Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

katarinka289
1. dec 2011

@mima595 ja som povedala, ze pisem z vlastnej skusenosti. Som doma 4mesiace, platia mi maximum, lebo mam DNP a este u mna nikto nebol

monr
1. dec 2011

@milena35 ocr nosim vacsinou hned , ale uz som zaniesla aj na konci a nebol problem.

milena35
1. dec 2011

Ja som bola dva krat na rizikovom....nikdy ziadna kontrola.....chodia vraj len ked niekto upozorni...dobry sused=suseda.....tak netreba kazdemu vesat na nos,ze ste peen..... 🙂 🙂

katarinka289
1. dec 2011

@darinkazv SP najskor vola tvojej lekarke, nez ti stopnu PN. A keby som si nasla listok, ze u mna boli, tak jej hned volam. Uz sa mi to stalo, ked som bola PN este netehotna a obvodny mi dopisal dodatocne extra vychadzku. Beriete to prilis tragicky 😵

mufffinka
1. dec 2011

@salvinka Ja by som to riskla a zacala si to platit, kedze nikto nevie predpovedat, ci novela prejde alebo nie.

katula77
1. dec 2011

@mima595 ja som hovorila o tom ze radicova s tym nema nic spolocne, nepisala som o com je ten zakon, to bol len priklad, ako to ide rychlo

milena35
1. dec 2011

@mufffinka No to je uplne realne....6mes peen cca 600e....8mesiacov materska cca 8x650e...po materskej 2mesacna peen.....2x 600e...pri dvoch detoch sa to da stihnut za cca 2roky uplne v pohode.....no do certa.... 😎

enike
1. dec 2011

ďakujem babenky, moc a moc ste mi pomohli..
Ja nie som v tejto situácii ale v podobnej a tiež by som potrebovala poradiť. Mám takýto problém.
Doplnkové NP z minim. VZ si platím od 3/2009 a od 1.7. 2011 som zostala nezamestnaná. Nastúpila som na PN a tá mi trvá doteraz. Od januára 2012 budem možno už v evidencii úradu práce, a v marci by som chcela zostať tehotná. Kedy mám urobiť odhlášku z minim. VZ a prihlášku na max. VZ? Môžem si to urobiť aj teraz, keď som práce neschopná a dávky DNP si neodvádzam, ale poberám, alebo sa to dá až keď budem práce schopná?.. Chcem si VZ zmeniť a začať platiť z maxima čo najskôr, v prípade, že by som bola na rizikovom tehotenstve, ktoré mi reálne hrozí.. ..Alebo poraďte, čo mám robiť, aby som lepšiu PN na rizikovom mohla poberať čo najskôr? Ďakujeeem mooooc, ste strašne zlaté!!!

gomagica
1. dec 2011

baby ako to bude teraz ked o chcu zrušit čo potom dalej nema niekto niejake info diki maja

mima595
1. dec 2011

@katula77 - ved v pohode 🙂 , ja som sa tiež zlakla, ked som to precitala na teletexte, lebo mi nefungoval net a kym naskocil, a skontrolovala to, tak som rpecitala tvoju odpoved...a hned som sa vystresovala, lebo ma napadlo, čo teba..že to prilepia ku hocijakemu zakonu a odklepnu, ani nebudeme vediet ako.....
a že vyuziju strajk lekarov, ked su vsetci oci upriamene na nich a potichucky to schvalia....

mirkave
1. dec 2011

@milena35 ja ked som bola s dcerou na očr,tak som musela byt vzdy dlhsie ako predpisanych 10 dni.skratka sa mi dcera nevyliecila za tych 10 dni ☹ .lekarka zrusila jednu očr,napisala novu očr na novu diagnozu a bolo.samozrejme mi povedala,ze zmeni diagnozu,aby som to mala stale platene.jeden raz sa mi stalo,ze mi volali zo socialky,ze ci bola dcera na jednej diagnoze 20 dni v kuse?no a reku,ze co ja som lekarka?povedala som,ze dcera mala chorobu po chorobe,ze lekarka ma o tom zaznam a nech zavolaju jej.vsetko sa vyriesilo.peniaze mi prisli sice s mesacnym oneskorenim,ale prisli.a to je hlavne.

katula77
2. dec 2011

zaatial je to v pohode, uz to dufam vydrzi 🙂

ivka1983
2. dec 2011

@milena35 Tak ako to bude s DNP? Myslela som,že je to odložené a veci ostávajú na tom istom.

darinkazv
2. dec 2011

@katarinka289 no, len moja lekárka je stresáčka. tá by sa bála mi to dodatočne písať. ona sa bála mi vôbec nejaké vychádzky napísať. takže by mi to moc nepomohlo volať jej, nech mi niečo dopíše 😉

katarinka289
2. dec 2011

@enike PN ti budu ratat zo zakladu, z ktoreho si odvadzala poslednych 270dni. Cize, ked to bolo minimum,tak to bude minimalna PN. No ked si to zacnes platit z maxima este pred otehotnenim, tak pri nastupe na MD uz budes mat z maxima. Lebo to uz splnis tych 270 dni. No neviem ako to je, ked uz si teraz na PN, ci sa to da aj pocas PN menit, lebo pocas PN vlastne si pripoistena, ale oslobodeba od odvodov

mima595
2. dec 2011

vcera v parlamentno vybore prerokovali zmeny k navrhu zakona o DNO...ale ja to neviem otvorit...podari sa to niekomu:
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=vybory%...

je to v zalozke vybory..tam dokumenty...a v tych dokumentoch celkom posledne....

mima595
2. dec 2011

teda ten odkaz nefunguje...
takže treba ist do kolonky vybory, potom nalavo DOKUMENTY vyborov, potom si navolit 5.obdobie a socialny vybor a su to posledne 3 dokumenty na 5 strane dole...neviem, ktore presne....

6mia6
2. dec 2011

@mima595 dám výbory a potom aké dokumenty?

mima595
2. dec 2011

@6mia6 - das vybor, nalavo hore tabulka...dokumenty vyborov...naskoci vyberova tabulka...das 5.volebne obdobie a vyberies socialny vybor

lubkasungirl
2. dec 2011

@mima595 nechce mi to otvorit, kvôli inej pripone suboru - toto nemam naistalovane v PC 😒

mima595
2. dec 2011

potom pojdes na 5.stranu a dole su dokumenty, schvalene 1.12...malo by to byt tie pod 597, ale ked sa da, otvor vsetky 4....

lubkasungirl
2. dec 2011

@mima595 mam to
preposielam tu:

lubkasungirl
2. dec 2011

@mima595
116

Uznesenie
Výboru Národnej rady Slovenskej republiky
pre sociálne veci
z 1. decembra 2011

k spoločnej správe výborov Národnej rady Slovenskej republiky o prerokovaní vládneho návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 597) vo výboroch Národnej rady Slovenskej republiky v druhom čítaní

 
Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci

A. p r e r o k o v a l

spoločnú správu výborov Národnej rady Slovenskej republiky o prerokovaní vládneho návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 597a) v druhom čítaní podľa § 79 ods. 4 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov;

B. s c h v a ľ u j e

spoločnú správu výborov Národnej rady Slovenskej republiky o prerokovaní vládneho návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 597a) vo výboroch Národnej rady Slovenskej republiky v druhom čítaní podľa § 79 ods. 4 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov;

C. p o v e r u j e
Zoltána Horvátha, poslanca Národnej rady Slovenskej republiky - člena výboru

vystúpiť na schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky k uvedenému návrhu zákona v druhom a treťom čítaní a predniesť spoločnú správu;


D. u k l a d á
predsedovi výboru

informovať o výsledku rokovania Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci predsedu Národnej rady Slovenskej republiky.

lubkasungirl
2. dec 2011

@mima595 115

Uznesenie

Výboru Národnej rady Slovenskej republiky
pre sociálne veci
z 1. decembra 2011

k vládnemu návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 597)

Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci
prerokoval

vládny návrh z zákona, ktorým sa  dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 597) a

A. súhlasí

s vládnym návrhom zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 597);

B. odporúča
Národnej rade Slovenskej republiky

vládny návrh zákona, ktorým sa  dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 597) schváliť;

C. ukladá
predsedovi výboru,

aby výsledky rokovania Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci v druhom čítaní spolu s výsledkami rokovania ostatných výborov Národnej rady Slovenskej republiky spracoval spoločne so spravodajcom výboru do písomnej spoločnej správy výborov Národnej rady Slovenskej republiky a zaujal stanovisko výboru v súlade s § 79 ods. 1 a ods. 4 písm. c) a d) zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších a predložil ju na schválenie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci ako gestorskému výboru.

mima595
2. dec 2011

@lubkasungirl - to sa tyka čísla 597...to by nemalo byt to nase....o by malo byt to urazove poistenie a presuny medzi fondami

lubkasungirl
2. dec 2011

@lubkasungirl
114

Uznesenie

Výboru Národnej rady Slovenskej republiky
pre sociálne veci
z 1. decembra 2011

k návrhu skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti (tlač 556)

Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci
prerokoval

návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti (tlač 556) a

A. súhlasí

s návrhom skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti (tlač 556);

B. odporúča
Národnej rade Slovenskej republiky

návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti (tlač 556) schváliť;

C. ukladá
predsedovi výboru

informovať o prijatom uznesení výboru predsedu gestorského Výboru NR SR pre financie a rozpočet.

lubkasungirl
2. dec 2011

@lubkasungirl 113

U z n e s e n i e

Výboru Národnej rady Slovenskej republiky
pre sociálne veci
z 1. decembra 2011

Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci prerokoval návrh vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 596)

A. s ú h l a s í

s návrhom vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona, o vládnom návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 596);

B. o d p o r ú č a
Národnej rade Slovenskej republiky

vysloviť súhlas s prerokovaním vládneho návrhu zákona, , ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 596) v skrátenom legislatívnom konaní s tým, že prvé, druhé a tretie čítanie sa uskutoční na 26. schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky;

C. p o v e r u j e
Zoltána Horvátha - poslanca Národnej rady Slovenskej republiky – člena výboru

informovať Národnú radu Slovenskej republiky o výsledku prerokovania návrhu vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 596) vo výbore;



D. u k l a d á
predsedovi výboru

informovať predsedu Národnej rady Slovenskej republiky o výsledku prerokovania tohto návrhu vo výbore.

TO JE VSETKO... 😒

katkarv
2. dec 2011

@lubkasungirl a co to teda pre nas znamena?

lubkasungirl
2. dec 2011

@lubkasungirl len zrychlika som to presla-DNP sa asi nerusi