Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katula77
2. dec 2011

@roberta31 urcite, podla toho na aky vymeriavaci zaklad pojdes, ale na maximalny moze vacsina zabudnut, uz ani nehovorim o nezamestnanych.

natalia777
2. dec 2011

@elian no ja som to tiez tak nejako pochopila, takze to znamena ze kto este otehotnie do 1,2,2012 a zalozi si dnp tak to este tiez moze mat narok???? ale od 1,2,2012 uz samostatne dnp nebude existovat 😒

bobocka
2. dec 2011

@elian takze ked ja mam 270 dni k 26.4 2012,tak mam cas dovtedy otehotniet ak chcem cerpat matersku z dnp,ci to musim stihnut do 1.2 2012?

katula77
2. dec 2011

@martina2001 pozri si ten posledny odstavec, tam je to jasne napisane
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/115052/Materska-...

roberta31
2. dec 2011

@katula77 jasne suhlasim že te d.... to pekne posral!!!! Ale tie co zarabali celkom slusne,tak myslim,že ta suma sa im až tak hore nepojde,aj ked za celý balik.Tých co maju min.mzdy,popripade su nezamestnane,tak mi ich je strasne luto.Neviem,ako chcu potom u nas zvysit porodnost!

katula77
2. dec 2011

@roberta31 jasne tie ktore nato maju, su za vodou, ja hovorim cisto z matematickej stranky, je to sialeny narast, ako som pisala to je akoby zdrazel chlieb na 300korun.

elian
2. dec 2011

aha takže od 1.2 2012 už nebude samostane dnp ale musíme platiť ten balík aj dôchod. aj nem. aj v nezam. a to bude riadna sumička, ktorú si určite nebudem môcť platiť takže dovi dopo 😠 😠 😠

ivuss01
2. dec 2011

@roberta31
@katula77 ochrana 7 dni na pn este bude platit? 270 dni budem mat 25.3, mozem ist potom do 7 dni na pn?

katkarv
2. dec 2011

@katula77 ja nechapem tomu,ze my tie co uz mame splenych 270dnia a na matersku trebars nastupim 4.3.2012 ci budem musiet od 1.2.2012 priplatit aj za ten balicek dochodkovy a v nezamestnanosti?

zuzana612
2. dec 2011

akurat som pozerala teraz stranku soc. poistovne, tak min.poistenie z celeho balika by bolo okolo 115 euro a max. 965 😕 Kto by si to asi tak mohol dovolit platit, aby mal potom matersku 650 euro??? Vsak to by bol este kazdy mesiac v strate 300 euro 😠 Ale ktovie ci by sa to nedalo urobit tak ze tym co vznikne narok na PN po 1.2. sa na jeden den prihlasit z max. vymeriavacieho zakladu, zaplatit 30 euro za jeden den a ist potom hned na PN a nasledna na MD? Pocas PN a MD by sa nemali platit ziadne odvody, nie? ALebo sa neplati len nemocenske? Ja si platim DNP uz roky, prvych 8 rokov som platila bez toho ze by som nieco od statu brala kedze som bola v zahranici. Tento rok si platim z max. Mam 2 male deti ktore su casto chore, takze to vyuzijem na OCR. Keby som si od februara platila z minima tych 115 euro, tak by som teoreticky mohla este cely rok cerpat OCR alebo PN z maxima, nie? Ak tam nebudu este nejake dalsie zmeny k tomu

roberta31
2. dec 2011

to ti neviem žial povedat,ale myslim že urcite ano.Ja som teraz na PN až do materskej,myslim,že mna sa este bude týkat vsetko po starom.Nastastie,lebo platim od r.2008 a inak by ma porazilo.reba využit este vsetko co sa da!!!Urcite chod potom co najdlhsie na PN!!!

luciqixina
2. dec 2011

baby ked splnam podmienku 270 dni posledny januarovy tyzden a som tehotna tak januar zaplatim este a od 1.2 uz neplatim nic len kludne pojdem od maja na matersku a dostanem ju maximalnu kedze si platim z maxima alebo sa musim prihlasit od 1.2 na cely balik?? lebo je tam aj ta podmienka 26 tyzdnov nie ?ja uz tolko toho citam ze neviem na com som...

bobocka
2. dec 2011

@zuzana612 115 z minima??? 😲 😲 😲 to kolko percent je ten balicek?

katarina104
2. dec 2011

POĎME ŠTRAJKOVAŤ ako lekári 🙄

lenkaga
2. dec 2011

@bobocka 35,14%

bobocka
2. dec 2011

@katarina104 a co dame do placu? ze odmietame plodit deti? 😅 nam ten strajk neprejde 😒 kiezby sa s tym dalo nieco robit.no uz je to asi pase ☹

katarina104
2. dec 2011

@bobocka a vraj to nebude keci,,,,,, 😝

mataklinec
2. dec 2011

Ahojte možete mi to prosim napísat po lopate ešte raz , chcem si aj zaplatit nemocenské a využit to a dostat niečo ked budem marodit s detmi, platí to ešte???, Ak áno čo mám urobit? mám len 190 eur rodičovský tak aspon trošku by som si polepšila. Poradíte mi s tým prosím niekto? Krok za krokom. Dakujem

elian
2. dec 2011

ešte to musí podpísať prezident ??? či už je to na betón .....????

bobocka
2. dec 2011

@lenkaga 😀 😀 😀 😀 to co ich niekto ovalil po hlave??? 😀 😀 😀 😀 😀 ja ze 19% a aj to som uz hromzila. to akoze odkial s tym prisli???? ako ich mohlo napadnut dat takto vysoky percentualny mesacny poplatok zo zakladu???? toto si nik nepripoisti.vsak to je max nevyhodne.na zaklade coho sa ma akoze poistenec pripoistit,co tym ziska? podla mna len prievan v penazenke 😠

katuskaaa29
2. dec 2011

Ahoj baby, no ja som z toho teraz jelen ☹ Som tehotna, som v 17 tt, 270 dni DNP splnim akurat tak, ze ku koncu marca, a od 1. aprila nastupujem na matersku, takze na to DNP ja este mam narok alebo nie????

natalia777
2. dec 2011

baby ja si myslim ze tie ktore este nebudu mat splnenu podmienku tych 270 dni do 1,2,2012 tak budu musiet plati nadalej tak ako teraz do kym to nesplnia a potom budu cerpat z DNP po starom.......... ale tie ktore si to budu chciet zalozit teda DNP po 1,2,2012 tak uz na to stare DNP nemaju sancu lebo uz nebude existovat ako samostatne poistenie......ale iba ako ten balik........ 😒 ci????

lubkasungirl
2. dec 2011

@zuzana612 pride mi to logicke, ze by to tak malo byt - no treba si poriadne nastudovat novy zakon 😒

bobocka
2. dec 2011

@elian podla mna uz nabeton ked mal mihal ohladom toho tlacovku.

natalia777
2. dec 2011

@katuskaaa29 podla vsetkeho ano aj mne to podobne vychadza len mesiac neskor pozri si ten vstup na stranke pred

tinara23
2. dec 2011

No proste idioti, debili..........nemám slov, 65% bude úplne naprd ženám, ktoré majú nízke príjme.....a podmienky DNP beriem ako jeho zrušenie, kto si to bude môcť dovoliť.....mihála by som do r...i nakopala 😠 😠 😠 😠

katarina104
2. dec 2011

@katuskaaa29 nebudeš mať nárok, lebo ak to bude od 1.2. tak musíš mať podmienky splnené dovtedy

nelly3
2. dec 2011

@natalia777
a tie ktore uz mame davno splnenu podmienku 270 dni tak si to mame este stale do toho 1.2.2012 platit a potom nam to automaticky zanikne? ked nahodou otehotniem v najblizsej dobe tak budem mat narok na matersku z DNP? poradis mi? 😉

natalia777
2. dec 2011

@katarina104 v tom vstupe to vyzera tak ze aj zeny ktore si to uz platia teraz o nic nepridu ak nebudu mat splnenu podmienku 270 dni do 1,,2,2012 a su uz tehotne ale si to doplatia normalne, budu v tej ochrannej lehote a nepridu o peniaze ktore do toho uz vlozili

zuzana612
2. dec 2011

ked chce pan Mihal pomahat mladym rodinam ako sa tym chvali, tak mal zvysit rodicak aspon o 100 euro a nie matersku o 5 percent. Vsak na materskej je zena 8 mesiacov, ale zvysnych 2 a pol roka ze na blbej materskej za 190 euro. Ja som mala to stastie ze som pri Natalke dostavala rodicak s pridavkami na 2 deti 300 euro. Z toho sa neda vyskakovat, ale isto lepsie ako teraz 230. A ked si uvedomim za niektore zeny musia za tie iste peniaze driet v robote, tak mi je z toho zle. Ono by sa dalo vyzit aj z materskej keby chlapi zarabali aspon 500 euro. Ale to by mlade rodiny nemohli mat na krku vysoke uvery na cely zivot a nemuseli by platit nekrestansky drahe energie a potraviny. U nas ide cela manzelova vyplata na uver, sipo a poplatky. A to nezaraba 350 euro ako niektori chlapi ktorych poznam. A koli tomu ze z jeho vyplaty neostane nic, musi chodit este do jednej prace, takze ho deti vidia akurat tak vecer hodinu pred spanim 😖 A to nehovorim este o tom ze od januara idu zase vsetky energie hore, tym padom pojdu hore zase vsetky potraviny, takze v konecnom dosledku pojde hore uplne vsetko. A to som este pocula taku pikosku ze pan Miklos ma na stole dalsi uzasny navrh ako znizit deficit, a to zvysit dane na 24 percent 🙂 Lebo vie ze blby slovaci budu hundrat iba doma v kuchyni a im ostane viacej penazi na rozkradanie. Vsak preco nejdu prikladom setrenie a neznizia si platy o 2 tisicky kazdy? Co by dal obycajny clovek ze to keby zarabal 1500 euro v cistom? Nepotrebovali by sme potom ani DNP, ani matersku, uplne by nam tych 1500 euro stacilo na vykritie vsetkych vydavkov a este by sme z toho aj usetrili