Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

janka9900
27. aug 2012

@mariynka ahoj, teraz v septembri uz nastupujes na md, ze? tak zaplat len za tie dni v spetembri, pocas ktorych este nebudes poberat matersku, staci to zaplatit do 8.10., ale mozes aj vtedy, ked pojdes zaniest ziadost o materske, nech mas potom klud 😉

janka9900
27. aug 2012

@matilda1 ahoj, pn matersku neovplyvni. vychadzky zvycajne davaju 2 hod. do obeda, 2 poobede. prvych 5 dni ti nedali mozno kvoli tomu, aby sa ti stabilizoval stav, nie je to podmienka...

janka9900
27. aug 2012

@wingsseven ahoj, 19.10. uz musis byt tehotna, aby si mala narok na md...

janka9900
27. aug 2012

@zuzzka1 ahoj, iba pn a ocr., pripadne pokracovat v baliku a dufat, ze sa coskoro postati 😉 drzim palce 😉

janka9900
27. aug 2012

@wingsseven ... kedze od noveho poistenia uplynulo uz 26 tyzdnov, PN budes mat prve tri dni 25% a dalsie 55% z VZ, z ktoreho dnp platis

lenkavojtekova
27. aug 2012

Dobry den...nevedeli by ste mi prosim niekto poradit?...Mam splnenych 270 dni platenia DNP.Teraz som momentalne na marodke,ktoru mi budu vyplacat priblizne 430eur...V novembri by som mala nastupit na matersku,ale z dovodu ze som sa o jeden den omeskala mi dnes ,,mila pani,, na socialnej poistovni oznamila ze na matersku nebudem mat narok...Mala som zaplatit 8.8. a platba bola az 9.8....bolo to vlasne posledna pladba ktoru som mala zaplatit a koli jednodnovemu oneskoreniu pridem o matersku tiez vo vyske 430eur,a budem mat narok iba na rodicovsky prispevok vo vyske 190eur...Nestretli ste sa s tym?Nevedel by miekto poradit?Napisat odvolanie alebo ako mam postupovat dalej?
Vopred velmi pekne dakujem!

zuzzka1
28. aug 2012

@janka9900 Ďakujem Janulka

matilda1
28. aug 2012

@janka9900 ďakujem krásne🙂)

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata.g
28. aug 2012

Ahojte prosim o radu. Koncom januara 2012 som si este stihla uzatvorit pripoistenie, aby som mala narok na vyssiu matersku. V oktobri mam poslednu splatku (bude splnena poziadavka 270 dni) a som stale zamestnana. Kedy najneskor by som mala otehotniet a ked otehotniem co mam robit s poistkou? DAKUJEM 🙂

peta268
28. aug 2012

@mata.g aby si mohla cerpat materske z DNP, musis byt tehotna v case ukoncenia DNP ( v case splnenych 270 dni) ...toto pripoistenie zo zakona zanika dovrsenim 270 dni

moon1979
28. aug 2012

@lenkavojtekova to nemyslis vazne kks

mata.g
28. aug 2012

@peta268 a prosim ta ako sa "odhlasuje" z dobrovolneho pripoistenia? Treba to na socialke oznamit, podpisat nieco, alebo proste prestanem posielat mesacnu splatku?

peta268
28. aug 2012

@mata.g neviem presne ako sa odhlasuje, ale urcite to treba nejako "oficialne", urcite nestaci len prestat platit, to by ti este mohol vzniknut aj nedoplatok...a preco to chces zrusit? ked uz si tolko platila? ak sa ti dovtedy nepodari otehotniet, mozes ist do 7 dni na PN a bude ti vyplacana aj z DNP...

mata.g
28. aug 2012

@peta268 Nie, nie, nemyslela som ze to zrusim "uplne". Len ma zaujima, ako sa to ohlasuje ked splnim podmienku tych 270 dni, potom to treba nejako ohlasit, ze uz nechem dalej platit alebo mi to zanikne "automaticky"? Momentalne neviem, ci v zmluve mam presne napisane trvanie poistenia, musim pozriet. A ako dlho musi byt poistenkyna na PN? -v tomto celom procese sa velmi nevyznam, zatial nemam toho vela prestudovaneho hmmm 😉

juana86
28. aug 2012

ahojte, prosila by som o radu, v oktobri mi uplynie 270 dní, čo si platím DNP a nestihla som otehotnieť, neviem ako postupovať,ďakujem za radu

peta268
28. aug 2012

@mata.g ahaa, som to nejak inak pochopila...to ti zanikne automaticky, splnenim 270 dni...no na PN mozes byt kolko chces, ak by si bola cely mesiac, vratilo by sa ti to, co si do toho investovala...

mata.g
28. aug 2012

@peta268 to fakt? haha a to si ako mozno vymysliet nejaku zavaznu chorobu a poist tomu uveri? to je nejake velice jednoduche nie? 😎

katuska54
28. aug 2012

@janka9900 ahoj,prosim ta ked som bola dnes u dr. ( som PN ) a dala mi listok na peniaze,do kolko dni ho mam odniest do poistovne? Aj to plati ze do 3 dni ako PN? dakujem 🙂

peta268
28. aug 2012

@mata.g to fakt...a mozes byt na PN aj dlhsie...napr. znamy je uz 4.mesiac ( problemy s chrbticou )...ale musis byt nepretrzite...a jadne, zavisi aj od lekara...jadne, ze s chripkou ta nevypise na 2 mesiace...to by bolo poistovni uz divne...

janka9900
28. aug 2012

@katuska54 u nas na socialke staci do 3. dna nasledujuceho mesiaca, tak snad aj u vas 😉

mata.g
28. aug 2012

@peta268 akoze jasne, da sa byt napr s chrbticou, mam to za sebou po zlomenine kostrce, ale je to take okate trochu pre poistovnu...mmm, ale Petka dakujem za tieto informacie

peta268
28. aug 2012

@mata.g za malicko 🙂 ...no aj mne to tak pride, take "okate" ...ja sama neviem, ci by som to vyuzila, ale asi skor nie...tak nech sa babo co najskor podari 🙂

mata.g
28. aug 2012

@peta268 dakujeme 🙂 cakame prave ci sa podarilo alebo nie, ale nikdy si nie je clovek isty, tak preto zistujem ze co ak by to nevyslo oktobra. prajem este vela zdravia 🙂

peta268
28. aug 2012

@mata.g dakujem 🙂 drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

zlatat
28. aug 2012

ahojte kočky, prosím vás ako to je teraz s DNPO?
KOnčí mi zo zákona 22.10. uplynutím 270 dní. Podarilo sa mi síce otehotnieť, ale žiaľ, nedopadlo to dobre a vo štvrtok idem na kyret. 😢
Ak by som sa rozhodla pokračovať v balíku dajme tomu z minima, ako to bude brané - bude sa to brať ako koniec tohto a začiatok nového poistenia, alebo sa to bude brať ako vo februári - teda ako pokračovanie tohto poistenia?

Som síce od pondelka na PN, ale vzhľadom k tomu, že moje tehu bude ukončené, gyndoš ma predpokladám dlho na PN nenechá - možno max. nasledujúce 2 týždne. Takže moc peniažkov sa mi nevráti. Platím si DNPO už vyše 4 rokov.

wingsseven
28. aug 2012

ďakujem janka 9900

gapa
28. aug 2012

@majolenka11
len 1x, na upsvar si spravia kopiu
vyradia ta po doručení rodného listu.
nezabudni na prihlásenie do 45dní po pôrode na soc.poist. aby si bola dôchodkovo poistená štátom od pôrodu (lebo ty nemáš povinné poistenie zamestnanca, im stačí sa prihlísiť odo dna po ukončení poberania materského

kitta
28. aug 2012

Baby dnes mi zaniklo DNP este po starom,musim si podat odhlasku alebo to automaticky zaniklo? dakujem za kazdu odpoveeed 🙂 hladam to na nete a nic som zatail nenasla..

kitta
28. aug 2012