Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

sherny
1. mar 2012

@gapa musí tam byť zmena 🙂

merry_v
1. mar 2012

@sherny
uvidime co bude do maja....? prečo do mája? to je už neskoro byť v máji tehu aby sa dalo uplatnť - myslíml pri posudzovnaí nároku na materskú rok 2011 nie?

merry_v
1. mar 2012

Žienky je tu niekto kto je na PN z DNP a neche mu doky predĺžiť Pń-nku .....aké rady a tipy by ste poradili??? ide mi o to, že som to platila dlhšiu dobu a málo som z toho využila....za všetky cenné rady vopred ďakujéém 🙂

merry_v
1. mar 2012

@murinko82
ako tak čítam, tak máš podobný problém ako JA, poradil ti už niekto????

angelika_2
1. mar 2012

@merry_v
čítaj čo písala @oskvarka na str. 934,
mozes sa prihlasovat a odhlasovat kolko chces a vzdy v case ked budes poistena a budes mat splnene 270 dni za posledne 2 roky tak mas narok.. ale len na minimum .. v praxi to znamena ze vobec nemusis byt poistena a ak splnas podmienku tak den pred odchodom na PN zajdes na socialnu sa prihlasit ... potom nastupis na PN a cerpas.. si na PN napriklad mesiac cely cas cerpas... a ani neplatis lebo si oslobodena kedze si PN .. ked ti PN skonci zajdes sa odhlasit aby si nemusela platit a este sa ti aj tieto dni zase rataju ako ze si bola poistena..

ono je možne sa stale odhlasovat a prihlasovat, tak ako ti napisala @oskvarka... ale ked sa prihlasis na balik a budes na PN, tak ti PN pojde z VZ z r. 2011, a pocas PN neplatis....

dana1972
1. mar 2012

@domeli a tam to potom kolko vychádza platiť na mesiac... 😔

sherny
1. mar 2012

@merry_v nie lebo ma mater ide 8-6 týždňov pred pôrodom 🙂

sherny
1. mar 2012

@dana1972 no po novom 119,45/mesačne a materská 220eur 😒

sherny
1. mar 2012

@merry_v ja so v takej istej situácií, a gyndoš ma chce presunúť k obvodnej, ale to bude asi nová pn a to je na kočku, lebo to zamestnávateľ musí za teba platiť znova 10 dní

sherny
1. mar 2012

@angelika_2 ja som nepochopila tú to vetu :

ked ti PN skonci zajdes sa odhlasit aby si nemusela platit a este sa ti aj tieto dni zase rataju ako ze si bola poistena..

však ked PN skončí, tak sa odhlásiš z pn, a musíš začať platiť, či? som zmätená

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domeli
1. mar 2012

@dana1972 z minima je to 119,45e, z maxima neviem

sherny
1. mar 2012

@domeli z maxima je to cca 405 eur/mesačne ☹

matilda1
1. mar 2012

caute kocky, citam vas rada, ziskala som tu cenne poznatky🙂 chcem sa spytat, dnes mi prisiel list z SP, ze DNP konci 22.10.2012 . K tomuto terminu by som mala byt teda tehotna a aj na PN? ci staci ked budem tehotna? Inac planovane tehotenstvo jak oci🙂))) dufam ze mi to teda vyjde🙂)

sherny
1. mar 2012

@radkovadanka no vidíš, a mne zas poradili, že si mám pred zánikom DNP dať zmenu na registračnom formulári, vyplniť dátum, sumu, a vtedy sa to bude považovať za NEPRETRZITE. ...

ale ja som mala zánik 11.2 a 9.2 som di dala zmenu na nepretržité...

..bolo mi povedané, že ked si to zruším a založím nové tak sa mi nebude rátať tých 26 týždňov platenia...

tak ja už fakt neviem, čo je správne

angelika_2
1. mar 2012

@sherny
napísala som ti odpoveď do IP 🙂

jana201
1. mar 2012

@lilyen2011 ok vdaka 🙂) uz som sa tu zlakla ze to sa nam bude vyplacat z predosleho vz ale nie od roku noveho prihlasenia ..... uz len aby nam to tehu vyslo 🙂))) zatial si este davame bacha tak az od toho zaciatku aprila ... dnes mi prislo zo sp papier ze stare sa rusi a nanovo ze som sa pripoistila z dnp a ze mi to konci koncom oktobra 2012 ... tak keby ze to vyslo nastup na md okolo toho december januar zee ?? a vy ako ste na tom ??? 😎

angelika_2
1. mar 2012

@sherny
@radkovadanka
Ja som tiež žiadnu zmenu neudávala, ja som nanovo dávala tiež prihlášku a mne aspoň radili že 1. deň pred zánikom treba prísť aby sa poistenie rátalo ako nepretržité??? a tebe @sherny tam robia až dva kalendárne dni to neva?

merry_v
1. mar 2012

@sherny
takže ale v máji už musím byť tehu tak? lebo keby mi potvrdil tehu prvý júnový týždeň to už asi neskoro že?

merry_v
1. mar 2012

@sherny
Vôbec sa toho neboj, čo sa týka PN všetko závisi od prístupu tvojho lekára. Ja som PN najprv bola u obvodaka, dlhšiu dobu ako mesiac a potom ma chcel bez problémov presunúť ku gynde, ale ja som nechcela! pretoze ja som si u neho PN ukoncila a poslala aj koniec PN-ky do prace, a potom az po skonceni v 273 deň som si dala aj PN z DNP aj zo zamestnania a to mi uz islo u mojej gyndy, ale ta teraz zacala hystercit tak som ju dala preniest opat ku obvodakovi, bol milý, láskavý, nebol problém a tak sa sa toho bála. 🙂)

merry_v
1. mar 2012

@sherny
a ešte som chcela dodať, že prečo sa bojíš toho, že by šéf znova začal platiť za teba 10 dní? veď sú také prípady, že proste ak teraz si u gyn ako pises, mohla si dostat povedzme do toho chripku a predsa chripku gyndos nelieci tak ta prevzal tvoj obvodak 🙂

sherny
1. mar 2012

fíha, to máš super, a to bolo kedy?

boise
1. mar 2012

babule len kratka otazka- dosiel mi papier, 11.2. mi skoncilo DNP, asi 16.3. nastupujem na MD..mam im teraz nahlasit ze som tehu ci netreba a rovno tam nabehnut s tym papierom od lekara v marci? dakujem kocky za odpoved 😵

angelika_2
1. mar 2012

@sherny
a ináč aj za mňa platil šéf 2krát po 10 dní a čo? som tu 😀

sherny
1. mar 2012

@angelika_2 no mne bolo povedané, že neva, že to je jedno, hlavne aby to bolo pred zánikom 270dní, lebo to bolo v sobotu, a ja som tam bola vo štvrtok 9.2 ... no ale podľa toho čo píšeš, tak ty máš nové dnp, a tebe sa bude znova rátať tých 26 týždňov... alebo si išla na pn v OL 7 dní? či?

angelika_2
1. mar 2012

@sherny
mne bolo povedané, že my nemáme OL, keď máme poistenie ako nepretzite ..

sherny
1. mar 2012

@angelika_2 no vidíš, každý nám hovorí niečo íné.. oni podľa mňa ani sami nevedia, čo je správne 😖

merry_v
1. mar 2012

@sherny
na mater ide 8-6 týždňov pred pôrodom tomu rozumiem, ale ja chcem aby sa mi to ratalo z roku 2011 takze ja by som chcela porodit v tomto roku este ..........

a máš pravdu ...oni sami nevedia čo hovoria...nás len motajúú .,...

sherny
1. mar 2012

tak to nám ostáva len zostať tehu tento mesiac 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evkasto
1. mar 2012

kočíky, ktoré sa v tomto vyznáte, mám otázku - som na rodičovskom, pred touto materskou som si platila dobrovoľné nem. poistenie, ak by som šla na druhú materskú ako sa mi bude počítať? bude sa mi počítať aj z toho dobrovoľného , ktoré som si platila predtým? poradíte niekto? vopred ďakujem.