Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

mimkaa2607
22. nov 2011

@eva580 po 30 mať dieťa?...ty čítaš čo píšeš?...a ja zas neodsudzujem ženy čo maju dieťa po30...až sa zas do mna niektora neobuje...nie každa može mať skor dieťa...ale videla si ako ženy zvládaju teho?...porod?...a ja ako nemam naladu chodiť na amniocentézu a neviem ake vysetrenie len kvoli tomu, že mám vysoký vek...a potom vnúčence mať v roku pána...ale tu nejde o vek, tu nejde o zabezpečenie...kurník šopa aj s tebou...tu ide o DNP ... a o to, že chceme mať vyššie materské....a nie o tom, že sa zabezpečím a potom možno nebudem môcť mať deti...potom by som si tie peniaze mohla strčiť vieš kde... keby mala každá mamička rozmýšľať ako ty, tak to by vyzeralo....a moja mila nikto sa tu neozval ako trafená hus...ty si sa tu zaplietla ako taký smrad ... iba tu špiníš vzduch a vyplakávas tu ako poctivo žijete a neviem čo ... a ja nevyplakavam, že nemame na plienky a neviem ake veci...ja som ti len napisala, že tie veci nemáme zadarmo ... tie veci musíme platit zo 190eur, čo je pre nás málo ....

milena35
22. nov 2011

@monr A kontrolu si mala?

mima595
22. nov 2011

@milena35 - na OCR kontrola nechodi....

eva580
22. nov 2011

@mima595 moje dieta jedno ostalo tu a ja som si platila na dochodok z mojho platu mi stahovali a moj muz nadalej robi na zivnost avsak platime statu ako blbi dane na ciernych ja som sa nestazovala ja mam tiez zivnost ja osm chcela vediet nieoc co mi uz odpovedali niektore mamicky dakujem za info

eva580
22. nov 2011

@mimkaa2607 ved osm pisla ze dakujem za odpoved ale teraz je tu to, ze materska je snad 2x za zivot, ale PN moze byt kedykolvek a teraz kvoli materskym chcu zrueit DNP chapes o com pisem pekny den prajem

milena35
22. nov 2011

@mima595 Pytam sa preto,lebo mam ocr na najstarsiu dceru....ma 18nast..a dr. povedala,ze mozem ocr cerpat aj na nu.........a ja som naozaj dodnes ocr necerpala.............

mokilko
22. nov 2011

ja mam taky pocit, ze Eva je maximalna rasistka, lebo cigan tam, cigan sem.......... a asi si myslela, ze my sme tu vsetky cierne a kujeme tu pikle ako oj.bat tento stat :DDDDDDD

eva580
22. nov 2011

@luciqixina ja som pisala o tych co si tak preratali ze platili 9-10 mesiacov a potom sup na PNku a dookola ved jasne ze pre pripad nudze si to clovek plati ale su aj taki co to zneuzivaju a poznam takych a j mi do placu ana grc z nich

monr
22. nov 2011

@milena35 počas očr by teoreticky kontrola chodiť nemala, bo ty nemáš liečebný režim predpísaný (teda aspoň som zatiaľ o tom nepočula).

jahody11
22. nov 2011

@eva580 tak sa chod stazovat na ciernych, neviem, ze by v tomto fore bola nejaka "cierna" takze komu si to potom pisala? mala by si vediet, ze u nas na slov. je cigan zakonom chraneny, keby si videla, ako im tu na vychode stavaju byty a neviem co este a stale sa stazuju ze je to malo... a co taka mlada rodina? nam preco nedaju byty? preco si ich mame kupovat sami?aj toto je nespravodlive a teraz co? my sme s musom za peniaze zo zahranicia kupili max. auto, ktore potrebuje na pracu a zariadenie do bytu, kt. mame v najme, neviem, ci tie zarobky tvojich deti v zahranici su realne, pride mi to premrstene, nakolko poznam X ludi, co ziju v zahranici a nemaju take zarobky, iba ak by robili ine remeslo...

mima595
22. nov 2011

@milena35 - ocr mozes cerpat na deti, manzela, rodicov a svokrovcov....ked to uzna lekar....
kontroly nechodia, lebo ty nie si povinna dodrziavat liecebny rezim, ten ma dodrziavat chory..ty sa mas stara o choreho...teda aj nakupy, lekaren atd.....

moja svokra napr. bola na operacii - vymena bedroveho klbu a ked prisla domov, mna ani nenapadlo, že možem mat OCr na nu.....a pritom by to bola fakt zasluzena OCR, lebo sme sa prestahovali na 2 tyzdne k nej, a fakt sme okolo nej poctivo behali, lebo sa len ucila chodit, stale ju trebalo pridrziavat, varit, aj cvicit sme jej pomahali.... 😉

bubinko83
22. nov 2011

@eva580 ale z čoho ti je na grc pri takych ludoch? To že nevieš využit DNPO aj ty a im sa to dari? Alebo že zneuživaju ten system a akože čo mysliš že tie peniaze zo štatnej kasy čo tam my poctivy ušetrime a nezneuživame system tak tie idu kde???

mokilko
22. nov 2011

@jahody11 ja som, nieeee ????? mam čiernu fotku :DDDDD asi jej to udrelo do očí :DDDDD

luciqixina
22. nov 2011

@eva580 ak ti je z toho doplacu opat sa ta pytam co si urobila proti tomu aby ten lekar co vypisal neopravnenu Pnku aby ju nevypisal ked si pisala ze si bola toho svedkom....a dalej som sa ta pytala ak by ste boli v case ked ste mali deti odkazany na jeden prijem nemala by si deti alebo by si sa prihlasila na DNP (co i len na 270 dni kedze pri ostatnych vydavkoch by ti ani na viac neostalo ak by si chcela zabezpecit svoju rodinu) ak by to v tej dobe bolo mozne...?

milena35
22. nov 2011

@mima595 No ved.moja mamicka 1,5roka sa tazko trapila na rakovinu..a nikdy ma to nenapadlo.....dakujem.....

jahody11
22. nov 2011

@mokilko no aj ja mam tmave vlasy, tak mozno preto 😀 , myslim, ze tu chodia dost inteligentne baby a hlavne preto aby si navzajom pomohli a nie aby sa urazali a nadavali dookola.... no co, aspon mi zabrala hodinu mojho casu a dokazala ma teda pekne vytocit...

darinkazv
22. nov 2011

@eva580 len keď tvoje deti robia v zahraničí, aby sa zabezpečili a mali deti, tak keď sa sem vrátia, celé roky neplatili štátu ani cent a keď budú mať dieťa, tak to už vám nepríde, že zneužívajú štátne peniaze? či odmietnu štátnu dávku, lebo budú dostatočne zabezpečení?

milena35
22. nov 2011

@mokilko a ja by som chcela Evine foto.... 😲 😲 😲 😲 😲

monr
22. nov 2011

nechcem vám tu do tej hádky skákať, ale fakt to nemá zmysel sa tu vadiť, či niekto zneužíva dnp alebo nie. myslím, že téma by skôr mala slúžiť na poradenie, a nie na osočovanie a hádanie sa.

milena35
22. nov 2011

@darinkazv Presne tak....v zahranici robia na dochodky a tu nema kto robit na nase.....trefa Darinka... 🙂 🙂 🙂

eva580
22. nov 2011

@luciqixina nebolo to este vtedy ked som mala 1.dieta mozne az tretie, ale ja niesom proti tomu ze existuje a je DNP ja som proti tomu, ze to ludia zneuzivaju a ten lekar???? pytala som sa ci je to normalne a odpoved bola ze ak chcem aj mna vypise ostala som ako obarena no nebolo mi vtedy do reci nevedela som co mam na to povedat ani ty by si asi nereagovala a odisla som k inej lekarke odtohto casu

katarina104
22. nov 2011

áno veľa žien to zneužíva, ale to musí vedieť každý, či to robí,,,,

luciqixina
22. nov 2011

@monr to uz som jej niekolko krat pisala ale vidiiis niekomu do hlavy rozum nenalejes 🙂)

eva580
22. nov 2011

@milena35 daj mail poslem ti ale neviem naco???mam tmave vlays 164 cm a 55 kil ale poslem vazne

eva580
22. nov 2011

@milena35 ale snad si ma kazdy vyrobit svoj nie??? ja mam 25 rokov odpracovanych

eva580
22. nov 2011

@darinkazv oni ostavaju zit mimo nepridus em do tohto divneho sveta a ak yb som mohla aj ja yb som utiekla vazne ale mam na to ine dovody preco som tu osobne

luciqixina
22. nov 2011

@eva580 nepoznas ma tak nehovor ako by som reagovala,mam tazku povahu a uz neraz som pisala statnym organom koli nepravosti...a toto by som istotne tiez napokoji nenechala....

6mia6
22. nov 2011

@eva580 tak ste toho lekára mali nahlásiť nech mu zoberú licenciu a nie sa tu obúvať do najchudobnejších ľudí - mamičiek, ktoré si chcú aspoň trošku pomôcť. a ako tu už niektoré písali tak nás bude štát zneužívať ešte veľmi dlho.

eva580
22. nov 2011

@bubinko83 no z toho ze poctivy plati a ten co nema chrtovu kost zneuzije

eva580
22. nov 2011

@6mia6 kam nahlasit?ja to mam stale nahrate na mobile dam aj dnes oznamenie na policiu ja sa neobuvam ja len som popisala a chcela som volaco vediet a uz to viem