Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

kocica43
15. mar 2012

@monika2606 a rozhodnutie ti neprislo?ked mas z maxima tak to vychadza okolo23 eur NA den

monika2606
15. mar 2012

@annie6 zatiaľ neprišlo práveže, ale ďakujem to by bolo dobré, ja som čakala že to bude menej 🙂

monika2606
15. mar 2012

@kocica43 ďakujem veľmi pekne, no tak to aj mne vyšlo keď som to vydelila 🙂 len sa mi to naozaj zdalo volako veľa, som toľko nečakala, tak som rada ďakujem ešte raz

kocica43
15. mar 2012

@monika2606 taka sum a potesi nie?nie ako tych smiesnych 200 eur.ked clovek nepracoval.

monika2606
15. mar 2012

@kocica43 no jasné že poteší 🙂 taká by veru mohla byť aj dlhšie, potom to bude veru riadny rozdiel, ale no čo už narobíme asi nič

kocica43
15. mar 2012

@monika2606 vsak to.

jankabambulka
15. mar 2012

prosím o radu. platila som si z najvyššieho vymeriavacieho základu. teraz si platím balík z minima (cca 119€) vo februári som marodovala a prišiel mi list , že mi priznávajú, ale zarazila ma čiastka že za prvé 3dni len 9€ aj nejaké centy a až potom od 4dňa tých 20€ to prečo za prvé 3dni len tak málo??? ĎAKUJEM za vysvetlenie

annie6
15. mar 2012

@jankabambulka stale su prve tri dni menej a potom viac 😉

jankabambulka
15. mar 2012

@annie6 hej? ci páni -ja som to nikdy neštudovala tak dopodrobna ako teraz -teda nebyť toho že som menila číslo účtu a kukala som či sa to tam niekde píše -kam zasielajú platbu

dnpo
15. mar 2012

@jankabambulka 3dni 25% z VZ a dalsie dni 55% z VZ

annie6
15. mar 2012

@jankabambulka hej hej, neviem ja presne, ale cca 25% sa vyplaca prve tri dni a potom 55% vymeriavacieho zakladu ostatne dni 🙂

annie6
15. mar 2012

tak ma napadlo, ked som sa poistovala pred dvoma rokmi, da sa nejako zistit aky VZ som mala napisany?(od vtedy som nic nemenila) 😀 lebo si nepamatam a ani kopiu prihlasky nemam doma 😅

dnpo
15. mar 2012

@annie6 platis 4,4% z VZ , tak si vypocitaj kolko platis

dnpo
15. mar 2012

@annie6 od februara sa to menilo

majuska55
15. mar 2012

@5759 mozes ist marodova, ale teda ak si neni este tehotna, tak ist na pn do 7 dni od skoncenia DPN. Keby si bola tehotna tak mas 8 mesacnu ochrannu lehotu.

zalka
15. mar 2012

@5759 "Ahojte mamičky .Chcem sa spýtať,že ak som na RD a platila som si , môžem sa hodiť na maródku? emoticon"

A kedy si si platila? Ked pred materskou , tak na marodku ked sa hodíš nič nedostaneš.

andrea27
15. mar 2012

@zalka Ahoj 🙂 dakujem 🙂 DNP platim 35 eur nevieš koľko budem mať matersku ďakujem 🙂

zalka
15. mar 2012

@andrea27
No kedže tvoj VZ je ak rátam správne 795 eur, tak tvoja materská by mala byť 65% z tejto sumy tj. 517 eur cca.

anika25
16. mar 2012

Ahojte mamicky, viete mi poradit ? Mozem ist pocas ochrannej lehoty na PN ktora by bola platena a nemalo by bola platena a nemalo by to vpliv na vysku materskej? Splnene mam vsetko, platila som z maxima a od 1.2.2012 mi DNP zaniklo. teraz som v ochrannej lehote. Dakujem

5759
16. mar 2012

@majuska55 Dakujeeeeeeeeeem 😉

5759
16. mar 2012

@zalka Ja som na RD a 270 budem mať 16.3

oskvarka
16. mar 2012

@anika25 mozes

anika25
16. mar 2012

@oskvarka dakujem velmi pekne 🙂)

keksicek20
16. mar 2012

Baby, ako to je s materskou, ak som na RD (ale zamestnaná) a pred ukoncenim RD pojdem na MD. Som DNP od jula 2011, potom od decembra 2011 z max. To znamena, ze na MD pojdem este skor ako mi uplynie 270 dni DNP. Som zamest. na pol. uvazok. Ako sa bude pocitat vyska materskej? Dufam, ze dostanem tu max. matersku... Budem mat potom preplatok na Soc.? Dik...

dorka21
16. mar 2012

Ja som už zúfalá. Od 23.1 do 3.3. som bola na PN. Všetky papiere som odovzdala načas a rozhodnutie stále nikde. Dokonca ani žiadne peniaze som nedostala. Ja fakt neviem čo si tí v SP o sebe myslia, z čoho má človek žiť. Čo mám robiť???

liz_lemon
16. mar 2012

@dorka21 platby zo socialnej poistovne chodia okolo 20. v mesiaci, ak si neodovzdala prechodku (ked PN trva aj dalsi mesiac), tak sa ti to vsetko oneskori, mne sa to tak stalo v januari, ze peniaze som dostala len tento tyzden, a hlavne je treba, aby vsetky papiere boli v SP do 3., resp. 5. dna v mesiaci, inak ti to nestihnu poslat
tu je info zo stranky SP
Lehoty na výplatu dávky
mesačne pozadu v lehotách určených Sociálnou poisťovňou, spravidla okolo 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, za ktorý sa nemocenské vypláca
Predpoklad výplaty dávky
doklady preukazujúce nárok na výplatu nemocenského (najmä preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti alebo hlásenie o skončení dočasnej pracovnej neschopnosti) musia byť pobočke Sociálnej poisťovne predložené spravidla do 3. až 5. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa dávka vypláca

mima595
16. mar 2012

@dorka21 -možes im zavolat, v com je problem...ale odpovedia ti...na rozhodnutie mame 60 dni...pockaj, dnes je jeden vyplatny termin...dalsi okolo 24....ak ti dovtedy nepridu peniaze, tak poom urguj....

mne napr. prislo postou, že musim podpisat Cestne prehlasenie, že som nastupila na PN v ochrannej lehote...kym im to nedorucim, davku nebudem mat vyplatenu...

magg
16. mar 2012

Ahojte, chcem vas poprosit o radu, pretoze do SP chodim uz ako na klavir a ten ich pristup vyzera, ako by som im prisla zjest obed. Takze sa nikdy nic nedozviem. DNP som si platila od septembra 2010, k 30.8.2011 som nastupila na PN - rizikove tehotenstvo a 14.2.2012 som automaticky z PN presla na MD. Zatial mi tiez neprislo ziadne rozhodnutie ani peniaze ani nic, ked som sa v SP na rozhodnutie opytala, len mi odvrkli, ze nan maju 60 dni a mam cakat. Teraz vsak neviem, ci sa mi bude MD vyratavat este z DNP alebo nie, kedze mi DNP k 1.2.2012 automaticky zaniklo, neviem, ci som sa mala znova prihlasit, alebo ta ochranna lehota plati automaticky a peniazky by sa mali vyratavat este z DNP. Dakujem

dorka21
16. mar 2012

@mima595
@liz_lemon
Ďakujem. No pravda, keď som odovzdávala papiere tiež mi odvrkli,že majú na rozhodnutie čas 60dní.
Tak ešte trošku počkám. Keď budúci týždeň nič nedostanem, zájdem tam, opýtam sa.

tanitta
16. mar 2012

@dorka21 mne dodnesneho dna neprislo ziadne rozhodnutie a su to uz 3mesiace 😅 .... mne vzdy davky prisli 16teho....