Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katie.2906
3. dec 2011

@mokilko Do 10. mája, ak som dobre rátala?

nattii
4. dec 2011

@darinkazv tak som to pochopila aj ja

nattii
4. dec 2011

@ivka1983 musis otehotniet do 31.1.2012 aby si stihla ochrannu lehotu do 31.8.2012, ak otehotnis v aprili tak nastupujes na matersku niekedy zaciatkom decembra, a ochranna doba plati len do 31.8.2012

nattii
4. dec 2011

@katie.2906 do januara inak sa na teba nevztahuje ochranna doba a samozrejme musis doplatit tych 270 dni ale budes platit po starom z max. VZ 49.13

nattii
4. dec 2011

@majjka4 prihlasit sa uz neda od 2.12.2012, prihlasit sa bude dat az 1.2.2012 ale uz len na soc. balicek

nattii
4. dec 2011

@ikula2 ked si uz tehotna a nebudes mat do 31.1.2012 splnene 270 dni platenia, tak ti umoznuju si to doplatit po starom od 1.2.2012 az kym nebudes mat splnenu podmienku 270 dni a potom budes v ochrannej dobe do 31.8.2012

nattii
4. dec 2011

@majjka4 otehotniet do januara 31.1.2012 ti Dnp zanikne zo zakona ale ti si to plat do toho konca januara potom budes v ochrannej dobe

nattii
4. dec 2011

@milena35 ja mam info od kamaratky zo soc. ze pre zamestnanych je 35% a pre nezamestnanych max. 19% ale to este nevedia na 100% pre tych nezamestnanych

nattii
4. dec 2011

@z.vrablova zrusia ti Dnp k 31.1.2012 lebo mas splnene 270 dni, a budes mat narok na matersku lebo budes v ochrannej dobe

nattii
4. dec 2011

@lucicek1 ked ti to zanikne zo zakona uz nemusis platit, ale keby sa vam podarilo otehotniet, tak si plat aspon do toho konca januara,lebo keby si bola tehu, tak mas moznost si to doplati do tych 270 dni a budes v ochrannej dobe

oktavia
4. dec 2011

@nattii môžeš sa prosím ťa niečo spýtať tej kamošky? Ja som sa pýtala aj na sociálke a pani mi to vysvetlila takto, len sa mi tomu moc nechce veriť. Tak by som sa chcela uistiť. Ja podmienku platenia 270 budem mať splnenú do konca februára. Len tých 26. týždňov súvislého platenia nesplním, nakoľko k 1.11.2011 som si bola zvyšovať VZ. Pani mi povedala, že keďže podmienka 26týždňov nebude splnená, tak mi to budú rátať ako z minima. A aj keby som si nahlásila od potom to nové DNP celý balíček, tak zasa sa to ráta ako nové a do pôrodu aj tak nestihnem tých 26 týždňov. Ono síce to nové bude nadväzovať na tých 270 dní, ale nie na tých 26 týždňov. Či tam náhodou nebude niečo také, že umožnia doplatiť aj tých 26 týždňov, čo si myslím, že asi nie.

nattii
4. dec 2011

@oktavia ty si moj pripad mne to uz vysvetlila 26 tyzdnov sa ti bude ratat do hromady od toho 1.11.2011, poistenie bude nepretrzite, stym ze po 1.2.2012 budes sa musiet prihlasit ale podla noveho soc. balicku a viac platit naejakych 19% ked si nezamestnana. V navrhu bod 4 je ked zanikne poistenie 31.1.2012 a vznikne do 29.2.2012 ale ty si mozes uviest na prihlaske od 1.2.2012 podla ustanovenia je jednomesacna doba na prihlasenie a budes to mat ako nepretrzite poistenie,.. Ta pani na soc. neviem co je zac, ale pri tych 270 dni ti nijako neovplyvny nepretrzite poistenie

nattii
4. dec 2011

@oktavia prepac zle som si to precitala.... ty budes mat splnenych tych 270 dni az vo februari tak mala pravdu ako ti povedala

nattii
4. dec 2011

@oktavia chcem sa ta spytat kedy ti konci tych 270 dni presne den

nattii
4. dec 2011

@oktavia teraz som jej volala, ze ked ti zanikne poistenie vo februari, tak mas este moznost sa prihlasit na druhy den ale na novy system a toto sa povazuje za nepretrzite lebo je tamta mesacna lehota do 29.2.2012, horsie je to stymi co sice budu mat 270 dni po februari ale nebudu mat poslednych 26 tyzdnov v kuse platene, lebo po februari uz aj ked sa prihlasit na druhy den po skonceni zo zakona po tych 270 dni ,tak poistenie uz nebude nepretrzite

lenjak
4. dec 2011

@nattii a ako prosim ta to bude, ked mam 270 v novembri, ale 26 tyzdnov akurat koncom januara, ale na md pojdem az v maji to hluche obdobie nebude problém????? dakujem

nattii
4. dec 2011

@lenjak to hluche obdobie by nemal byt problem lebo budes v ochrannej dobe skonci ti zo zakona Dnp

millada
4. dec 2011

Ked si platim od oktobra tohto roku DNP, som na RD, tehotna nie som, tak platit budem dalej, kym to nebude 270 dni, ale otehotniet musim uz do konca januara??? Dobre som to pochopila??? 😕

1. Ak by som teda otehotnela do konca januara, tak po zaplatení 270 dní, mam pokračovat v platení az do nastupu na MD, alebo skončit?

2. A ak by som neotehotnela do konca januara, tak som zbytočne platila? Mam to potom rovno zrusit a ani neplatit do tych 270 dni?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mokilko
4. dec 2011

@nattii kde si nasla prosimta metodicky pokyn, ktory hovori o tomto?

katka159
4. dec 2011

@nattii prosím ta ak som to spravne pochopila tak ked si to platiš dlhšie ako 270 dni ako ja si to platím 1,5 roka a teraz som tehotna tak by mi tu matersku mali vyplacat aj ked rodiť budem až v juni a čo s tým obdobím od februara do juna....dakujem za radu lebo ja som s toho uplne jelen

mokilko
4. dec 2011

ak prezident este zakon nepodpisal, je stale este NEPLATNY kocky, takze na socke sa treba hadat, ak treba......

nattii
4. dec 2011

@katka159 podla zakona ktory schvalili ale este prezident nepodpisal, tak ti poistenie zanika k 31.1.2012 ale budes v ochrannej dobe

nattii
4. dec 2011

@mokilko ale ked maju zakazane od vrchnosti , tak ani to hadanie ti nepomoze

katka159
4. dec 2011

@nattii prezident to už že podpísal čitala som to...a v akej ochrannej dobe čo to pre mna znamená lebo ja som nezamestnaná na UP ta preto si to platím....

mokilko
4. dec 2011

@nattii a od akej vrchnosti? to neni len tak, ze si to niekto "akoze" zakaze...... na to musi byt min. nejaky metodicky pokyn alebo dodatok k novele o zakone, a ja teda o nicom takom neviem...... ak sa to robi bez tychto dvoch veci, je to zo strany SP min. porusovanie zakona

jahodka11
4. dec 2011

babulky a oplati sa mi to platit, aj ked mi nevyjde tych 270dni?

nattii
4. dec 2011

@mokilko tak asi od toho Mihala nie? Ved je minister a oni musia posluhnut prikaz od ministra

jahodka11
4. dec 2011

a jedna pikoska o nasej socialnej poistovni.....

pol roka som bola nezamestnana na podpore, potom mi schvalili predlzenu rodicovsku aj SPATNE (neviem naco?) a vyplatili peniaze....cize som teraz musela vratit skoro 1000eur 😝 volali mi zo socialnej, ok, dali mi cislo uctu, zaplatila som a o 2 dni telefonat zo socialnej?

ze poslali ste nam vysoky obnos penazi, to su ake peniaze? nepomylili ste sa???? NO COMMENT 😝

mokilko
4. dec 2011

@nattii tak to som zvedava, ci mi zajtra ukazu papier od pana "ministra" a hlavne aky 😀