Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

elise
3. jan 2012

@kikula13 na balik nie aspon ja tak budem riešiť DNP už mám 5 rok

elise
3. jan 2012

@hetino vrátenie aspon čiastočne za DNP vid vyššie môj prispevok za PN ti vráti soc. poisťovna peniaze.

kikula13
3. jan 2012

@elise som z toho zúfala,lebo pred týždnom mi radili opak,ale aj tak ti dakujem.

elise
3. jan 2012

@kikula13 kto ri radil? iba ak by si to nechala tak a otehotnela do konca februára potom prihlásiť na balik od 01.02.2012 z minima čoje 120€ odhlásila by si sa v marci a plynula by ti 8 mesačná ochranna doba

hetino
3. jan 2012

@elise pocas materskej mi to budu nadalej vyplacat? a ja si musim nadalej mesacne platit aj pocas materskej,alebo ako?

elise
3. jan 2012

@hetino počas MD neplatiš nič podáš odhlášku a zrušiš príkaz na uhradu alebo necháš zaniknuť zo zákona a zrušíš príkaz na február na platbu potom požiadaš o vrátenie preplatku

hetino
3. jan 2012

@elise aha,uz to chapem.Dakujem za pomoc elise.Na socialke su tak ochotne tie zeny,ze az... ☹ .

kikula13
3. jan 2012

ja som z toho celkom dopletená ,keby že sa prihlasim na ten balík,ale z max.,tak kedy to mám urobiť,aby som mala nárok dalej na PN z max.

stanat
3. jan 2012

Caute baby, vidim ze sa tu rozputala debata o horucej teme DNP a niektoré sa v tom na rozdiel odo mna aj vyznaju, tak vas prosim o radu. od aprila som sa prihlasila na DNP. Prave teraz v decembri mi skoncilo 270 dní. ale na balík sa uz nechcem prihlásit. Platila som zbytocne? DNP mi zanikne od 1.2.2012 Musim este zaplatit splatku za januar, alebo mozem prikaz zrusit. Keby som januar nezaplatila, nevznikol by mi nedoplatok, ktory by potom odo mna vymahali? DAkujem.

lubcek
3. jan 2012

ahojte pisem vam o mojej situacii a ako som ju vyriesila. Mozno to niekomu pomoze.
Od 1.8. 2011 si platim DNP z minima, a kedze este stale nie som tehotna, ale dufam ze hadam coskoro budem, tak som bola 2.1.2012 na socialke ze si to idem zdvihnut na maximum. Podala som normalne odhlasku a potom hned novu prihlasku na DNP z maxima co je 50,75€. Tym padom mozem platit tuto sumu z maxima 270 dni. Mne islo o to aby som stihla zaplatit tych 26 tyzdnov z maxima. Takze aj tie co este nie ste tehotne a v priebehu januara podate odhlasku a hned aj prihlasku z maxima mate na otehotnenie este 270 dni. Takto mi to vysvetlili v socialke.Dufam ze som to napisala zrozumitelne.

katavinka
3. jan 2012

@lubcek iba náhodne som sem nakukla.., DNP sa od februára neruší???

lubcek
3. jan 2012

Rusi, ale je tam niejake prestupne obdobie. Tym ze sa v januari znova prihlasis na platenie z maxima mozes si ho platit v tejto sume 50€ este 270 dni, a tym padom aj vyuzit podla stareho zakona.

katavinka
3. jan 2012

@poisonblu práve som niečo očami prebehla, čo som vygogloovala, no mám dosť.., som magor z toho.

greguska
3. jan 2012

@elise ešte ma napadlo, keď pôjdem teraz na pár dní na OČR, neovplyvní to MD z DNP, na ktorú mám ísť vo februári ? DNP si platím od 03/2011 stále, 270 dní uplynulo v decembri...

poisonblu
3. jan 2012

@katavinka nie je to zlozite...na tej porade je to velmi dobre vysvetlene

kikula13
3. jan 2012

ja som z toho aj tak na hlavu,PN mám len od dnes ,do kedy môžem byť na PN ,keby že to nechám tak ako to je a na nijaký balík sa neprihásim.

elise
3. jan 2012

@greguska nemalo by to ovplyvniť ja som tiež na pn a ak sa zadari prejdem na md

elise
3. jan 2012

@kikula13 rok môžeš byť na PN

kikula13
3. jan 2012

@elise ešte raz ti dakujem

kikula13
3. jan 2012

@elise zrejme to budem riešiť tak a skúsim s tímy hore vybabrať a niečo z tej PN vyťažim.

stanat
3. jan 2012

Diky za odkaz na stranku, ale aj tak mi vrta v hlave ten januar. Ked ho nezaplatim, vznikne mi nedoplatok? Ved aj tak s DNP koncim, takze cerpat z neho uz nebudem, nakolko nie som tehotna a ochranna lehota je len 7 dni.

janulap
3. jan 2012

Kočky,ako to je,ak by som si napr.od zajtra zacala platit DNP,tehotna este nie som....co bude 1.2?dakujem

greguska
3. jan 2012

@elise ďakujem, a držím palčeky 😉

mariro
3. jan 2012

@pancake mne zas teta na socialke povedala a aj podla stareho zakona tak fungovalo,ze PN ti budu pocitat z VZ ktory si mala v roku 2011,cize z maxima u teba.Ja som ten isty pripad,pripadna OCR alebo PN po cely rok 2012 bude pocitana z maxima,kedze si mala platene z maxima v roku 2011. 🙂 A aj tu sa o tom uz pisalo.

elise
3. jan 2012

@janulap doplatiš si 270 dni a môžeš isť na matersku z maximálnym základom

greguska
3. jan 2012

@stanat podľa mňa ti vznikne nedoplatok, ak nechceš platiť tak pošli normálne odhlášku... ten nedoplatok ťa môže a nemusí niekedy dostihnúť, ja osobne by som to neriskovala...

leontinka27
3. jan 2012

Baby aj ja mam otazocku.mam splnenych 270 dni. chcem ist od 10.1.2012 na PN s chrbticou. budem pn asi 1 - 2 mesiace. mozem si zrusit DNP 30.1.2012 a na druhy den 31.1.2012 nanovo zalozit DNP? z coho sa mi bude ratat pn-ka ked pojdem v tom januari do februara na pn?dakujem

brisilda
3. jan 2012

ahojte kocky chcem sa vas opytat ako to vlastne je ? platim DNP od augusta 2011 ale iba poistenie v nezamestnanosti a nemocenske no od januara 2012 si vraj musim platit aj dochodkove inak mi vznikne nedoplatok tak teraz neviem ci to mam ist zrusit alebo si priplatit aj dochodkove? dakujem

leontinka27
3. jan 2012

@mariro aj ja mam otazocku.mam splnenych 270 dni. chcem ist od 10.1.2012 na PN s chrbticou. budem pn asi 1 - 2 mesiace. mozem si zrusit DNP 30.1.2012 a na druhy den 31.1.2012 nanovo zalozit DNP? z coho sa mi bude ratat pn-ka ked pojdem v tom januari do februara na pn?dakujem