Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

zalka
15. jan 2014

@hruveop pre max. MD a PN je max. VZ 1207,50 eur ... 🙂 všetko nad je platiť zbytočné.

zalka
15. jan 2014

@bubo780 bude zo základu čo si teraz zvolíš .. ak do nástupu na MD uplynie 26t poistenia ...

bubo780
15. jan 2014

@zalka jasne.. len som si nebola ista, ci ked nastupim na PN a ta bude trvat az do MD, ako to je.. lebo DNP musi byt aktivne - a ja ked dnom nastupu na PN prestanem platit, aby neboli nejake problemy a nebolo to zbytocne.. este raz velka vdaka za vsetky odpovede..

zalka
15. jan 2014

@bubo780 ved je aktívne kým ho nezrušíš ... a počas PN sa neplatí ale dni poistenia plynú

timka112
15. jan 2014

Ahoj potrebovala by som poradiť. - @zalka. Momentálne som na rodičovskej dovolenke, som zamestnaná na dobu neurčitú a planujeme dalšie babetko. DNP som platila od 30.1.2012 do16.10.2012 potom my skončilo. poraďte my mám sa opäť prihlasiť na DNP alebo sa to neoplatí.

zalka
15. jan 2014

@timka112 od posledné poistenia ak neuplynulo 15 mesiacov ( každým dnom uplynie ) tak sa vieš prihlásiť na DNP a ísť aj na PN ..
ak uplynie viac ako 15 mesiacov potrebuješ platiť 270 dní a až tak dostaneš zaplatenú PN alebo MD

timka112
15. jan 2014

@zalka A ak budem v lehote 15 mesiacov aj tak musím platiť 270 dní.

zalka
15. jan 2014

@timka112 ak uzavrieš DNP zajtra tak si v lehote 15 mesiacov, ak piatok pôjdeš na PN tak tú PN dostaneš zaplatenú a odvody platiť nemusíš
ak uzavrieš DNP 5.2.14 a pôjdeš na PN 6.2.14 tak PN nebude platená , a odvody na PN musíš platiť stále

timka112
15. jan 2014

@zalka veľmi pekne ty ďakujem za pomoc 🙂

zalka
15. jan 2014

@timka112 rado sa stalo

timka112
15. jan 2014

ale teraz som zistila, že dátum bol 15.10.12 tak už lehota vypršala

bubo780
15. jan 2014

@zalka takze som to dobre chapala.. ja len pre istotu, lebo "tety" u nas na pobocke velmi ochotne na vysvetlovanie niesu - tak aby ma "neoklamali".. vyhovaraju sa jedna na druhu, ze ona to nevie, vie to ta druha, atd.. bola tam jedna velmi mila pani, ktora vzdy poradila a pomohla, povedala co a ako - ale uz tam zahadne nepracuje.. ale to je uz na inu temu.. prajem pekny vecer.. si poklad na info.. 🙂

zalka
15. jan 2014

@bubo780 rado sa stalo, a tety na pobočke musia zavádzať ... príkaz z hora.

bubo780
15. jan 2014

@zalka ved to.. 🙂 velmi dobre taketo 'prikazy' poznam.. preto sa na ne nehnevam, ale snazim sa ziskat info aj inak..

susinka1007
16. jan 2014

@zalka začiatok je datum 2.5.2013 do 29.9.2013

bubo780
16. jan 2014

@zalka aaaa, tetusky na socialke ma totalne "zmagorili".. predsa len som si nasla chvilku casu a zasla tam.. zajtra alebo v pondelok si idem znovu uzavriet DNP.. ale dnes mi povedali, ze to nieje tak, ako si ja predstavujem a myslim (to, co sme tu vcera cely cas rozoberali).. do kelu, ako ze nie??? ved nech ratam ako ratam, vychadza to.. za posledne dva roky tych 270 dni budem mat (posledne ukoncene 26.10.2012).. a pokial este teraz v januari nastupim aj na PN, tak dvojnasobne (posledny mozny datum nastupu na PN - aby bolo 270 dni - je 30. resp. 31.1.2014).. a aj co sa tyka MD - aj keby som bola v 6.- 8.t - tak od uzatvorenia DNP uplynie 26 tyzdnov.. ci nie????

roberta31
16. jan 2014

@lesik Ano mala a do teraz chodim každy mesiac ku obvodnej na posudkovu.Ale ak mas dobru gynekologicku a ta to obhaji,tak ta necha tak.U gynekologov je to ine,ako u obvodakov.

lesik
16. jan 2014

@roberta31 mam vyborneho a je velmi prijemny,musim si zaklopat, zatial mi vychadza vo vsetkom.Zelam pekny den.A to co si musela sa nejako "obhajit" na posudkovej kontrole ci ako to tam vlastne prebieha?

hruveop
16. jan 2014

@zalka ďakujem opäť raz strašne moc 🙂 čiže teraz stačí keď si nahodím tú sumu do kalkulačky na stránke soc.pois. aby mi vypočítalo sumu, čo mám platiť 🙂

natalia6
16. jan 2014

@zalka ahoj, chcem sa len uistit, či to chapem spravne 🙂 270 dni za posledné 2 roky spĺňam, hoci teraz sa mi to uz odratava a pripocitava zaroven (dnp som bola 1.11.2011-27.7.2012, 25.1.2013-7.2.2013, 13.5.2013-26.7.2013 a od 8.1.2014). Momentálne som od 8.1.2014 prihlasena z minima a som v 6tt, v pondelok sa z minima odhlásim a prihlasim z maxima. V priebehu februara nastupim na rizikové tehu, na PN, teda si nebudem musiet platit odvody, PN bude z minima a nasledna MD z maxima. Uvazujem spravne? Ďakujem za odpoved 🙂

dominikusik
16. jan 2014

Potrebovala by som poradit, kde som mohla spravit chybu ja, alebo soc. poistovna, alebo lekarka. Od 13.12 som PN, PNku som dorucila 16.12 na soc. positovnu. A Za prvych 12 dni som si zaplatila DNP. Ale peniaze z PN z DNP mi este neprisli. Uz by vlastne aj mali, ked som od minuleho mesiaca vypisana ze?? Kde mohla nastat chyba? Volala som na SP a pani mi povedala, ze nema este v systeme moju PNku, ze mam zavolat zaciatkom februara, ked sa im preklopi system.. No nechapem preco to tak dlho trva..

dnpo
16. jan 2014

@dominikusik tak to neviem PN zacata 27.12. a uz predvcerom prislo rozhodnutie ,,dala si prechodku?

dominikusik
16. jan 2014

@dnpo ano dala som, no nechapem, co to ma znamenat.. uz som bola PN presne pred rokom a vsetko hladko islo.. platby mam v poriadku.. nechapme, ani oni to tam nemaju v systeme este..

dnpo
16. jan 2014

@dominikusik uz by to mali mat v systeme skus sa este raz opytat ci to nenahodili

dominikusik
16. jan 2014

@dnpo tak vcera som volala, a ze nemaju.. ze mam zavolat zaciatkom februara, lebo vtedy sa im preklopuje system..

kvietocek55
16. jan 2014

Baby poraďte prosím. 13.7. mi končí rodičovská dovolenka. Som stále zamestaná, ale zamestnávateľ ma nechce, pre nadbytok. Chcem ísť na ďalšiu materskú, len do 13.7. určite neotehotniem, lebo manžel je v zahraničí a vráti sa niekedy v júli.. 😒 Ako získať dobrú podporu to viem... 14.7. nastúpiť, čerpať deň dovolenky, zvyšok nechať preplatiť. To by nebol problém. Ale ak by som chcela materskú nič mi to nerieši.
kolegynky mzdárky z práce mi poradili nasledovné.. zamestnať sa v inej firme, dohodnúť najvyššiu mzdu.. pracovať aspoň 3 mesiace a potom ísť na PN.. (tie odvody by som si samozrejme zaplatila). Ale nevedeli či do výpočtu materskej by sa bral predchádzajúci vymeriavaci základ.. t.z. ten čo som mala ešte pred prvou materskou alebo už ten nový VZ. hm, neviete niektorá poradiť? Zamestnala by som sa napr. niekedy v júli 2014 na tie 3 mesiace.. potom šla na PN a v 2015 by som už šla na materskú (dúfam, že sa podarí).. PN by mi potom rátali z čoho? z minima, či z toho vysokého VZ? ďakujem krásne..

zuzanagol
16. jan 2014

DNP mi koncilo 20.10.2012,chcem sa teraz 19.1.2014 prihlásiť z minima,ktoré kolonky na reg.liste vyplnam a aký minim.vym.zaklad mam uviesť ?

roberta31
17. jan 2014

@lesik pisem IP 🙂

kvietocek55
17. jan 2014

@zalka @dnpo baby neviete vy poradiť, môj príspevok vyššie.. veľká vďaka