Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katula77
13. okt 2011

radicova prave stopla danovo-odvodovuje reformu, takze tato diskusia je vyzera zbytocna...

sympa1
13. okt 2011

nemam pocit ze je diskusia zbytocna , kedze ostava platit co platilo a nic sa nemeni 😎
@silvia123 nuz zalezi len na lekarovy ako sa bude tvarit, ale narok samozrejme mas. kedze si platis nieco dobrovolne tak jasne ze to obcas vyuzijes, dr mojich deti je nastastie normalna , sama som jej povedala ze si platim DNP a preto mi automatoicky vypúisuje očr vzdy na 10 dni. takze sa nezamyslaj nad dr, len si pytaj papier a dovidenia 🙂

nejka41
13. okt 2011

Veľmi pekne vám ďakujem a prajem všetko dobré.

sashabb
13. okt 2011

@miriem ja by som ešte doplnila, že DNP ti musí trvať až do nástupu na MD či do pôrodu (to presne neviem sa mi to mýli stále), nemôžeš sa odhlásiť, lebo ti to nebudú počítať. DNP musí byť aktívne 26tt pred pôrodom, nemôžu tam byť ani zmeny. Čiže určite nerušiť! treba doplatiť. Potom si DNP ponechaj aj na MD nakoľko sa ti to bude stále počítať, no platiť počas MD nemusíš. Potom keď budeš nastupovať na RD začneš platiť alebo DNP zrušíš

06lienocka
13. okt 2011

@spilo1 aspon na niečo to bolo dobre a moje prekliatie pana ministra fakt zabralo asi som bosorka ale teším sa za nás všetky 🙂

06lienocka
13. okt 2011

@sympa1 tiež si myslím že diskutovat je stale o čom a teším sa že to ostava takto

sasena033
13. okt 2011

kocky tal ev tom pripade sa zrejme neschvali ani vyssia materska na 65% a 34 na 40tyzdnov,vsak???

06lienocka
13. okt 2011

@sasena033 myslím že nie

sasena033
13. okt 2011

@06lienocka no neva hlavne ze DNP ostane.... 🙂

oskvarkaa
13. okt 2011

@mima1 no ja mam taky list co mi prisiel ked som sa prihlasila na DNP je tam cislo uctu , konstantny symbol, specificky symbol a variabilny symbol (to je tusim ten co sa meni a ma byt v tvare mmrrrr - mesiac rok a podla toho ja chapem ze vedia za aky mesiac je to platba) aj moja kolegynka to tak robi ked dakedy zabudne ze dalsi raz zaplati cez IB na 2 krat a do kazdej platby da ten spravny symbol... ale niesom si ista ci je to variabilny alebo specificky... ja to mam ako trvali prikaz s tym ze mne sa to da nastavit ze sa mi ten symbol meni automaticky ked odchadza platba podla datumu...

mima1
13. okt 2011

😕 😕
@oskvarkaa ja platim od marca a ziadny list mi neprisiel !!!!

06lienocka
13. okt 2011

@sasena033 ano tak sa možeme tešiť dufam že nam už nič nepokazí našu radost

katula77
13. okt 2011

@sympa1 ja som myslela tu dikusiu o zmenach na buduci rok, jasne ze ako tema je to ok. 🙂

katula77
13. okt 2011

@mima1 ani mne neprisiel, ani nikomu koho poznam a ma dnp, proste len dali ten kusok papiera, cislo uctu, variabilny symbol, datum a kolko platit.

06lienocka
13. okt 2011

@katula77 jaj tak oki 🙂

lady24
13. okt 2011

Ahojte. Čo sa týka zvyšovania materskej na 65% a 40 týždňov, dnes som v telke počula, že Fico je ochotný o tomto bode rokovať, ale len v prípade, ak to nebude súčasťou daňovo-odvodovej reformy, ktorú už ako ste spomínali dnes uplne zotreli zo stola. Takže nejaká nádej tu ešte určite je, čo sa týka tej materskej, ale to je podľa mňa teraz fakt dosť nepodstatný detail. Tešme sa budúce maminy, že nám zostane DNP, inak by sme prišli o poriadne peniažky, ktoré sa určite každej z nás zídu.

mima1
13. okt 2011

no mne napisala len c.u kam mam co poslat a este asi var.symb. no a na druhy den som mala zavolat ze kolko mam platit. ale papier veru neposlal nikto
@katula77

lady24
13. okt 2011

Ani mne zo sociálky neprišiel po prihlásení žiaden papier, len mi do rúk dali malý papierik so základnými info (VS, ŠS, sumu a tak)

kata13
13. okt 2011

@mima1 ani mne nic neprislo, tiez mi tu niekto nedavno pisal, ze mu prislo nieco postou, tak som pisala mail na SP a teta mi odpisala kedy som sa presne nahlasila a mesacne platim tolko, variab. symbol, cislo uctu. tak som to viac neriasila

silviabn
13. okt 2011

@kata13, mima1 .Mne papier prišiel a tam som mala všetky podklady.

bubinko83
13. okt 2011

ahojte,chcem sa spytat ked idem na PN a som zamestnana uvadzam u lekara to že aj to že som zamestnana alebo nie?

oskvarkaa
13. okt 2011

@mima1 a podla coho vies co mas zadavat na IB do ostatnych kolonok (teda tych kde nieje cislo uctu lebo to ti asi na socialnej povedali) ale inak mozno ti to dali osobne este ma napadlo lebo ja som sa neprihlasovala na SP v mieste svojho pobytu tym padom oni mi prevzali ziadost a posielali ju na pobocku v mieste mojho trvaleho pobytu... a taky papierik si nedostala ?... od nich osobne kde boli popisane vsetky tie symboli ??

inak baby http://ekonomika.sme.sk/c/6095966/radicova-stop...

mima1
13. okt 2011

@oskvarkaa no ja som to dala cez IB platit mesacne. ako prevod alebo inkaso alebo ako to povedat. proste trva.prikaz. zadala som tam var.sym,cislo uctu a sumu. no asi tam zajtra skocim

natalia777
13. okt 2011

ahojte kocky, od 1 augusta si platim DNP ale len min. pocula som ze ked budem v tretom mesiaci mam si to zvysit na max a je mozne ze dostanem tu najvyssiu matersku 😕 😕 😕 je to tak ci nie? alebo si to mam ist zvysit hned?

slnieckko
13. okt 2011

@natalia777 ahoj 🙂 zmenit si to mozes najskor po 6 mesiacoch od predchadzajucej zmeny, cize u teba august + 6 mesiacov pokial viem 😉

michaelapillarova
13. okt 2011

Takže ex premiérka Radičová vyhlásila, že daňovo-odvodová reforma sa neschváli a oznámila to aj pánovi ex premiérovi Mihálovi. Takže z toho logicky vyplýva, že k zrušeniu DNP určite tento rok nedôjde. Čo určite poteší nejednú budúcu maminu 🙂)))))))))))) zevraj, to som len nasla na nete

michaelapillarova
13. okt 2011

ale este som tam nasla toto: o tom či novela zákona prejde rozhodnú poslanci. Ak Mihál nazbiera 76 poslancov tak potom od 1.1.2012 dôjde k zrušeniu DNP.

melania77
13. okt 2011

@natalia777 ahoj Natalia mozes si platit tu najnizsiu sumu a ked zistis ze si tehotna hned prides do socialnej poistovne nepoziadas o zmenu ale zrusis tu prvu DNP a hned si das novu ziadost na tu najvyssiu sumu ja to mam tiez tak🙂

zuzi241
13. okt 2011

no zienky,ja si to DNP neplatim,ale na to male sa tak neskutocne tesim🙂