Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

dendy1
3. dec 2010

@katka888 ďakujem, možno to urobím 1/2 pred nástupom a druhú polovicu medzi, prípadne po skončení.

ewikta
3. dec 2010

dobre rano..chcela by som poradit od 26.4 som si zacala platit DNP a v maji som otehotnela..termin porodu mam vo february ..az koncom januara splnam 270 dni..moja otazka znie ked na matersku nastupujem teraz 18.12 ci az vo february mozem ziadat matersku z DNP...ci mi vobec nieco vyplatia aspon na tie 4 mesiace co budem na materskej..dakujem

katka888
3. dec 2010

matersku z dnp ti doplatia po predlozeni rodneho listu dietata, teda podla toho, ci splnis podmienku 270 dni.
ci treba aj pred tym nieco vybavovat, neviem.

ewikta
3. dec 2010

...dakujem 🙂

jarjanulka
3. dec 2010

@ninan2 vďaka za odpoveď 😉

lubica69
3. dec 2010

Ahojte dievčatá
Prosím Vás len sa chcem opýtať zrušenie DNP od nového roku sa týka len nových poistencov???
Neviete?
Ďakujem

ninan2
3. dec 2010

@lubica69 ake zrusenie DNP? O nicom takom neviem. Nemyslis len nejaku upravu?

kaktusik007
3. dec 2010

@lubica69
@ninan2 zrusenie dnp je od noveho roka pre dochodcov, starobnych, invalidnych.... pre mamicky ohladne vypoctu materskeho dnp zrusene zakonom nebolo 😉

lubica69
3. dec 2010

@kaktusik007 áno už som sa to dočítala Ďakujem 😉

ninan2
3. dec 2010

@kaktusik007 nj, myslela som si, esteze tak 🙂

lucia32
3. dec 2010

A neviete ako to bude so súbehom DNP a povinným? Ak je osoba(SZČO) DNP poistená a v júli jej nastane povinnosť platiť povinné, bude môcť naďalej platiť dobrovolne, alebo ho bude musieť zrušiť? 😝 Kedže v tej dobe neuplynie tých povestných 270 dní, bude celé DNP na prd...vyhodené peniaze do vzduchu 😠

krhlicka
3. dec 2010

@gapa

tak mam pocit, ze 270 dni uz nestiham 🙂

Je este nejaka sanca, ze by to slo inak? prepac, porozumela som tomu tak, ze iba ak ukoncim nejake NP, tak by bola sanca prihlasit sa ako DNPO a mat tak zvyhodnenu matersku.
Mozem byt dalej zamestnana v praci na plny uvazok a zaroven ukoncit vedlajsi prac. pomer?dalo by sa to
brat ako ukoncenie NP?

mcoya
3. dec 2010

Ahojte babule, prosim Vas, ked som mala hrubu mzdu pocas zamestnania vyssiu ako je tych cca 1116 euro, ma pre mna zmysel si platit dnp kvoli vyssej materskej?
Ak ano, tak som tu citala, ze to treba platit 26 tyzdnov pred nastupom na matersku, co uz nestiham 😉 , da sa to potom nejako doplatit?
Dakujem Vam. A SUPER, ZE NIEKTO POPRI RODICOVSKYCH POVINNOSTIACH STIHA SLEDOVAT AJ LEGISLATIVU. 🙂

mima595
3. dec 2010

@mcoya - neoplati, ak mas maximum, tak vyssie maximum už nebude 😉

mcoya
3. dec 2010

@mima595 dakujeeem.

ejaeja
3. dec 2010

@katkak88 mne prišli peniažky na učet a po mesiaci mi prišlo rozhodnutie

ejaeja
3. dec 2010

ahoéjte kočky neviete ake zmeny nastali v odsuhlaseni zakona alebo ešte nebol na rokovani . Aešte ked som mala očr ma prelome mesiaca 10-11 ma dakto s tym skusenosť vyplati sa mi až v decembry ked v novembry neprišla.Dakujem

natalius
4. dec 2010

ahojte. Chcela by som poprosiť o radu.Neviem či budem mať narok na vyplatenie DNP po tych 270 dňoch. Lebo doteraz mam 263dni z toho nemocenskeho. Momentalne som na PN . A neviem či sa to tam rata aj počas PN.

ewinka1
5. dec 2010

@natalius dni sa ti budu ratat, ale musis si ich doplatit, teda do tych 270. ak budes dlhsie na pn, bolo by dobre, keby ti doktorka vystavila novu PN od 271. dna. potom uz platit nemusis a dostanes aj nemocenske;)

tomato
5. dec 2010

Ahojte, pisala som aj do temy OCR, aj na ustredie UPSVAR, ale nikde mi bohuzial nikto neporadil. Neviete, ci cerpanie OCR pocas poberania zvyseneho RP treba nahlasit na UPSVAR? Vopred dakujem za odpoved.

bejkn01
5. dec 2010

ahojte, chcem sa spytat, ci nova vlada uz zrusila moznost ako ziskat najvyssiu matersku - ukoncit predchadzajuci slabsi pracovny pomer a zamestnat sa nanovo s najvyssou mzdou pred nastupom na matersku.

kisska
5. dec 2010

@bejkn01 myslim, ze to nezrusili uplne, iba upravili dobu, ktoru musi novy PP trvat, aby sa bral do uvahy. Predtym stacilo mat novu pracu aj jeden den, dnes je to min. 30 dni. Ale ci je to definitivne schvalene neviem, Takyto bol navrh zakona.

kisska
5. dec 2010

@tomato netreba - poberanie OCR nema vplyv na narok na RP, kedze maximalna dlzka trvania je 10dni.

kisska
5. dec 2010

@lucia32 nepostrehla som ziadny navrh, ktory by menil toto. Takze sa potom mozes rozhodnut, ci budes platit aj DNP aj povinne NP ako SZCO. Mozes mat aj subeh a v pripade cerpania sa ti budu VZ spocitavat, alebo mozes dnp zrusit a mozes ist na pripadnu PNku skor ako splnis podmienku 270 dni povinneho np. 😉

emia
5. dec 2010

@kisska , ahoj , neviete mi niekto povedať, koľko je teraz maximalna materska ak si niekto platí DNP a ma všetko splnené. 😉 Koľko vychádza na mesiac materska dávka, lebo v správach vždy rozpravajú o nejakých maxim. 500eurach mesačne, to znamená že viac nedostane? ☹

ewinka1
5. dec 2010

@emia podla terajsieho max. VZ bude max. materska na buduci rok cca 670EUR...

emia
5. dec 2010

@ewinka1 , ďakujem veľmi si ma potešila. 🙂

ewinka1
5. dec 2010

@emia nemas zac;) ...zalezi od tvojho VZ, bude to 60%

annamary27
6. dec 2010

ahojte,chcela by som sa spýtať kedy treba začať platiť DNP a o akú sumu vlastne ide?a to sa platí priamo v zdravotnej poisťovni?zajtra idem na kontrolný krvný test či som tehotná.

darka83
6. dec 2010

@gapa dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 ... akurat s tou pn to moc dobre nechapem, ja sa mozem dat vypisat na pn po porode ak som na materskej? myslis ze aj taku dlhodobu? a z akeho dovodu napr? a to DNP musim predsa v kazdom pripade platit az do 270 dna, nie? a este ja mam 270 den 3.1., musim zaplatit za cely januar alebo len za tie 3 dni, alebo pripadne do porodu (ak to teda bude neskor)? este raz dakujem