Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

nattii
4. dec 2011

@katka159 musis to platit do 31.1.2012 potom ti to zo zakona zrusia a ty budes v ochrannej dobe od 1.2.2012 do 31.8.2012 ale ak si tehotna

jaja101
4. dec 2011

@nattii prosim ta,chcem sa ta opytat,platila som si DNP od 1.1.2011 celych 270dni.od 28.10. som na PN,podstupila som umele oplodnenie a od 16.11. som tehotna.ak to dobre dopadne,ostanem uz na pn do porodu,budem mat potom narok este aj na matersku z maxima?DAAAKUJEM ZA ODPOVED

nattii
4. dec 2011

@mokilko no to neviem ani ja ked som bola v piatok na soc. lebo sa kamaratka chcela prihlasit , tak jej to neuimoznili, ze maju prikaz od vrchnosti....zakazane prijmat nove poistenia ale podla akeho papiera to neukazali

milena35
4. dec 2011

ine percento bude pre zamestnanych...ine pre nezamestnanych a ine pre nezamestnane mamicky na materskej,resp.rodicovskej dovolenke......treba pockat

katka159
4. dec 2011

@nattii tehotná som čiže ked do toho 31.8. 2012 porodím tak by mi mali materskú vyplacať tých 65% z celkovej sumy

nattii
4. dec 2011

@katka159 nastupit na matersku, ale aj porodit mozes

mokilko
4. dec 2011

@nattii no ved toto...... ak mi ukazu riadny papier, ok...... hadat sa nebudem, ved som neni pipi 😀 ale ked nebudu mat nic, tak to estelen uvidia, co s nimi narobim 😀

milena35
4. dec 2011

@jahodka11 nerozumiem..napis podrobnosti....to je aka predlzena rodicovska....zaujima ma to..dakujem......

jaja101
4. dec 2011

@nattii porod by mi vysiel okolo polky augusta

milena35
4. dec 2011

Upozornujem nezamestnane mamicky,ktore prisli o pracu po materskej,resp.pocas rodicovskej..a zacili si platit dnp a maju potrebnych 26t dpvn.....preruste poberanie rodicovskeho prispevku,nech si ho zoberie manzel a prihlaste sa na urade prace...to je jedina moznost....lebo po skonceni RD.....vam narok nevznikne...pokial nezvladnete platit viac........moja dobra rada.....

katka159
4. dec 2011

@nattii ah tak nastup na matersku by som mala už v maji ak sa nič nestane čiže by mi to maly vyplacať?....

nattii
4. dec 2011

@jaja101 Dnp ti zanikne 31.1.2012, takze y si mala mat narok na ochrannu dobu a tym padom aj na matersku, lebo uz si tehotna

nattii
4. dec 2011

@katka159 mali by

mokilko
4. dec 2011

kocky a co ma najviac stve, ze po pade vlady sa strasne hovorilo o tom, ze tato vlada, ktora vlastne len "dosluhuje" uz nebude moct prijimat zasadne zakony..... toto neni zasadny zakon ani omylom :D

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milena35
4. dec 2011

@mokilko uvidime este po volbach..ak bude SMER....urcite to poupravia........lebo SMER ...robil socialnu politiku dobre......pomahal......tito chrapuni nie.....

nattii
4. dec 2011

@mokilko ved je, ja som sa uz v oktobri tesila , ze padla vlada tym padom ziadne zmeny v Dnp a h...o, teraz sa bojime o nase investicie,ktore sme tam dali.....

milena35
4. dec 2011

@evamarek77 musime pockat na tie percenta.....dokedy mas RD?

nattii
4. dec 2011

@milena35 no ale za toto hlasoval aj Smer aspon som tak pocula

mokilko
4. dec 2011

@milena35 to je jedine, co by mohlo vsetky mamicky zachranit, tiez som na to uz myslela a uprimne si zelam aby to bolo tak. mozu to len poupravit, alebo vratit do dormalneho stavu cele?

bubinko83
4. dec 2011

@milena35 no to je otazne či by to Smer poupravil ,kedže to všetci odsuhlasili jednohlasne .Nevznikli tam žiadne nezhody čo sa tyka hlasovania. Ja nemam chut ist ani volit !!!

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja101
4. dec 2011

@nattii prepac a CO to je ta ochranna doba a kolko trva?nie je tam problem,ze som isla na PN uz mesiac pred otehotnenim???DAKUJEM,prajem pekny den

bubinko83
4. dec 2011

@milena35
@mokilko a keby to aj poupravili tak čo ked nam to k 1.2. zrušia? Budem musiet zase splnit tych 26 tyždnov? Ja si to platim už 4 roky.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nattii
4. dec 2011

@nattii ale Smer tiez hlasoval za zmenu

milena35
4. dec 2011

Ano,aj ,mna to troska prekvapilo..pretoze komunikujem s pani Tomanovou a oni s tym nesuhlasili...neviem,co sa stalo..este mi neodpisala.....inak..chcela som volit SMER....a teraz uz asi ani ich......

mokilko
4. dec 2011

@bubinko83 praveze volit ist treba viac ako kedykolvek predtym ! tito k...i by nam zachvilu zobrali aj strechy nad hlavami

bubinko83
4. dec 2011

@milena35 ved aj mne už to pride ako všetci ako jedna špinava banda ,fakt všetkych do jedneho vreca nahadzat. Nechapem načo zvyšili matersku teraz ked je tolko mamičiek nezamestnanych ,ved to je k ničomu.

milena35
4. dec 2011

@evamarek77 ale tebe pp trva nie?....ak ano,tam mas narok na 50% z tej hrubej mzdy,co si pisala.....