.. zdala si sami povedomáááá 😉 😉 😉 (nie raz som pozerala na fotku.. a rozmýšľala a rozmýšľala)

elise
21. feb 2012

@leontinka27 od 11 dna máš nárok zo zamestnania kedže zamestnávatel zo svojho plati prvých 10 dni PN tie rozdiely plati z DNP od 1 dna

ivetka1981
21. feb 2012

@janulap TP mám stanovený podla PM na 13.4.takže my to výjde???

tweetinka.co
21. feb 2012

@kubikulka tak to je fajn 😉 Ja tu čítam čítam.. (aj pred tým som to "študovala") .. a nejak mi to nejde to hlavy, že čo ako a kedy bude/nebude platiť.. Zdá sa mi tam toľko veľa medzieť a malých drobností.. Ja som zamestnaná, čiže zamestnávateľ čosi platí.. ja som si dala z vymeriavacieho základu tuším 1000 euro.. čo činí mesačne 44 eur..
Napríklad, ak by som bola najbližšie mesiace na PN, tak vlastne čo? Ak si to budem platiť a neuplatňovať si nič, tak sa ani nič nedeje? ..atď atď.. Mám milión otázok, ale ani sformulovať ich neviem 😕

leontinka27
21. feb 2012

@elise to znamena ze to mam v poriadku....

hviezdicka2024
21. feb 2012

@tweetinka.co keby si išla teraz na PN tak nemáš ešte splnených 270 dní platenia poistného a nevznikol by ti nárok na vyplácanie nemocenskej dávky z DNP, Pn by ti bola vyplácaná iba zo zamestnania a ty si musíš nadalej platit DNP až do dosiahnutia 270 dní.

jana201
21. feb 2012

@gapa ahoj ako stale si mi pomohla zaco krasne dakujem --- mam teda jednu a dalsiu otazku .... tyka sa to mojej kamosky ktora neje prihlasena ma mk... a ma tento problem odlhlasila a prihlasila sa k 30.1.2012 teda este sa stihla ... z maxima. vz .... a zistila ze je tehotna ... a pyta sa ci jej vyjde ta max. materska ??? termim pôrodu ma niekedy okolo 20. novembra ....

tweetinka.co
21. feb 2012

@hviezdicka2024 ďakujem.. Tak vlastne to DNP okrem materskej je k čomu? 😕 Keď automaticky zaniká po 270 dňoch a počas tých 270 dní nevzniká nárok na preplatenie PN.. a ochranná lehota je tam tuším iba 8 dní.. to človek, aby využil DNP "musí" ochorieť v dátume?

elise
21. feb 2012
gapa
21. feb 2012

@jana201
píšeš málo údajov, no ak bude mať spolu s predchádzajúcim ukončeným dnp spolu do pôrodu 270dní.. a nemá a nebude mať iné nem.poistenie, tak nárok z dnp bude mat z maxima. Na md nastúpi po uplynutí 26týž. od posledného prihlásenia, čo je podstatné.

janulap
21. feb 2012

@tweetinka.co no a už rozmyšlať nemusíš....mne si bola hned jasná podla nicku.Ja tu mam iny,ako tam,ani neviem,ci sa to tu da zmenit....

janulap
21. feb 2012

@ivetka1981 vyrataj si este od toho 16.8 -kedy ti vychadza 26 tyzdnov?Musi ti to vyjst do nastupu na MD 🙂

jaja08
21. feb 2012

Ahojte, vie mi niekto poradit? Od decembra som na PN a budem az do materskej , na ktoru mam nastupoit koncom maja 2012. Som DNP . No v maji mi lekar prerusi marodku a vypise na matersku, alebo budem pokracovat v tej istej marodke?Pytam sa, lebo DNP som od novembra 2009 kde som si priplacala mesacne 30 e a od septembra 2010 si platim 49,13 e a platila som az do konca decembra 2011. No medzi septembrom 2010 a februarom 2011 som bola PN. Inak stale som si platila. Myslela som si, ze mi bude vyplatena cela suma no zo socialky mi poslali prekvapko a dostavam 380 e co je rozdiel medzi 600 e. Na den mi vymerali 12 e aj nieake cintiky.... No ked v maji pojdem na matersku tak nemali by mi nahodou vyplacat matersku z celej sumy?
Dakujem za odpoved 🙂

hviezdicka2024
21. feb 2012

@tweetinka.co nie nie, po dosiahnutí 270 dní máš ochrannú lehotu na PN 7 dní, do kedy sa musíš nechať vypísať, čiže je to dobré aj na PN, ak si tehotná tak po 270 dní sa na teba vzťahuje 8 mesačná lehota do kedy musíš porodiť babatko aby ti bola vyplatená materská z DNP. Ak by si tuto lehotu nedodržala nemás nárok na materskú z DNP len od zamestnávatela.

milena35
21. feb 2012

Kocky...dostali ste uz peenku za januar? neviete co sa deje?........mne ocerka dosla ...ale mam vela ohlasov,ze peenky este nie su vyplatene.............dakujem za odpovede

janadl
21. feb 2012

@milena35 mne v PO povedali, že zajtra idu vyplácať druhe kolo, že maju toho veľa