Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

ludmilaka
30. dec 2011

@macka23 Mojkoš, ja som to tiež tak urobila, lebo milá pani na poisťovni mi nemienila nič vysvetliť, iba povedala, že je to moja vec ako si to urobím...

zuzula77
30. dec 2011

@chiliko nuz, mne veru na prichuti a pohlavi zalezat nebude 😀

veronka
30. dec 2011

@lienka.7 to dufam, lebo by som chcela ostat tehu az tak v lete, dufam ze sa podari, a az ked mat maly 3 rocky, tak az potom by uz mohlo byt druhe babatko

lienka.7
30. dec 2011

@mamia25
podla mna elektronicky nie ked si FO - jedine ze mas zaruceny elektronicky podpis (ale ani v tom pripade neviem ci to mozes elektronicky).
musis tam ist osobne. ak si z BA - do 14,00 maju otvorene 😉

veronka
30. dec 2011

@mamia25 ak do ukancenia tych 270 dni otehotnies, tak si 8 mesiacov v ochrannej lehote a ak nie, tak si iba 7 dni v ochrannej lehote na PN

iwuliatko18
30. dec 2011

ahojte kocky ja si platim DNP od 1.10.2010 a teraz planujeme mat mimi. nevyznam sa moc do toho a preto by som chcela vediet ci budem mat stale narok na vyssiu matersku alebo nie. a plati to aj pre mna ze v januari sa musim odhlasit a potom znovu prihlasit??? poradte 🙂

veronka
30. dec 2011

ozaj, od januara 2012 sa zvysuje minimalny aj maximalny VZ, maximalny VZ budee 1153,50 €.....mesacny poplatok z neho je 50,75 €

lienka.7
30. dec 2011

@veronka
tak sup, sup dat si deli 😀 😀 😀 😀 😀 😀
inak teraz vazne, podla mna je toto cele chpre - planovat si babo podla vlady......ako tu uz bolo spominane, budu volby takze nic nie je iste (aj ked si dopredu netreba fandit, ze politikom na NAS zalezi) ☹ ☹ ☹ ☹

ingrid16
30. dec 2011

@oskvarka no, ale tych ,,niektorych,, lekarov je strasne vela. minule som pocula taku debatu.,, pojdem za doktorkou, nech mi vypise PN a cast penazi jej dam.,, alebo niekto este nie je ani tehotny a uz sa ide dat vypisat na rizikove? myslela so ciste taketo pripady. a samozrejme , na vsetko musi niekto doplatit. v tomto pripade su to dlho platiaci, ktory to este vobec nepouzili.

zuzula77
30. dec 2011

Dievcata, kto viete poradit PROSIM poradte - jedna sa o DNP v suvislosti s PN 😢
Nuz, mam kolegynu, ktora pracuje v kuse viac ako 35 rokov, nikdy neblicovala, a ma vazne problemy s chrbticou, len sa boji ist na PN, lebo rekonvalescencia po operaci chrbtice trva aj 6 mesiacov a nemala by z coho zaplatit ucty za byt. Chuda, tiez sa zamyslala na DNP, len teraz mame v tom zmatok. Neviete ako je to s cerpanim nemocenskeho, ked by sa prihlasila na DNP "stary balik" a po 270 dnoch sla na operaciu? Nemate niekto prehlad ako je to v takychto pripadoch. Bola sa pytat na SP, ale dopadla ako Vy vsetky, teta ju poslala, ze nie je radca, nech sa zariadi ako vie. Kto sa v tom vyzna?

standa82
30. dec 2011

Už som z toho jeleň, na jednej stránke som čítala, že od februára sa dá poistiť na DNP len s komplexným poistením a mesačne je to minim. 109 eur. A teraz zase čítam od @veronka , že minim. je to 50 eur. Tak ako? Vyzerá to teda tak, že som im tam za rok dávala zbytočne mesačne 40 eur. Teraz to zruším a hotovo. Peniaze neuvidím. Svine 😠

zuzula77
30. dec 2011

@veronka aha, takze treba davat bacha, dik za cennu info

veronka
30. dec 2011

@lienka.7 my chceme urcite, aj bez vlady, ale preco to nevyuzit, pri prvom som o tom vobec nevedela....ktovie,, ci sa vobec podari

chiliko
30. dec 2011

planovanie podla vlady.. viem smutne... ale zas prilepsit si euricko.. nie je zle.. he... tak kazdopadne bude nebude.. babatko planujeme tak aprili .. hadam to pojde hned .. 🙂 🙂

lienka.7
30. dec 2011

@iwuliatko18
nemusis sa opatovne odhlasovat a prihlasovat - ale ak to urobis, ziskas tak "par dni navyse" 😉

katarina104
30. dec 2011

kedy vám chodí rozhodnutie o PN z DNP už marodujem od 5.12.a ešte mi nič nedošlo 😕

veronka
30. dec 2011

@zuzula77 moze sa prihasit po starom a ked jej bude mat koncit tych 270 dni, tak sa moze prihlasit na ten balik a platitt ten, ale to sa podla mna, teda podla vacsiny z nas vobec neoplati

nexa
30. dec 2011

@ingrid16 podla teba chce dopriat ked isiel rodicovsky z 256 na 190???... iny nazor mam v tom, ze je ovela viac ludi, ktory to poctivo platitli.. a nezneuzivali.. pretoze obycajny clovek nevie ako to moze vyuzit a zneuzit... nikto mu na urade neporadi... zober si kolko zien sa tu informuje a kolko je neinformovanych... naplanovat chorobu ci tehotenstvo sa dopredu neda. ja si platim 2 roky.. 2 roky sa snazime o babatko a az teraz sa podarilo.. a takych je drviva vacsina ako tych ktorym to vyslo.. ... pises aj o rizikovych... ja som napriklad na rizikovom nemusela byt.. a bola som. .a preco??.. lebo v praci som nemohla kvoli unave a zvracaniu podavat taky vykon ako som mala... bolo to nefer voci ostatnym ktori museli robit to co ja som nestihala..taktiez som nezvladala jazdu autom co je v mojej pracovnej naplni... takze pn bola podla mna riesenie.. aj ked to nebolo rizikove v priamom zmysle..

keby mihal pred par rokmi neprezradil ako sa da zistem zneuzit tak by o tom vedel malokto... ja som o tom napriklad tiez nevedela..

a nemenis nazory?..
"a samozrejme, ze tie, co si to platia dlhsie, sup v january odhlasit a prihlasit, a podme na MD. " - toto podla teba nie je zneuzivanie sytemu??..

stale moj nazor plati.. ak to system dovoluje... tak nech to vyuzije - zneuzije kazda ktora moze.... a v najvacsej miere ako to vyuzit vie...

ingrid16
30. dec 2011

myslite si, ze sa na ten novy balik vobec niekto prihlasi? ja som si platila doteraz 50 eur, ale uz to sa mi zdalo vela.

veronka
30. dec 2011

@zuzula77 alebo ze by sa potom prihlaseni na balik hodila na PN a pocas PN tusim nemusi platit DNP, takze by dostavala PN ale neplatila by DNP a potom by sa odhlasila 😀 špekulovanie

chlpacik
30. dec 2011

Ahojte zienky,
Potrebujem poradit, kedze nemam odsledovane, co sa teraz deje. DNP si platim od 1.1.2011, teraz som bola od 15.11 do 29.12 na PN. Platim si len mminimum, teda 14,49. Ako je to od noveho roka? Pokracujem v platení minima, alebo ako? Zanika to? Kedze si budem platit uz rok? No som z toho teraz jelen, a s tym otehotnením, nuz keby sa dalo len tak lusknut, ale neda sa...
Dakujem za radu 🙂

ingrid16
30. dec 2011

@nexa nemenim nazor. lebo mamickam som stale priala, aby mali vyssiu matersku. a ked si niekto plati 4 roky, a nikdy to nevyuzil , tak mu prajem, nech tu malu sancu este ma.

anina3
30. dec 2011

@lienka.7 ahoj, ano dakujem krasne, jasne, rozumiem tomu
dnes som bola v socialnej poistovni a tam mi povedala pani presne toto iste... ze sa nemusim odhlasovat a ked si to platim od novembra 2011, do jula by som mala byt tehotna. Povedala, ze keby som sa odhlasila a nanovo prihlasila v januari, uz sa meni vymeriavaci zaklad, cize by sa mi to neoplatilo. Takto mam ten isty ako som si zvolila a platim stale to iste... cize som sa rozhodla, ze si to necham teda tak. Dakujem krasne aj tebe za radu a prajem vsetko dobre do Noveho roka

mariynka
30. dec 2011

@chlpacik do 31.1. sa mozes znova prihlasit a znova platit 270dni 😉

veronka
30. dec 2011

@standa82 Od 1.2.2012 sa dá poistit iba na celý balik......OD 1.1. 2012 do 31.1. 2012 sa da este poistit po starom, mozes si doplatit tych 270 dni, potom ti to zanikne, ale zároven sa od 1.1. 2012 zvysuje minimalny a maximalny VZ, maximalny je 1153,50 €, z coho sa platí 50,75 €, z čoho bude v roku 2012 vychadzať materská vo výske 749,78 €

elise
30. dec 2011

ja som momntálne na PN takže berem aj z práce aj DNP pn-dávky dufam že budem na pn až do nástupu na matersku a že sa za 2 mesiace zadarí bábenko ak by som otehotnela počas pn mám ochrannu dobu.

ingrid16
30. dec 2011

@nexa ??? neviem, co tu vlastne riesis. ty sama si napisala, ze sa hodis na marodku. ....

mariynka
30. dec 2011

kocky a ako sa zmeni vymeriavaci zaklad od 1.1.2012? zvysi sa,ci co?

natalia777
30. dec 2011

@veronka a ma teraz napadlo ze vlastne na februar uz budem musiet zaplatit tych 50,75? lebo ja platim max.... diky neostava to po starom ze 49,13? pre tych co uz platia?

ivka2903
30. dec 2011

Ahojte 🙂 tak ja som z toho už úplne zmätená.. tiež som popri zamestnaní DNP od marca 2011, čiže povinnú lehotu poistenia 270 dní som splnila v novembri. Teraz vo februári (16.2) nastupujem na materskú. Tiež som sa bola pýtať na sociálke, že ktorá materská sa ma týka a či vôbec ešte budem mať nárok na materskú z DNP. Pani za priehradkou mi povedala, že vraj som v nejakej ochrannej lehote 8 mesiacov, tak že ešte mám nárok aj na materskú z Dobrovoľného poistenia. (zatiaľ to však vraj nie je oficiálne, tak že sa mám prísť opýtať v januári) a teraz tu čítam niečo o odhlásení a znovu prihlásení.. no som z toho nejak mimo.. viete mi poradiť, čoho sa mám držať? 🙂
Ďakujeeeeem :D