Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

janniesa
3. feb 2013

no super, tak to si nas potesila...jasné novú PN jej vypíse gynekolog...teraz ma PN od obvodného...dakujeme pekne

zalka
3. feb 2013

@janniesa no hádam nie je dlhšie tehotná ako 6-8 týždňov . 🙂

janniesa
4. feb 2013

@zalka nie este len v v nejakom 3 týzdni...

zalka
4. feb 2013

@janniesa vieš že tých 6-8t sa ráta od poslednej menštruácie ... ak je v 3t tak to ešte nemôže vedieť že je tehotná ...

janniesa
4. feb 2013

@zalka no v 3t skutočne ale 5t od poslednej menštrucie...

zalka
4. feb 2013

@janniesa takže najvyšší čas čosi riešiť 🙂

janniesa
4. feb 2013

@zalka no asi tak 🙂...ďakujeme ešte raz...

hana_kohutova
4. feb 2013

Dievcata poprosim vas o malu radu. Idem sa prihlasit na DNP, zajtra t.j. 5, februara mam nastup na MD. Mozem tam ist uz zajtra 5 februara a prihlasit sa s datumom az od 6 februara, tak ze do kolonky datum vzniku NP dam ten 6. februar? vdaka, papa hanka

mimus33
4. feb 2013

Ahojte baby,!
Od 30,12,2012 mam pracovnu zmluvu dostala som aj odmeny do max vysky 40 e/den , januar /2012 mi skoncilo DNP, 25,6,2013 mam termin porodu, nastup na MD mam 20,4,2013, ak sa prihlasim v den nastupu na MD + zas na DNP z minima a ten den pojdem na PN budem dostavat k materskej aj pengy z DNP?? Alebo sa prihlasit z minima na DNP a az na druhy den ist na PN? Co je lepsie?

effie81
4. feb 2013

Ahojte 🙂
@zalka tak som sa potom prihlasila od toho 31.januara a zajtra ma vypise doki na matersku,ale este mi neprisiel list z SP s variabilnym symbolom a ze kolko mam platit.Neviem co teraz,lebo vraj na MD mozem ist az ked to uz budem mat zaplatene.Lebo teda neviem co s papierom,ci ho mam zajtra zaniest do SP,alebo to staci aj o par dni.

zalka
4. feb 2013

@mimus33 máš z koľkých poistení splnenú podmienku 270 dní?

zalka
4. feb 2013

@effie81 no za január ti treba zaplatiť bajočko 4,50 eur ... papier ti príde ... ale ked tak skús na pokladňu SP ísť a tam zaplatiť resp. kedy máš nástup na MD?

effie81
4. feb 2013

@zalka No prave ze od zajtra,ale nemam este ten variabilny,tak neviem,da sa to zaplatit aj bez neho?Lebo viem,ze predtym,ked som dostala papier s instrukciami tak tam pisali,ze variabilny musim vzdy uvadzat,lebo bez neho nebudu vediet identifikovat platbu.Zajtra sa chcem zastavit v SP a opytat sa,ci v pokladni mozem zaplatit len tak,aby som to mala hned zaplatene.Minule mi prisiel papier tusim hned na druhy den,to som sa aj cudovala ako rychlo.🙂 a teraz este stale nic.

zalka
4. feb 2013

@effie81 už si niekedy mala DNP? Ti pridelili VS na DNP , tak zaplat s týmto VS DNP... moj poznatok je že VS SP nemení. Som už minimálne 3x bola prihlásená na DNP a VS mám stále rovnaký.

dosa
4. feb 2013

@effie81 variabilny ti ostava cely zivot ten isty... ak sa budes aj s prestavkami prihlasovat, stale mas ten isty...

effie81
4. feb 2013

@zalka
@dosa jeej,dakujem baby 🙂 toto som nevedela.Len teraz neviem ci to mam poslat z IB,mam slsp,to asi nedorazi do zajtra.Jednoduchsie bude ked tam rano skocim a zaplatim v hotovosti.

hana_kohutova
4. feb 2013

@zalka Poprosim ta o pomoc. Zajtra t.j 5 februara nastupujem na MD. Mozem ist teda hned zajtra do socialnej a prihlasit sa na DNP z minima ALE s datumom az od 6 februara, tak ze do kolonky datum vzniku NP dam ten 6. februar? Da sa prihlasit tak ze datum vzniku bude dalsi pracovny den, alebo ma prihlasia hned vtedy ked tam prinesiem RLFO, proste ci rozhoduje ta peciatka prijatie, alebo ten datum v kolonke vznik DP? vdaka, papa hanka

janka9900
4. feb 2013

@hana_kohutova rozhoduje datum vzniku v kolonke, nie datum podania prihlasky, tak tam mozes ist aj zajtra 😉 ak si dobre pamatam, tak ty chces, aby ti len bezalo poistenie pocas materskej, na matersku nastupujes v ochrannej lehote, ze? 😉

janka9900
4. feb 2013

@effie81 mozes poslat cez IB, dolezite je, aby bol datum odoslania najneskor 8.2. 😉

emily83
4. feb 2013

ahojte, mam otazku. docitala som sa, ze:
"Som zamestnaná. Oplatí sa mi DNP?

Áno, ak chcete maximálne materské, ale Váš príjem je nižší ako maximálny vymeriavací základ podľa § 138 ods. 6 písm. a) - v súčasnosti 1116,75 eur, od budúceho roka 1153,50 eur. Maximálne materské získame ako súčet povinného a dobrovoľného nemocenského poistenia. "

cize ak mam prijem vyssi ako 1116,75 eur (resp 1153,50eur), tak ci tak budem mat max materske? Aj bez DNP?

hana_kohutova
4. feb 2013

@janka9900 Jej Janka dakujem, teraz si spominam, ze to som predtym komunikovala s tebou a nie so Zalkou, sa mi to nejak pletie🙂 dakujem za odpoved. Ano, ja len chcem aby mi pocas MD nabehlo par dni a potom mozno pripadna OCR, albo PN. Dakujem, pojdem tam teda zajtra a prihlasim sa s datumom od stredy. Este raz vdaka

janka9900
4. feb 2013

@hana_kohutova nemas zac 😉

janka9900
4. feb 2013

@emily83 ahoj, ano, tento rok je max. VZ, z ktoreho sa pocita materska 1179€, tak ak mas priblizne takuto hrubu mzdu, budes mat max. matersku aj bez DNP 😉

lola77
4. feb 2013

Ahojte babenky. Chcem sa spýtať ohľadom DNP. 1.10. 2012 som si začala platiť DNP z minima, bola som vtedy na MD. Teraz mi MD končí a dnes som sa z DNP bola odhlásiť. Ak by som išla na PN, dostala by som z DNP nejaké peniažky? Dnes mi totiž na SP vraveli, že sa zas menili zákony, ale nevedel mi povedať nič konkrétne.

henky
4. feb 2013

@domeli
@zalka
@janka9900
Volala som dnes pani zo socialky.....ze to bolo vyjadrenie len k jednemu tomu papieru - ohladne povinne nemocenskeho poistenia/ze to mi vedeli hned zhodnotit ze emam narok/- ze k dnp. mi este dalsie rozhodnutie pride/ze to musia este posudit/.....ach-to je system!

zalka
4. feb 2013

@henky a to si skoro infarkt dostala, no hádam to dobre prehodnotia.

henky
4. feb 2013

@zalka
no to mas teda pravdu!...ale chystam sa ich tam teraz "otravovat"- nech sa mi vyjadria aj skor nez pride domov papier!....fakt je to cele na nervy!

zalka
4. feb 2013

@henky nebudú čakať do pôrodu? či porodíš včas

henky
5. feb 2013

@zalka
ako vcas? to este aby som aj presne v termine porodila? ci ako?ved mne uz materska zacala( 21.1)

lucya89
5. feb 2013

@hana_kohutova
@janka9900 ahojtebaby ? mozem jednu otazku ? da sa pocas materskej prihlasit na dnp ? to sa vlastne platit nebude len budu bezat dni nie? neoplyvni to nijak vyplacanie materskej aj ked som na nu sla v ochrannej lehote?