Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katkapapacova
21. dec 2011

ahojte chcem sa opytat ohladom mojej situacie, som momentalne na materskej dovolenke, od 10/2008 som platca DNP, bola som nezamestanana a tak som si zacala sama platit, najprv minimum a poto som to v roku 2009 zdvihla na dvojnasobok toho co som platila, nerozumiem tomu, ze ako to bude dalej ked sa ide DNP rusit, ci uz nemam viac platit po skonceni materskej alebo mam normalne pokracovat, dakujem

anaba1
21. dec 2011

dnes som bola na socialke v PP. Natrafila som na celkom milu pani. Ale vobec nic nevedia povedat ohlad nasich nejasnosti, vraj este nedostali podrobne informacie. Pytala som sa okrem ineho aj na to, ci bude bezat 26 tyzdnov, aj ked budem PN. Vraj novela hovori nieco nove aj o tych 26 tyzdnoch a na socialke sa domnievaju, ze pocas PN 26 tyzdnov plynut nebude. Doteraz plynulo. Ale nevedia, ci to tak bude. Takze dalsie otazniky...

verushkokav
21. dec 2011

@emaria tak toto by pre mna malo najlepšiu logiku a spravodlivosť , no som zvedavá ako to nakoniec bude ,budú to tajiť čo najdlhšie .......

terezka1631
21. dec 2011

ahojte kočky, nečítala som príspevky vyššie, ale chcem sa poradiť....platím DNP od októbra 2009, teda vyše dvoch rokov, nikdy som z toho nečerpala... ☹ chcela by som zostať tehu no zatial sa nám nedarí, tak teraz neviem čo urobiť, odhlasiť sa v januári a znovu prihlásiť? alebo tam bude tá ochranná doba pre pripad že by som zostala tehu? a kolko bude podla nového to minimum čo bude treba platiť??ten balik??ja som z toho jelen, Ďakujem za odpovede 🙂

poisonblu
21. dec 2011

@anaba1 ale ked nebudem PN z DNP, tak preco by neplynula? ja som na PN a PN mi ide iba z povinneho NP

poisonblu
21. dec 2011

@terezka1631 ak nechces rusit a chcem ochrannu 8 mesiacov, tak musis otehotniet do konca januara...inak radim zrusit, znovu zalozit a mas cas na tehu 270 dni....len s tym, ze PN budes mat len z minima, kym nedosiahnes 26 tyzdnov nepretrziteho poistenia

terezka1631
21. dec 2011

@poisonblu ďakujem a nevieš mi povedať kolko sa paltí celý ten balík či ako to je??

terezka1631
21. dec 2011

@annieb no to nehrozí v mojom prípade, takže sa budem len modliť a čakať že do konca januára zostanem tehu 🙂

poisonblu
21. dec 2011

@terezka1631 a preco nechces zrusit a znovuzalozit? chces ist z DNP na PN niekedy?

iinka
21. dec 2011

@verushkokav nejdem obhajovať pracovníčky SP, žiadne tajnosti my zatial nerobíme, teda aspon na našej pobočke, ale my fakt nevieme presne ešte čo a ako bude...o dnpo, viem teda ja a moje kolegyne tak ako vy...z netu, zo správ...v robote nám nikto nič o tom žiadne info ešte nedal ☹

iinka
21. dec 2011

@terezka1631 tak tak, aj ja chcem do konca januára byť tehu🙂

iinka
21. dec 2011

@poisonblu mne ked sa nepodarí do konca januára, tak si zruším a dám si znova dnpo....lebo v najbližšej dobe sa nám duuuuuufam zadarí 😉

iinka
21. dec 2011

@domeli nevieš konktrétne kt. pracovníčka SP ti to hovorila??rada by som jej zavolala a spýtala sa jej odkial má také info. dík

annieb
21. dec 2011

@terezka1631 tak presne aj v našom prípade tak 😀

darra
21. dec 2011

Ahojte, ešte raz by som vás chcela poprosiť o radu, momentálne som na RD a DNP som si platila z minima od apríla do augusta. Chcem sa prihlásiť na max. VZ, v máji budem mať splnených 270 dní, ale nebudem spĺňať podmienku 26 týždňov, nedá sa tých 7 týždňov nejak doplatiť??? Ďakujem 🙂

tatolu
21. dec 2011

@iinka Prosím vieš mi poradiť? Momentálne som nezamestnaná od 5.11. za november som dostala ešte posledný RP a za december dostanem nezamestnanecký príspevok. Keďže mám dieťa do 6 rokov (dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav), tak pani mi povedala, že som automaticky dôchodkovo poistená ak sa neodhlásim... Od januára som si však našla prácu. Počas záučnej doby (3 mesiace) mi chcú dať na dohodu (plat 420 Eur) potom pracovnú zmluvu. Prosím o informácie:
- pri práci na dohodu za mňa zamestnávateľ neodvádza povinné odvody, takže si to musím platiť sama? Aká suma je z tej, resp. minimálnej sumy?
- predpokladám, že už nebudem dôchodkovo poistená, takže tam sa budem musieť odhlásiť, však?

marcela1992
21. dec 2011

Baby platim si nemocennske poistenie na slovensku a zijem v Irsku.Teraz som tehotna a termin mam v marci.V socialke mi povedali ze ked budem mat nastupit na matersku tstaci ked poslem postou potvrdenie o materstve.Chcem sa spytat ci je nejake original tlacivo na to alebo to ma napisat lekar?

marcela1992
21. dec 2011

A ked sa rusi DNP tak od januara si ho uz nemam platit?

iinka
21. dec 2011

@tatolu ahoj, ja ti viem len to poradiť, že pokial si na dohodu, tak si musíš platiť zdravotnú poistovnu, tam sumu neviem že kolko sa platí...možno okolo 20 eur
a s dôchodkovým nerobím, robím len s pnkami, tak ohladne toho ti neporadím, prepáč...tam mám len také základné info a nerada by som ti dala nejakú zlú odpoved na tvoju druhu otázku.

tatolu
21. dec 2011

@iinka Aj tak vďaka 😉

verushkokav
21. dec 2011

@iinka inka, však v poriadku , ja som tiež robila 7 rokov na úrade - viem ako to v štátnej správe chodí , ale ja mám maximálne zlé skúsenosti - s pobočkou v BB , pri prihlasovaní tento rok mi nepovedali , že na max. materskú musím byť prihlásená 26 týž. , a čokolvek iné nevedia - stále každý mesiac je tam niekto iný a tak to tam aj vyzerá...
a vrchol bol včera , ked som bola odniesť nástup na materskú - a zas nová kočka mi odpovedala , že čo ja riešim , ked prezident ešte ten zákon nepodpísal / a to je od piatka podpísaný / a + dalšie ......ale nejdem to tu riešiť ,,, takže nič v zlom ....ale aj takto to vyzerá , ked sa chce slušný normálny človek dostať k relevantným info ....

iinka
21. dec 2011

ved hej, každý sme nejaký..len neviem čo trepú že nepodpísal, ked podpísal...no ano to je pravda že ak chceš mať s maxima,tak musíš platiť 26 týždnov aspon a potom dva roky dozadu 270 dní, to ti mohli povedať. 😒

veronikaab
21. dec 2011

Ahojte neviete mi niekto povedať ako to bude s tým keď som momentálne na PN a poberám dávku z DNP a aj rodičovský príspevok.Ak by som bola PN aj po 1.2.2012 budem mať vyplácanú dávku či nie? Nemôžem to nikde nájsť 🙂

mima595
21. dec 2011

@veronikaab - budes mat vyplacanu davku...ak ti PN zacne este pred 31.1. tak ti ju budu vyplacat, kym neskoncis PN

veronikaab
21. dec 2011

na PN som uz od oktobra a pravdepodobne to bude ešte na dlhšie tak preto ma to zaujíma 🙂 či za januar dostanem posledný krát alebo budem dostávať aj za ďalšie mesiace.

maros12
21. dec 2011

Zdravim Vas ,,vie mi niekto poradit ,že ked prezident to nepodpise tak zakon bude i tak platit ako to je ,,vlastne a este jednu vec ja som poisteny 4 mesiace kolko budem platit po novom

veonka
22. dec 2011

@maros12 no prezident to už dááááááávno podpísal, ešte minulý týždeň asi v piatok, takže týmto smerom si nádeje nerob. Od 1.2. platia zmeny. Ak si poistený len 4 mesiace potom môžeš ešte ďalej platiť tak ako doteraz po starom kým nedosiahneš 270dní, takže ešte cca nejakých 5 mesiacov. Potom musíš prejsť jedine na celý balík, ktorý z minima je cca 120 Eur, z maxima cca 350 Eur mesačne poplatok.
Alebo môžeš do 31.1. podať odhlášku a na druhý deň prihlášku a budeš mať nové poistenie, ktoré môžeš platiť 270dní, tzn. cca do konca októbra. Ale neviem čo by bolo pre teba výhodné, keď to zrejme čerpáš na pn a očr...

veonka
22. dec 2011

@iinka inka prosím ťa ty robíš na soc.p. prosím ťa bude sa dať do konca januára podať odhláška a prihláška ? alebo platí info z toho článku čo tu na predchádzajúcej strane hodil niekto link, že od 1.1. sa nebude dať prihlásiť na samostatné dnp ? alebo je to len taká madiálna "kačica" od niekoho kto sa tomu nerozumie. Chápem, že ešte ani vy v pobočkách nemáte kompletné info, ale nedalo by sa to nejako zistiť, ty máš určite viac možností ? Nechcem prísť o šancu urobiť tú odhlášku a prihlášku lebo plánujem čoskoro tehu... logicky by sa to malo do 31.1. dať, ale sú také dezinformácie a potom je človek zneistený. Dík.
tu je ten link: http://www.cas.sk/clanok/213186/pozor-od-noveho...

mariro
22. dec 2011