Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

milena35
19. nov 2011

@zuzanka751 tazko povedat..ale myslim,ze nie....

dia459
19. nov 2011

@milena35 Ahoj, chcela by som sa Ta opytat ohladom tej DNP. Na predoslej strane som si tu pisala s bobockou, ze ako to asi bude po tom zruseni a ako tomu chapeme...mohla by si prosim povedat aj Ty svoj nazor?

milena35
19. nov 2011

@dia459 Ja si myslim,ze to neprejde...ani zvysenie materskej ani zrusenie ci zmeny v DNP...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

majka21
19. nov 2011

Ahojte kočky. Viete mi niektorá poradiť?
Som na PN-ke a 1.12 mám íst k dokimu, aby mi zrušil PN a vypísal materskú.
Chcela by som vedieť, či aj tak potrebujem ten papier na peniaze, že k 30.11 som PN alebo už stačí iba toho 1.12 odovzdať papiere o tom prechode z PN na materskú?
Ďakujem za odpoveď.

katula77
19. nov 2011

@zuzanka751 akoze nic konkretne? ved mihal tam jasne napisal ako ide postupovat, sam da pozmenujuci navrh, zrusit dnp aj uviedol financnu stranku, kolko mil sa usetri a zaroven navysenie materskej o 5perc a predlzenie o 6 tyzdnov, ved to hovori uz par tyzdnov, ved je to uplne jednoduche, prave si myslim ze toto asi prejde pretoze to neznamena zvysenie deficitu, dokonca si myslim ze to podpori aj smer, a potom nepomoze miklosovi ani stiahnut rozpocet, materska bude zvysena.

gapa
19. nov 2011

@majka21
ak odovzdáš ukončenie pn do soc.poistovne do uzávierky (čo je cca 4tého), tak netreba prechodku., už ukončenie pn je dokladom, že pokračovala pn až do ukončenia.

silvuskaa
19. nov 2011

@ingulka85 tiez budem mat splne dnp az v maji tak som zvedava ako to dopadne. snazit sa cheme zacat az v januari. no a teraz som na rodicovskej dov.

andreaspilova
20. nov 2011

Ahojte, vedeli by ste mi prosim niekto vysvetlit, co to znamena ta ochranna lehota 8 mesiacov? A ake este existuju ochranne lehoty ohladom DNP? Dakujem

krpcek
20. nov 2011

ahojte, zajtra si idem na socialku podat ziadost o materske z DNP poradite, ake papiere si zobrat a na co sa pripravit? u nas na socialke vedia este vacsie prd ako ja, tak sa chcem radsej vopred pripravit. dakujem! 🙂

solinkarka
20. nov 2011

@krpcek ahoj ja som si bola tento tyzden dat ziadost na MD z DNP 🙂 papiere ti ziadne netreba iba tvoj gynekolog ti musi dat ziadanku na MD.

krpcek
20. nov 2011

@solinkarka super, dakujem za info.

majka21
20. nov 2011

@gapa, ďakujem ti velmi pekne za rýchlu odpoveď. 🙂

majka21
20. nov 2011

ahoj @solinkarka. Jéééj, aká náhoda, my máme termín pôrodu na jeden deň. 🙂

mirka3211
20. nov 2011

@milena35 ale ak by chceli zvysit a predlzit matersku, ja by som sa nenahnevala 😀

kocky, viete mi povedat, osamela matka som vtedy ak nie som vydata? mam priatela a nezijem s nim? mam priatela a zijem s nim (to je asi blbost)??? nepoznam otca a neni teda ani na rodnom liste??? a ak by som zila u rodicov a nepoznam otca?? alebo kedy vlastne... len informacne, otca poznam a nema v plane nas opustat... dufam teda 🙂

petraas
20. nov 2011

baby dnes o 19 tn na markize ma byt nieco o tom mihalovom zruseni dnp...som zvedava co to bude ale myslim ze to nekoniec zrusia...potom mna porazi lebo ja si to platim od 1. 5. 2011 a zbytocne...ach jaj:(

alibabaa
20. nov 2011

@petraas sme take viacere... a hlavne je to hnusny mamlas, lebo na skoleniach radil vsetkym zenam, ze si to maju platit. ze je to vyhodne...
exot

susi201
20. nov 2011

ahojte ... dozvedela som sa ze mamicky ktore si platia dobrovolne nemocenske poistenie nebudu mat narok na matersku ze to chcu zrusit . viete niekto o tom nieco ? co je na tom pravdy ? ... ja som si zacala platit uz od maja a tehotna som len teraz mozno 2 tyzden .. dnes som nieco zapocula v spravach neviete niekto ako to bude .. ci prestat platit alebo co
?

susi201
20. nov 2011

@petraas aj ja si to platim od maja a tehotna som len teraz mozno prvy alebo druhy tyzden ... tiez sa toho obavam ...

petraas
20. nov 2011

@alibabaa no ja viem ze niesom sama ze je nas takych vela...doriti ja som tak sprosta ze som si to nezacala platit od aprila...chcela som si to dat uz od aprila kvoli tomu ze keby sa nieco menilo od noveho roku ale nebola som schopna zajstna socialku...

alibabaa
20. nov 2011

@susi201 aj ja sa toho obavam, viem si predstavit aj krajsie vyuzitie tych euricok ak by som ich mala platit zbytocne... som zvedava co z neho vyjde...

petraas
20. nov 2011

@susi201 no ak to zrusia tak potom mas smolu ako viacere z nas:(((

alibabaa
20. nov 2011

@petraas co si myslela tym aprilom? ked budem mat splnenych 270 dni este v r 2011 tak by sa mi pripadna materska pocitala este z dnp? kedy by som najneskor mala ist na matersku??

susi201
20. nov 2011

@alibabaa toho sa obavam aj ja lebo su to potom fakt zbytocne vyhodene peniazer ..

susi201
20. nov 2011

@petraas a keby si si to zacala platit od aprila menilo by sa ti tm nieco?

susi201
20. nov 2011

@petraas hmmm to je ale ine svinstvo aspon tym ktore si to uz platia by to mohli schvalit .

gerdusha
20. nov 2011

baby,
ked ste na PN a mate aj DNP, je mi jasne, ze pytam jedno PN tlacivo pre zamestnavatela a to druhe do socialky. Chcem sa ale opytat, ci na tu druhu lekar nevypisuje nic - teda tam, kde je zamestnavatel. Da mi ju len s vyplnenymi mojimi inicialmi? meno datum narodenia a adresa?

petraas
20. nov 2011

@alibabaa
@susi201 ano vraj keby sme splnili tych 270 dni do konca roku tak by sa nam materska z toho pocitala keby sme na nu nastupili v roku 2012

alibabaa
20. nov 2011

@petraas to by bola jedina utecha z mojej strany.. len na nu este aj nastupit v 2012 😅 😕

milena35
20. nov 2011

@petraas preco si to myslis?...ja si to nemyslim..nie je jednoduche nieco len tak zrusit....ved to nebolo zaradene ani na rokovanie vlady...potom keby to aj bolo musel by to pdpisat prezident.....je to az moc zlozite...

alibabaa
20. nov 2011

@milena35 @petrass a keby som isla na pn v januari, tak sa mi bude z coho pocitat? ja som totiz nezamestnana a platim si to dnp.. tak aspon nejako by sme to mohli vyuzit.. ked uz to platime.. hmm? a keby som isla na pn v decembri. tak by sa mi to ratalo do obdobia dnp 270 dni ak si to platim od polovice marca?