Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

nattii
3. dec 2011

@jolo25 otehotniet musis do januara zo zakona rusia Dnp lebo mas 270 dni do 31.1.2012 a budes v ochrannej dobe, ak neotehotnies tak ochrannu dobu nemas, ale do 7 dni mozes cerpat PN Z Dnp

jerry23
3. dec 2011

tak toto zaskocilo aj mna...ja si platim od 1:5., takze presne 1.2.2012 budem mat 270 dni...neviete, ci som si zbytocne mesacne to hradila?..alebo to vratia?..alebo keby som tehotna, dovtedy, tak to plati?..alebo keby som isla na PN vo februari?..uplny zmatok mam z toho...

darinkazv
3. dec 2011

@lucka268 aj tebe takisto 😉

medus
3. dec 2011

Dievčatá ak ja si platím dnp od septembra 2010, čiže už mám splnených 270 dní, zrušia mi to k 1. 2.. Tehotná nie som, ale podľa toho čo tu píšete ak otehotniem do 31.1 2012, tak mám nárok na materskú z dnp? A ešte niečo, ak mi to zrušia toho 1. 2., kedže ja už mám splnených 270 dní, ďalej už platím nemusím? Takže mi stačí ak splním pri odchode na materskú tých 270 dní za posledné 2 roky? Len mi to prosím potvrdte, či som to správne pochopila.Vdaka.

silvuskaa
3. dec 2011

no baby ja si platim od augusta, cize v maji budem mat splnenych 270dni. Znamena to ze pokial by som do maja otehotnela mam narok na max matersku? ta ochranna lehota by mi platila do januara 2013?

katula11
3. dec 2011

baby a budem mat vobec narok aj na minim. matersku (keby som do toho februara otehotnela) kedze som to dva dni mala prerusene??? 😕

no vidim ze s tymi 26 tyzdnami tu kazda pise ine. 😀 tak si pockam, ved aj tak s tym uz nic neurobim.

jolo25
3. dec 2011

Tak neviem ci budem tehotna do konca januara, ale cosi sa mi aspon vrati.... Dala som sa od 1.11. na PNku... ked nic aspon to nebolo zbytocne 😒

mokilko
3. dec 2011

no to je nonsens!!!!!!! ved zakon je platny az od 1.2.2012 ako si mozu dovolit na socialkach nebrat prihlasky???? mam kurnik zo zakona na to narok (ktory je stale platny) , a my sme pravny stat, cize nieje nic nad zakon, tak u mna by tety na socialke s tym nepochodili............

ludka77
3. dec 2011

@poleva nie netýka

katula11
3. dec 2011
darinkazv
3. dec 2011

@medus ak budeš do 31.1. tehotná, máš ochrannú dobu 8 mesiacov. ak nie, tak len 7 dní na PN. alebo potom od 1.2. sa prihlásiť na ten balík. vtedy sa ti to ráta ako bez prerušenia. lenže ten balík bude jednoducho drahý. takže potom sa už len modliť, že čím skôr otehotnieť :(

jolo25
3. dec 2011

medus Dievčatá ak ja si platím dnp od septembra 2010, čiže už mám splnených 270 dní, zrušia mi to k 1. 2.. Tehotná nie som, ale podľa toho čo tu píšete ak otehotniem do 31.1 2012, tak mám nárok na materskú z dnp? A ešte niečo, ak mi to zrušia toho 1. 2., kedže ja už mám splnených 270 dní, ďalej už platím nemusím? Takže mi stačí ak splním pri odchode na materskú tých 270 dní za posledné 2 roky? Len mi to prosím potvrdte, či som to správne pochopila.Vdaka.

tak toto aj mna zaujima, vidim svetlo na konci tunela?? :D

ludka77
3. dec 2011

@zabka60 ano dá 🙂 a ty si zamestanná či nie?? (nejako si vás už mýlim 🙂 )

lill7
3. dec 2011

@adula3334 môžeš si to stále platiť po starom až pokial dosiahneš 270 dní, ptom sa ti to automaticky zruší, dovtey treba byť aj tehu, aby vznikol nárok na materské aj z DNP

darinkazv
3. dec 2011

@katula11 keďže si to mala prerušené, tak sa ti ráta 26týždňov odznovu. proste od posledného prihlásenia. ale ke´d ti poistenie zanikne k 31.1., tak od 1.2. sa môžeš prihlásiť na ten balík a tam sa to ráta ako bez prerušenia.

ivka1983
3. dec 2011

@andelik8 Ahoj, práve som dopozerala správy, nejako tomu nerozumiem,tak to zhrnuli. Ja si platím od júna tohto roku,tak ak to už platím,tak môžem nadalej a ako to je...nemusím byť do konca roka tehotná? nevieš mi povedať? ,lebo ja bábo ešte neplánujem,pár mesiacov musím počkať pre PN.

katula11
3. dec 2011

@darinkazv ty tiez tvrdis ze sa to bude ratat ako bez prerusenia...

katula11
3. dec 2011
ivka1983
3. dec 2011

@saaskia Ja mám to isté,tiež som sa pýtala,tak ak ti niekto poradí,povieš mi? ja to urobím tak isto. pa

nattii
3. dec 2011

@silvuskaa otehotniet do konca januara a mozes si platit podla stareho zakona, ak neotehotnies, tak ked chces mat z dnp matersku musis sa pripoistit podla noveho zakona, lebo ta ochranna doba je 1.2.2012 do 31.8.2012

ludka77
3. dec 2011

@medus aha 🙂 tak ano ak otehotnieš do 31.1 tak budeš v ochrannej lehote 8 mesaicov teda dostaneš materskú z DNP

ivka1983
3. dec 2011

@silvuskaa Teda,ak si už platím od júna,nemusím byť tehotná do konca januára? Stačí,ak otehotniem do uplynutia 270dni? a tak mi budú vyplácať osem mesiacov materskú z DNP?

silvuskaa
3. dec 2011

@katula11 diky moc lebo niektore baby tu pisu ze tehotne by sme mali byt do konca januara....takze je ok ak by som otehotnela kym budem mat splatenych 270dni..... 🙂 jupiiiii 😉

nattii
3. dec 2011

@adula3334 ak sa vam to podari do konca januara tak by som si to platila lebo potom budes v ochrannej dobe a umznia ti to doplatit

silvuskaa
3. dec 2011

@ivka1983 ja uz fakt neviem som z toho jelen, katka mi napisala inak a natti inak...baby ako to je???

ivka1983
3. dec 2011

@nattii Dakujem, aha,teda ja vlastne musím otehotnieť do 1.2. No,je to trošku nátlak,nemyslíte? pôvodne som to tak plánovala,ale teraz som PN,mala som dosť závažnú chorobu. A aké je to pripoistenie z ového zákona,kde si to nájdem?

fabula
3. dec 2011

@katula11 a aky je ten VZ najmenej a naviac ?

andelik8
3. dec 2011

@ivka1983 ja som z toho tiez este magor.

takze ako... treba byt tehotna do konca januara, alebo do 270 dni od zaciatku mojho DNP??? lebo u mna je to ozaj podstatny rozdiel 😖

lill7
3. dec 2011

@jolo25 ano, už len otehotnieť do toho termínu 😀 už sa snažíte?

ivka1983
3. dec 2011

@silvuskaa Teraz mi baby napísali,že ak si už platíme v tomto roku a otehotnieme do 1.2.,tak sme v ochrannej dobe a môžme platiť dalej, len nerozumiem tomu druhému dátumu do konca augusta.