Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

anika25
24. jan 2012

ahojte. neviete mi poradit ? odhlaseniu a prihlaseniu rozumiem. Len neviem ak by som otehotnela napr. koncom novembra, mala by som splnenych 270dni. Mala by som cez tehotenstvo aj platenu PN ak by som na nej bola?

katrenka111
24. jan 2012

baby chcem sa opýtať PN od zamestnavatela a PN z DNP sa vyplaca spolu alebo zvlast???

majolenka11
24. jan 2012

@anika25
zaratava sa aj predošlé poistenie, tak platené pn by si mala po 26 tyzdnov platenia z maxima ak by si sa prihlasila, a pred tym by to bolo z minimálneho VZ

majolenka11
24. jan 2012
anika25
24. jan 2012

@majolenka11 dakujem pekne, na socialke sa nedopatram odpovede, tak aspon tu 😉

lilyen2011
24. jan 2012

@jana201 mne skončila MD 16.1 2012 a 20.1.2012 som sa prihlásila na DNP z maxima 😎 ešte som to stihla uff 😝 mám asi tie pôrody dajako vypočítané he he 😉

katkaapetko
24. jan 2012

@nienna @katka9900 dakujem vam tak asi naj bude behnut na socialku tam si zobrat vsetky tlaciva vypisat a poslat na SP v mieste trvaleho bydliska...uvidim aka bude ochota z ich strany 🙂

katrenka111
24. jan 2012

@majolenka11 diky 😉

cheria
24. jan 2012

ahojte chcem vas poprosit o radu od konca novembra som na PN s chrbticou a vcera som zistila ze som tehotna, co by som mala urobit?? Ukoncit staru PN este teraz v januari u obvodaka a dat sa vypisat gynekologom alebo staci ak sa vypisem az 1. februara, je tam este nejaka ochranna lehota aby som mohla brat z dnp ked konci, vo februari??????????????????????????? Dakujem

pralinkaaa
24. jan 2012

@anika25 čítala som o PNke si sa pýtala, nvieš že ak by si bola PN počas dalšieho tehu - ako si písala - či by to potom nejak neovplyvnilo dalšiu novú materskú? tá vyplácaná PNka...

anika25
24. jan 2012

@majolenka11 nevies mi prosim ta aj povedat, ci by som pocas tej PN v tehotenstve musela aj nieco platit? viem ze teraz to platil stat ked som bola na PN a aj pocas materskej. Len neviem ci to tak aj ostava ked uz bude cely ten balik. Dakujem

anika25
24. jan 2012

@pralinkaaa ahoj, sama neviem, prave to som sa pytala. Tu novu matersku by sme maly mat ak sa podary otehotniet podla planu 😉 ale ci to bude aj po novom tak ze by sme mali platenu PN cez tehotenstvo a potom aj matersku z maxima to neviem

andy175
24. jan 2012

Ahojte! potrebujem poradiť. od 1. júna 2011 si platím dobrovoľné nemocenské poistenie vo výške 14,47 eur. Novela obsahuje aj takú vec, že pokiaľ mi neubehlo 270 dní, čo si platím toto dobrovoľne nemocenské poistenie, tak si ho môžem platiť aj naďalej, avšak k 270 dňu mi toto poistenie zaniká. Ja chcem byť dobrovoľne poistená len neviem ako mam pokračovať ďalej. či to zrušiť a znovu začať platiť. a neviem koľko by som platila potom. Neviete niekto poriadiť? už ste tu o tom určite písali ale nechce sa mi to všetko čítať 😉 ďakujem!

majolenka11
24. jan 2012

@anika25 teraz to je tak že ak si pn alebo na materskej platit nebudeš

majolenka11
24. jan 2012

@andy175
tak 270 dní maš 7.3. splnené, potom ak chceš využiť na dnp na materské tak máš 8 mesiacov ochrannu dobu na to aby si nastupila na materskú, ak to teraz zrušíš a daš si nové tak ti 270 dní bude plynut od znova

danuska111
24. jan 2012

@majolenka11 mne povedali na socke, že ku koncu januára to zanikne automaticky a potom ak chcem si to môžem dať znova, ale za sumu cca 130 eur, lebo vraj nový balíček atd, ja som si začala platiť od polovice júla 2011, chcela by som znovu zostať tehotná, ešte nie som a tiež neviem, čo mám urobiť, budeš taká dobrá a poradíš, ďakujem

majolenka11
24. jan 2012

@danuska111
odhlas sa napr. k 25.01.2012 a potom sa opat prihlás k 27.01.2012 a tak ti začne plynut nových 270 dní z VZ kt. si určíš ty maximum je teraz 1153,50 a sumu kt. budeš platit je 50,75€ po dobu tych 9 mesiacov. a po 26 tyzdnoch môžeš nastupiť na PN a budeš ju mať tiež z maxima 🙂

anika25
24. jan 2012

@danuska111 ahoj, tiez mi tak povedali, ale na nete som sa docitala ze ak s odhlasis a prihlasis este najneskor do 31.1.2012 cize do utorka, mozes si este do cca pol oktobra ( 270 dni od noveho prihlasenia ) platit po starom, cca 50 eur mesacne. A ak v tej dobe otehotnies mas narok na matersku z maxima

belissima85
24. jan 2012

ahojte aj ja sa pripajam k tejto teme mam na vas totiz otazku DNP si platim cca od juna 2010 pocula som(citala som ze k februaru 2012 to automaticky zanika)som na rizikovom cize PN vztahujem sa do 8 mesacnej ochrannej lehoty a tak sa pytam co ta 8 mesacna ochranna lehota znamena?ze mam narok na vyssiu matersku ?(ktora mi zacina v marci?

jana201
24. jan 2012

@lilyen2011 no ja to iste tiez som uz prihlasena len som chcela tych 50 eur zaplatit a povedala mi ze to kludne az do 2 marca ?? normalne nechcela peniaze :....... nechapem

a to mozem ist terza marodovat s malym ???

janulap
24. jan 2012

@jana201 no neviem ci do marca,splatnost za januar je do 8 nasledujuceho mesiaca.Hned sa to asi neplati,oni ti musia vyratat najskor kolko zaplatis za januar t.j. (ak si sa prihlasila dnes) od 24-31.1. 🙂

janulap
24. jan 2012

@anika25 koncom novembra je neskoro otehotniet,ty ak sa teraz odhlasis a prihlasis na novo do 31.1,musis otehotniet pocas tych 270dni 😉

danuska111
24. jan 2012

@majolenka11 ďakujem, ale to je fakt, že dosť
a ak z toho nič nebude, nezostanem tehotná, čo sa hodím na PN, to mi nereže

jana201
24. jan 2012

@janulap tak ako sa to teda bude platit potom ??? ved vymeriavaci zaklad som dala 1153,50 a to vychadza tych 50 e mesacne nie ??? ci tych 50e mi pride koncom januara zaplatit ??

majolenka11
24. jan 2012

@danuska111
bud sa hodíš na PN, alebo peniazky prepadnu, takže musíte snažiť a snažiť ak chcete baby 🙂

anika25
24. jan 2012

@janulap no to fakt, pomýlila som si mesiace, myslela som september 😀

slnieckko
24. jan 2012

prepacte viem ze sa to tu uz pytalo asi sto zien, ale moj pripad som nenasla ani par stran dozadu... som zamestnana, platit dnp do maxima som si zacala 3.8.11 cize 1.2. este nemam 270 dni, som tehotna s terminom v auguste... viete mi v skratke napisat staci len neodhlasuj sa do 1.2. a pockaj do 270 dni- dostanes max. matersku, alebo odhlas sa a prihlas nanovo do 1.2. aby si ju dostala...
nepotrebujem podrobnosti, len ci sa mam nanovo prihlasit alebo ostat po starom. v pondelok 30. sa chystam na socialku len si niesom ista ci staci az vtedy, ci netreba skor kvoli tomu odhlaseniu/prihlaseniu 😖 dakujem velmi pekne 😉

dejka
24. jan 2012

Ahojte baby, prrosím o radu. Mala som DPN z toho som teraz na Pn. Zrušila som ho a znovu som sa prihlásila. A teraz mám otázku: To nové poistenie mám platiť alebo sa to počas PN neplatí, aj keď PN bola z predošlého poistenia ? Bola som sa pýťať na SP, vraj sa to nemá, ale tá pani na HN čo radí to brala tak, že sa to ma platiť. tak teraz neviem. ďakujem za odpoveď Aďa

danuska111
24. jan 2012

@majolenka11 to je ľahšie povedať ako urobiť, už sa snažíme vyše roka a stále nič, tak dúfam, že nás má niekto rád tam hore a pomôže nám

v555
24. jan 2012

@dejka ja som v takej istej situácii teraz a za január to platiť nemám,aj mi tak napísali zo soc.poisťovni 🙂 .Vo februári už idem do práce tak si to už vyplatím ale ak pokračuješ v PN tak sa to platiť nemá 🙂