Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

janka9900
25. okt 2012

@ercsikek neboj, ty nemozes za to, ze ona nevie, co ma vypisat, mali by to uznat, hlavne, ze datum je dobry 😉

tanjja
25. okt 2012

@domeli diky moc 🙂

obcansr
25. okt 2012

Zdravím žienky práve som sa dočítala že od nového roka má byt nový balík dobrovolného poistenia . Ciže dobrovolné + dochodkové počuli ste už o tom. Mohol by mi to niekto vysvetlit? To znamená že teraz už nemusím mat celý balík ale bude možné len tento či ako ja som z toho jelen ......

obcansr
25. okt 2012

Zdravím potrebovala by som pomoct. Platím dnp už od roku 2010 a chcela by som vediet teraz mi schválili predlžený rodičák ale neviem či možem byt na pn aj dlhšie. Ktosi tu písal že max na 2 týždne tak by som chcela vediet či je to pravda je tu niekto kto by mi to vedel povedat? Díky moc 🙂)

elise
25. okt 2012

@obcansr na PN podla zdravotného stavu môžeš byť maximáln 52 týždnov.

ercsikek
25. okt 2012

@domeli
ahoj @domeli ,niečo mi ešte napadlo,nejde mi do hlavy tá suma 14,98 eur,čo som platila v septembri,to som len písala akože "nedoplatok",lebo som volala do soc. začiatkom sept. a tú sumu som mala v počítači na ten mesiac,aj som ju uhradila do 8.9.,ale cez to obdobie DNP som bola asi 2 x na OČR so synom,vtedy som DNP uhrádzala normálne ako predtým,tak tie dni OČR mi počítajú do tých 270 dní?alebo sa to odčítava a tým pádom potom k 26.10. nemám 270 dní?

skajkaze
25. okt 2012

@obcansr Ahoj a kde si sa to dočítala?

obcansr
25. okt 2012

@skajkaze na ekonomika.sme.sk v časti spotrebitel

skajkaze
25. okt 2012

@obcansr Ďakujem,no nechápem a to,že z maxima je 1307€?Veď,keď vyňali poistenie v nezamestnanosti,tak by to malo byť menej,nie?Nevieš čo je na tom pravdy ,že sa ide podpora zdaňovať?

domeli
25. okt 2012

@ercsikek Bola si prihlásená aj pred 31.1.2012? Rátam, že áno, lebo inak by si nemohla čerpať OČR... Dni sa počítajú, iba sa za ne neplatí. Máš tých 270.

ercsikek
25. okt 2012

@domeli
na DNP som prihlásená od 31.1.2012,OČR som čerpala zo soc.odvodov zo živnosti,soc.odvody som platila od júla 2011 do júna 2012,lebo mi tak vyšlo účtovníctvo,od júla 2012 som preto prestala platiť,lebo som mala účt. na nule
teraz jak som si dala ten balík,už nemusím dodržať ochrannú lehotu 7 dní-to chápem,a môžem byť na PN takto: napr. 7 dní OČR,7 dní marodka od obvodnej lek.,mesiac marodka od gyndy?

domeli
25. okt 2012

@ercsikek asi môžeš - s PN skúsenosti nemám. Čerpem ju teraz prvý krát a aj to nechcene.

zuzkaja
25. okt 2012

baby nevadí ked mám nástup na materskú 4.11. a papier na sociálku zanesiem 5.11.?

katy1984
25. okt 2012

@zuzkaja nevadí, ja som to tiež tak urobila a v pohode 🙂)

domeli
25. okt 2012

novinka, ktorú ako prvá oznámila @obcansr:
http://www.socpoist.sk/aktuality-od-januara-201...

ercsikek
25. okt 2012

@janka9900
prosím ťa,ty mi vieš poradiť?
teraz jak som si dala ten balík,už nemusím dodržať ochrannú lehotu 7 dní-to chápem,a môžem byť na PN takto: napr. 7 dní OČR,7 dní marodka od obvodnej lek.,mesiac marodka od gyndy?

domeli
25. okt 2012

@zuzkaja na stránke SP sa píše iba, že najlepšie ihneď po vystavení a odkaz je na premlčanie. Ale tá premlčacia doba sa dole spomína až ako 3ročná. Takže isto nevadí.

silvia123
25. okt 2012

Ahojte, DNP mi končí zo zákona 25.10.2012, tak ma teraz napadlo, že ak mi poistenie zrušia, či sa dá poistiť na DNP a na druhý deň ísť k lekárke na PN, dostala by som zrejme len PN z minima, ale vždy lepšie ako nič...takto by sa to dalo dokedy by mi platilo 270 dní DNP v posledných dvoch rokoch pravda? Oplatilo by sa to však len ak by človeka prikvačila dlhodobá liečba, lebo lietať na Sociálku pre pár dní choroby je blbosť.

janka9900
25. okt 2012

@ercsikek mozes, mali by ti to uznat 😉

janka9900
25. okt 2012

@silvia123 ahoj, ano, da sa takto prihlasit, kym mas 270 dni v posl. dvoch rokoch, PN je z minima 😉 ... snad nezmenia zakon 😉

pede
25. okt 2012

Babenky, potrebovala by som poradiť tak narýchlo ešte dnes, prosím...Skončilo mi DNP 22.10.2012, to bolo ešte to staré, ktoré som stihla ešte od tohto januára platiť. Idem zajtra s malým k doktorke a budem OČR. Môžem si ju ešte uplatniť aj z DNP, neviete či je tam nejaká ochranná doba pár dní a či sa vzťahuje na očr?Ďakujem

lucya89
25. okt 2012

@pede ochranna doba je 7 dni. cize mas narok na ocr zajtra ak ti ju da! a co sa tyka toho dnp mozes to vyuzivat aj neskor ak ta doktorka vypise na ocr alebo pn v ten den sa prihlasis na cely balik poistenia a posledny den sa odhlasis.. suma bude len z minima ale aspon nieco .. to mozes vyuzivat dovtedy, kym budes splnat podmienku 270 dni v priebehu dvoch rokov.. ovsem ak nezmenia zakon!

pede
25. okt 2012

@lucya89 Dík, to som ani nevedela, že to ešte využijem, dlho som to tu nečítala.Myslela som, že iba keď otehotniem najbližších 8 mesiacov, a budem PN, čo ja by som bola, preto som to platila, že vtedy by som to ešte využila, je to pravda?

lenka777
26. okt 2012

baby ked som sa vcera prihlasila na todnp pripoistenie lebo dnes mi konci dnp mozem byt na pn od vcera ci lepsie od dneska. dakujem

iva87
26. okt 2012

Ahojte, chcem sa este spytat, chcela som sa dnes dat vypisat na PNku, ale doktorka ma dovolenku, DNP mi skoncilo 22.10, momentalne som tehotna, tak sa chcem spytat ci staci ked ma vypise v pondelok, je to v pohode?

janulap
26. okt 2012

@iva87 ano,ty mozes pocas ochrannej lehoty hocikedy nastupit na PN.

lenka777
26. okt 2012

baby prosim vas mozete mi odpovedat na moju otazku.

iva87
26. okt 2012

@janulap dakujem 😉

janulap
26. okt 2012

@lenka777 to neviem presne....neviem,ci sa mylim...ale musis mat splnenych 270dni,aby si mohla cerpat Pn z DNP 😕 ked ti dnes konci DNP,takPN by si mohla byt na 271 den.Ja by som to urobila tak 😕 Je to problem pre teba,ci PN dnes alebo zajtra(prip.pondelok?) 😕

lenka777
26. okt 2012

nie je len uz som bola udr. apri malom sa mi neda hocikedy