Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

meatfly24
7. nov 2011

@darinkazv ahoj takze aj ja ked si uz platim DNP od roku 2007 a rodit by som mala v juni tak som tiez v ochrannej ? 🙂

darianelid
7. nov 2011

@gapa
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

darianelid
7. nov 2011

@nikki7
Dakujem za odpoved a držím prsty ...

cakaja
7. nov 2011

Baby poradte mi ... 20.11 mi končí splnených 270 dní... nástup na materskú mám okolo 1.12 .... mám si DNP platiť aj naďalej, alebo mi automaticky zanikne a ja musim ist na socialnu poisťovňu, alebo ako je to vlastne ďalej? ďakujem za rady 🙂

katula77
7. nov 2011

@dusul , to je pekne stary clanok, uz je predsa od piatku jasne ze sas drzi v sachu statny rozpocet za cenu zrusenia dobrovolneho pistenia, potom nasledne zvysia aj matersku a dlzku materskej, tak to vravel v novinach miklos aj mihal to potvrdil, toto je fakt, ktory hovori o vsetkom, od januara je po dnp, ja len dufam ze plati ta ochranna lehota.

katka9900
7. nov 2011

@cakaja dnp pocas materskej neplatis, ale rataju sa ti dni poistenia, tak nerob nic. ak sa zrusi dnp od buduceho roku, tak ti jednoducho zanikne poistenie k 31.12. a ak ho nezrusia, tak po skonceni materskej si ho mozes zrusit alebo platit dalej 😉

katka9900
7. nov 2011

@meatfly24 ano;)

zoja
7. nov 2011

potrebujem poradit, ako je to z dnp pri pn a ocr, ak to od januara zrusia, aj na to sa vztahuje nejaka lehota? da sa cerpat ocr a pn pocas toho obdobia?? samozrejme podmienka platenia viac ako 270dni je splnena - platim si od novembra 2010

anjelik007
7. nov 2011

@katula77 nič nie je jasne, treba čakať.

cakaja
7. nov 2011

@katka9900 Ďakujem za odpoveď, ale aj keby ho náhodou zrušili, ja budem mať nárok na materské z dnp nie? inak by to bolo pekne nefér 😠 😠

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poisonblu
7. nov 2011

@evamarek77 vcera som citala rozhovor s mihalom a ze on potrebuje na zivot mesacne 5-6 tis. eur, lebo len hypoteku plati 2700 eur mesacne...ze si nevie predstavit zit zo 400 eur...do kelu, nam zoberu vsetko co sa len da, ale zo svojho nedaju dole ani bohovi..naco su im 3000eurove platy? ked obycajny clovek musi vyzit z toho mala, preco si to neskusia aj oni? stale vravia, ze treba setrit, tam ubrat..ale keby ubrali sebe, tak by sa im nic takeho nestalo :(

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubinko83
7. nov 2011

baby moc tu nepreberajte politiku lebo vam zrušia prispevky ako nam včera 😀

kkubekova
7. nov 2011

@katula77 Ahoj, reagujem na Tvoj komentar k dusul - ten odkaz je odkopirovany z mojho prispevku a to nie je clanok, ale navrh zakona, ktory predlozil Mihal 4.11.2011 do pripomienkovaho konania - takze stare to nie je na 100% 😉
nikto ale nevie, ako to nakoniec cele dopadne a kto zataha za tie spravne "motuzy" - stale len treba dufat a verit 😎

datanka
7. nov 2011

divali ste sa na spravy?dnes si ma mihal o tom "pokecat" s radicovou a zajtra sa ma stretnut so sefom statnej kasy....tak to som teda zvedava!ja do druheho dietata v pripade zrusenia nepojdem...bohu zial,si to nebudem moct dovolit.pracu mam taku,ze by som musela byt cele tehotenstvo na pn a dostavala by som 160eur a potom matersku 190.to sa neda,nech si to pan mihal vyskusa...

katula77
7. nov 2011

@kkubekova , neviem asi si nerozumieme, ak si pozerala na jojke spravy, tak ti musi byt dost jasny fakt, mihal chce zrusit dnp, respektive chce aby sa platilo nielen nemocenske ale aj zdravotne atd tych necelych 20 perc, vsak je to uz notoricky zname a tu preberane, miklos zas povedal ze absolutne odmieta zvysenie materskej, uz neviem ako to maju polopatistickejsie povedat.

erula77
7. nov 2011

ahojte baby. teda neviem ako to je teraz s týmto DNPO. ja si to platím už od augusta 2008, z ktorého som išla na rizikové tehotenstvo a následne poberala materskú. po materskej som si platila nadalej z minima. po trištvrte roku som plánovane otehotnela a začala si platiť z maxima. dnes ma skoro drb.... ked mi zahlásili, že vymeriavací základ je posudzovaný z predchádzajúceho roka - v mojom prípade pol roka materská a pol roka DNPO z minima.
takže nakoniec dopadnem tak, že si poctivo platím už tri roky, a nič z toho, lebo som to neprerušila.

ingulka85
7. nov 2011

Aha, takže fajn, hlavne, že sa po páde vlády bavili o tom, že nebudú schvaľovať žiadne podstatné zákony a DNP sa týkalo tej daňovo-odvodovej reformy, ktorú v žiadnom prípade neschvália...
Nooo, bez DNP ja si síce platím od augusta 2011,ale aj tak to bude škoda a ja neviem, či budem mať vôbec to jedno bábo, pri dnešnej finančnej situácii a to nemám najhoršiu prácu... :(

ingulka85
7. nov 2011

Aha, takže fajn, hlavne, že sa po páde vlády bavili o tom, že nebudú schvaľovať žiadne podstatné zákony a DNP sa týkalo tej daňovo-odvodovej reformy, ktorú v žiadnom prípade neschvália...
Nooo, bez DNP ja si síce platím od augusta 2011,ale aj tak to bude škoda a ja neviem, či budem mať vôbec to jedno bábo, pri dnešnej finančnej situácii a to nemám najhoršiu prácu... :( a VŠ vzdelanie a aj rigo... smutné...
A potom nech sa páči, voľte ich našu "najsuprovejšiu" vládu aj naďalej a znova!

asemilka
7. nov 2011

@erula77 a nebolo to vzdy tak, ze sa za vymeriavaci zaklad bral kalendarny rok pred tym, ako ti vznikol narok? napr. ak ti vznika narok na matersku v 2012, tak vymeriavaci zaklad bol z roku 2011? ja si nie som ista... ale tusim si to zacnem presne zistovat vsetko... ja som si dnp zacala platit tento rok v maji...

katka9900
7. nov 2011

@cakaja jasne, ze budes mat narok, nemusis sa bat vobec nicoho 😉

katula77
8. nov 2011

inac ked pocujem reci miklosa ze podla neho absolutne nie su peniaze na zvysenie materskej je smutny fakt ze poslancom sa na buduci rok zvysia platy o 362 eur, dakujeme pan miklos, nikdy viac, len dufam ze si to ludia konecne zapamataju ked pojdu k volbam, lebo ak sa pamatam tak ste v tej vlade uz treti ci stvrty raz a vzdy je to o tom istom.

piriik
8. nov 2011

Ahojte baby, chcela by som len trocha informovat ohladom DNP. Na matersku nastupujem 13.12.2011, platím si DNP (najvyššiu), len jeden mesiac sa mi nepodarilo nacas zaplatit DNP, uhradzala som DNP až 10ho v mesiaci. Može to ovplyvniť nárok na matersku? napr.že mi ju neuznajú? ďakujem

erula77
8. nov 2011

teda aj ja som zvedavá čo mi priznajú. a k poslednému inzerátu, tieto k...y hnusné ak nechcú platiť, tak si nájdu bárs akú zámienku. a to že je minulý rok rozhodujúce obdobie som nevedela. ale asi to tak je. do ri..i. najsmutnejšie na tom je, že na sociálnom úrade vás nikto neupozorní na drobné chybičky ale vás aj vedome oklame a zavedie, len aby inštitúcia nemusela platiť

sympa1
8. nov 2011

@piriik myslim ze nie..mne sa tiez stalo par x ze som meskala a nemalo to vplyv na Pn ani očr..normlane mi prislo

sasena033
8. nov 2011

@bubinko83 😠 😠 😠 😠 neskutocne...spiny zasrane 😠 😠 chudaka oberu o posledne na nic nie je peniaze a oni na zvyseni emaju darmozraci.... 😠

bubinko83
8. nov 2011

@sasena033 že sa nehambia teraz v takejto situacii na SK aj celom svete,že? 😠