Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

kukucg
6. dec 2011

@bubinko83 ja som student a matersku veru nedostanem kedze DNP sa k 31.1.2012 rusi a ja na cely balik jednodycho nemam...

zuzik1983
6. dec 2011

@martinal01 podla mna sa to nebude brat ako odhlasenie a bude to normalne pokracovat.ja to uz neresim, pockam do schvalenia a potom sa spytam na sp ako to vlastne bude.

matusko007
6. dec 2011

@bubinko83 ano ja sa chcem opitat že ked som s prvym synom na opatrovatelskom prispevku a teras som na MD rok a platim si DNP zrušia aj mne.????

bubinko83
6. dec 2011

@milena35 https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/materska-na-rok-2012-oplati-sa-platit-socialne/

kočky ktore mi pisali IP ja vam neviem odpovedat je to nazor pani jankatt1 a link som dala hore . 🙂

mariynka
6. dec 2011

@kukucg prosim ta, co to zase navrhli?takze ta ochranna doba 8mes. nebude? musim byt do dovrsenia 270dni tehotna? nemam slov.. clovek sa uz fakt na nic nemoze spolahnut ☹ ☹ ☹ ☹ ved sa vsetko meni zo dna na den ☹ ziadna stabilita

milena35
6. dec 2011

@kukucg ty by si mala mat 19% z vym.zakladu trebars 1000e ´= 190e mesacne ....X cca 12mesiacov...2280e.....nastup na teoreticky riz.tehu nasledna peen v dlzke cca 5mesiacov po 550E....a nasledne materska 8X650e...7950e......minus 2280e.....cisty zisk cca 5700e....tebe sa to oplati

kukucg
6. dec 2011

@milena35 ja fakt nemozem ist na PN ani na rizik. ☹

milena35
6. dec 2011

@bubinko83 JAAAJ moja nazory su tu vselijake...

milena35
6. dec 2011

@kukucg ...PRECO?

bubinko83
6. dec 2011

@milena35 ja neviem či je to dobre alebo zle,ja som to len čitala,neviem kto je to zač .Ja som sand nič zle neurobila ked som to sem dala ☹

kukucg
6. dec 2011

baby mam jednu otazku, vezmime si, teoreticky, ze mam zaplatenych za tento rok necelych 5 mesiacov z maxima, a momentalne nie som DNP poistena, a poistim sa koncom decembra-par dni len z minima a budem pokracovat z minima aj od februara s tym balikom... moja otazka znie, kedze 31.1 zanikne a 1.2 vznikne povazuje sa to za nove poistenie alebo sa to bude brata ako subezne?? v pripade ze sa berie ako subezne, vyska sa rata z roku kedy zacalo, v tomto pripade z 2011... ?? velmi by tych par dni z min. VZ pokazilo vysku materskej??

kukucg
6. dec 2011

@milena35 lebo si nemozem dovolit byt doma na PN a to by som musela byt... ci nie?? uz som sa na to pytala tu a vraj ano...

kukucg
6. dec 2011

@mariynka musis byt tehotna kym ti to zrusia.. teda do tych 270 dni, ak ich uz mas tak do toho 31.1.. myslim.... 😒

mariynka
6. dec 2011

@kukucg 270dni splatim 1.3.,tak dovtedy???a ako to oni budu vediet? mam im poslat tehotensky test,ci co??? 😠 😠 😠 😠 nemam slov..takze ziadna ochranna doba 8mes??? ☹ ☹

kukucg
6. dec 2011

@mariynka no ochrannu lehotu 8 mesiacov budem mat ked budes tehu, ked nebudes je len 7 dni 😒

bobocka
6. dec 2011

@bubinko83 mihal jasne povedal,ze zvysena materska sa tyka uz aj matiek ,ktore uz matersku poberaju .jeho slova:"toto zvysenie sa tyka uz aj matiek,ktore na materskej su, ak im materska presahuje aj do roku 2012"neviem odkial to ta kocka berie,kto jej info dal. 😕

bubinko83
6. dec 2011

@bobocka neviem ani ja som to tam len vynurila a bolo mi to nejake divne tak som to dala aj sem

bobocka
6. dec 2011

@mariynka podla mna bude stacit potvrdenie od gynekologa,ktory teda napise ,ze tehotenstvo trva od cca toho a toho dna.teda,ze zena je v tom ktorom tyzdni tehotenstva.ak budes do vyplatenia 270dni aj tesne tehu,tak sa to podla mna bude dat spatne riesit. 😉 tehu tyzdne nepustia 🙂

lily25
6. dec 2011

ahojte my sa snažime o babo a tiež som si platila dnp mam zaplatenych tých 270dni, plus som bola od septembra 2010 do juna 2011 zamestnana,dnp som platila od novembra 2010 do septembra 2011 preto sa chcem opytat ako to je s tou dvojrocnou lehotou a teraz tými zmenami, je sanca že ak by som otehotnela niekedy v týchto mesiacoch-december, januar, tak by mi vysla ta vyssia materska ci nie?dakujem

milena35
6. dec 2011

@kukucg no a? ja som mala 2teh.rizikove a bola som peen od 12tt...do materskej a som tu...kontrola ani raz....

bobocka
6. dec 2011

@bubinko83 ja som si naschval teraz spatne zas pozrela tu jeho tlacovku a tam jasne od 1:13min hovori,ze sa to tyka uz aj zien na materskej(teda to zvysenie materskej) ak im materska presahuje do roku 2012. http://www.ta3.com/clanok/4968/tb-zmeny-v-socia...

anina3
6. dec 2011

@oskvarka tak to je riadne chore ano... no uvidime co vymyslia este a ako to vsetko nakoniec dopadne... diky moc

poisonblu
6. dec 2011

@lily25 a DNP uz neplatis? ked pojdes na MD musis mat DNP alebo NP, alebo obe prihlasene..inak nic...ak DNP aj NP skoncili a nie si tehu, tak si chranena len 7 dni, ak by si tehu bola tak 8 mesiacov..inak nic

dada2007
6. dec 2011

@bubinko83 @mima595 @milena35 čaute.....podla mna tá kočka čo to napísala sa mýlila......ja som poberala minulý a tento rok MD a keď ju zvýšili a predĺžili, týkalo sa to aj nás, čo sme ju už poberali.... 😉

mariynka
6. dec 2011

baby, ale co to ze od 1.2. ak aj nemam splnenych 270dni, si budem musiet platiti cely balik 350eur????

bubinko83
6. dec 2011

baby už ma z tolkych infošiek až hlava boli MD,PN a RP 😀 čisla poznam len 270,26 a 1.2.2012 a ak to tu Mihal čita tak sa ma určite štikutku cely den 😀 😀 😀 😀

anina3
6. dec 2011

@bubinko83 ahoj, mozem sa opytat na tvoj nazor? od 3.marca 2009 cca do augusta 2010 som si platila DNP
matersku z toho som cerpala
teraz som si zacala opat platit od 1. novembra
co to znamena pre mna? tehotna zatial nie som, ale babo planujeme, preto som si to zacala platit
teraz som na RD s dcerkou
dakujem velmi pekne za odpoved

bobocka
6. dec 2011

@mariynka nebudes.doplatis si 270dni za starych podmienok ak chces.ak si budes chciet dnp platit aj po doplateni si 270dni,tak uz len v ramci balicka s dochodkovym a nezamestnaneckym.ale doplatit si 270dni aj po 1.2.2012, ak ich este doplatene nemame, si moze kazda jedna mamicka za starych podmienok.ja mam 270dni v aprili a do aprila platim dnp tak ako teraz.pozri si ten link co som dala vyssie,mihalovu tlacovku 🙂

bubinko83
6. dec 2011

@anina3 treba sa obratit na nick jankatt1 ,nieje to moj prispevok

kukucg
6. dec 2011

@milena35 no ja proste doma byt nemozem a keby ta kontrola dosla tak by to bol asi problem...