Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

berus222
14. okt 2010

@smolka len aby to neurobili ako s rodicovskym. koniec a hotovo, zakial sa nikto nebude burit

nunusimi
14. okt 2010

@smolka no to neviem ale malo by to tak byt
ja by som sa tiez dala v decembri na PN aspon lenze platim si len od aprila cize tiez 9m v roku 2010 neviem ako to planuje dat, ale hodilo by sa tiez prechodne obdobie ako pri rodicaku, ze ked uz si platis, nech nedavas prachy do kosa

anett98
14. okt 2010

podľa mňa tým čo si založia DNP kým nie je zrušené, to platiť bude....ťažko povedať čo zase vymyslia 😒

ttina
14. okt 2010

ach jaj tak nam ten Mihal dal, co?...ja si to platim iba 2mesiace...tak tiez rozmyslam co teraz..tehu este niesom.. 😨 tak neviem ci sa dohlasim ci co????

lalia21
14. okt 2010

@smolka veru ja už neviem-on je schopny uplne všetkeho..pri nom si nemôžeme byť isty ničim ani tym čo on vypustí z ust-lebo hned zmeni nazor..........aj ja rozmyšlam že sa hodim na pnku od konca decembra nech to niak využijem-len ja mam termin pôrodu koncom marca-tak mi vychadza isť na matersku v polovici februara.....ach keby sa nam podarilo otehu o mesiac,dva skôr-nemusela by som sa roozčulovať-ale my sme radi že som otehu planovane aj ked nie hned-kto vedel že Mihal bude takto zdvihať tlak? 😠 😠

zaira1407
14. okt 2010

ahojte
No asi sa nepozname , ale aj ja mam dost ...
som studentka denneho studia na vysokej , takze nemam narok na matersku ...tak som si zacala platit DNP v auguste aby som aspon nieco dostala ... 3 mesiace som brigadovala a obetovala vsetky vyplaty na DNP (ani cent mi nezostane ked to vyplatim ) aby nasmu prvemu babätku nic nechybalo ....takze ten co nema narok a brigaduje jak ... a plati si a utrhne si od huby je SPEKULANT .... aha ....juj take mam nervy .....a MM ma kazdu chvilu ohlasuje , ze mam v telke "kamaratku" 😝 ....jaj keby mozem tak tu spustim asi vsetky neslusne slova ...ale ja som slusna ...ale viete si domysliet ake su to ...akurat ked sme sa tak v juli uz po volbach ohlasili tak sa zlakli , ze nic sa menit nebude a teraz ...jednotny rodicovsky a este aj toto ....

nunusimi
14. okt 2010

no keby nam aspon povedal co robit, ci si to dalej platit a vyhodit mesacne cca 20€ a viac alebo sa na to vykaslat a zakyvat nasim peniazom

smolka
14. okt 2010

@lalia21 daj sa o 8 tyzdnov skor vypisat na matersku.. Ja mam mat v polke marca, ale to je diskutabilne, lebo mne inaksie vychadzaju terminy porodu podla periody a podla ultrazvuku(tehotenstva). Kokos, nervy maaam..Veru aj ja som rada, ze sa nam zadarilo. Bohovicne som zvedava, ako to ide trulo vymysliet!!!!! dufam, ze sem ani nepachne na forum prist - takto nas osrat!!!!

pancake
14. okt 2010

ja koli tomu k....ovi porodim hadam o 3 mesiace skor. co mi tak zdviha tlak. smrad jeden spinavy.

lalia21
14. okt 2010

@smolka aj ked sa dam o 8 tyždnov-stale to bude rok 2011........veru Mihal dviha tlak vela tehu mamičkam-je to od neho špinavosť.....ved si to platime dobrovolne a nedostaneme lepšiu matersku zadarmo...........nemam slov.......

smolka
14. okt 2010

@pancake davam Ti obrovsky LIKE IT 🙂

vejkadu
14. okt 2010

baby počkajte, nestresujte. on chce len zmeniť, že sa nebude dať odhlásiť a následne prihlásiť z iného vymeriavacieho základu či ako to presne je. neviem to presne povedať, ale tu sa jedná o tie iné špekulácie, nie o tie čo sa prihlásili raz a proste platia. nebojte sa 😉
teda dúfam...

lovelywhite
14. okt 2010

som zo všetkého znechutená! najprv rodičovský príspevok, a keď som sa upokojovala tým, že aspoň tú materskú budem brať ako človek, tak teraz toto!!!! DNP si platím dva roky a hoci by som nemala problém hodiť sa kedykoľvek na marodku, nezneužívam to a vyberám si radšej P-čka. neviem, prečo to pán minister nám tehotným robí, vôbec nám to neprospieva a z každej takejto správy sme permanentne v strese. každý tu nadáva na tzv. zlatokopky, ale jedine takéto ženy si asi budú môcť dovoliť mať dieťa.... a, samozrejme, manželky pánov ministrov! hanba tejto vláde! šetrí na tých najbezbrannejších, ktorí majú byť budúcnosťou tejto krajiny. ☹ ☹ ☹

nunusimi
14. okt 2010

@lalia21 neviem ci mozes ist na matersku skor o 8t... pri prvom ma vypisal len mesiac pred porodom, co ja viem tak 6t je taky standard. Tiez som na tom ako ty, ja mam termin o 2t po tebe ale u nas bude porod skor kedze to bude na 100% sekcia.

vejkadu
14. okt 2010

on totiž radil predtým, že sa má odhlásiť, v robote si zmeniť plat či ako a z iného vym.základu sa nahlásiť. tak proti takýmto špekuláciám chce urobiť zmeny. chápen zie ? mna sa to inak tiežt týka, ale už mám dosť kvoli tomu rodičovskému, tak nech ho ani náááááhodou nenapadne....lebo budem zlá 😠 😠 😠 😠 😠

zuzla2
14. okt 2010

http://www.employment.gov.sk/index.php?SMC=1&mo...
toto je z dnesneho dna...ak to zrusi,tak ja asi predcasne porodim..mm mi uz povedal,ze mi zrusi internet,lebo vsetko citam a potom sa rozculujem 😎

smolka
14. okt 2010

@lalia21 hmm veru. Keby nam tak vedel niekto povedat, ze co..ci sa dat na PN, alebo na koho to spada..Alebo ci mi tie peniaze spatne vyplatia - ISTOTNE ICH TAM NENECHAM!!!

lalia21
14. okt 2010

@nunusimi da sa aj o 8t ale to musi odporučiť gynekolog...a ten štandart je 6tt pred terminom pôrodu....takže tak či tak je to ta polovica februara.......budem rada ked porodim v termine a zdrave dieťa a on takto špinavo ide proti nam aby sa nam tlak dvihal z toho 😠 😠

anett98
14. okt 2010

neviete mi povedať, mne už uplynulo už 270 dní ako si DNP platím a som na rodičovskom príspevku - syn bude mať v decembri 3 roky. Môžem sa dať vypísať na PN?????? keď som na rodičovskom????? že by som z toho získala čo najviac 😒 Na materskú nastupojem koncom novembra...

pancake
14. okt 2010

ale tieto rady mame od neho tu na konikovi....
a mamicky co povedal ze ,,zlatokopky,, to je pekna hovadina. nie som bohata. len som uz stara a deti chcem. tak rozmyslam dopredu a snazim sa aby som mala za co kupit detom plienky.snazila som si to naplanovat aby som na tom nebola tak, ze nebudem mat ani na detske teplaky. ale panovi mihalovi je to u prdele ci ja mam co dat detom jest a co im obleciem. dostal sa k moci tak treba vsetkym skrtat prijmy. len nech sa na tie jeho nesiaha,ze????

tehulka14
14. okt 2010

baby pridávam sa v decembri mi uplynie 270 dní platím z maxima takže teraz chce tie peniaze napchať sebe do vačku a aostatným ministrom

michellina
14. okt 2010

nieco som dnes v spravach zachytila "ze chcu asut diery v zakone" ohladne DNP? Ze toto si platia aj tak len bohate zeny? a tie co nemaju dost financii nemaju z coho platit DNP a maju aj tak nizke materkse? 😲 To co ma zanmenat? uz vsetko chcu rusit, toto snad neni ani pravda 😠 😠 😠 Opravte ma, ak sa mylim, ak som nieco zle pochopila...

nunusimi
14. okt 2010

@zuzla2 ten clanok je fajn, tam je to, ze by sme mali dostat, ale ja uz neveriiiiiiiiiiiim

vejkadu
14. okt 2010

halooooooo nečítate ? NESTRESUJTE ZBYTOCNE !!! TO CHCE KLUUUUD A NOHY V TEPLE

pancake
14. okt 2010

kolko su rodinne pridavky na dve deti, neviete niektora? na jedno je 20 eur, ze?

lenuska20
14. okt 2010

ahojte. teraz neviem, to DNP si máme stále platiť alebo ako to vlastne je? myslíte, že to zrušia? to je už naozaj vrchol čo títo robia, ked si človek aspoň trocha pomôcť, tak sa nebude dať.

nunusimi
14. okt 2010

@pancake ano 21,99 tusim

@vejkadu preco? co si ty zachytila ak nie to, ze chcu zrusit DNP ak si platis lebo chces vyssiu matersku?

lenuska20
14. okt 2010

@pancake 21,99 na jedno dieťa

kingstonka
14. okt 2010

no aj ja mna dnes spravy nepotesili - ja mam sice nastupit na matersku v polovici novembra- z DPN ( uz som sa zmierila s tym, ze zvyseny rodicovsky nebudem dostavat :( ) , ale ze aspon matersku ano , ked som si uz pomerne dlho platila. To ze staci platit len 270 dni je pekne ale v praxi si buduce mamicky platia aj ovela dlhsie... ved tehotenstvo sa neda len tak naplanovat ....

katkak88
14. okt 2010

Baby ja neviem prečo tu stresujete.........veď sa to nejde rušiť, len sa sprísnia podmienky............takže kľud..................... 🙂 😉