Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

sabrinka26
11. okt 2011

Ahojte baby, potrebujem poradit a mozno niektora z vas bude vediet viac.. momentalne som nezamestnana ale hladam si robotu.. platim si dobrovolne socialne pripostenie, lebo planujeme babo.. Neratala som vsak s tym,ze budem mat takyto problem najst si robotu.. Viete mi niektora povedat aka vyska materskej mi vyjde ak by som teoreticky zostala nezamestnana (co sa dufam nestane a robotu si najdem).. Dobrovolne socialne poistenie si platim od maja.. Dakujem moc za rady
🙂

megan999
11. okt 2011

ahojte, len by som sa chcela spytat, tych ktore uz maju splnenu podmienku 270 dni DNP. to vam telefonovali, ale napisali, ze uz mozte PN cerpat aj z DNP? alebo len vam to ustne potvrdila pani na socialke? konecne mam tych 270 dni a idem na PN, tak dufam, ze uz nic ine netrebalo vybavovat? to mi len doktor vypise dve PN - jednu pre zamestnavatela a jednu pre socialku? a ako dlho trva kym mi pride rozhodnutie o uznani vyplacania davok? ( viem ze maju cas 60 dni. )pretoze zo zamestnania mi to prislo za par dni. dakujem vopred za akukolvek odpoved.

jucuska
11. okt 2011

Kočky, poraďte mi...270 dní sa ráta do nástupu na MD alebo do pôrodu...vedela som tak, že do pôrodu, ale niekde som teraz čítala že do nástupu na Md... ???

solinkarka
11. okt 2011

@jucuska do porodu

dzudka
11. okt 2011

@sabrinka26 podla toho z akej vysky si platis DNP tak taka materska bude

barbora21
11. okt 2011

Ahojte mozete mi prosim poradit... pri 280 dnoch platenia DNP sa pocitaju aj soboty a nedele 🙂 ? jednoducho od datumu pripoistenia pripocitam 280 dni - rozumiem tomu sprave? Dakujem.

sasettka
11. okt 2011

@barbora21 jasne, aj vikendy sa tam rataju 🙂 a je to min. 270 dni 🙂

sevzuz
11. okt 2011

@e.skovka dakujem, odenesiem to az zajtra, takze zvladam🙂

sasettka
11. okt 2011

@megan999 nepisali, nevolali, to si sama musis ustrazit, mne napr. 270 dni uplynulo 11.10 a hned 12.10. som sla na PN 🙂 rozhodnutie mi tusim prislo na dalsi mesiac ... teda ak si dobre spominam, v novembri mi prislo postou rozhodnutie a hned aj peniazky za oktober.. a ano, dr.vypise jedno pre zamestnavatela, jedno pre socialku...

katula77
11. okt 2011

takze vyzera ze tie dlhe mesiace co sme tu debatili, su k nicomu, teraz bude jedna velka neistota, len aby to ti dalsi co pridu uplne nepriskrtili...

barbora21
11. okt 2011

@sasettka dakujem, pomylila som sa 🙂

katula77
11. okt 2011

dufam ze nam tu matersku nevyplatia tymto 🙂
http://www.darceky-eshop.sk/toaletny-papier-100...

datanka
11. okt 2011

neviete nahodou,co sa stane ak padne vlada?zostane to tak ako to je?a bude sa to prerokovavat az na jar,ked budu nove volby?

bobocka
11. okt 2011

@datanka no ja osobne dufamz,e koli tomu chaosu co teraz je ,sa ani teraz na konci mesiaca k schvalovaniu nedostanu a teda to ostane postarom 😀 myslim,ze teraz maju ine problemy a nie dnp riesit.celkom sa nam teraz ten zmatok hodi 😉

06lienocka
11. okt 2011

@bobocka ano už včera som to spominala že by som sa nenahnevala keby padla vlada a ten zakon by ostal tak ako je tak ak sa kočky niečo dozviete ohladom pripravovaneho zakona a jeho odsuhlasovania dajte nam vediet

bobocka
11. okt 2011

@06lienocka no cekom nam to hra do karat 😉 teraz riesia trosku ine veci a podla mna posledne co ich trapi je nejake dnp 🙂

06lienocka
11. okt 2011

@bobocka tak to aj ja verím prave mi manžel vravi že som ich prekliala ked som sa dozvedela čo na nas chystaju tak sa mi pusinka asi 5 minut nezatvorila snad to pomože viacerým mamičkám zaslužime si to ved to nerobíme kvoli sebe ale kvoli naším drobčekom

06lienocka
11. okt 2011

@06lienocka tak idem kuk to hlasovanie dobru noc

tinka9075
11. okt 2011

tak babenky vláda padla tak dúfam že budú sa zaujímat o iné veci a nie riešit dobrovolné 🙂

ivuss01
11. okt 2011

tak aj ja sa tesim, a dufam, ze do DNP uz vrtat nebudu a nechaju to tak ako to je 😉

bobocka
11. okt 2011

@tinka9075 @ivuss01 no baby my sme asi v suchu,no v konecnom dosledku to asi najstastnejsie nie je 😢 predcasne volby ☹

tinka9075
11. okt 2011

@bobocka no ved uvidíme ale ked budú predčasné volby tak vyhrá smer a ten sociálne výhody nebral to len bývala vláda radičovej všetko ludom brala tak dúfam že bude dobre 🙂

bobocka
11. okt 2011

@tinka9075 no radicovci museli odniekial peniazky zohnat ,kedze hranol rozdaval aj to co nemal. s nim sa lahko na uroven grecka dostaneme ☹ ale to je na uplne inu temu.co sa tejto tyka,tak sme my dnp-acky asi v suchu a to je asi jedine pozitivne na momentalnej situacii 🙂

tinka9075
11. okt 2011

@bobocka jasné nerozčulujme sa hlavne že do toho nebudú vrtat a bude ok 🙂

bobocka
11. okt 2011

@tinka9075 no este sa netesme dopredu.aj ked to pre nas momentalne dobre vyzera,dokial to naozaj nebude v suchu,tak musime byt v istom percente aj na zle pripravene. 😅 som zvedava co teraz nastane.ake budu dalsie kroky.fakt som zvedava.asi bude zbytocne teraz do socialky ist.nic nebudu vediet.pockam daky tyzden dva a pojdem sa popytat.ale svetielko nadeje tam je 🙂

ivuss01
11. okt 2011

@bobocka svetielko? riadna lampa 😀 , suhlasim, musime byt pripravene, ale premierka prave vyzvala sulikovcov aby odstupili z ministerstiev a ak sa nemylim, tak Mihal je sas... 😉

bobocka
11. okt 2011

@ivuss01 ved hej,ale z chvilkovej radosti z dnp( z jeho pravdepodobneho nezrusenia) ma pomaly prepada panika z toho co bude.nam mozno vyjde materska na par mesiacov,ale to co sa prave stalo moze znamenat sakra velke problemy a nas narok na matersku nam bude aj tak na dve veci.na chvilku bubaky pre deticky mat budeme,no v konecnom dosledku to este velmi nepekne byt moze ☹ ach jaj 😢

luciqixina
11. okt 2011

......pada vlada, zelajte si neco.....

alibaba256
12. okt 2011

Ahojte kočky vidím,že niektore sa vyznáte vtýchto veciach tak ak viete chcela by som poradiť.Sice až o rok v septembri mi konči rod.dovol. ale planujeme druhe mimi,chcela by som sa spýtať ako to je s materskou keby sa mi to prelínalo mám na mysli,že napr.by som otehotnela neskor napr.v máji tak porodila by som vo februari,ci mám vlastne nárok na MD,alebo sa mam potom vlastne dobrovolne pripoistit alebo lepsie je PN. 😒

duratlicka
12. okt 2011

Hovorila som, ze sa nemate stresovat😀 I keby vlada zostala, tak to podla mna nemozu od januara schvalit. Je polovica oktobra a este tu reformu nemaju schvalenu, taka vec sa neschvali na jeden krat, patri k tomu milion pripomienok. Okrem toho sa dotyka 3 institucii - danovych uradov, zdravotnej poistovne a socialnej. Kto by si to podla Vas nastudoval v decembri cez sviatky, aby sa to dalo od januara pouzit? A vsetky tie nove tlaciva, ... Supermani zatial nie su. Takze to podla mna tak ci tak nehrozi. A teraz uz vonkoncom nie, lebo do konca roka sa budu len dohadovat, kto vlastne bude vladnut, na jar spravia predcasne a nova vlada zase zrusi vsetky dobre aj zle napady ako vzdy😀