Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

janadl
2. mar 2012

@stojdulka ak budem v marci platiť za februar, uvediem 022012 ? chápem to dobre?

stojdulka
2. mar 2012

@janadl hej, tak to je, ale ked si preštuduješ ten link ktorý si dala tak sa dá platiť i trvalým príkazom iba vtedy treba zadať š.s. 88 a oni si ho sami zidentifikujú k dannému predchádzajúcemu mesiacu kedy platba prišla

janadl
2. mar 2012

@stojdulka stále nám chcú komplikovať život, a aj sa im to darí 🤐

sherny
2. mar 2012

no to je sila, oni sa tam asi fakt nudia, ked stálne niečo musia meniť, kto sa má potom v tom vyznať... ax jaj

sherny
2. mar 2012

ja som sa dočítala, že ked to ide cez internetbaking, tak treba uviesť aj konštatný symbol KS 3118,

.....a potom variabilný symbol, ten nám zostane starý?

janadl
2. mar 2012

@sherny variabilný zostáva, ale špec. s. treba uviesť

sherny
2. mar 2012

@janadl aha, takže ked si to povieme polopatisticky,

......ked pôjdem uhradiť sumu za februrá cez net jednorázovo, tak V.S mi zostáva, Š. S je 022012, K.S KS3118...tak? či ešte niečo?

janadl
2. mar 2012

ked som pochopila dobre to, čo písala stojdulka tak je to správne, mne ale stiahli už trvalým príkazom včera platbu, tak ja tak urobím až na buduci mesiac......

silvia371
2. mar 2012

Ahojte, rada by som vas poprosila o pomoc. Kamaratka prave zistila, ze je tehotna, pracovny pomer jej skoncil 31.10.2011 {trval 3 roky} od 1.11.2011 je na UP, ak by sa zamestnala mesiac pred nastupom na MD z ktoreho VZ sa jej bude pocitat materske? DNP nikdy neplatila, dakujem za rady.

zalka
2. mar 2012

@silvia371
zamestnať sa musí na minimálne 90 dní, potom sa jej materská bude rátať z toho zamestnania, teda ak bude mať hrubú mzdu 1153,50 eur tak jej materská bude maximálna.

Ak sa jej nepodarí nájsť zamestnanie, tak nech ide na SP, prihlási sa na DNP a o tri dni nech ho zruší. Za tri dni zaplatí 12 eur. A materskú bude mať rátanú z minima teda bude vo výške cca 220 eur.
A po ukončení DNP jej vzniká ochranná lehota 8 mesiacov, kedy kedykoľvek môže ísť na PN a bude ju mať zaplatenú. Výška PN cca na mesiac 180 eur.

silvia371
2. mar 2012

@zalka dakujem pekne, a ak by bola zamestnana menej ako 90 dni, tak nema narok vobec?

zalka
2. mar 2012

@silvia371
Ak bude zamestnaná menej ako 90 dní tak dostane minimum teda 220 eur. To jej je lepšie a lacnejšie potom zaplatiť len tých 12 eur.

dnpo
2. mar 2012

@janadl je to pravda

ivka1983
2. mar 2012

Ahoj, ja som si platila DNP a v apríli mi končí /predlžiť som si ho nedala/ verila som,že otehotniem,ale asi to nepôjde☹. Som dosť smutná, ani neviem z čoho viac. Ale tak... chcem sa spýtať,ako je to s novým poistením DNP, s tým balíčkom,ak by som chcela? Ja by som rada bola do septembra PN a možno potom by sme to skušali znovu s bábom

jana201
2. mar 2012

@gapa ahoj dnes som bola na up(urade prace) pre ziadost ze som dostavala rp za rok 2011.. ktore dolozim k manzelovemu danovemu priznaniu ... da sa to uplatnit budem mat z toho nieco ???? ako to vlastne funguje dakujem za odpoved pekny vecer

jana201
2. mar 2012

@janadl mam otazku ja napriklad platim tak ze idem to vyrovnat v hotovosti k pokladni sp .. je aj na tom nejaka zmena ??? tyka sa to aj takkej to platby ??? vdaka za odpoved

janadl
2. mar 2012

@jana201 hm, ešte som priamo v soc. pois .neplatila, ale skus sa opýtať dotyčnej u ktorej budeš platiť, mala by vedieť čo a ako

jana201
2. mar 2012

@janadl urcite sa spytam len tak ma teraz napadlo ked tu citam ze su nejake zmeny .. spytam sa a dam vam vediet 🙂 aj tak dakujem za odpoved

kubikulka
2. mar 2012

baby, viete mi povedat ako prebieha kontrola pocas PN-ky?Kamaratka je tehotna a je doma na PN a vychadzky jej nestacia, ma 3 roc.dceru... A co sa stane, ked ju doma nezastihnu (plati len DNP, nie je zamestnana). dakujem

matullienka
2. mar 2012

@kubikulka ak je tehu a má v PN dobre napísanú diagnózu tak tehulkám kontroly nechodia, ja som bola na rizikovom 3x a ani raz mi kontrola neprisla.

ivka1983
2. mar 2012

@gapa Ahoj, ja som si platila DNP a v apríli mi končí /predlžiť som si ho nedala/ verila som,že otehotniem,ale asi to nepôjde. Som dosť smutná, ani neviem z čoho viac. Ale tak... chcem sa spýtať,ako je to s novým poistením DNP, s tým balíčkom,ak by som chcela? Ja by som rada bola do septembra PN a možno potom by sme to skušali znovu s bábom. Alebo je niečo rozumnejšie?

kubikulka
2. mar 2012

neviem presne co jej lekar napisal. Ja ked som bola tehotna, tiez som bola PN 3 mesiace a kontrola mi tiez neprisla, viem isto, fakt som to odlezala.no a lekar mi na ten socialkovy papier nenapisal nijaku dg. tak neviem ci to nebola nahoda, ale teda zaujimalo by ma co by bolo keby ju vymakli, ze nie je doma.

petraas
2. mar 2012

@kubikulka ja som pri prvom tehu bola pn od zaciatku cce od polky januara a kontrolas mi prisla zaciatkom marca...teraz pri druhom tehu som zasa pn od zaciatku cize od polky januara a zatial kontrola neprisla ale verim tomu ze pride pretoze tiez poberam pn z dnp aj zo zamestnania lebo som v ochrannej lehote....velmi im od zaciatku roku narastol pocet pn karov tak teraz chodia dost casto na kontrolu...kedze ja poberam peknu pn ku tak sa vychadzky snezim dodrziavat aj ked obcas sa to nepodari lebo tiez mam 2,5 rocnu dcerku a neda sa to s nou stihnut ak sa vyberiem do mesta...
inak ak ju nezastihnu doma tak jej nechaju v schranke papier a musi prist do niekolkych dni neviem presne do kolkych na sp a povedat im preco nebola doma...ak bola prave u lekara tak je to super lebo ten papier co jej nechaju si da potvrdit u lekara a zanesie na sp a ma po probleme ale ak bola prave v meste tak ma smolu...od toho dna co ju nezastihnu jej zoberu pn ku vraj na 30 dni a potom jej ju vratia..

kubikulka
2. mar 2012

@petraas dakujem za odpoved. a po tych 30tich dnoch jej zase pn-ku budu vyplacat dalej az kym jej ju neukonci lekar? A na vysku materskej to nema vplyv?

petraas
2. mar 2012

@kubikulka vraj ano po 30 dnoch by ju mala poberat az do konca pn teda ak ju zasa nevymaknu...neviem kolko v akom case ma vychadzky ale ked jej nastacia nech skusi poprosit lekara aby jej ich zmenil alebo predlzil...mne to tiez nestaci a chcem lekara poprosit aby mi pridal nejaku hodku po obede tak som zvedava ze co povie...neviem ci sa to moze prepisovat ked uz ich raz zada ale skusim ho poprosit...ak by povedala hned na zaciatku ked jej ich isiel pisat tak urcite by jej ich prisposobil...
mne to pri prvom tehotenstve neprekazalo tie vychadzky kedze som este nemala dieta ale teraz pri mojej 2,5 rocnej kocke mi to prekaza kedze ona sa stale pyta von a niekedy aj do 4 spi a vychadzku mam od 3-5 tak toho uz vela nestihneme...
ale nech neriskuje a snazi sa to dodrziavat pretoze maju ozaj prisne kontroly teraz...vela znamych sa mi stazovalo ze im prisla kontrola a v zivot pred tym nic...
ci to ovplivni matersku neviem ale podla mna nie

kubikulka
2. mar 2012

@petraas ona ma od 10-12 doobeda a od 14-16 poobede a mala jej spi presne v tom poobedom intervale, takze uz nikam nechodia. Myslim, ze mi spominala nieco take, ze jej lekar nechcel davat ine hodiny, ze tieto su take standard, preto som celkom prekvapena, ze ty mas poobede od tretej do piatej. skusim jej povedat, nech sa spyta, ci sa jej aspon nedaju posunut, ked uz nie predlzit.

petraas
2. mar 2012

@kubikulka no veru tie hodiny co pises su najviac zauzivane a lekar vzdy nerad dava iny cas...ja som sa vzdy nechala odbit lekarkou vzdy mi povedala ze sa davaju len v takomto case inak nemoze ale teraz mi to nedalo a som si to troska zistovala a lekar moze dat vychadzky kedykolvek ale zalezi to od diagnozy...vraj mozu byt 2 do obeda a 4 po obede a kocijake ine kombinacie len oni ich neradi davaju...ja som chcela vychadzky uplne inak len nez som lekarovi stihla povedat tak uz mi napisal tieto a ked som mu povedal ze ci nemoze inak tak povedal ze uz to nechce prepisovat...skusim ho ukecat na dalsej kontrole...

katka9900
3. mar 2012

@ivka1983 ahoj, ak by si po 270 dnoch chela nastupit na pn, mohla by si sa poistit na cely balik od 269. dna a poistenie by bolo nepretrzite. od 271. dna by si mohla nastupit na pn a za balik by si neplatila. po pn by si sa rozhodla, ci si poistenie zrusis, alebo ho budes platit dalej- minimum je 119€.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz