Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

rebekasaska
7. mar 2013

@zalka ano myslim DNP viesco cim viac o tom citam tak mam s toho hokej 🙂 ale dakujem 😉

zalka
7. mar 2013

@rebekasaska no máš aktívne DNP .. a ak ti skončilo v roku 2012 zo zákona tak budeš mať PN aj MD z toho poistenia vyplatené ...
kedy ti skončilo staršíe DNP napíš presný dátum.

rebekasaska
7. mar 2013

@zalka v januari 2012

zalka
7. mar 2013

@rebekasaska tak potom nemáš problém .. máš aktívne DNP ... a zrejme z PN pôjdeš rovno na MD ... takže dostaneš vyplatené aj aj ..

rebekasaska
7. mar 2013

@zalka dakujem 🙂

adri33
7. mar 2013

@rebekasaska 1.2.2012 nabiehalo nove DNP. DO 1.2.2012 je to po starom. aj ja som mala, platila som si maximum sumy. bola som cele tehotenstvo PN a aj materska bola velmi pekna. teraz som sa informovala a už sa to vôbec neoplati.

zalka
7. mar 2013

@adri33 oplatí sa pre PN ... ale ty to môžeš využiť len do konca apríla.

adri33
7. mar 2013

mne sa PN oplatila.. mne už nebudu vyplacat, 28.2 mi skončila materska teraz som na rodicovskej.

adri33
7. mar 2013

@zalka No ja neviem ci sa ti to plati, ak to mas po starom a platila si si velký zaklad,tak ano. neviem kolko budes na PN. ja som bola cca 8 mesiacov PN a za kazdy den som mala 20 eur. A cez matersku 23 eur na den. Takze ja sa nemozem stazovat. skoda, že to zrusili, lebo mamicky si mohli aspon takto pomoct.

zalka
7. mar 2013

@adri33 no ak si založiš dnes DNP a zajtra pôjdeš na PN tak môžeš mať stále za PN 216 e .. ja píšem o tom ... máš čas ak by si ochorela založiť si DNP cca do 30.4. .. a ísť na PN ...

adri33
7. mar 2013

@zalka aha, tak sme sa nepochopili.. 🙂 prepac

zalka
7. mar 2013

@adri33 nič sa nestalo.

jk77
7. mar 2013

@zalka Ahoj.Prosim Ta, mozes mi poradit?? DNP som ukoncila 4.3.2013 a dnes som dostala marodku.Nebola som sa vsak prihlasit nanovo na socialke, lebo pracovali len do 1400 a ja som to nestihla.Chcem sa opytat, som v ochrannej lehote 8 dni po ukomceni DNP, alebo nie?? DNPO som si platila bez perstvky od r, 2009.Teraz som skoncila matersku a som na rodicovskom od 26.2.Mam sa ist zajtra prihlasit a aj k obvodnej, nech mi prepise datum vzniku marodky, alebo ako???? Dakujem velmi pekne 🙂

zalka
7. mar 2013

@jk77 no ak si DNP skončila 4.3. a dnes je 7.3. tak si v ochrannej lehote 7 dní ... tak problém by nemal byť ...

dnpo
7. mar 2013

@zalka prosim ta o radu ked pn konci 10-3 tj v nedelu aky datum treba napisat na odhlasku?moze sa aj zajtra odniest?dik

jk77
7. mar 2013

@zalka to znamena, ze sa nemam ist znova prihlasit k zajtrajsiemu dnu??? Akosi som z toho zmatena, ci ist sa nahlasit, alebo nie.... 😒

zalka
7. mar 2013

@dnpo áno môžeš aj zajtra odniesť .. a kludne sa odhlásiť k 10.3.13
@jk77 netreba ... kedykoľvek od skončenia poistenia do 7 dní nastúpiš na PN tak je PN zaplatená ...

dnpo
7. mar 2013

@zalka dik a treba tam nieco zaskrtnut lebo tam ked natrafis na neochotu tak ani ti nepovie co treba vypisat

jk77
7. mar 2013

@zalka Tak si ma velmi potesila....dakujem Ti velmi pekne. Pekny vecer 🙂

zalka
7. mar 2013

@dnpo si sa v živote neodhlasovala z DNP?
Je to také isté ako prihláška .. akurát hore zaškrtneš odhlášku ...
a dole tuším 11. oddiel namiesto dátumu prihlásenia sa vypíše dátum odhlásenia ...

dnpo
7. mar 2013

@zalka prepac ale nie.dakujem pekne

zalka
7. mar 2013

@dnpo ... no ako píšem hore bude odhláška, DPO,
potom osobné údaje ..
a predposledný oddiel tuším 11. tak tam dáš VZ z ktorého sa odhlasuješ pri poisteniach z ktorých sa odhlasuješ ... a potom dátum zániku NP, dátum zániku DP, dátum zániku PvN ... tam hodíš 10.3. 13
No a dole sa len podpíšeš a napíšeš zajtrajší dátum ... vytlač si to dva krát ... jedno daj potvrdiť na SP že prevzali.

dnpo
7. mar 2013

@zalka este raz dakujem krasne

basula30
8. mar 2013

@zalka alebo aj ostatne dievcata. chcem sa opytat na jednu vec. minuly pondelok som uzavrela DNP, pretoze som tehotna no este som im nic nezaplatila, pretoze mi stale neposlali ziadne papiere ani sumu aku mam zaplatit. v stredu idem k doktorke, ktora mi povedala, ze ma od buducej navstevy (teda od stredy) nechava doma na pn-ke.. chcem sa teda jednoducho opytat ci je mozne ostat na pn-ke a dostavat peniaze z nej aj ked som im este nezaplatila ziadnu sumu.. na SP mi povedali ze platim vzdy k 8-smemu nasledujuceho mesiaca za predchadzajuce obdobie.. a vlastne mne to poistenie uz od pondelka trva, cize podla mna by to asi mohlo tak byt.. dakujem vopred za odpoved.. pekny vecer 🙂

natalia6
8. mar 2013

@basula30 platila si si niekedy v priebehu 2 rokov DNP alebo mas ukoncene zamestnanie? bez tejto informacie, ti nie je mozne odpovedat.

basula30
8. mar 2013

@natalia6... platila platila.. DNP som mala od 10.1.2011 až do 25.1.2012... bola som na SP a tam mi uz urcite info podali.. ak kcem mat narok na matersku z maxima musim byt od predpokladaneho datumu porodu spatne dva roky dozadu poistena 270 dni a plus k tomu musim splnat 26 tyzdnov pred materskou to poistenie.. a co sa tyka tej pn-ky tak tiez od nastupu na pn-ku spatne 2 roky dozadu potrebujem mat splnenych tiez tych 270 dni.. takto som to pochopila.. no len neviem ako to je.. ci mozem ist na pn-ku hned teraz ak som este nist neplatila

natalia6
8. mar 2013

@basula30 v tom pripade mozes ist, ale nesmies mat na SP dlh vacsi ako 5 €. Cislo uctu a variabilny symbol ti ostal ten isty ako minule, cize oni ti uz posielat nic nebudu, kedze si uz raz prihlasena bola. Prihlasena si od 25.2.2013? Ak ano, do dnes si musela zaplatit alikvotnu cast za februar. Narok na davku sa posudzuje k mesiacu, ktory predchadza mesiacu v ktorom narok vznikol.

basula30
8. mar 2013

@natalia6 poistenie mam len od pondelku (4.3.2013). povedali ze mi poslu domov papiere de bude vsetko aj variabilny symbol aj vyska alikvotnej ciastky co mam zaplatit..cize staci byt znovu poistena len tyzden a mozem ist na pn???

natalia6
8. mar 2013

@basula30 tak v tom pripade splnas vsetky podmienky a na pn mozes ist 🙂 za marec bude treba zaplatit do 8.4.2013. PN bude minimalna a nasledna materska zavisi od VZ, aky si si zvolila. Pokial ja viem, nove papiere neposielaju, ja som sa prihlasovala uz 3krat a udaje mi prisli len pri uplne prvom prihlaseni. Ak ti do zaciatku aprila nepride papier, mozes platbu uhradit aj priamo v pokladni.

basula30
8. mar 2013

@natalia6 dakujem velmi pekne za odpovede..papaaa krasny vecer 🙂