Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

tyli
5. dec 2011

@anjelik007 takže ak mám splnených 270dní a do januára neotehotniem, tak mi DNP zrušia a v podstate o tie peniažky prídem? no super ☹

anjelik007
5. dec 2011

@tyli no oni to všetkým automaticky zrušia od 1.2.2012, len tým, ktoré budú tehotné by to mali využiť a po prípade podoplacať, ved možno aj ja si platím zbytočne ☹

tyli
5. dec 2011

@oskvarka dík za vysvetlenie. hmm , to som mohla radšej do ponožky šetriť 😒

tyli
5. dec 2011
bobocka
5. dec 2011

@anjelik007 on hovori jasne,ze zeny,ktore nemaju zaplatene 270dni do 2.1.2012 ,tak maju moznost si 270dni doplatit a ak MEDZITYM otehotneju,tak budu moct cerpat matersku z dnp.nehovori,ze ak do 2.1.2012 otehotneju,ale ak MEDZITYM otehotneju-teda do doplatenia si 270dni

lubkasungirl
5. dec 2011

@milena35 neverim velmi, ze SMER nas spasi...

anjelik007
5. dec 2011

@bobocka prečo píšeš 2.1.2012, asi preklep nie?

palculienka2011
5. dec 2011

baaabyyy, tak ako? treba otehotniet do konca januara ci do uplynutia 270dni? uz som jelen z toho 😀

eva580
5. dec 2011

@elienka no ale tu pojde potom o 35% a to riadne % či nieco ine z toho vyplyva,? mne sa vlastne jedna o DNP nakolko sme si s muzom platili a ak nahodou nejaka choroba ta co mihal nam da na inkaso, poistenia....oni uz naozaj chcu aby narod predal vsetko co ma a siel do koliby im vyhocuju len tie cierne pliagy co nic nerobia a beru a beru fuj takemu ministrovi a tym co na zastupuju v parlamente sak oni maju ini nemusia mat nic

anjelik007
5. dec 2011

kočky, ktorá má pochybnosti je najlepšie si priamo zavolať na infolinku sociálnej poisťovne. 🙂

zaneta14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkamurko
5. dec 2011

@gapa Ahoj gapa ja som sa ťa chcela spýtať,že teraz som na materskej z DNP ,vymer.základ mám z roku 2010 maxim.a potom budem na rodičáku a kebyže po 2-3 rokoch idem zase na MD.tak z čoho mi bude rátaný vym.základ na MD z toho roku 2010?čiže tam bude aj zohľadnené DNP?Ďakujem moc za odpoveď

oskvarka
5. dec 2011

@tyli sme tu taky viaceri zial ... pan mimnister si asi mysli ze sa otehotnieva zo dna na den na heslo a preto mi nenazrane mamicky sme obrovsky zneuzili tento system.. ale no skoda sa aj rozculovat este z toho ochoriem a lekari strajkuju tak kto ma vylieci 😀

janka369
5. dec 2011

Vďaka tomuto si táto nepodarená vláda bude do štatistík písať ako vďaka ich zákonom stúpla pôrodnosť 🙂 len zabudnú povedať že prečo.

evapavla
5. dec 2011

@bobocka , asi by sme sa všetky potešili keby to bol tento výklad, ale mám silné obavy , že to tak nebude, takto by budúca mamina mohla vstúpiť do starého DNP ešte 31.1.2012 a v rámci ochrannej lehoty do 31.10 otehotnieť a začať čerpať materskú zo starého systému ešte do júla 2013, to by bolo strašne fajn, ale asi to bude tak ako hovorí aj anielok007,

bobocka
5. dec 2011

@anjelik007 1.2.2012 som myslela samozrejme 🙂 sami v tom datume jeka tie jednotky a dvojky pomiesali 😀

katula77
5. dec 2011

@lubkasungirl asi tak, ja to beriem ze su ako hzds v 90 rokoch, a kde su teraz? to nema absolutne buducnost.

bobocka
5. dec 2011

@evapavla stary zakon stale plati-novych poistencov stale prijimaju 😉

oskvarka
5. dec 2011

@zaneta14 od nastupu na matersku.. tebe to vychadza.. jedine ak by si nedaj boh porodila predcasne ..:(.. ale to sa netreba dopredu stresovat... lebo na matersku sa nastupuje 6 tyzdnov pred planovanym porodom (dokonca neviem ci to uz nieje 8) alebo dnom porodu (ak porodis skorej..)

lisian
5. dec 2011

@evapavla suhlasim, tiez sa mi to zda ako hovadina...ved je to potom uplne nevyhodne pre tych co zacali platit skor a vyhodne pre tych co by zacali platit posledny den v januari. ved to nema logiku...naco by to takto robili?

palculienka2011
5. dec 2011

@oskvarka si si ista ze od nastupu na matersku? ja stale pocuvam, ze do dna porodu 😲

bobocka
5. dec 2011

ale zas je pravda,ze on hovori o naroku na matersku a zena netehotna teda nemusi matersku riesit,tak neviem.z toho co on povedal a v akej suvislosti a akom slovoslede mi vychadza ,ze ma zena cas ostat tehu do obdobia doplatenia si 270dni.ci je ozaj tak sa dozvieme v priebehu par dni ked aj tety na spcialke budu mudrejsie 😉

kosta123
5. dec 2011

Baby ja som s toho magor už fakt,,,,má význam začať si to platiť ,,,,a do akého týždňa tehotenstva sa to ešte stihne / predpoklad keby je baba už tehotná napr.3-4 tt momentálne / ??? díky moc.

milka24
5. dec 2011

@milena35 vysvetlis mi prosim ta co sa to vlastne meni pre nas??napsala si mi ze sme teraz natom rovnako t.j. ako nezamestnana som momentalne na RD z rocnim dietatom...,DNPO si platin od 2009 a DPVN od 08/2011 oboje z max.VZ..spolu platim 109 e.rusi sa to nacisto,ako to bude z OčR a PN??ci spadame do toho ich noveho balika kedze dochodkove za nas plati stat kedze sa starame o dieta do 3r??a uz sa vie ci to zanikne nacisto a ake budu nove podmienky na zalozenie noveho dnp??dakujem za odpoved lebo stale neviem kde je sever 😲

vbc22
5. dec 2011

@oskvarka dik, no ved prave toho sa bojim, ze presvihnem nejaku lehotu,musim to ist niekde vygooglit 🙂

leontinka27
5. dec 2011

Baby co ak by sme napisali televiziam co si o tom myslime ako typ na reportaz a nech sa pytaju Mihala. ako sa buduce matky poburuju. ja nie som taky vyrecni typ tak keby ste niekto boli napiste im alebo zavolajte maju tam tel. cisla. a meily.

tyli
5. dec 2011

@oskvarka hlavne, že na MK pred x mesiacmi, keď ešte nebol ministrom, radil ako DNP využiť a teraz to zrušia 🙄 čo už, to sa dalo čakať.

andusa
5. dec 2011

@jolo25 v januari ideme na IVF, tak preto pisem, ze" planujeme"
hadam to tak bude 😉 len co s tým pripoisenim.platit dalej, ci neplatit?

poisonblu
5. dec 2011

@oskvarka toto podla mna ziadna nevie na 100 %..ja osobne si myslim, ze je to tak, ze ochranna zacne plynut od 1.2. bez ohladu na to, ze ktora ma kolko dni zaplatenych.inak by sa im to podla mna moc neoplatilo, ze by museli vyplacat viac mamickam potom materske z DNP...ale nechame sa prekvapit, tiez by mi viac vyhovovalo keby sa ta ochranna pocita odo dna dosiahnutia tych 270 dni 🙂

milena35
5. dec 2011

@milka24 napis mi do sparvy.kedy skoncil pp....a vysku vymer.zakladov.....ak by,co si nemyslim,ze nas sa bude tykat 35%....poradim ti ako co to zachranit...