Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

ivuss01
22. nov 2011

@eva580 ja som tiez nezamestnana, ale tu na orave je tak robota na 3-4 smeny, a rada by som isla aj do takej, keby sa mi mal kto starat o 3 rocne dieta, tak by som ta poprosila, keby si vsetky nezamestnane nehadzala do jedneho vreca, ja sa citim tiez maximalne diskriminovana, vsade, kde sa ma spytaju na deti, a poviem ze mam, tak zatvaraju potencialny zamestnavatelia dvere, a uz ani odpoved neprijmeme vas nie su ochotni ani len poslat sms!!!!

dosa
22. nov 2011

@eva580 neviem o akych cigankach pises, ale pracujem na sp a mozem ti povedat, ze ziadna ciganka sa mi nikdy na dobrovolne nemocenske poistenie neprihlasila, takze jedine co poberaju su socialne davky od statu, nie materska zo socialnej poistovne... mas pocit, ze oni maju planovane tehotenstvo? pochybujem o tom, nemaju na to naturu... na taketo spekulovanie su tu ine, ale preco nie? ved ak to zakon poskytuje a niekto si to nastuduje, resp. vie o takej moznosti, tak preco nie? ved to nie je protizakonne 😕

karinnka
22. nov 2011

@eva580 Nevidim najmensie zlo platit si DNP....Vadi to len ludom,ktory to nezistili v cas,ze sa to da,zavistlivcom atd.........Stat nas obera o desiatky tisic Eur za zivot,takze aj keby som to mala brat ako o vypocitavost tak s tym problem moralny nemam............Kolko romov,zije zadarmo,kolko nedoplatkov a inych veci platit nemusia atd......
Inak musis byt riadne nasrdena,ked sisi vcera kvoli tomuto urobila novy nick 😉 Ked si tak stojis za svojimi pripomienkami co tak prispievat so staleho nicku?Trochu zbabele nie? 😉 😉 😉 😉

eva580
22. nov 2011

jasne ale ja som asi stara uz nato mna ucili ze poctivostou dalej zajdes minule som bola pri lekarke a dosla cigana ze potrebuje Pnku, lebo ze uz ma 9mesiacov platene DNP a je tehotna ze uz moze na PNku tak to som na vlastne oci videla a pocula

eva580
22. nov 2011

@karinnka ja ani neviem ze mam novy nick, to je asi dlho dlho stary neviem dakujem za upozornenie pozriem sa na to vazne som nevedela ze mam iny nick

roberta31
22. nov 2011

@eva580 no ale ja som zas toho nazoru,že co sa da od tohoto statu využit,nech to využije kto može.Stat nas zdiera,ved z platov nam idu nenormalne zražky !,tak kto je sikovny,nech to využije!Ty si sa vyjadrila velmi zle o mamickach.Ved pri minimalnej mzde dostanu kolko matersku?!OTRAS!Nech si len pomožu ked možu,ja som tiež jedna z tých co to využije!

karinnka
22. nov 2011

@eva580 Mas tam pisane ze registrovala sa 21 Novembra 2011 😉 Je fajn ze veris tzv iluzie ze s poctivostou dalej zajdes 😉
Inak DNP nie je nezakonne ani nic takze..........

eva580
22. nov 2011

@karinnka ale nick mam eva580 nie???no neviem nieco som zvorala, ja som stale verila tej poctivosti ja si tiez platim DNPO ale som ho vyuzila raz aj to ked som mala rakovinu a viac a platim si to uz dlho a muz 10rokov

eva580
22. nov 2011

@roberta31 ja som nechcela urazit tie co pracuju a popri tom si to platia ok nech platia ench vyuziju, ale v nasom meste keby si videla kolko ciganiek si to plati a potom idu k lekarke ze chce PNku bo ma uz zaplatene 9mesiacov???no mali by to zmenit ze aby to nempohli platit nezamestnany ved mylsim ze rozumna mamicka neporodi ked nepracuje či???že je bez prijmu

baronessa
22. nov 2011

Baby, chcela by som sa opýtať.. Mám zaplatených 270 dní DNP, momentálne neplatím, keďže nie som tehotná, ale asi by som to chcela využiť na PN. Je pravda, že to stačí opäť začať platiť deň pred nástupom na PN? Ďakujem

eva580
22. nov 2011

@ivuss01 ja mam tiez problem so zamestanim, lebo mam 47 rokov som zasa stara a aj chora, ale preco ma niekto zneuzivat system???no neviem bola som naucena ze nezneuzivat

jahody11
22. nov 2011

@eva580 moja zlata, ja som nezamestnana, a vobec nie dobrovolne , ak mi najdes pracu, tak kludne pojdem robit hocico, mam VS a nechcu ma zobrat ani k posr... pasu do fabriky !!!! takze uvaz svoje slova a nehadz vsetkych do jedneho vreca, si obycajna zatrpknuta chora zena !!!!!!!!!!

dosa
22. nov 2011

@eva580 ale DNO si moze platit fyzicka osoba az od 2004 roku, ak nebol zivnostnik (ti to mali od 2001), tak 10 rokov si to este urcite neplati...

akoze preco zneuzivat system???? a teba ked zneuziva system, to je dobre?

ivuss01
22. nov 2011

@eva580 aha, tak tu mame zenu z komonistickeho rezimu, moja mama ma 45 rokov a vzdy mi hovorila, ako je na mladych usita buda z najdrahsimi bytmi, s robotou a mladej matke ani neumoznia prisposobit smenu na to, aby si dieta mohla dat do skolky a z roboty ho mohla vyzdvihnut,,,,a proste komunizmus mal velke vyhody, robotu mal kazdy, a matkam robotu na smenu prisposobili, aby mohla robit, a ten, kto sa v robote 3 dni neukazal, po toho prisli policajti....a bolo vsetko...... taka som nahnevana, ze mi az pismenka skacu!!!!

luciqixina
22. nov 2011

Baby kaslite na to aj tak si tu bude dristat furt svoje dookola.....stavim sa ze tu sa ide na nas vyvrsovat a odsudzovat mamicky (ci pracujuce alebo nie ) zato ze vyuzivaju system ale tej citujem"ciganke co si pride pytat PN "a tak isto lekarovy ktory jej tu PN-ku dal nic nepovie....a tu hla hrdinka sa vyvrsuje......Toto je forum o DNP a nie o tom ako sa sem prist vadit sa a urazat zeny-matky ktore chcu tie peniaze nie pre seba ale pre svoje deti!!!! Tak ak mas problem s jednotlivcami nech sa paci napis im ss....a osocovt chod niekde inde kde to bude opodstatnene a nie tu.

nerilka
22. nov 2011

@eva580 to o com pises prosim ta?! ja mam odrobenych 16 rokov vkuse, a vyse roka si platim DNP, pretoze sme planovali babatko. Teraz som 4 mesiace nezamestnana (nie vlastnou vinou) a tehotna, a preto že nemam pracu, tak nemam mat ani dieta? si normalna?! prosim ta, vaz svoje slova!! ... a tak ako napisala jahody11 nehadz vsetkych do jedneho vreca!!

bubinko83
22. nov 2011

To si nevšimajte take osoby ako eva580 .To mam tak najradšej ked začne niekto o zneuživani systemu. Nech to využije každy ked je šikovny ved to neni nelegalne,ved konate podla zakonov. Nie???? A každa jedna si to plati stym že to využije nie zneužije. A to je rozdiel!

darinkazv
22. nov 2011

nehajte tak. ona má 47 rokov a odrobené roky. ako by sme my nejaké odrobené roky nemali. a ešte ich koľko odrobíme. veď kým ja pôjdem do dôchodku, tak dôchodkový vek sa vyšplhá cez 70ku! kdežto ju to zastihne oveľa oveľa skôr. takže ja som do tohto štátu svojimi odvodmi prispela nemalými peniazmi a ešte za celý život prispejem. a nevráti sa mi z toho ani tretina. to, že si doplácam popri zamestnaní nemalú sumu na dnp, my síce zvýši materskú, ale ani zďaleka odtiaľ nedostanem toľko peňazí, čo sa celý život štátu odvediem. niektorí ľudia sú jednoducho takí, že potrebujú rýpať. a zvlášť tí čo väčšinu života prežili za socíku, kedy sa aj deti vychovávali ľahšie aj celá situácia bola ľahšia. oni si vtedy na krk nemuseli vešať hypotéku na 30 rokov, aby mali bývanie. takže nech nik z tej doby tu neodsudzuje matky, ktoré chcú pre svoje deti len to, čo im patrí a čo si zaslúžia. nevidím lepšie investované peniaze ako tie, čo sa investujú do detí

hankky
22. nov 2011

@bubinko83 tak tak, netreba na nu reagovat a ju to prestane bavit ked nebude mat živnú pôdu....Co sa tyka toho vyuzivania systemu uplne s teboou suhlasim.... Ved sam velavazeny p. Mihal donedavna radil mamickam ako sa maju prezamestnat ci platit si DNP aby si navysili matersku....na svojom blogu pisal konkretne priklady a vypocty dni kedy zacat platit DNP a kedy otehotniet aby bola vyssia materska....a teraz to ide zrusit...z neho mi je totalne na grc!

hankky
22. nov 2011

...a este ma napadlo, na to aby zvysili matersku bez toho aby siahli na DNP vraj peniaze nie su.....hlavne ze od januara si chceli zvysit platy o vyse 600 eur mesacne.....nepostrehla som vsak ci to preslo alebo nie, ale to pre mna nie je podstatne....dolezity je ten vysmech priamo do tvare mamiciek!!!

eva580
22. nov 2011

@nerilka ja mam odrobenych 25 rokov, nikdy som nezneuzila system a ak tak citaj pozorne o tych co si presne vyrataju 270 dni a potom dokolecka porodia 3deti mam tzaku kamosku az sa mi rozum zastaval nad tym nehadzem pisem svoj nazor a nemozem ho mat???

eva580
22. nov 2011

@ivuss01 no nebolo vsetko zle vazne, ja som sa mala dobre vtedy aj etraz a to niesom ani z radu cervenych ani z modrych tvrdo s muzom sme pracovali on doteraz mna skolila rakovina, ale zijem som tu a mozem dalej pracovat zatial iba ako SZCO ale ak nam zrusia DNP tak poslednu istotu K Nhodou ochorieme MIHAL TO PRIPISUJE TOMU, ZE MAMICKY TO ZNEUZIVALI TAK KLAME??VIDIS AJ MNE SKACU PISMENKA MAMKA MA 45 VIE AKO TO BOLO FAJN jaj jasne vyhovarali sa na kostoly akoto ze som tam mohla???

maminka142
22. nov 2011

Ahojte dievčata, prosím vas chcem sa vas opýtať, lebo mam v tom akysy chaos 😕 Moja neter si začala platiť DNP od augusta (teraz je asi aj tehotna, ešte to nema potvrdene 😅 ) A čo to teraz znamena? Mam na mysli tu ochrannu lehotu 😕 Vzťahuje sa to aj na ňu? Alebo dostane aspoň späť, čo tam doteraz zaplatila a stale aj plati? Ako to je a bude?
A ešte sa opytam, aj čo sa tyka mňa ja som už DNP 4 roky a PN som od augusta 😅 Ako sa vzťahuje na mňa ochranna lehota? Je to 8 mesiacov od toho augusta? Alebo 8 mesiacov od nove roka? 😕

eva580
22. nov 2011

@jahody11 a preco neskusis v zahranici? mne obe deti odisli lebo na tento stat sa neoplati robit,a tu robit za minimalku je hanba a najmladsi ostal doma, ale ma iba ucnovku a zaraba velmi dobre tu v nasom meste aspolu s muzom tak neviem asi zle hladas, alebo neverim ze pojdes aj k pasu nehovor hluposti , robila som personalistku viem ako sa spravali s vyskou ked prisli na pohovor

eva580
22. nov 2011

@hankky zajtra sa bude o tom rokovat, ano nech dvihnu matersku nezavisle na dobrovolnom nemocenskom, ved na platy maju ako pises, no co uz, VIVAT Slovakia

eva580
22. nov 2011

@mojmacik co znamena viac???ja mam odrobenych 25rokov stale som platila co bolo treba a sice nemam 3jicky, ale 3 deti, avsak nepisem o takych co normalne platia o tych co si vyrataju 270 dni a hajde do socialky

eva580
22. nov 2011

asi ste ma nepochopili, moj nazor je, ze ano zrusit DNP tym, ktorí su nezamestnaní dlhodobo nezamestaní napr.3roky, a zvysit matersku zenam na materskej ano , ale STOP zneuzivacom

eva580
22. nov 2011

@ivuss01 a bolo zle ak kazdy mal pracu???never vetkemu, ja osobne som si nevedela najst ani vtedy a vzdy som iba zatsupovala cez matersku nemala som cervenu knizku

mokilko
22. nov 2011

@eva580 aby si vedela, aj ja som nezamestnana cca 2,5 roka, moj zamestnavatel ma vyhodil, ked zistil ze som tehotna.... to je v poriadku????????? je milion individualnych pripadov zien a matiek, ktorych platenie dnp ma odpodstatneny vyznam.......tak to tu nehadz do jedneho vreca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mimkaa2607
22. nov 2011

@eva580 božinku čo stale riešiš, že to mamičky zneužívaju ... už pochop to, že aj nás štát zneužíva ... kto má vyžiť zo 190eur ... je to taka smiešna cifra ... v nemecku maju take rodinné prídavky na jedno dieťa ... a my?...nič nemáme ... to, že si pridavaju na platoch je dobré, ale to, že nám stále uberajú aj to je dobré?...a to, že zvýšili rodičovský príspevok o 4-5eur (nejak tak to je), tak to ako je už len urážka ... za to kúpim akurát tak len mlieko pre malú .. a celé 3roky dostávať 190eur je zarmucujúce ... ty si tu asi len potrebuješ dokázať, že si nebola na PN alebo čo...a to, že si niekto platí DNP je normálne...nie je to protizákonné ... a čo taká mamička čo je sama na dieťa?...ja si myslím, že vôbec neni zlé platiť si DNP ... v dnešnej dobe maju mladé rodiny hypotéky ... to nie ako kedysi bolo tak, že niekto dostal byt, pretože si pracoval pre nejakú firmu ... a aj s chalupami to bolo ľahšie ... ináč už chcem vydieť tú, ktorá by rodila len kvôli tomu, že si platí DNP aby mala vyššiu materskú ... materská sa nedostáva do 18rokov...a ani cigáni si to neplatia ... prosím ťa 😀 my je až smiešne...isto patria k tým čo plánujú materstvo ...