Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

janulap
16. okt 2012

@janka9900 ahoj,ja len taku mini otazku,ked si tu 😉 Do kolkych dni by mi malo prist rozhodnutie o materskej davke?Ziadost o materske som do SP zaniesla 11.10 a na MD nastupujem 20.10.Dakujem 🙂

palculienka2011
16. okt 2012

@janka9900 no a toto som sa presne pytala tety za priehradkou, ci daco take netreba a ona ze nieeeeeeeeeeee, no tak vyber si...do riti a teraz sa budem modlit, aby mi prachy dosli a ked nie, tak co, kurnik s nimi

janka9900
16. okt 2012

@janulap ahoj, do 60 dni. niekto pisal, ze mu prislo za 3 tyzdne. tipujem, ze to bude ako pri PN- skor peniaze pridu na ucet, ako rozhodnutie do schranky 😀

janka9900
16. okt 2012

@palculienka2011 neboooj. pojdes pre prechodku k dr., tak si vypytas aj potvrdenie. to bude stacit koncom mesiaca, pripadne do 3.11. 😉

janulap
16. okt 2012

@janka9900 aha,tak ked si mi minule pisala,ze matersku by som mala dostat uz v novembri...moze sa stat,ze ak maju lehotu 60dni,dostanem ju potom az v decembri?

janka9900
16. okt 2012

@janulap nie, dostanes ju v novembri, ked splnas podmienky. len oni rozhodnutia posielaju niekedy neskorsie, ako peniaze na ucet. 😉

palculienka2011
16. okt 2012

@janka9900 dikes, snad im to bude stacit, ale mna to tak hneva tento system nesystem...kebyze mi ty nepovies, ze treba dake potvrdenie, tak ja neriesim, povedala uradnicka nie, tak nie...hovada, kebyze ja som taka "informovana" vo svojom povolani, tak nechcem vediet, ako to dopadne 😒

mirellka
16. okt 2012

@janka9900 pracovala ale na dohodu a to sa nepočíta, takže čo sa týka pn zo zamestnania ak by som ztehulnela je to pasé...ano v mojo prípade by som hneď šla na PN keby sa tehu podarí...a ešte taká variácia že ak by som sa ten 269 deň poistila na balík a zistím že som tehu a dám sa na PN tak prídem o výhody ktoré by som mala ak by som sa na balík nedala ?

majka2205
16. okt 2012

@domeli ďakujem 🙂

janka9900
16. okt 2012

@palculienka2011 pozaduju to pri nastupe na PN v OL, pri nastupe na matersku uz nie. snad by ti to uznali aj dodatocne 😉

janka9900
16. okt 2012

@mirellka jaj, no z dohody sa dni nepocitaju, ale ak si teraz zamestnana na zmluvu, tak by si mala narok na PN zo zamestnania a ak by ta neprepustili a bola si zamestnana az do MD, tak aj na MD by si mala narok.
ak by si si dala balik a coskoro otehotnela, iba by si tym ziskala- mala by si vyssiu PN, akokeby si balik nechala zaniknut a poistila si sa az ked otehotnies.
nevyhodou je akurat to, ze platis a nevies, kedy otehotnies a ci to vyuzijes 🙄 ... len zasa pri druhom pripade, prihlaseni sa az ked zistis, ze si tehu by bola PN min a nevies, ci nezmenia zakon a ci sa vobec bude dat este takto prihlasit 😕 ... neviem, vsak skus aspon do konca roka ten min. balik a potom uvidis, co bude 😉

palculienka2011
16. okt 2012

@janka9900 ja som schopna vyslat muza zajtra za doktorkou nech mi to potvrdenie napise a nasledne im to v socialke otrepat o hlavu, PN je aj tak prvych 10dni vyplacana od zamestnavatela a az potom sa riesi cez poistovnu, ci pri DNP je to zas inak?

janka9900
16. okt 2012

@palculienka2011 😀 zavolaj si zajtra na socialku, ci im to potvrdenie staci az koncom mesiaca, alebo mas poslat mm 😉 😀 z prace prvych 10 dni plati zamestnavatel, potom socialka, z dnp mas narok uz od prveho dna PN 😉

palculienka2011
16. okt 2012

@janka9900 dakujem za tvoj cas 🙂 uz som im pisala, tak zatial odpisali, ze aaaaano, treba to potvrdenie, no ze dobre rano stara mama a teraz cakam, co mi napisu, ze kedy im to staci doniest, grrr

janka9900
16. okt 2012

@palculienka2011 😀 😀 nemas zac 😀

csokasi
16. okt 2012

@zlatat Tak Tebe a kopec kočkam sa to isto oplatí,ale pri mne pri mojom príme nie, tak som to myslela. Ved aj Ja som si to chcela patiť,ale po vypočtoch nemusim ...

cicuskam3
16. okt 2012

Dobry den od februara 2011 som si dala DNP (dobrovolne nemocenske poistenie) od decembra do konca januara 2012 som marodila a kedze som mala splnenych 270 dni tak som mala aj dobru nemocensku. Od 1.februara 2012 som dala v praci vypoved pracovala som od roku 2008 v kuse . Hned na to som sa isla zaevidovat na urad prace a na konci februara som zistila ze som tehotna. Tak som isla na socialne sa dat na novo poistit ale samozrejme uz po novom z tej najvyssej sumy. Zaplatila som si asi 7 dni co vyslo asi 100 eur a isla som na PN a od vtedy som na PN. Som na ryzikovom a porod mam 10.Februara 2013 Len by som sa chcela opytat ci budem dostavat matersku a kolko? Alebo tych 7 dni co som si zaplatila mi bude na nic a kedze som ako nezamestnana a na PN tak iba rodicovsky prispevok. Dakujem za odpovede

mirellka
16. okt 2012

@janka9900 takže tú pn viem hneď čerpať v plnej výške aj z nového balíka alebo je aj tam nejaké obmedzenie že zas musím spniť podmienku niekoľko dní aby som mohla z nej čerpať.... 😕

janka9900
16. okt 2012

@mirellka mozes cerpat hned, nijaka podmienka nie je.
ale ked budes platit min. balik, uz nebude PN uplne maximalna, lebo sa bude brat priemer max. a min. VZ. ak otehotnies do maja a budes stale prihlasena na min. balik, bude sa brat VZ z tohto roka (priemer max. a min. VZ).... buduci rok by to robilo cca 100€ rozdiel pri PN aj materskej.
ak by si vsak tento rok bola PN, VZ z tychto dni by sa nebral do uvahy pre vypocet davky. cim skor tento rok omarodujes, tym vyssiu PN dostanes. a cim dlhsie by si do konca roka marodovala, tym vyssiu PN a matersku by si na buduci rok mala... doplietla som ta asi dost, ze? 😅

janka9900
16. okt 2012

@zlatat 😀 som si nevsimla tu nulu za jednotkou 😀 sorry 😉

zlatat
16. okt 2012

@janka9900 v pohode - len si ma nastrašila 😀 😀

janka9900
16. okt 2012

@zlatat nechcela som 😅 sa mi ta nula schovala 😀

janka9900
16. okt 2012

@silvia.t ahoj, teraz budes mat narok iba na min. PN, az po 26 tyzdnoch by si mala narok na max. ak planujes len kratkodobu PN, je zbytocne prihlasovat sa z max.

silvia.t
16. okt 2012

@janka9900 dakujem ti velmi pekne za odpoved...to som nevedela ci si davat z maxima alebo minima,aby som zbytocne nepreplatila viac

silvia.t
16. okt 2012

@janka9900 ono na PN budem dlho ,najviac ako sa da... ale zas mesacne platit 400eur to by som nezvladla

janka9900
16. okt 2012

@cicuskam3 podla terajsich zakonov by si mala mat max. matersku (cca750€ 🙂), nastupujes na nu este tento rok, tak by to malo byt v poriadku 😉 ak by nahodou menili zakon, tak asi az noveho roku...

saaskia
16. okt 2012

@domeli dakujem ti krasne

zlatat
16. okt 2012

@janka9900 😀 😀 😀

cicuskam3
16. okt 2012

oki dakujem 😀

gabina23
16. okt 2012

ahojte prosím vie mi dakto poradiť? som na materskej, a platila som si aj DNP a teda dostávam aj materskú vysokú ale neviem ako je možné, že kamarátka dostala tento mesiac 722 eur a ja 692? čo mi prišiel papier o schválení materskej tak mám na deň 23 eur a ona má tým pádom 24.. len neviem prečo či som ja zle niečo spravila...