Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

natyi25
1. feb 2012

@oskvarka dakujem a dalo by sa dnp, čo som doteraz platila využiť aspon tak, že by som z neho čerpala pnku? ako je to potom???

zuzula77
1. feb 2012

Kocky ako ste sa dopracovali k IDENTIFIKACNEMU cislu (VS) na socialke? Ja som prihlasena od 27.1. a uz tri dni nie je sanca sa dovolat k pani, ktora mi bola "pridelena". Mate tiez tento problem?? Mam tam bezat osobne?

pralinkaaa
1. feb 2012

baby a ked napr. pôjdem na PNku počas platenia DNP a RD - môžem? ako sa to potom vyratuva a neovplyvni to dalšiu MD?

oskvarka
1. feb 2012

@natyi25 jasne ak pojdes na PN tento rok tak sa ti bude ratat podla minuleho roka takze ano.. ale musis ostat v ten nepretrzitosti...
@pralinkaaa mozes neovplivni a ak mas uz narok aj na davku z DNP tak ju dostanes.. a sucastne budes oslobodena od platenia poistneho v tie dni.. ak este nemas narok na davku tak ani neriesis DNP ani nezanasas marodku na socialnu a oslobodena od platenia tiez niesi (vid moj pripad som chora jak pes a este mam len 240 dni :()

domeli
1. feb 2012

@zuzula77 variabilný symbol sa pri odhlásení a opätovnom prihlásení nemení - bola som si to overiť

natyi25
1. feb 2012

@oskvarka a ked už dalej dnp nechcem platiť, ten balíček myslím, 270dní mi už uplynulo, ked pôjdem na pn, budem ju dostávať aj z DNP? inak som na ÚP

zuzula77
1. feb 2012

@domeli ja som ale nova, prvy raz prihlasena

domeli
1. feb 2012

@zuzula77 tak to si potom musíš zistiť pracne tak, ako to robíš - buď telefonovať, kým to niekto nedvihne alebo zájsť osobne

elise
1. feb 2012

tak babuky od dnes začína plynuť 7 dnová lehota počas ktorej musite isť na PN lebo zaniklo DNP ked ste splnili podmienku 270 dni tie ktore ste nesplnili 270 dni doplácate do dna kedy bude splnených a tie čo ste sa včera stihli prihlásiť po novom máte čas otehotnieť do konca oktobra. od dnes kto sa prihlási ide len z balika

lotte1
1. feb 2012

@nanku máš pravdu ,že ak sa prihlási bude to mať bez prerušenia

martineluska
1. feb 2012

@zuzula77 ahoj mne to prišlo poštou 🙂

alcik14
1. feb 2012

baby prosim poradte mi, lebo uz som zo vsetkeho blbec... zacala som si platit dnp 15.januara 2012, som normalne zamestnana a chcela by som otehotniet v juni takze nastup na matersku by bol vo februari 2013, tak ked si budem ziadat matersku z prace a aj z dnp poistenia tak budem mat ako zaciatok noveho poistenia takze mi to dnp zanikne?????? kedze som zamestnana??? alebo budem mat aj zo zamestnania aj z dnp v ochrannej lehote??? prosim vas o odpoved, dakujem

merry_v
1. feb 2012

@oskvarka
chcem sa opýtať či na PN z DNP môžem byť povedzme cca 2 mesiace potom zas za cca mesiac sa prihlasim stale mi pojde davka z DNP ?? aj ked som splnila podmienku byť v priebehu 2 rokov poistena?

merry_v
1. feb 2012

a môzem sa na balicek prihlasit hocikory den vo februari alebo v ten 269 den? dakujem
@elise
@oskvarka

mima595
1. feb 2012

@alcik14 - ak si normalne zamestnana, chodis do prace a necerpes RD, tak yt budes moct nastupit a vlastne cerpat matersku aj z prace aj z DNP v ochrannej lehote...len ti nesmie pocas ochrannej lehoty vzniknut ine poistenie...t.z. prihlasit sa na nove DNP, alebo uzatvorit este novy prac. pomer, hoci len na kratky cas, alebo v praci zmenit miesto tak, že sa to bude riesit odhlaskou a a naslednou prihlaskou na nemocenske poistenie

mima595
1. feb 2012

@merry_v - prihlasit sa do 29.2 ale na prihlaske uviest datum prihlasenia 1.2

merry_v
1. feb 2012

@mima595
chcem sa opýtať či na PN z DNP môžem byť povedzme cca 2 mesiace potom zas za cca mesiac sa prihlasim stale mi pojde davka z DNP ?? aj ked som splnila podmienku byť v priebehu 2 rokov poistena?

oskvarka
1. feb 2012

@natyi25 iba ak na PN nastupis do 7.2 (7 dnova ochranna lehota ak niesi tehotna ... ak si tehotna tak 8 mesiacou)

domeli
1. feb 2012

@domeli ešte ma napadlo, že je možné, že to budú posielať poštou-niektorým babám tu to tam rovno povedali

domeli
1. feb 2012

@zuzula77 tá predošlá odpoveď patrila Tebe, hoci som ju adresovala sama sebe 🙂

oskvarka
1. feb 2012

@merry_v mozes sa prihlasovat a odhlasovat kolko chces a vzdy v case ked budes poistena a budes mat splnene 270 dni za posledne 2 roky tak mas narok.. ale len na minimum .. v prxi to znamena ze vobec nemusis byt poistena a ak splnas podmienku tak den pred odchodom na PN zajdes na socialnu sa prihlasit ... potom nastupis na PN a cerpas.. si na PN napriklad mesiac cely cas cerpas... a ani neplatis lebo si oslobodena kedze si PN .. ked ti PN skonci zajdes sa odhlasit aby si nemusela platit a este sa ti aj tieto dni zase rataju ako ze si bola poistena..

oskvarka
1. feb 2012

@merry_v neviem ci uplne hociktory nepametam kolko na to dali dni tusi ze hej ale ista si niecom ale viem ze je tam ta moznost prihlasit sa spetne niekedy este aj pocas februara neviem ci je to az do konca mesiaca.. tusim hej..

mima595
1. feb 2012

@merry_v - ono je možne sa stale odhlasovata aprihlasovat, tak ako ti napisala oskvarka...ale ked sa prihlasis na balik a budes na PN, tak ti PN pojde z VZ z r. 2011, a pocas PN neplatis....

stassa
1. feb 2012

Ahojte baby. Aj ja mám jednu otázočku. Mám odplatených 270 dní už v minulom roku. Od 1. septembra som na PN (rizikové tehotenstvo). Som v 32. týždni a asi o 4týždne ma vypíše už na materskú. Potrebujem niečo vybaviť na sociálke, aby mi chodila materská tak ako PN-ka? Teraz tam posielam tie papiere od lekára. Čo potom?

elise
1. feb 2012

@merry_v na baliček sa vo februári môžeš prihlásiť spetne k 01.02 do konca februára ked zistiš že si tehotná

zuzula77
1. feb 2012

@martineluska a kolko to trvalo od podania prihlasky?

zuzula77
1. feb 2012

@domeli prave som sa vratila zo socialky, tetusa bola na obede a okrem toho som zistila, ze cislo na tel. co mi dali minuly tyzden patri osobe ktora tam uz nerobi, je to straaaaasna institucia 😖

domeli
1. feb 2012

@zuzula77 ak to máš na skok, tak to sa ešte dá. No ak Ti to nepríde do 7.2., tak by som tam opäť zbehla, lebo ak si sa prihlasovala ešte v januári (hoci aj v posledný deň), tak do 8.2. potrebuješ uhradiť alikvotnú čiastku.

martineluska
1. feb 2012

@zuzula77 prihlašku som podavala 18 teho a prišlo mi to 25 teho

hedka17
1. feb 2012

@nika12 ja som na RD (cize mi trva pracovny pomer) a musim ju este pred tymi 270 dnami ukoncit aby mi plynula ta 8mesacna lehota