Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

mirkave
14. feb 2012

@rianka7 ja som mala ist s dcerou na prehliadku.ked som to povedala detskej lekarke,ze som na pn a vychadzky mam v inej dobe ako mi dala termin ,tak mi povedala,ze neni problem -ak by som mala kontrolu- vystavit mi tlacivko,ze bol nutny doprovod dietata a ze ako zakonny zastupca som nemohla odmietnut tuto prehliadku....... pre istotu to povedz aj ty detskemu lekarovi,aby vedel o co sa jedna,ak by si potrebovala potvrdenie,ze si bola u neho s dietatom.
a ak by ti prisla kontrola pocas vychadzky? vychadzky mas povolene od lekara,zapisane v pn-ke-neviem,ci to maju aj oni niekde zapisane,ale neni problem im zavolat a oznamit cas vychadzok.oni si to overia(asi u lekara)

lola77
15. feb 2012

Ja od rána pozerám účet a neprišla mi stále žiadna PN-ka ☹ Je to normálne?

annie6
15. feb 2012

@lola77 podla mna ano, mne niekedy prisla aj toho 20teho, takze len pockat...

lenkax7
15. feb 2012

@lola77 ma ti prist 1.krat?

katka9900
15. feb 2012

@lola77 mne chodieva 18.-teho 😉

lubkasungirl
15. feb 2012

Baby - chcem Vam tu napisat môj prípad, aby ste neurobili taku chybu, ako ja:
Takze dna 30. januara 2012 som nastupila na PN v ochrannej lehote - poistenie mi zaniklo 26.1.2012. Za rozhodujuce obdobie sa mi bral rok 2011 - kedy som bola zamestnana do 30. juna a od 2.juna som bola na materskej, pocas ktorej som neplatila DNP, ale nechala som si ho. Cely rok 2011 som si doplacala do maxima - plnu sumu, preplatok som si potom vyziadala.
Takze PN mi vznikla z minimalneho vymeriavacieho zakladu, lebo som mala dost vysoky prijem a rozdiel medzi maximom a hrubou mzdou bol len vo vyske min VZ. Takze teraz ta davka bola pocitana len z minima... Takze tak 😒

angelika_2
15. feb 2012

@lubkasungirl
to je svinstvo! 😠

lubkasungirl
15. feb 2012

@angelika_2 skôr realita - nevedela som o tom, mam riadne nervy - lebo som cakala maximum a mam minimum... ☹

angelika_2
15. feb 2012

@lubkasungirl
a platila si si rozdiel medzi medzi tvojou hrubou mzdou? HM bola vyssia ako 600 eur?

angelika_2
15. feb 2012

@lola77
mne neprišlo ani žiadne rohodnutie zo SP ..majú nato 60 dní .a ešte ništ ...žeby nestíhačky? 😠 🙂

lola77
15. feb 2012

@annie6 Skúsim teda počkať do 20-teho, že čo mi príde. Ale známym, čo sú rovnako dlho na PN prišli peniažky dnes :-/

@lenkax7 Áno, prvý krát. Preto čakám ako blázon 🙂

@katka9900 Ďakujem 🙂 A tiež máš DNP?

@angelika_2 Ja neviem o žiadnom rozhodnutí, že by mi malo prísť.

angelika_2
15. feb 2012

@lola77
myslím,že by ťa mali upovedomiť aká dávka ti vzniká povedzme na deň, aspoň mne to vždy prišlo a potom 20-teho som mala peniažky na účte.

luna22
15. feb 2012

@lubkasungirl to poistenie ty zaniklo, že si sa sama odhlasila?

domeli
15. feb 2012

@lola77 niekedy príde rozhodnutie o PN či OČR neskôr, ako nabehnú peniažky

lola77
15. feb 2012

@angelika_2 ja som už naozaj viackrát bola na dlhšej PN a nikdy mi nič neprišlo :-/ Napísala som teraz do SP, tak som zvedavá čo mi odpíšu.
@domeli ďakujem

lenkax7
15. feb 2012

@lola77 ja som tiez 1.mesiac cakala a cakala. Zacal novy mesiac a peniaze nikde a ani rozhodnutie. Tak som sla do SP a pani na mna pozerala,ze tam nema ani moje papiere,potom volala do inej kancelarie a povedala,ze boli niekde zalozene ci co. Takze bordel 😀 Potom mi prisli za 2 mesiace naraz.

lola77
15. feb 2012

@lenkax7 No pekne 🙂 Takže mesiac si bola bez peniažkov 🙂 Inak sa nečudujem, majú tam dosť veľký bordel :-/

gapa
15. feb 2012

@lubkasungirl
kedy ti skončilo poberanie materského? Ak tak, že pn vznikla do 7dní od ukončenia MD, tak mám otázku. Dala si vypísať 2x pn a uplatnila nárok zo zamestnania?
(ale asi už je to dlhšie, teda ak pn vznikla neskôr ako 7dní po ukončení md, tak by som sa nepýtala, je to bezpredmetné)

lubkasungirl
15. feb 2012

@angelika_2 ano, presne tak

lubkasungirl
15. feb 2012

@luna22 nie, dala som si odhlasku z DNP k 26.1. a prihlasku nanovo k 31.1.2012

gapa
15. feb 2012

@lubkasungirl
teda presnejšie som sa mala spýtať, odkedy čeráš v zamestnaní rodič.dovolenku (či si nečerpala medzi md a rd riadnu d ovolenku napr.)

lubkasungirl
15. feb 2012

@gapa mam narok aj zo zamestnania??? ved pp mi skoncil uz 30.6?ano,mam vypisane,len som neposielala...ci mam osobne zaniest do SP este???

lubkasungirl
15. feb 2012

@gapa ano,je to do 7 dni

papuka
15. feb 2012

@lola77 ahoj, ja som odniesla pn-ku 6-7.2.2012 a dnes pred chvilkou mi nabehli, čakaj 🙂

jana201
15. feb 2012

vedel by mi niekto poradit ci si mozem uplatinit na danove aj z platenia dnp ?? za rok 2011 aj v pripade toho ze som na rd ??? veeeeeeeeeeeeeeeelmi vas prosim o radu :((

gapa
15. feb 2012

@lubkasungirl
aha, som zabudla, tebe už netrvá prac.pomer. Tak to je bezpredmetné. Tersz už nečerpáš RD ale len poberaáš rodič.príspevok

katkavan
15. feb 2012

@gapa ak si najdes chvilku cas,prosim o radu.. DNP som si platila z minima od cca juna 2011, v novembri sa mi podarilo otehotniet,tak som sa isla hned odhlasit a nasledne prihlasit z maxima. Zaciatkom marca budem mat splnenu podmienku 270 dni zo stareho aj z noveho poistenia spolu. Mozem ist uz v marci na PN alebo mam narok az na Matersku z DNP,kedze musim mat splnenu podmienku 26 tyzdnov poistenia pred porodom. Chcem sa teda opytat,ci tych 270 dni sa mi rata spolu z oboch poisteni alebo nie?

lubkasungirl
15. feb 2012

@gapa ano, takze ochranna lehota mi asi skoncila pocas poberania materskeho do siedmich dni po skonceni pracovneho pomeru...

anella07
15. feb 2012

@hadassah ahoj, ja som v podobnej situácii, len moja "diera" trvá mesiac, čo prekleniem dovolenkou. Skús sa popytat, ci Aj tebe nejaká este neostala ;)
A teraz si platis Dnp alebo nie? Lebo ak nie, nástupom do zamestnania sa ti ochranna lehota zruší a nebudeš mať nárok na md z Dnp...

jana201
15. feb 2012

@lilyen2011 ahoj chodim sem stale a niecomu nechapem.... o ake 26 tyzdne ide ?? ako vies som sa odhlasila a prihlasila znova tak v aprili planujem otehotniet...... tych 26 t by som mala splnene v july tyka sa to len pn ?? za by mi bola z maxima platena az po 26t alebo aj tehotenstva kedy by som mala otehotniet az niekedy po 26 t ???

keby ze otehotniem v aprili max. materska by sa mi teda vypocitavala z noveho platenia alebo este zo stareho uz zasa som mimo .... porad mi vdaka !!! ja sa ti nejak aj ostatnym za tie rady uz nejak odvdacim !!!! 🙂