Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

ludmila25
12. okt 2011

@duratlicka no ja niesom na pn ja stale pracujem a chcela by som to potiahnut aspon do kym sami to bude dat aj tak mi vychadza tych 270 dni na januar

ludmila25
12. okt 2011

@duratlicka presne tak

ivuss01
12. okt 2011

ja som este chcela dodat, ze keby nasi pani nekradli velke prachy pre seba, tak by v statnej pokladni bolo penazi dostatok, a k ficovej vlade, keby nie jeho vlady, tak by sa mojim mesteckom stale prehanali kamiony, a osobne som rada, ze sa fico vrati, lebo dava aj nam, len si spomente na rodicovsky prispevok 256eur, alebo na zvysovanie pridavkov, a pani radicova nam ten rodicovsky prispevok stiahla o cele 4 mesiace, kedze sa uz vyplaca do veku 20 mesiacov, to ste boli radi, vsak???

oskvarkaa
12. okt 2011

@ivuss01 no to znie sice pekne ze dava ... a je to aj pravda.. ale dava z pozicaneho cim zadlzuje krajinu az dojde k tomu ze uz nam nik nepozicia a nebude co davat vies... treba aj do buducnosti obcas pozerat aj nase deti raz budu dospele a tiez by mozno radi zili v normalnom state a mali dobry pocit z toho ze nemusia tazko pracovat na to aby vobec uzivili svojich rodicov ktorym zial stat uz nebude mat ani na dochodky.... takze ja som za to davat ale nie na taky dlh vies...
ved si teraz zober hypoteku na svoje byvanie 2 miliony ak nemas zatazene zatial a mozes si uzivat a aj splacat z toho splatky ale ono ta to o par rockov dobehne a potom co... takto to asi funguje aj so statom...

oskvarkaa
12. okt 2011

@duratlicka no ved ale ked niekto zaraba 300 € a doplaca si DPN do plnej vysky tak plati pocas toho do socialnej rovnake prachy ako ten co zaraba 1000 € atk potom by asi mal mat narok na rovnaku matersku ako tento clovek a rozhodne v tom nevidim nic sebaobohacujuce na ukor niekoho... je to podla mna uplne spravodlive... zneuziva sa to len na tie PNky... a aj to si niekto plati z toho isteho dovodu a pekne poctivo bez prestaok len koli tomu aby nemusel na PNke zivorit z 150 € ... ja som za upravu toho systemu je jasne ze sa to zneuziva ale inak to podla mna je dobre a hlavne zodpovedne ak si niekto uvedomuje ze na PNke nevizije zo 160 €.
a k tej komercnej poistovni .. ved su na trhu kadejake produkty.. ja som tiez na PN poistena normalne v komercnej... ale statu by malo zalezat na to aby nasa populacia nevykapinala ;)

06lienocka
12. okt 2011

@oskvarkaa presne napisane a vystihnute suhlasim

katula77
12. okt 2011

@ivuss01 vravim, ze su tu ludia co si myslia ze ma fico tlaciaren na peniaze, ti vravim, tvoje a moje deti budu este tu tvoju dialnicu splacat, budu nas tu este preklinat, vsak my uz budeme v hrobe, nam je to asi fuk, takych volicov ma fico..., skoda slov.

katkak88
12. okt 2011

Tak podľa mňa je nespravodlivé, že by to mali zrušiť pre povinne nemocensky poistených..............pretože keď niekto málo zarobí...........a náhodou sa mu niečo stane...............tak z čoho má potom živiť seba aj rodinu........???Nejaký chudák si to platí aj niekoľko rokov poctivo a teraz o to príde len preto, že ešte neochorel al. sa mu nič nestalo????Za Fica sa takéto veci neriešili...........ale neobhajujem ho.........ale za jeho vlády bolo "lepšie"...........a každy jeden kto tam je pri moci tak kradne pre seba...........aby sa čo najviac nabalil............takže nech tam bude hoc kto............nikdy nebude dobre........toť vsio

katula77
12. okt 2011

@katkak88 ved prave za fica bolo super, preco asi? uz sa opakujem, posledne dva roky jeho vlady sialene deficity hdp, kradnut sa bude vzdy, to je proste politika, to je vsade vo svete, ale treba drzat aj vydaje na uzde, ved aj v grecku bolo super, co tam teraz ludia robia ked im stiahnu platy par percent, ale oni maju z coho im sa pada z vysky, ale my sme este ani nesli dohora a uz nas ten dobrak zadlzil a znovy zadlzi, ono skoda vysvetlovat, kazdu den ukazuju v tv socialne pripady o tom ako dopadli ludia ktori nesplacali hypoteku, zobrali im doma a su z nich bezdomovci, tak to funguje aj pri state, fico zadlzil stat, co k tomu viac dodat, nieje ziadny rozdiel, len je to vo velkom, uz aky viac polopate priklad mam uviest?

lucyfuk77
12. okt 2011

...asi mám pocit, že novela zákona o sociálnom poistení (zrušenie DNP, dlhšia materská a pod.) už neprejde, resp. to nebude schválené ...

ivankaalenka
12. okt 2011

kradlo sa a kradnut sa bude a nase deti a deti ich deti, ak tu este bude tento svet, to budu krvopotne splacat...otras! Hanba im!

katuskaaa29
12. okt 2011

@lucyfuk77 dufam, ze ohladom toho DNP ozaj im to neprejde

junkfoood
12. okt 2011

baby kde sa to DNP vybavuje? na socialnej poistovni alebo kde?

katkak88
12. okt 2011

@katula77 šak ja netvrdím že som za jeho návrat.............ale je jedno kto tam bude pri moci...............bude len horšie a horšie............neviem prečo si niektorí myslia, že keď tam ten Fico nebude, tak sa niečo zmení............určite nie............ale my sme malé ryby , aby sme to zmenili...............a myslím si , že každému je jasné, že pre tých poslancov sme my ľud...........obyčajné smeti.............takže nech tam je bárs kto...............lepšie už nebude...........nič viac a nič menej som tým nechcela povedať

adrioska
12. okt 2011

@lucyfuk77 presne to sme si s muzom povedali, ze to bude asi "jedina" vyhoda z toho, ze nam teraz padla vlada... 😖

amulienka
12. okt 2011

@katka88 "lepsie" bolo? tak si si to vtedy mala radsej hodit, aby ti ten nazor zostal, teraz nas caka uz len zobracenie co ten tu v SR povykonaval. Najdrahsie dialnice v historii vesmiru a dalej to kazdy pozna, zlodejiny, je toho plny web. treba aj sledovat dianie, nie iba jeho populisticke tlacovky. Naposledy velmi vykrikoval, ze dialnica v Nitre sa neotvori lebo firma robi problemy, lenze to je firma Smeru. Zase sprosty populizmus...ludia radi pocuvaju, bohuzial uz menej radi rozmyslaju.

bapi1
12. okt 2011

@ivuss01 a zabudla si, že ti potom ten RP zdvihla zo 160 euro na 190 euro.

milagros14
12. okt 2011

jaj takze baby ja zarobim min.mzdu a nikdy som nebola pn ato robim uz roky a ked som pred 3rokmi ochorela tak z tych 160e sa neda vizit tak som si zacala platit dnp atiez len to minimum14€ lebo si viac nemozem dovolit a teraz som to az viuzila je to dobre ze si takto clovek pomoze aspon trosku dufam ze to nezrusia.

lucyfuk77
12. okt 2011

@adrioska tiež to tak berieme ... trošku sebecky, ale prečo by sme mali práve my DNP trpieť za nedostatok financií - nehovoriac o tom, že sa chystáme porodiť (alebo už sme porodili) plnohodnotného člena do spoločnosti - ktorý bude pracovať, keď vyrastie ...

katkak88
12. okt 2011

@amulienka hodit si to môžes akurát tak ty

katkak88
12. okt 2011

Ešte sa nič nevie..................a už poniektoré sú tu stršne chytré...................tu sa rieši DNP a nie vláda za R.Fica

czechzuzanaba
12. okt 2011

Baby, nikdo si to nehazejte, kazdy bude potreba, musime makat, aby sme mohli pomahat Recku, Portugalsku a Taliansku. 😀

katula77
12. okt 2011

@katkak88 , ono este jedna vec, rozpocet nebude schvaleny, ale to znamena rozpoctove provizorium, to je ak sa nemylim dost drsna vec, ide sa podla tohtorocneho rozpoctu s tym ze kazdy mesiac sa moze minut dvanastina, ako sa ale rozdeli je na vlade, cize je priestor na pohyb, cize vobec nieje ista nejaka materska ako tento rok, takze asi tak.

katula77
12. okt 2011

@lucyfuk77 , vies ono si o povie kazdy, dochodca, ucitel, sestricka, lekar, kazdy chce plnohodnotne zit..., len akosi kazdy myslime hlavne na seba 🙂, ale hlavne nech sme zdravy a ostatne uz nejak pride.

katkak88
12. okt 2011

@katula77 ako to mi je jasné................lenže lamentovať nám tu nepomôže...................ako sa hovorí....PO vojne je každý generál...................bude ako bude................

sashabb
12. okt 2011

@junkfoood ano na sociálke 😉 vyplňa sa iba jedno tlačivo

amouramour
12. okt 2011

to DNP a zrusenie nechapem ani ja...ja som si ho sice neplatila.ale nechapem preco ludi pomaly za snahu trescu...ale jedno je iste na 65 percentnu matersku a 40 tyzdnovu matersku mozeme od noveho roka zabudnut...

sashabb
12. okt 2011

@ejbyk A ja sa chcem este zienky opytat...ze ked pojdem po splneni 270 dni na PN, uz si DNP nemusim platit? a bude sa mi to zaratavat a dostanem aj peniaze za PN a potom aj vyssiu matersku???
Ja mam v tom hokej....
-----------------------------------------
ak budeš mať splnenu podmienku 270 dní tak ak budeš na PN nemusíš platiť a bude sa ti to normálne zaratávať a taktiež budeš mať MD potom počítanú z DNP

@ejbyk A tiez som si to od konca 2/2011 zacala platil ako zamestnana do maxima a potom od juna som si zvysila do max ako nezamestnana. v tomto pripade je to ako s PN a materskou...ako sa mi rataju tie dni a týzdne...
--------------------------------------
na toto skús napísať gape, neviem ako to je ak si bola zamestatná a potom už nie, no pokiaľ sa robí zmena musí potom nové poisteni trvať 26tt aby z neho počítali MD ... len ako píšem, neviem presne ako to bude v tomto pípade

ejbyk
12. okt 2011

@sashabb dakujem.

maminka142
12. okt 2011

Ahojte babulky platím si DNP a som na RD a chcem sa opýtať, či je najaka zmena čo sa tyka DNP? Mam na myslí čo sa tyka vyplacanie davok, vždy to bolo 9 mesiacov do roka a teraz je to tak isto, či sa niečo zmenilo? Ďakujem 😉