Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

zalka
12. máj 2013

@jaja654 hm... no neviem SP ti to môže zastaviť a preveriť kedy sa stal úraz a od kedy si na PN :..

jaja654
12. máj 2013

je to blbe,lebo uraz sa stal hned na druhý den po ocr .pred ocr som mala vypl. dni poistenia.neviem či mi vznikne narok na dávku ked nebudem mať pred tým vypl. poistné.

zalka
12. máj 2013

@jaja654 nepochopila som ...
napíš kedy si sa prihlásila na DNP v SP , kedy si DNP skončila ... a kedy sa stal úraz ...

jaja654
12. máj 2013

prihlasila som sa 10/2012 .pred očr som si vypl dni poistenia. v sobotu mi skonč. očr a uraz sa stal dnes.

zalka
12. máj 2013

@jaja654 to si balík DNP platíš od oktobra 2012? ... no máš aktívne poistenie či si to DNP zrušila? či čo sa vlastne pýtaš bo doteraz som nepochopila ...
a aké poistné si nemala vyplatené? je nový mesiac .. za máj poistenie je potrebné vyplatiť do 8.6.13 ... takže aj ked si na PN čo ja viem už tri dni ... tak máš čas na vyplatenie poistného

jaja654
12. máj 2013

prihlasila som sa počas MD, takže som poistne neplatila. ide mi o to, či si môžem vypl. za nedeľu a pondelok poistne a isť na PN od utorka. uraz sa stal dnes. poistenie mam aktívne.

zalka
12. máj 2013

@jaja654 ak máš aktívne poistenie ... tak prečo nechceš ísť na PN od dnes? resp. od zajtra? ...

jaja654
12. máj 2013

neviem od kedy si mam dať vypísať pn .či nieje lepšie mať pár dni vypl. pred pn.

zalka
12. máj 2013

@jaja654 ved ked sa stal úraz dnes tak si daj PN vypísať od dnes ... ako fakt netuším čo riešiš ... ak máš aktívne poistenie .
ako určite si už DNP po MD platila , kedže si písala že si bola na OCR ... takže naozaj ak je aktívne DNP .. a stal sa úraz dnes v nedelu tak ti zajtra lekár vypíše marodku s nedelnajším dátumom ....

jaja654
12. máj 2013

tak OK ´dakujem.nebola som si ista čo a ako.

zalka
12. máj 2013

@jaja654 hm.. skoré u zdravenie

magg424
13. máj 2013

@ zalka dobré rano, ešte sa chcem opýtať ohladom PN, z DNP mi bude vyplácané z minima, ale zo mzdy mi bude vyplacane 55% z tohto ročného platu nie z príjmov za rok 2012. dakujem

zalka
13. máj 2013

@magg424 nie zo zamestnania bude vyplácané 55% z priemerného príjmu dosiahnutého za rok 2012 ...

jael
13. máj 2013

Ďakujem krásne Zalka, prajem krásny deň nech sa vo všetkom darí.Jael

keksicek20
13. máj 2013

@zalka @gapa Ahojte baby, prosím Vás, ako to je? MD mi skončila 20.4.2012, dňa 19.4. ma vypísala doktorka na PN (bol to piatok, nemohla vraj dať od soboty). Kamoška mi vraví, že mi sociálka nič nepreplatí, lebo som šla na PN v rámci MD (ten 1 deň skôr). Je to skutočne tak? Nebude to tak, že len ten 1 deň nepreplatia? Vďaka za odpovede.

zalka
13. máj 2013

@keksicek20 a prečo dr. nevypísala PN od pondelka ... bolo by to v poriadku ... skús zavolať na infolinku SP alebo napísať mail a opýtať sa na to ... ja s týmto skúsenosť nemám

keksicek20
13. máj 2013

@zalka kam mám, prosím Ťa, napísať?

zalka
13. máj 2013
keksicek20
13. máj 2013

@zalka vďaka

keksicek20
13. máj 2013

@zalka a prosim ta, OCR sa pocita ako PN? cize prve 3 dni 25%? s tym, ze nemusim platit za tieto dni?

zalka
13. máj 2013

@keksicek20 OCR je platená 55% od prvého dna ... a počas OCR sa DNP neplatí.

keksicek20
13. máj 2013

@zalka dakujem ti pekne... a este otazka, len tych 10 dni preplaca socialka? nic sa nemenilo?

zalka
13. máj 2013

@keksicek20 áno 10 dní OCR platí SP

keksicek20
13. máj 2013

@zalka tak uz som si to zistila... nedostanem nic :( lebo som nastupila na PN v case trvania MD :( sakris, ten 1 den... zbytocne 3 tyzdne PN... este sa ta chcem opytat, keby som sla na OCR, tak napr. s jednym dietatom 10 dni, potom s druhym a tretim... musi byt medzi tym nejaka pauza, ci mozem ist z jednej OCR na druhu?

zalka
13. máj 2013

@keksicek20 hm... no ved PN môžeš ukončiť či? no a pauza podla mna nemusí byť ...

keksicek20
13. máj 2013

@zalka no ved uz mam ukoncene... uz je to v keli... a nevies teraz? dufam, ze nemusim platit za to obdobie, ked som bola PN... ci ako je to? ja som z toho jelen... a na infolinke nikto nedviha...

zalka
13. máj 2013

@keksicek20 no za obdobie kedy si bola na PN a mala si DNP treba zaplatiť ... lebo si nemala PN platenú z toho poistenia ...

olinka166
13. máj 2013

@keksicek20 skús isť priamo na pobočku...tam ti to vysvetlia najlepšie

keksicek20
13. máj 2013

@zalka tak si predstav, ze som volala do nasej pobocky a tam mi povedali zasa naopak... ze PN bude vyplatena, ale az od toho 20.4., kedy mi skoncila MD... tak len sa budem modlit, aby to tak naozaj bolo! fajny zmatok v tom maju... jedni tvrdia to, druhi to...

zalka
13. máj 2013

@keksicek20 no potom daj vedieť ako si dopadla ... držím palec aby to vyšlo