Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

obedwix
4. okt 2011

@e.skovka datum 31.12.2012 tu nebol vobec spominaný. bol to datum 31.12.2011 . to je datum do ktoreho mame mať splnene podmienky. a datum 31.8.2012 ....tie čo splnia podmienky do konca roka tak im plynie ochranna doba to je tých 8mesiacov. dosť nezrozumitelne napisane no dufam že sa chapeme 🙂

darinkazv
4. okt 2011

@katmi po ukončení pracovného pomeru máš ochrannú dobu tuším 8 mesiacov, aby ti bola priznaná materská. lenže keďže ešte tehotná nie si, tak to nestíhaš. čiže keď sa pošťastí mimi, tak budeš mať nárok len na rodičovský príspevok. DNP si môžeš začať platiť, ale počkala by som v tvojom prípade, ako dopadne navrhovaná zmena zákona. ak to schvália, tak k 1.1.2012 DNP zanikne. bude si ho môcť platiť len človek, čo nie je zamestnaný, ale už len v balíku poistení, ktorý nebude moc lacný.

katmi
4. okt 2011

@darinkazv dakujem velmi pekne...

e.skovka
4. okt 2011

@obedwix jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj chapacka
ja som to pochopila uplne zle..
cize ak si niekto plati uz vyse roka - ja - tak mi narok na matersku z tychto zaplatenych penazi trva az do 31.12.2012 - kedze sa to vyratava z predchadzajuceho kalendarneho roka..

darinkazv
4. okt 2011

@e.skovka nie, nárok ti bude trvať len do 31.8.2012 - ochranná lehota 8 mesiacov. pokiaľ teda schvália nový zákon

@katmi za málo 😉

e.skovka
4. okt 2011

@darinkazv tak uz som z toho uplne zmatena. nevyratava sa vyska prispevku z predchadzajuceho kalendarneho roka?? http://www.socpoist.sk/dobrovolne-poistena-osob... tu pisu tak..

obedwix
4. okt 2011

@e.skovka mozno to myslíš dobre ale podla mna nie. ak splniš 270dni aj 26tt do konca tohto roka !!! tak ti plynie ochranna doba do konca augusta.nie do konca dalšieho roka.

darinkazv
4. okt 2011

@e.skovka vyrátava. ak nastúpiš na MD do 31.8.2012, tak nárok na materské ti bude priznaný aj z toho DNP a výpočet pôjde z predchádzajúceho roka. tam ide o to, že ak schvália nový zákon, tak DNP zaniká a musíš splniť tie podmienky, čo sa tu už písali - do 31.12.2011 mať splnenú podmienku 270dní a zároveň 26týždňov. potom ti bude plynúť tá ochranná lehota 8 mesiacov. ak nastúpiš na MD 1.9.2012, už nárok na materské z DNP mať nebudeš 😒

obedwix
4. okt 2011

@e.skovka dam ti moj priklad. som dnp podmienky mam splnene. no k 31.12.2011 mi dnp zo zakona samo zanikne. na MD nastupim začiatkom februara takže ja davku budem mať schvalenu pretože mi bude plynuť ochranna doba...........................................iny priklad. som dnp. k 31.12.2011 nesplním 270dni. na MD nastupim začiatkom februara 2012 no kedže nemam splnene podmienky, (chyba mi 10dni) tak mne ochranna doba neplynie a zaplatene platby prepadnu v prospech štatu

e.skovka
4. okt 2011

@darinkazv
jaj aha taaaak...

katmi
4. okt 2011

@darinkazv este predsa.. 8mesiacov mam ratat od doby,kedy som registrovana na UP alebo od doby,kedy mi uplynula vypovedna lehota???

darinkazv
4. okt 2011

@katmi myslím, že je to od ukončenia pracovného pomeru

katmi
4. okt 2011

@darinkazv PP mi koncil 30.09.2011, cize ochrannu dobu mam do 10.05.2012?

katmi
4. okt 2011

@darinkazv 01.05.2012 malo byt.. 🙂

katmi
4. okt 2011

@darinkazv a na MD musim nastupit este v termine do toho 05/2012?

darinkazv
4. okt 2011

@katmi ochranná ti je do 30.05.2012, keďže PP skončil 30.09.2011. a áno, dovtedy musíš nastúpiť na MD

katmi
4. okt 2011

@darinkazv dakujem,dakujem.... 🙂

06lienocka
4. okt 2011

@kris1109 aha ale nevie ta kamoška či aj teraz je to tak?

06lienocka
4. okt 2011

@mariynka ahoj tak už tento mesiac o tom budu rokovat?a vieš to naisto?diky

06lienocka
4. okt 2011

@darinkazv ahoj a máš nejake info kedy o tom budu rokovat diky

kris1109
4. okt 2011

@06lienocka Áno ved práve teraz momentálne žebje to tak,vravím len to čo som počula 😒

kris1109
4. okt 2011

@obedwix ved zatial nezruším ešte počkám 😝

kris1109
4. okt 2011

@06lienocka Aj ja som za,dobre ste to povedala,kto už to má nech to nechajú tak že každá má na to nárok a od nového roka teda nech to zrušia že už nič také nebude a hotovo 😝

kris1109
4. okt 2011

@leontinka27 tak-tak

bubulka722
4. okt 2011

Práve som pozerala noviny a odborári sa chystajú demonštrovať proti daňovo odvodovej reforme. Zatiaľ budú na 20 min. blokovať hraničné prejazdy. Verím, že im tento návrh neprejde. Je veľmi smutné, že bežní ľudia v podstate ani netušia čo sa na nich chystá. 😠

06lienocka
4. okt 2011

@kris1109 tak by to bolo spravodlive nie menit to . ved každa aj obyčajna zmluva sa može zmenit ak suhlasia obe strany a nas sa kto pýta?ale doteraz im boli naše peniaze dobre nemam slov

laurinkam
4. okt 2011

Prosím vás a do 270 dní sa ráta aj to, ak som na rodičovskej dovolenke, lebo dobrovoľne som sa dala pripoistiť až 11.07.2011 ..... ďakujem

malebrckave
4. okt 2011

Dobrý deň. Chcem sa opýtať: Od júla 2011 si platím DNP z najvyššieho vymeriavacieho základu. Už som tehotná a pôrod mi vychádza na koniec apríla. Podľa všetkého mám k dobru nejaký ten týždeň (čiže ak porodím podľa plánu 🙂 je to ok) ale čo v prípade keď porodím predčasne??? Je možné potom nejakým spôsobom dostať peniaze od Sociálnej poisťovne (napríklad PN)? Alebo to nie je možné žiadnym spôsobom??? Za odpoveď Ďakujem

pandula
4. okt 2011

@natalia777 dakujem za odpoved. ako jedina si zareagovala. hmmm takze je to pekny risk 😝 😝 😝 ono nemusim platit vysoku ale aspon teda kym nezistim ci to zmenili len ci by zase potom dovolili navysit? ach jaj naco vymyslaju mohli pockat este 😖 😝

oskvarkaa
5. okt 2011

@kepassa som na tom rovnako platim od 8.6... musime len verit ze to nezrusia.. ja budem mat do konca roka len 207 dni... a tehu stale niesom ...