Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

dejka
24. jan 2012

Ahojte baby, neviete náhodou ako je to s tým vrátením platieb za DPN ? čo to vlastne je a aké sú tam podmienky ?

mirkave
24. jan 2012

@merry_v pokial su neni vychadzky,tak musi byt doma.bohuzial nikoho zo socialky nezaujima,ze si musela ist nieco vybavit ☹ jedine to sprav tak,ze chod lekarovi,aby si bola kryta (aby si to mala v karte napisane,trebars si daj zmerat tlak 😅 ) a hned behni aj na socialku

mirkave
24. jan 2012

@dejka cinkni na socialku a nech ti pani,ktora to ma na starosti povie,ci mas preplatok-nedoplatok.ak by bol preplatok,tak maju na socialke tlacivo.to vypises a vratia ti preplatok.ak nedoplatok,tak ho doplatis

merry_v
24. jan 2012

@mirkave
aha, no supiš, ale ja si myslím, že by sa dalo aj z lekárom dodatočne dohodnúť nie? že by mi to do karty aj spätne dopísal? 😅

merry_v
24. jan 2012

@mirkave
a ten doklad k roč. zúčt. dani, kedže som na Pn, pošlem iba zamestnávateľovi? urobí všetko potrebné za mňa? nemusím mu nič nahlasovať???

merry_v
24. jan 2012

nemá niekto tačivko ako žiadať o tie preplatky z DNP? lebo mne to nechcela tam vypísať, že pošlite si to žiadosťou ☹

mirkave
24. jan 2012

@merry_v mozno by sa to tak dalo,ale to by som ti odobrila podvod a to takto verejne nemozem 😉 zalezi na tebe,co spravis.

v nasej firme si v rocnom zuctovani musim sama vypisat zakladne udaje.a ktomu prilozim potrebne dalsie doklady-dnp,poistky atd.ostatne je na zamestnavatelovi.radsej cinkni k vam do firmy a uvidis

merry_v
24. jan 2012

@mirkave
oki 😉

skajkaze
24. jan 2012

Baby len otázočka-to koľko dostanú materskú mamičky,ktoré si od februára budú platiť balík poistení z maxima? 😠

datanka
24. jan 2012

@skajkaze nejakych 750e 😉

zitaje
24. jan 2012

baby ako moze byt preplatok z dnp ked je to dobrovolne? Nechapem. Ja som si platila takmer rok, nevyuzila som ani prd, aj mne nieco vratia?

skajkaze
24. jan 2012

@zitaje Preplatok Ti vzniká v prípade,že čerpáš PN,alebo Očr,tak vtedy si poistenie nemusíš platiť-si od toho oslobodená..

skajkaze
24. jan 2012

@zitaje keď si nečerpala,tak nedostaneš nič

skajkaze
24. jan 2012

@merry_v Akou žiadosťou,mne to hneď pozrela,keď som prišla a za týždeň som ich mala na účte a bez žiadnej žiadosti,alebo niečoho podobného 😉

zitaje
24. jan 2012

@skajkaze aha, skoda 😝

marusik
24. jan 2012

a ešte jedna otázka...
pri odhlásení a znovuprihlásení na DNP ešte do 31.januára mi vzniká nové poistenie, ktoré si budem platiť po starom max.270 dní, potom zaniká. na nárok na materskú musím mať ukončených 270 dní poistenia z toho nového poistenia, alebo sa mi bude rátať 270 dní za ostatné 2 roky? /staré poistenie+nové/

zuba
24. jan 2012

@sisull oplati sa ti to, ak budeš dnp platiť ešte v deň keď nastúpiš po RD do zamestnania. Nesmieš do práce nastupovať počas tej ochrannnej lehoty.
Riešila som to práve aj ja a info mám od známej zo soc. posiťovne.

zuba
24. jan 2012

@marusik rátať sa ti bude aj za staré poistenie (na 270 dní), len musíš splniť z nového 26 tt

zitaje
24. jan 2012

@zuba a ked nedajboze porodim skor, nez uplynie tych 26 tyzdnov z noveho? Ako sa mi bude ratat materska, zo stareho? Spolu z oboch? Ci ako to je?

mirkave
24. jan 2012

@zitaje @skajkaze osobne som mala preplatok kvoli tomu,ze som aj zamestnana a poistenie za mna plati aj zamestnavatel.jeho platby su prvorade.az potom sa beru do uvahy moje platby dnp.par krat sa stalo,ze som mala vyssi plat-cize aj zamestnavatel viac za mna odviedol a tym padom som ja dala viac penazi na dnp ako bol max VZ.vsetko nad ramec VZ je preplatok

mirkave
24. jan 2012

@skajkaze natrafila si na ochotnu panicku na socialke,ked to tak rychlo vybavila 😉

mariro
25. jan 2012

@gapa dakujem 🙂

mariro
25. jan 2012

@skajkaze mne takisto prave vcera nabehol preplatok z DNP a nic som neziadala,zrejme na konci roka robili poriadok v SP 🙂

janulap
25. jan 2012

kočky cchem sa opytat,ako zadavate pri platbe specificky symbol-obdobie za ktore prave platite,napr.januara 2012-na jednom papieri mam napisane ze zadat 201201 na druhom opacne 012012.Alebo to je jedno?

jana201
25. jan 2012

@janulap ano vdaka pomohla si mi 🙂)

nikolino
25. jan 2012

dievčata poradte ako si vyrátam či mám preplatok na DNP stačí mi na to mzdový list zo zamestnania kde sú vypísané všetky moje mesačné mzdy? ak áno rátať to z hrubej alebo čistej mzdy? poradte

liz_lemon
25. jan 2012

@nikolino vzdy, ked si mala hrubu mzdu vyssiu ako je vymeriavaci zaklad, a v tom mesiaci si zaplatila aj DNP, tak by si mala mat preplatok
napr. v case, ked bol VZ 1116,75 by bola hruba mzda 1200, tak mas za ten mesiac preplatok
ved mozes im poslat pisomnu ziadost o vratenie preplatku, a oni ti poslu, ak ho mas

vivere
25. jan 2012

ahojte, dievcata, prosim vas, poradte mi. v r. 2010 som si platila DNP, 270 dni mam splnenych. na nove poistenie sa nechcem prihlasit. co mam robit, aby to platenie nebolo zbytocne? je mi jasne, ze by som sa asi mala prihlasit do konca januara na DNP este, ale nebude aj to zbytocne?

moon1979
25. jan 2012

@vivere
tak ked neplanujes otehotniet tak to zbytocne je ...

andy175
25. jan 2012

@majolenka11 Ďakujem za odpoveď! čiže ak to zruším teraz v priebehu februára k tomu 7.3. tak budem platiť tú istú sumu 14,47 eur čo som platila či viac??? lebo ja keď som to rátala podľa toho nového, tak by som mala platiť okolo 119 eur. prepáč mi, že ťa týmto takto otravujem, ale týmto veciam sa vôbec nerozumiem že čo a ako...