• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

24. júla 2017 
@gapa musí tam byť zmena :slight_smile:
1. mar 2012 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sherny
uvidime co bude do maja....? prečo do mája? to je už neskoro byť v máji tehu aby sa dalo uplatnť - myslíml pri posudzovnaí nároku na materskú rok 2011 nie?
1. mar 2012 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Žienky je tu niekto kto je na PN z DNP a neche mu doky predĺžiť Pń-nku .....aké rady a tipy by ste poradili??? ide mi o to, že som to platila dlhšiu dobu a málo som z toho využila....za všetky cenné rady vopred ďakujéém :slight_smile:
1. mar 2012 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@murinko82
ako tak čítam, tak máš podobný problém ako JA, poradil ti už niekto????
1. mar 2012 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@merry_v
čítaj čo písala @oskvarka na str. 934,
mozes sa prihlasovat a odhlasovat kolko chces a vzdy v case ked budes poistena a budes mat splnene 270 dni za posledne 2 roky tak mas narok.. ale len na minimum .. v praxi to znamena ze vobec nemusis byt poistena a ak splnas podmienku tak den pred odchodom na PN zajdes na socialnu sa prihlasit ... potom nastupis na PN a cerpas.. si na PN napriklad mesiac cely cas cerpas... a ani neplatis lebo si oslobodena kedze si PN .. ked ti PN skonci zajdes sa odhlasit aby si nemusela platit a este sa ti aj tieto dni zase rataju ako ze si bola poistena..

ono je možne sa stale odhlasovat a prihlasovat, tak ako ti napisala @oskvarka... ale ked sa prihlasis na balik a budes na PN, tak ti PN pojde z VZ z r. 2011, a pocas PN neplatis....
1. mar 2012 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@domeli a tam to potom kolko vychádza platiť na mesiac... :pensive:
1. mar 2012 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@merry_v nie lebo ma mater ide 8-6 týždňov pred pôrodom :slight_smile:
1. mar 2012 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dana1972 no po novom 119,45/mesačne a materská 220eur :unamused:
1. mar 2012 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@merry_v ja so v takej istej situácií, a gyndoš ma chce presunúť k obvodnej, ale to bude asi nová pn a to je na kočku, lebo to zamestnávateľ musí za teba platiť znova 10 dní
1. mar 2012 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@angelika_2 ja som nepochopila tú to vetu :

ked ti PN skonci zajdes sa odhlasit aby si nemusela platit a este sa ti aj tieto dni zase rataju ako ze si bola poistena..

však ked PN skončí, tak sa odhlásiš z pn, a musíš začať platiť, či? som zmätená
1. mar 2012 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gapa ja som si to doslova vyhádala...že som volala do ústredia a že mi tam povedali, že sa mám zase prihlásiť (prihláška), nie zmena... dátum vyplnenia som dala 29.2 a dátum vzniku poistenia 1.3. Podľa ich nadriadeného:nepretržité bude poistenie vtedy, keď sa prihlásis na nový ,,balík" poistenia najneskor v deň keď ti končí povodné DNP (teda 270 deň DNP). Ďakujem za pomoc veľmi.
1. mar 2012 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dana1972 z minima je to 119,45e, z maxima neviem
1. mar 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domeli z maxima je to cca 405 eur/mesačne :frowning2:
1. mar 2012 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute kocky, citam vas rada, ziskala som tu cenne poznatky:slight_smile: chcem sa spytat, dnes mi prisiel list z SP, ze DNP konci 22.10.2012 . K tomuto terminu by som mala byt teda tehotna a aj na PN? ci staci ked budem tehotna? Inac planovane tehotenstvo jak oci:slight_smile:))) dufam ze mi to teda vyjde:slight_smile:)
1. mar 2012 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@radkovadanka no vidíš, a mne zas poradili, že si mám pred zánikom DNP dať zmenu na registračnom formulári, vyplniť dátum, sumu, a vtedy sa to bude považovať za NEPRETRZITE. ...

ale ja som mala zánik 11.2 a 9.2 som di dala zmenu na nepretržité...

..bolo mi povedané, že ked si to zruším a založím nové tak sa mi nebude rátať tých 26 týždňov platenia...

tak ja už fakt neviem, čo je správne
1. mar 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sherny
napísala som ti odpoveď do IP :slight_smile:
1. mar 2012 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilyen2011 ok vdaka :slight_smile:) uz som sa tu zlakla ze to sa nam bude vyplacat z predosleho vz ale nie od roku noveho prihlasenia ..... uz len aby nam to tehu vyslo :slight_smile:))) zatial si este davame bacha tak az od toho zaciatku aprila ... dnes mi prislo zo sp papier ze stare sa rusi a nanovo ze som sa pripoistila z dnp a ze mi to konci koncom oktobra 2012 ... tak keby ze to vyslo nastup na md okolo toho december januar zee ?? a vy ako ste na tom ??? :sunglasses:
1. mar 2012 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sherny
@radkovadanka
Ja som tiež žiadnu zmenu neudávala, ja som nanovo dávala tiež prihlášku a mne aspoň radili že 1. deň pred zánikom treba prísť aby sa poistenie rátalo ako nepretržité??? a tebe @sherny tam robia až dva kalendárne dni to neva?
1. mar 2012 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sherny
takže ale v máji už musím byť tehu tak? lebo keby mi potvrdil tehu prvý júnový týždeň to už asi neskoro že?
1. mar 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sherny
Vôbec sa toho neboj, čo sa týka PN všetko závisi od prístupu tvojho lekára. Ja som PN najprv bola u obvodaka, dlhšiu dobu ako mesiac a potom ma chcel bez problémov presunúť ku gynde, ale ja som nechcela! pretoze ja som si u neho PN ukoncila a poslala aj koniec PN-ky do prace, a potom az po skonceni v 273 deň som si dala aj PN z DNP aj zo zamestnania a to mi uz islo u mojej gyndy, ale ta teraz zacala hystercit tak som ju dala preniest opat ku obvodakovi, bol milý, láskavý, nebol problém a tak sa sa toho bála. :slight_smile:)
1. mar 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sherny
a ešte som chcela dodať, že prečo sa bojíš toho, že by šéf znova začal platiť za teba 10 dní? veď sú také prípady, že proste ak teraz si u gyn ako pises, mohla si dostat povedzme do toho chripku a predsa chripku gyndos nelieci tak ta prevzal tvoj obvodak :slight_smile:
1. mar 2012 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fíha, to máš super, a to bolo kedy?
1. mar 2012 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule len kratka otazka- dosiel mi papier, 11.2. mi skoncilo DNP, asi 16.3. nastupujem na MD..mam im teraz nahlasit ze som tehu ci netreba a rovno tam nabehnut s tym papierom od lekara v marci? dakujem kocky za odpoved :dizzy_face:
1. mar 2012 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sherny
a ináč aj za mňa platil šéf 2krát po 10 dní a čo? som tu :grinning:
1. mar 2012 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 no mne bolo povedané, že neva, že to je jedno, hlavne aby to bolo pred zánikom 270dní, lebo to bolo v sobotu, a ja som tam bola vo štvrtok 9.2 ... no ale podľa toho čo píšeš, tak ty máš nové dnp, a tebe sa bude znova rátať tých 26 týždňov... alebo si išla na pn v OL 7 dní? či?
1. mar 2012 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sherny
mne bolo povedané, že my nemáme OL, keď máme poistenie ako nepretzite ..
1. mar 2012 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelika_2 no vidíš, každý nám hovorí niečo íné.. oni podľa mňa ani sami nevedia, čo je správne :confounded:
1. mar 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sherny
na mater ide 8-6 týždňov pred pôrodom tomu rozumiem, ale ja chcem aby sa mi to ratalo z roku 2011 takze ja by som chcela porodit v tomto roku este ..........

a máš pravdu ...oni sami nevedia čo hovoria...nás len motajúú .,...
1. mar 2012 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak to nám ostáva len zostať tehu tento mesiac :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. mar 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
kočíky, ktoré sa v tomto vyznáte, mám otázku - som na rodičovskom, pred touto materskou som si platila dobrovoľné nem. poistenie, ak by som šla na druhú materskú ako sa mi bude počítať? bude sa mi počítať aj z toho dobrovoľného , ktoré som si platila predtým? poradíte niekto? vopred ďakujem.
1. mar 2012 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok