Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

zuzkadf
22. nov 2011

Baby prečítala som si od vás velmi pekene príspevky 🙂 Tiež si platím DNP a koncom tohto mesiaca budem mat naplnených tých 270 dní.Som na normálnej PN ke koli nevolnostiam .Normálne som mala doteraz výčitky sa prehodit na PN z DNP , z čoho mi už vyplýva nárok .Bola som sa na to pýtat na socialke či je to možne a tetušky sa tvárili nie moc nadšene ..akoby mali dat zo svojho.Ale povzbudili ste ma za čo dakujem ...prečo mat výčitky ..prečo to nevyužit ked si platím už 9 mesiacov 50e každý mesiac .... 😉

chelonka
22. nov 2011

@eva580 áno robiia to účelovo, ked sa o nich štát nevie postarať inak tak čo maju robiť, ako maju zabezpečiť svoju rodinu???? V asi 90 percentách domácnosti ide plat na Hypoteku a všetky ostatné poplatky ktoré musia hradit, a zo ženinho platu materskej sa da velmi tažko vyžiť pokial žena nezaraba do výsky maximalneho vymieravacieho základu, čo takmer v 75% populácie nesplna, tak nemaju inu možnosť ako sa takto pripoistiť, už si asi davno nebola v obchode, kolko stoji zabezpečiť také dieta, ktoré rýchlo rastie, sú to neustale náklady na základne potreby.

Nechápem čomu sa čuduješ že sa to takto používa (podla teba zneužíva), každého prijoritou je zabezpečit svoju rodinu.

zuzana612
22. nov 2011

baby, treba este dufat ze koli kauze o odpocuvanie a zlyhani zdravotnictva uz nebudu mat kedy si ani len sadnut a rokovat o DNP, kedze teraz maju ine problemy, hlavne SAS

chelonka
22. nov 2011

@zuzana612 veru jak hovoríš, teraz je to s tým zdravotníctom dosť huste, som zvedavá ako to celé dopadne.

zuzkadf
22. nov 2011

Baby je tu medzi vami niektorá kt.prešla z normálnej PN na PN z DNP???????? potrebovala by som poradiť.Dakujem 🙂

eva580
22. nov 2011

@mojmacik nemohla som skor,mala som vacsi hruby prijem ako bol dovoleny zaklad az ked som odisla z tejto prace, kvoli chorobe zacala som si doplacat DNP, skor som nemohla, ale muz plati uz asi 10.rok

eva580
22. nov 2011

@mojmacik ia ta urazam???si citala co som ti odpisala???nikoho som neurazila aak si to niekto prisvojil jeho chyba sak mi nepiste kaslite na mna ja plakat nebudem

eva580
22. nov 2011

@chelonka ty kde zijes v kominizme ze sa ma stat postarat??

mimkaa2607
22. nov 2011

😀 ešte eva580 nedostala tu správnu odpoveď ... ako ja sa vám baby čudujem, že s nou komunikujete 😀 ... ha eva580 ja si tiež platím DNP kvoli zvýšenej materskej ... a bola by som dr...tá keby som si to neplatila...už je to úbohe ako tu vypisuješ, že tvoja ty, tvoj muž, dcéra a syn robia...tak nech robia..tak ste pracujúca rodina a ste karieristi ... kto vie možno uvidíš aj vnúčatá ... vážne si si spravila nový nick len kvôli tomu, že tu chceš baby hnevať ... tu si chcú baby navzájom poradiť a nie čítať tvoje drísty ... je to protizákonne, že si žena začne platiť DNP? keby to bolo, tak by si to chránili...

mojmacik
22. nov 2011

@eva580 a preco ti zmazali tvoj prvy prispevok...vari nebol urazlivy? nedaj sa vysmiat

gapa
22. nov 2011

@kvetinka211
ja som vtedy písala im všetkým konkrétnu vec, lebo mali schválit také znenie zákona, kde by pri tzv. reťazových pôrodoch mala každá mamička materské len z minima. Potom bol doplnená výnimka v § 57 ods.2 (netuším, či na moje upozornenie)
ale reagoval asistent od Ondruša a Gibalovej a vraj Ondruš mal to vo svojom príspevku použiť moje argumenty.
Ale teraz to velmi nesledujem.

chelonka
22. nov 2011

@eva580 tak ked platím tomu statu tolko penazi z odovodov, tak prečo by sa nemal postarat, a hlavne o pôrodnosť!!!!

Potom sa štatny uradnici stažuju, že nema kto robiť na dôchodky!!!!! Ked ma nemá stat podporovat tak ja si prosím naspat moje odvody. To nehovorím kolko platíme do zdravotníctva a ked idete k lekárovi tak že všetko musíme platit, napr. na gynde za sono, za lieky za všetko.Do nemocnice sa nosí uplne všetko okrem stravy a obliečok!

mojmacik
22. nov 2011

@eva580 no vidis ako si protirecis...nemohla si platit,lebo si mala vyskovy zaklad z prace a potom po odchode si si kvoli chorobe...pises,zacala plaltit...to uz nie je spekulacia.????...my si to TAK mozeme vysvetlit...a uz koncim,lebo mi je z teba nanic bleeee...schvalne nepisem JA ale MY aby si mi nenapisala...ze sim si MA urazila 😠

eva580
22. nov 2011

@hankky v lekarni ma lieky kazdy kto je v hmotnej nudzi zadarmo, cigani su kapitola sama o sebe a od zaciatku tu pisem o nich, avsak ste si to vsteky vzali na seba neviem preco???pisla som o tych co to zneuzivaju nie tych co platia par rokov a potm nahodou ochoreju alebo otehotneju noooo nechapen to, že ste si to vsetky vzali na seba este raz pisem pislala som o tych, ktori to zneuzivaju a ci su to cierny ci biely, ale po9tich mesiacoch ist cielene na PNku a potm znova platit aznova dookola ist tak podla mna je to zneuzivanie ci sa hnevate ci nie, ale vazne preco by sa mal starat stat???prepana jana ved dieta mi spravi muz a ja a on sa musime on postarat mne v zivote ani rodicia nepomohli s dietatom a prezila som to, bola som na to ja a manzel,neskor priatel lebo muza mi niekto zabil...............

eva580
22. nov 2011

@mojmacik ??? zmazany???? neviem o tom

eva580
22. nov 2011

@mojmacik ake protirecenie? po chorobe som si dala lebo som uz nemala taky prijem a nevies kedy znova ochories ale matersku si planujes nie????

chelonka
22. nov 2011

@eva580 a prečo si mi položila takú otázku? nežijem v komunizme ale asi by som radšej žila v tej dobe.

Pretože teraz stát vačšinou pomáha iba tým príživníkom ako ty píšeš, ale ja myslým asociálov a našich spoluobčanov v osadách. Vieš kkolko milárd ročne na nich ide????

Prečo normálny občan nášho státu kde obidvaja mm pracuju sa musia k...a obracať a mať aj 2 práce aby seba a svoje dieta a deti uživili, dopriali im vzdelanie, pokial su choré tak aj lieky a potrebné ostatné veci stým súvisiace a aby im po svojej smrti nezanechali len dlhy???? ako dedičstvo

Preto si myslím , že by mal mať stát nejakú zodpovednosť aj za normálnych ludí ktorí pracujú a odvádzajú odvody celé roky!

eva580
22. nov 2011

@michaelapillarova PRESNE O TOM PISEM A NEVIEM CO MA VSETCI OCIERNUJU NO POCHOPILA SI O COM PISEM ANO TAKY SU LUDIA DEZERTIK ALEBO EURIKY A IDE SA NA pNKU

mimkaa2607
22. nov 2011

@eva580 ,,cigani su kapitola sama o sebe a od zaciatku tu pisem o nich, avsak ste si to vsteky vzali na seba neviem preco???pisla som o tych co to zneuzivaju nie tych co platia par rokov a potm nahodou ochoreju alebo otehotneju noooo nechapen to, že ste si to vsetky vzali na seba este raz pisem pislala som o tych, ktori to zneuzivaju a ci su to cierny ci biely,, to som citovala teba ... raz píšeš, že to píses len ohladom čiernych ... potom ohladom bielych ... ty si sama sereš do úst ... a ty čo si myslíš, že naši rodičia sa vykašľú na prácu a utekajú nám mamičkám pomôcť?...alebo, že naši manželia sú doma pri náš a pomáhajú nám?...ty už ani nevieš čo máš písať ... a čo keď si to mamička platí kvoli zvýšenej materskej ... je to normálna vec ... len aby si nebola prekvapená, keď to bude chcieť využiť tvoja dcéra, alebo nevesta ...

baby2
22. nov 2011

eva580 toto nieje tvoje sukromne forum ...1den si tu a mas pomaly 75 prispevkov, my tu hladame potrebne informacie, nie tvoje hasterive prispevky, toto nie je tvoj chat 😀

eva580
22. nov 2011

@milena35 takze sa nedohodli??oplati sa yvssia materska, nieje lepsi tento system nerozumiem tomu chcela som len odpoved a nie ociernovanie

gapa
22. nov 2011

@darinkazv
myslím ano, no opakujem, velmi to nesledujem

eva580
22. nov 2011

@chelonka nas stat je chory podla mna nema dobre zakony a ciganov by som nahnala za tie peniaze zametat od rana do vecera chodniky a potm im dala davky

mojmacik
22. nov 2011

@eva580 tak si nalistuj a zistis 🙂 ze bol zmazany aj dovod... a matersku som si neplanovala a vobec som bola rada,ze som otehotnela a keby aj nie,tak si DNP platim a co sa tyka teba "kvoli chorobe som odisla z prace"..pises takze to tvoje DNP nebolo ucelove?????? HAHAHAHAHAHAHA dost s tebou 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

milena35
22. nov 2011

@eva580 ..ak to nepodporuje ani SDKU...ANI KDH...ani to neprejde...myslim si,ze maju uz SaS dost......ja by som navrhovala,aby dnp a dpvn si mohla dat zena ,ktorej manzel,druh..otec dietata ma v urcitom obdobi,co ja viem v poslednych 2rokoch aktivne nemocenske poistenie...ci ako zivnostnik alebo zamestnanec.....a ciganov obideme....a bude pokoj..... 😉 😉

chelonka
22. nov 2011

@eva580 podľa mna tie baby chápu čo píseš, isto si to trochu aj zosobnili ale chápu ťa. Ale nechápu prečo by tu možnosť nemohli využiť ked im bola poskytnutá!
a pre teba som takým zneužívačom a vychcancom aj ja lebo DNP som si zacala platiť len 1.8.2011 a presne pre to lebo chceme mať bábo. a začala som si ho platit presne pre to lebo som od 1.8.2011 nezamesnaná, posledných 5 rokov som pracovala v jednej prací sustavne 5 rokov kde som zarabala 1000 € a v druhej praci cca 3 roky kde som zarabala cca 500€ ani raz za to obdobie som nečerpala žiadne dávky od štátu! a celé to obdobie sme si z manželom setrili peniaze na dieta, pretože sme vedeli že ho chceme už dávnejšie len sme to furt odkladali aby sme mali dost peniazkov nasetrených na to aby sme potom vedeli prežiť po materskej teda na rodičovskom príspevku a neskor. Ale čo čert nechcel 1.8. som prisla o pracu teda aj o možnost dostat matersku a kedže som vedela o možnosti DNP tak som sa prihlasila a začala platit. nevedela som si predstaviť že by som nedostala ani cent na metersku a to som popri tom tolké roky odvádzala tolko odvodov a to nehovoriac kolko na zas platia ešte zamestnávatelia!!!!!!

adrika25
22. nov 2011

@eva580 no ja sa budem znova opakovať. Ja nevidím dôvod na rozhorčenie keď sa niekto aj po 9 mesiacoch platenia dá vypísať PN. A ešte by ma zaujímala tvoja lehota kedy to už nie je "využitie štátu"? Rok platenia, dva? 😎 Ja fandím maminkám ktoré to "využijú" a prečo by nemali. Je to jedna z mála možnosti ako si trošku prilepšiť a čo je na tom zlé? A čo napríklad mamina ktorá počas tehotenstva zostane na všetko sama lebo drahý muž si otcovstvo rozmyslí. Kto je pomôže? Už si niekedy videla ako sa posudzuje hmotná núdza? Lebo ja áno. Ešte keď som robila právneho asistenta ma prešla absolútne ilúzia, že tu niečo v v tomto štáte funguje a preto fandím každej ktorá to aj "využila"....

cudka
22. nov 2011

@zuzkadf čo by si potrebovala vedieť?

chelonka
22. nov 2011

@eva580 vieš akí sú oni vychcaní kamarát ma stavebnu firmu, raz ho jeden cigan pred jedným obchodným domov strasne prosil o finančný príspevok, on povedal, že mu peniaze len tak nedá ale povedal mu, že ak chce tak mu dá na stavbe pracu za ktoru mu zaplati a to už on nechcel zrazu bol invalidný dôchodca! akože sila oni nechcú robiť

Proste mal by byť jeden meter na všetkých rovnaký a hotovo.