Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

zuzmor002
25. okt 2011

@jankohrasko Kedy sa vypláca som si zistila, ale neposielajú predtým aj nejaké rozhodnutie o pridelení príslušnej dávky a výške danej dávky? Ja som papiere na SP odovzdala hneď v deň vystavenia PN-ky, ale ako som spomínala pani, ktorá mi ich brala bola dosť neochotná. Okrem toho som chcela vedieť, koľko mám zaplatiť teraz DNP za október, ak som 24. nastúpila na PN a vraj ona nemá čas mi to počítať, nech zaplatím za celý mesiac a potom žiadať vrátenie. Pripadá mi to celé čudné. Potom bude mať čas mi počítať koľko mi majú vrátiť? Fakt ochotná pani!!!! 😠

nika1985
25. okt 2011

@jankohrasko dakujem

jankohrasko
25. okt 2011

@zuzmor002 ano, posielaju.. uz si nepamatam, kedy presne posielali. Ja som telefonovala vtedy s pani, ktorej patrim, podla miesta bydliska/priezviska, ona mi velmi vsteko ochotne vysvetlila.
skus: http://www.socpoist.sk/klienti-a-poistenie/1084s skus tuto kontakt, alebo
pobocka je tu aj kontakt na Skalicu http://www.socpoist.sk/zoznam-pobociek-podla-kr...

darka3
25. okt 2011

@bubinko83 tak mám to risknúť?

zuzmor002
25. okt 2011

@jankohrasko Tak to si mala dobré, že si natrafila na ochotnú pani. Skúsim to mailom, či mi budú ochotní k tej výške sumy za október aspoň niečo povedať a vďaka za TVoju ochotu! 🙂

jankohrasko
25. okt 2011

@zuzmor002 volala som do SP, ze do 30-60 dni by malo prist rozhodnutie. Ak treba nieco dolozit, by Ta mali kontaktovat.

jankohrasko
25. okt 2011

@zuzmor002 neni za co 😉 mna caka to iste v 1/2012 😉 😝 😀

bubinko83
25. okt 2011

@darka3 ja neviem to je tažko hovorit ale teraz sa neda jednoznačne nič povedat.Nebudeš platit a nezrušia to a budeš si hlavu buchat a ked začneš a zrušia to tak zase budeš na tom zle .Je to take otazne.Ja si to platim v kuse 4 roky takže mne je to jedno.

leonna
25. okt 2011

neviete nahodou kedy by malo byt zname ci ta novela zakona bude platna od noveho roka alebo nie??? dakujem

darka3
25. okt 2011

@bubinko83 a aká je minimálna suma? Ak sa môžem opýtať koľko si platíš Ty?

bubinko83
25. okt 2011

@darka3 fuha to ti neodpoviem,neviem ako sa to rata skus sa opytat inych bab.Ja si platim 40 euro mesačne.

z.vrablova
25. okt 2011

Ahojte. Chcem sa spytat od 1.11 budem vypisana na PN, rizkove tehu, staci odniest papierik 2.11 (1. je sviatok)? Oktober mam uz vyplateny, mam este zaplatit aj za november, kym mi nepride rozhodnutie? A este sa chcem spytat, dr. mi vypisal vychadzky od 10-12 a od 14-16. Ak by som chcela zmenu casu, hlavne rano, kedy musim zaviest dcerku do skolky, ako mam postupovat? Musim zrusit PN, a pytat si novu, alebo staci nejaky papier o zmene od dr.? A da sa to vobec? Dakujem za odpoved.

tanjja
25. okt 2011

@gapa dakujem pekne. si zlata 🙂

incucua
25. okt 2011

Ahojte, prosiiim potrebovala by som poradit.
Som slovenka,moj priatel je cech,zijeme v CR. Som v 6tyzdni tehotenstva, V CR mam prechodny pobyt, Zdrav.poistovnu si platim na Slovensku,som dobrovolne nezamestnana.
Rozhodujem sa kde budem rodit, a kde mam vlastne narok na matersku..a ci mam narok aj na porodne ,to je nejakych okolo 20tis. tusim. A ci ak budem chodit na prehliadky v CR, ci mozem rodit v SR.
Prosim, ak mas nejake skusenosti, budem rada za kazdu radu..
Dakujem..pa. 🙂

skvele
25. okt 2011

@z.vrablova samozrejme ze to staci aj 2.11. Vo sviatok sa nerobi. Od kedy si PN tak za tie dni neplatis, samozrejme nemozes mat ziadny dlh v socialke, max 5 eur. To by si mala vediet ako na tom si. Neviem ci ti doktor zmeni vychadzky. PN sa nebude zrusovat pri zmenach, len sa spravi zmena. Treba sa spytat doktora, ci je ochotny. Ja chodim tiez s malym do skolky. Sup na aute tam a spat, alebo vysikujem manzela.

datanka
25. okt 2011

@leonna to by aj mna zaujimalo,plati stale,ze sa dozvieme,ci preslo to zrusenie dnp,do konca mesiaca?ked ze ako vidim,zakony sa schvaluju aj ta zvysena materska uz presla a teraz idu hlasovat za ten rozpocet,tak aj k tomuto by sa mohli vyjadrit,ci ako to je?

ursula5
25. okt 2011

@datanka zatiaľ dnp neschvaľujú išlo iba o materskú ..... ostatné je zrušené a pozastavené tak sa len modliť aby to tak ostalo 🙂

natka1
25. okt 2011

@z.vrablova Ahoj ja som od začiatku teh.na PN môj doktor žiadnej tehotnej na PN vychádzky nedáva .manžel chodí na týždňovky takže maleho nosím do školy aj zo školy ja. riskujem tak každy deň a ešte k tomu byvam hned pri socialke ale ešte žiadnej tehotnej čo som počula tu u nas kontrola neprišla možno to beru tak že aj tehotne potrebuju isť sem tam von 🙂 😀

bapi1
25. okt 2011

@ursula5, @datanka uz je schvalena predlzena a zvysena materska?

marianne
25. okt 2011

@gapa prosim o radu
Tento tyzden nastupujem na matersku. Rozhodujucim obdobim je pre mna rok 2010 pre vypocet materskeho. Lenze v tom roku som bola prve styri mesiace na RD a dalsie styri mesiace na neplatenom volne od zamestnavatela, a posledne styri mesiace som nastupila do zamestnania. Inak cely ten rok 2010 mi pracovny pomer trval. Teraz som sa docitala, ze podla&26 zakona zamestnancovi sa prerusuje povinne nemocenske poistenie1. v obdobi ked cerpa pracovne volno bez nahrady mzdy
2. v obdobi ked cerpa rodicovsku dovolenku(nema narok na materske)
Moja otazka je, ze pri vypocte vysky materskeho sa mi spocitaju len vymeriavacie zaklady z poslednych styroch mesiacov, ked som pracovala? Kedze zvysnych 8 mesiacov v tom roku 2010 som mala prerusene nemocenske poistenie a teda zamestnavatel mi neplatil? Dobre tomu rozumiem. 😒

diano
25. okt 2011

@gapa ja si to platim aj pocas pnky ak sa mozem este opytat tych 270dni budem mat splnenych 25.11.2011 no ked ma doktor vypise od toho 20.11.2011 na matersku je to nejaky problem nemal by ma vypisat az neskor napr. 28.11.2011 alebo 1.12.2011 lebo mi tam bude chybat 5 dni.no to uz by som bola vypisana ale este by som neporodila no bola by som na materskej je to potom problem pre socialku.nemozu sa nato vyhovorit.odkedy sa to rata ked uz som vypisana na materskej alebo az dokym neporodim az ked porodim az vtedy zacnu platit to to neviem. co mam spravit.na 3d mi pisal datum porodu 1.1.2012 a 6.1.2012 mam stoho dilemu

solinkarka
25. okt 2011

@diano mas presne to iste ako ja,,,na MD idem 30.11. ale 270dni budem mat spnenych az 5.12. .tiez 5dni mi to robi...bolo mi povedane ze matersku ti schvalia az po porode.a potom ti to spetne vyplatia

diano
25. okt 2011

@solinkarka takze ty vyplatia to dnp aj ked ty tam bude chybat 5 dni ale zaplatia to az po porode ked sa male narodi. takze to nevadi kludne mozem ist aj na matersku toho 20.11.2011 i tak by to maly vyplatit?kedy mas presny datum porodu?a jak to vypocitaju nevies nahodou

solinkarka
25. okt 2011

@diano no DNP ti zacnu vyplacat ale az po porode....lebo 270dni ma byt splnenych do porodu nie do MD...jasne kludne chod na MD kedy ta lekar vypise...ja mam termin 11.1.

katula77
25. okt 2011

@datanka , kde ti presla materska? ved este nic neschvalili v parlamente, ved to nebolo este ani v prvom citani, jedine mihal spominal ze by to este chcel na poslednu chvilu dostat na rokovanie, ak to vobec stihne.

diano
25. okt 2011

@solinkarka to mas pekny datum same jednotky aj vies co to bude?mi budeme mat chlapca jakubko uz sa strasne tesim je to nase prve babo dufam ze vsetko dopadne dobre tak jak ma. to ty povedali na socialke ze pytam sa jak debil ale radcej. 😖 ze to vyplatia az po porode.

solinkarka
25. okt 2011

@diano skus si dat sipku na moju fotku a tam to mas vsetko napisane ( myslim pohlavie) 😀
mne to povedali tu na MK tak dufam ze to aj tak je 😉

datanka
25. okt 2011

@katula77 prepac,zavadzam 😲 myslela som ten rodicovsky a pridavky na dieta.je to par eur trapnych,co nikoho z biedy nevytrhnu...ale nie koli tomu som to pisala,myslela som,ze sa nejde schvalovat nic,tak neviem ako to je,ze co sa ide schvalovat a co nie... 😠

datanka
25. okt 2011

@katula77 je to v pripomienkovom konani,aby som bola presna 😉

katula77
25. okt 2011

@datanka, oni sa teraz zaoberaju gastrolistkami, zvysovanim platov poslancov o20perc na buduci rok, nase potencionalne materske maju na haku ☹