Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

mokilko
22. nov 2011

@eva580 a ty kde teda zijes, ak nevies, ze na vyplaty dochodkov idu peniaze z miezd pracujucich? a nie len na ten svoj dochodok? no ked sa nebudu rodit , tak nebude mat kto pracovat a nebudu sa mat ako kazdy mesiac vyplacat dochodky.... ci si snad myslis, ze dochodok ti bude vyplacany vylucne z "tvojich" penazi za "tvoje" odpracovane roky? ...... vyvediem ta z omylu: stat nedava obcanom davky na pozicku, ale presuva peniaze z jedneho rezortu na druhy

luciqixina
22. nov 2011

MAM SERIOZNY NAVRH....KASLIME NA NU.....UZ JEJ NIKTO NIC NEODPISUJTE....PODME RIESIT DNP NACO JE TOTO FORUM URCENE.....UZ NEMAM CHUT CITAT TIE BLUDY 🙂

mokilko
22. nov 2011

@luciqixina vyborny napad, ja len dufam, ze ju to prestane cim skor bavit

6mia6
22. nov 2011

@eva580 tak to zverejnite niekde, dajte to aj do TV.. Tak keď ste sa teda dozvedeli čo ste chceli tak je všetko v poriadku.

bubinko83
22. nov 2011

@eva580 tak zneuži aj ty alebo prestan platit. 😀

luciqixina
22. nov 2011

@mokilko prestane ked jej prestaneme pisat 🙂

eva580
22. nov 2011

@jahody11 ja som do nikoho nerypala vsetky mi tu pisete aka som blba.....ja som len dala komenatr ze kvoli mamickam co zneuzivaju system ide mihal zrusit DNP a som proti zruseniu, ved to je normalne aby clovek mal istotu ked ochorie, mali ste rakovinu mala som pred 12rokmi po polroku sup ho do prace a nezneuzila som ako znama ze sak rok vezmem dochodok a potom uvidim no neviem ci tu na vychode ziju taki ludia alebo prave teraz sa nachadzam medzi takymi ci čo, ja som cely zivot pracovala aj teraz ked mam ciastocny inv. mam zivnost a pracujem ale vy zneuzivate ze sa ozyvate na to????nikoho som nechcela urazit,len napisat ze su aj take co to zneuzivaju jasne????

mokilko
22. nov 2011

@luciqixina ja som teda neni z tych, co sa hned chyti, ked niekde zazriem ako sa ludia hadaju, ale tato zenska ma nenormalne dostala do vyvrtky.........

mokilko
22. nov 2011

AMEN

luciqixina
22. nov 2011

@eva580 tak im napis sukromnu spravu aby to nezneuzivali a nepis to tu...

luciqixina
22. nov 2011

@mokilko mna trocha zarazila pristupom .....vodu kaze a vino pije....nech tie baby necha napokoji povecsina su tehotne a taketo osocovanie im urcite nerobi dobre.....nech si da odpich konecne

bianca2
22. nov 2011

baby mam otazku, ked som na chorej, mam si dalej platit DNP aj ZP? platim si obe aj nadalej, na DNP socialka povedala ze sa da spatne vyziadat kedze neviem ako dlho budem na chorej, ale neviem ci mam platit aj ZP? ZP si standardne platim kedze som na dohodu.

maminka142
22. nov 2011

nikto mi nevie poradiť? Pripadne napisať svoj nazor? :-/

chelonka
22. nov 2011

@eva580 No ale to si nemala rieši mlčaním a odchodom, to si mala pekne nahlásiť na príslušné úrady. Milujem takýchto ľudí čo sa len sťažuju, ale nič pre to neurobia. Boha to čo bolo za riešenie že odišla som k inej lekárke, to predsa vôbec tvojmu bývalému lekárovi nezabránilo k vypisovaniu X ďaľších neoprávnených PN ach jaj, týchto chronických sťažovačov milujem, mala som takú kolegynu to sa proste nedalo počávať. Na miesto toho aby niečo urobila sa len stažovala druhým. Pritom mala kopu možností ako to riešiť.

luciqixina
22. nov 2011

@maminka142 ohladom netere musime asi pockat na presne znenie zakona ....ale ta ochranna lehota plati iba ak uz je zena tehotna...

oskvarka
22. nov 2011

@eva580 pocula a spravy pozeram dost casto ... sorry ale nemam pocit ze by si sa ma nejako dotkla ty svojim prispevkom ja osobne si rada precitam kazdy nazor lebo napriklad to ze to zneuzivaju aj nasi tmavsi spoluobcania som ani nevedela... len som v tom ze teda skorej to zneuzivaju ty co spekuluju s PNkami ako ty co chcu aby mali vysiu matersku to je moj nazor z toho co vidim okolo seba nie len zo sprav (aj ked ho mozno budem musiet trochu prehodnotit koli tvojmu prispevku o mamickach spoluobcankach platiacich si DPN aj koli materskej) preto si myslim ze aj ked system urcite zneuzivany je a treba s tym nieco spravit (ale neviem ci je zrovna stastne riesenie ho hned zrusit) tak nepada na tom ze mamicky maju vysiu matersku skorej na tych vynutenych PNkach ... za ktore mimochodom mozu aj lekari kedze su nieco take schopny vypisat aj ked to sa asi dost tazko posudzuje na kolko je schopny doktor u cloveka vylucit akukolvek chorobu a mat istotu ze ak posle cloveka domou ze je zdravy tak sa mu to nevrati v podobe nejakeho problemu ktory si nedaj boze ten nestastnik sposobi naschval aj sam.... (to uz zase prehanam) rovnako aj mamicky na PN kach ktorim nieje nic (aj ked sa to tazko posudzuje lebo zase niektora moze mat len male problemi ale ak ma pracu ktoru popri nich nedokaze zvladnut tak co ma robit...)

oskvarka
22. nov 2011

@luciqixina nebud az taka ja ju nahodou chapem... vies ked cely zivot makas a veris ze keby vseci nezneuzivali system tak by to v tomoto state inak vyzeralo (co je aj pravda vid napriklad norsko, japonsko) tak sa ani nedivim ze ta naserie ked vsade kde sa pozries okolo seba su sami "podstivci" a potom sa divime ako tento stat vyzera.... aj ked mamicky to podla mna vecsinou niesu ... aspon ja osobne ziadnu taku ani tu na koniku nepoznam....
@eva580 ale zial mentalita vecsiny slovakov taka nieje takze to je ten problem... a nie mamicky zneuzivajuce system ... prave ze tento system podporoval materstvo a to je pri terajsej krize socialnej poistovne dost dolezite kto bude na nase dochodky robit ked budeme mi v dochodkovom veku ....

martina2001
22. nov 2011

@eva580 teraz čítam tvoje komentáre a dáko nechápem, ja sama mám jedno dieťa 10ročné a druhé som mala po 30, ale to je rozhodnutie každého. Platila som si DNP dlho pred materskou, keby niečo, a teraz by som to nemala využiť? Áno beriem krásnu materskú ale tú som tam xkrát vložila. Môj zamestnávateľ za mňa odvádzal odvody, aj na dôchodky napríklad. A aj môj manžel podniká a nikdy nemal žiaden dlh voči sociálnej poisťovni,a neplatí minimálne odvody, a nekukám na koho tie jeho odvody idú. Tiež si platí DNP, keby náhodou ochorel

maminka142
22. nov 2011

@luciqixina ale ona je tehotna, asi 5-6 tt, len to nema ešte potvrdene od lekara 🙂 A čo sa týka mňa nevieš, ako to je? 😕

sashabb
22. nov 2011

@eva580 len by som dodala, že Mihal hovori to čo sa mu hodí. Keď bol mimo tak radi ako "zneužiť štát" robil si dobré meno aby sa dostal tam kde je. A teraz? dosiahol čo chcel, tak načo by pokračoval? teraz všetko čo radil, je okrádanie a zneužívanie, a treba to zrušiť.
Veď to nepoznáte?

eva580
22. nov 2011

@martina2001 to sa netaka takych co platia dlhodobo ja som napisla ze tie co platia 9mesiacov a rychlo pn ci materska?? no nepochopili ste ma no nevadi co clovek to nazor

milena35
22. nov 2011

@eva580 ...ja mam 21 rokov odrobenych...bez jedinej ocr..pardon..prave jednu mam..... 🙂 🙂 🙂

martina2001
22. nov 2011

@eva580 no mne vyšla vtedy prvá očrka zhruba po 300 dňoch, a pani ma zo sociálky poslala späť k doktorke vypísať aj očr pre dnp

eva580
22. nov 2011

ale ja som nepisla o na spoctivych ale o tych co 9-10 mesicov platia a sup ho na Pn ku alebo nebodaj na matersku no nepochopila to vacsina ludi a chytili sa ako mysi, mne nevadi Pn OCR len to zneuzivanie pri 9-10 mesacnom plateni a potom šup lekar za uplatok da PN a ide sa dookola

eva580
22. nov 2011

@sashabb ved to som pisla ako kedysi radil ako oklamat stat a teraz je pri korytku tak zasa co mu vyhovuje

cigaretka5
22. nov 2011

@eva580 nie je zneuzivanie ak si platis zuakonom danu hranicu,zneuzivaynie by bolo ak si neplatis a poberas ale toto je legalna moznost

eva580
22. nov 2011

@oskvarka ved kazdy je iny, len preco u nas stale doplacaju normalni ludia na nepoctivych, lekar ano moze urobit chybu, ale zasa vidi ci clovek je chory ci nie a na mesiac snad vypisem a predpise nejake vysetrenia a potom snad sa da vylucit simulant či?

eva580
22. nov 2011

@cigaretka5 a potom presne po 9tich mesiacoch na Pnku to je nahoda nie ze prave vtedy si chora ked uplynie lehota cha nemam 5rokov

luciqixina
22. nov 2011

@oskvarka ja som sa prv nezapajala ale uz mi nedalo ked zacala rypat do podstivych mamiciek...a ked som ju niekolko krat upozornila nech tomu da pokoj tak nie a nie .....ok tak vyjadrim svoj nazor ale nie idem pod novym nickom zaparat do povacsine cestnych ludi .....to ma vie nahnevat 🙂

eva580
22. nov 2011

@oskvarka mas cistu pravdu a vystihla si moj prispevok ty jedina ostatne sa do mna navazali jasne ved clovek plati, aby raz ked to potrebuje mal ale su taki a je ich az vela ze to zneuzivaju casto az prilis. Dakujem za podporu naozaj som nechcela nikoho urazit, vazim si mamicky, som jednou z vas