Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

leontinka27
4. okt 2011

@06lienocka veru neviem neviem ale sa o tom uz velmi nahlas hovori.vsak je ten nas minister Mihal fakz sviniar.najskor nas na to nahovaral ked bol ako sukromnik a teraz ked je minister tak to chce zrusit.keby dali aspon vysiu matersku aspon taku aku by som dostala ked si budem platit dnp

laurinkam
4. okt 2011

Ahojte, nečítala som všetky príspevky, ale viete mi prosím vysvetliť či nový zákon má vplyv aj na mamičku na rodičovskej dovolenke, ktorá sa pripoistila dobrovoľne kvôli druhému bábätku a hlavne ak áno, aký. Už tam mám zaplatené asi 3 mesiace 🙄 . Ďakujem

natalia777
4. okt 2011

@laurinkam aj ja som presne tvoj isty pripad 🙄 tiez zatial nic netusim kolko si platis?

06lienocka
4. okt 2011

@leontinka27 ano je to svinstvo ved si to platíme z vlastnych a menit pravidla počas hry to sa može len u nas.tak nech to je tak schvalene že kto si už platí nech čerpa a od januara nech to zrušia a každy nech sa rozhodne ...

laurinkam
4. okt 2011

Ahoj Natalia, z maxima....

laurinkam
4. okt 2011

a ako to chcú urobiť, že platíš a aj tak dostaneš minimum?

natalia777
4. okt 2011

@laurinkam ja si zatial neplatim maximum chcela som to zmenit ked budem tehotna ☹
ja stale dufam ze nechaju to aspon tym co si to uz platia tento rok a ked to maju zrusit tam nech od noveho roka az.....teda myslim nove zmluvy..... ale aj tak nechapem co sa stane s peniazmi ktore sme tam uz dali.....je to velmi smutne

leontinka27
4. okt 2011

@06lienocka tak tak presne tak by to mali urobit.........pan Minister Mihal by to mal prehodnotit .......kedze to bol jeho napad a rady

laurinkam
4. okt 2011

a ak by si teda rodila v roku 2012 z čoho by to vyrátavali?

natalia777
4. okt 2011

@06lienocka aj ja si tak myslim ako ty 🙄 predsa co bude s nasimi peniazmi? nechaju si ich ti hajzli?

laurinkam
4. okt 2011

Neboj Nati, snáď to nebude také zlé, aj sa vie kedy nám dajú vedieť a či sú to len povery, alebo sa to už aj schválilo?

natalia777
4. okt 2011

@laurinkam podla mna sa este nic nevie zatial su to vsetko iba spekulacie 😒

laurinkam
4. okt 2011

tak snáď to nebude také zlé, držme si palce. Maj sa pekne....

06lienocka
4. okt 2011

@laurinkam ja si platím tiež od 1.8.2011 🙄

pandula
4. okt 2011

babenk viete poradit chcem si zacat platit dobrovolne nemocenske lebo idem pracovat na dohodu. takze ziadne odvody. a tiez v bud. rok sa chceme posnazit o druhe. tie spekulacie ako to volate ak sa naplnia znamena to koniec a to co som si platila bude zabudnute alebo budem mat narok stale platit kedze som si uz platila a teda dostat aj matersku ?????? dakujem za rychlu odpoved. 😵

06lienocka
4. okt 2011

@natalia777 ano ak to prejde tak ano

natalia777
4. okt 2011

@06lienocka aj ja si platim od 1.08. akoze ja viem ze sa to chysta ale este nie je vyriesene ako to bude presne vyzerat ci? ze co bude s nami? ja som doma s malou a platim si to prvykrat, pretoze mala sa narodila v UK a odtial som mala aj prvu matersku

natalia777
4. okt 2011

@pandula prave to zatial nevie niktora z nas 😉

sevzuz
4. okt 2011

@gapa dakujem velmi si mi pomohla😉

deni73
4. okt 2011

@darinkazv Ahoj, díky za odpoveď, zamestnávateľ sa nevyjadril ešte, ale viem, že aj tak sa vzťahuje na mňa 8-mesačná ochranná lehota, tz. že materské budem dostávať tak či tak, len by som chcela čo najvyššiu sumu, dúfam, že to stihnem. Len mi nie je jasné, čo sa stane, keď to nestíchnem, prepadnú mi tie peniaze, čo som zaplatila na dnp?

kris1109
4. okt 2011

@06lienocka ...to ja som písala,včera mi to povedala jedna kamoška,ktorá volala s jej kamoškou a platila si to a má teraz malinkú tak neviem...

kris1109
4. okt 2011

@06lienocka ...no uvidíme až od 1.1.alebo už koncom decembra tak mi povedali aj na sociálke!?

kris1109
4. okt 2011

@obedwix ..aha,vdaka takže ja nemám nárok na nič ani sa mi to teda neoplatí 😒

gapa
4. okt 2011

@deni73
ak máš v poslených dvoch rokoch pred skutočným pôrodom ukončené nem.poistenie a ostal by zákon ako je alebo by schválili presne čo navrhujú (s tým, že stále bude možné k ukončenému np prirátať dalšie ukončené), tak by si mohla získať nárok na materské aj z dnp (aspon z minima) a aj ukončeného zamestnania. Ale to záleží od konkr. zákona účinného v čase nástupu na md a presných tvojich údajov a či po ukončení nem.poistenia vznikne nové np (v tom prípade prestane plynúť tzv. ochranná lehota z ukončeného nem.poistenia).

obedwix
4. okt 2011

@kris1109 netvrdim že sa ti to neoplati, zatial to ešte neschvalili tak nerob zbytočne zaver. ešte nic neruš, uvidiš čo bude dalej

katmi
4. okt 2011

baby a co ked si DNP platit nebudem, budem nezamestnana a budem tehotna...z coho by sa mi ratali potom materske davky??? alebo by som ako materske nedostala nic??? 😕

darinkazv
4. okt 2011

@katmi vtedy máš nárok len rovno na rodičovský príspevok. ten sa priznáva od narodenia dieťatka 😉

e.skovka
4. okt 2011

@obedwix
mozem este jednu otazku? ako sme sa dostali k datumu 31.8.2012 a nie 31.12.2012?

katmi
4. okt 2011

@darinkazv lebo ja som od 01.10. nezamestnana. budem evidovana na UP.. ak by sa nam postastilo mimi a neplatila by som si DNP,tak ma zaujimalo, ze ako by to bolo s materskym... mne by sa ratalo este daco z minuleho zamestnania, kedze som PP ukoncila 30.09. ale pomohlo by aj platit si DNP hadam.. len uvidime,ako sa postavi zakon... alebo myslis,ze by som si DNP mala zacat od toho 1.10. platit??? aj ked chcu urobit tu zmenu v zakone??? som z toho fakt jelen...

mariynka
4. okt 2011

@kepassa no ved toto.. ☹ do konca mesiaca sa to ma schvalit/neschvalit.. tak uvidime... 🙄